Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Maj 2015 06:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Jakie macie doświadczenia z dojazdem z lotniska Zakintos do waszych urlopowych "destynacji"? Na ile można wierzyć rozkładom jazdy ze strony lotniska? Pisze tam, że są aktualne na lato 2013 (a mamy 2015) i odsyłają też na stronę lokalnego KTEL, który z kolei w dziale "tickets" ma cennik z 2011 roku :o
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 10 Maj 2015 10:56 

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 146
Na stronie masz maila do kontaktów, napisz do nich to pewnie odpowiedzą: info@ktel-zakynthos.gr
ale z tego co pamiętam to busów z lotniska nie ma, jedynie taxi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Wrz 2015 11:27 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 115
Coś nowego w temacie sie zmieniło ? np sa jakies połączenia komunkacji miejsckiej z lotniska do Laganas ?

Jesli zostaja tylko taxówki to jaki jest koszt orientacyjny dojazdu do Laganas ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Wrz 2015 11:36 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3028
srebrny
Autobusy na lotnisko nie podjeżdżają. Można jedynie podejść kawałek pieszo i wsiąść do często jeżdżącego autobusu Zakynthos - Laganas - Kalamaki - Zakynthos lub Zakynthos - Kalamaki - Laganas - Zakynthos. Albo w ogóle pójść pieszo.

Rozkłady na stronie Κ.Τ.Ε.Λ. są typowo greckie, czyli enigmatyczne, połowy linii w ogóle brakuje, ale udało mi się je rozgryźć, głównie dzięki temu, że udało mi się na dworcu sfotografować "wyprawkę" dla kierowców. Jak ktoś chce, to mogę podesłać na priva efekt moich dociekań.


Ostatnio edytowany przez obibok, 16 Wrz 2015 07:21, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Wrz 2015 00:10 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 115
@obibok wklej tu moze komus sie przyda, tylko mowisz o dojezdzie do laganas ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Wrz 2015 07:20 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3028
srebrny
Mówię o całej wyspie. Jeśli chodzi o Laganas, to godziny na stronie Κ.Τ.Ε.Λ. są podane prawidłowo, tylko trzeba patrzeć na oba kierunki - Laganas i Kalamaki, bo ta linia jeździ okrężnie, raz w jedną, a raz w drugą stronę, a wieczorne kursy jeszcze dodatkowo przez Argillę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Cze 2016 07:54 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 340
niebieski
Muszę się dostać z lotniska do Alykes/Alykanas.
Gdzie jest najbliższy przystanek KTEL od lotniska w w/w kierunku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Cze 2016 09:10 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3028
srebrny
Najpierw musisz dojść z buta do trasy, którą autobusy jeżdżą z miejscowości Kalamaki do miasta Zakynthos. Nie wiem, czy się zatrzyma - na Streetview przystanku póki co nie znalazłem. Jak dojedziesz do dworca, to tam łapać przesiadkę, przy czym to są 3-4 kursy na dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Cze 2016 08:30 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 340
niebieski
Może inaczej..
1.Czy z lotniska kursują busy do centrum miasta lub do przystanku przesiadkowego?
2.Ile km jest do dworca?
3.Czy na pewno z dworca dojadę do Alykanas?

Przylatuję ok godz.17.00 to według rozkładu KTEL zostaje mi tylko jeden kurs o 20.10.W tym wypadku nie mogę liczyć na czekanie przy ulicy czy się zatrzyma czy nie.
Ewentualnie czy jakaś wypożyczalnia aut jest godna polecenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Cze 2016 18:19 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3028
srebrny
Przy lądowaniu o 17:00 faktycznie nie ryzykowałbym i wziął samochód. Ja brałem z Europcara przez Rentalcars i było ok. Tylko przylot mieliśmy 6:25, a samochód dało się dopiero od 8:00, a szkoda. No to kładziemy się spać na ławce, a pan stoi z kartką Europcar. I na dzień dobry informuje, że będzie dopłata za odbiór poza godzinami pracy biura. Zastanawiam się, czy uznać to za uprzejmość, czy cwaniactwo. No bo gdyby chociaż informowali wcześniej, że tak można...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Cze 2016 10:08 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 340
niebieski
Dlatego nie uśmiecha mi się dopłacać do wypożyczenia auta poza godzinami urzędowania.
Gdzie w końcu jest przystanek KTEL w kierunku Alykes/Alykanas
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Cze 2016 12:09 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3028
srebrny
Ja nie dopłacałem - powiedziałem mu grzecznie, żeby spadał i przyszedł o 8:00. Gdyby chociaż w rezerwacji, zaznaczyli, że jest taka możliwość, to może bym skorzystał.

Przystanek do Alykes jest na dworcu. Zaznaczony na mapie Goole - nie sposób go nie zauważyć (najbardziej wysunięty za zachód obiekt miasta). Natomiast tu masz trasę tego autobusu (z zaznaczonymi tak zwanymi przystankami) do Kalamaków, do którego można dojść z lotniska:
http://ktel-zakynthos.gr/en/routes/summ ... -zakynthos
Trzeba pamiętać, że raz jedzie w jedną stronę, a raz odwrotnie, więc równie dobrze można pieszo iść do samego miasta. I ja chyba tak zrobię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Wrz 2021 16:17 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Zmieniło się coś w temacie przez te lata? Jak to jest z tymi kierunkami, o których pisał @obibok? Chcę się dostać do Laganas, na stronie KTEL mam połączenia Zakynthos-Laganas, Laganas-Zakynthos i po krótkiej obczajce doszedłem do wniosku, że najlepiej będzie podejść z lotniska do przystanku 'piekarnia Morfi' i tam łapać bus do Laganas. Dobrze kombinuję? Czy z Laganas też będzie jechał tą trasą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Wrz 2021 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
W połowie czerwca nie jeździło nic z lotniska, są jakieś pojedyncze autobusy (chyba 4 na dzień) i przystanki między Zakynthos a Laganas ale wg informacji miejscowych jeżdżą jak chcą albo ich nie ma. Na tej wyspie nie licz na transport publiczny. Jeśli lubisz chodzić to proponuję spacer do Kalamaki około 30min, a później około 6km spaceru wzdłuż piaszczystej plaży i dojdziesz do Laganas. Taxi z lotniska do Laganas kosztuje aż 17eur, co za odległość poniżej 10km to wg mnie drogo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Wrz 2021 17:14 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Chodzić lubię, ale 1,5h w greckim słońcu, bez grama cienia (zakładam, że tak wygląda większość trasy) jakoś średnio mi się uśmiecha.

Na stronie KTEL widzę koło 8 połączeń dziennie, chyba że źle czytam ten "rozkład". Pytanie na ile te 'summer routes' są aktualne we wrześniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Cze 2023 13:58 

Rejestracja: 12 Mar 2023
Posty: 171
czy coś się zmieniło od tego czasu ? da rade jakimś tanim kosztem dostać się zlotniska do laganas ? autobusy, jakieś tańsze taksówki ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 28 Cze 2023 14:01 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Wszystko pięknie opisane

https://ktel-zakynthos.gr/en/routes
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Cze 2023 14:06 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Potwierdzam, że autobusy jeżdżą z lotniska punktualnie. Zatrzymują się na wprost wyjścia, dokładnie pod tablicą z informacją o autobusach i rozkładem. Tabliczka wskazująca na "local buses" jest myląca bo prowadzi na parking dla busów wycieczkowych (z wiatą).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
wersus79 uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 28 Cze 2023 16:12 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Nie ma tańszych taksówek, a w tym roku są jeszcze droższe niż w ubiegłym. Autobus z lotniska tylko z przesiadką w Zakynthos, ale rzadko jeździ. Wg strony przewoźnika 6x dziennie: 08:30, 09:30, 11:00, 13:00, 17:15 i 19:30.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 28 Cze 2023 16:20 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Ale do Laganas z lotniska bezpośrednio nie dojedziesz. Trzeba się przesiadać na dworcu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group