Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Sty 2011 14:59 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 83
Witam.

Rok temu leciałem do Ankary. Dojazd z lotniska do głównego dworca ASTI linami Havas. Koszt: 10 TRY czas: ok. 1 godz.
Tu są szczegóły: http://www.havas.net/en/shuttle-parking/ankara/

Uwaga: po drodze zatrzymuje się na głównym dworcu Havas. Nie pomylcie się i nie wysiadajcie. Jedziecie dalej na ASTI. Tu już łapiecie busy do niemal każdego miasta.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez klapio, 23 Wrz 2022 10:00, edytowano w sumie 1 raz
aktualizacja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Ankara Esenboga
#2 PostWysłany: 25 Lut 2016 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
Z lotniska do dworca(PKP) jedzie się dłużej niż z dworca(PKP) na lotnisko. Ja jechałem 2h, bo korki + jedzie jakoś okrężnie. A ze stacji Kizilay na lotnisko 40 min.
Załącznik:
trasa.jpg
trasa.jpg [ 137.11 KiB | Obejrzany 3304 razy ]


rozkład jazdy:
Załącznik:
rozklad.jpg
rozklad.jpg [ 156.94 KiB | Obejrzany 3304 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ankara Esenboga
#3 PostWysłany: 21 Lip 2018 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 184
Loty: 118
Kilometry: 205 856
Najświeższe informacje:

- autobusy są oklejone logo BelkoAir
- cena biletu 11 TRY, wsiada się do autobusu, a przed wyruszeniem kierowca chodzi i sprzedaje bilety
- z lotniska do Kizillay jechaliśmy 45 minut (wyjazd ok. 22:30)
- z Kizilay (Link do dokładnej lokalizacji przystanku) do lotniska - 35 minut (wyjazd o 3 rano)
- godziny kursowania według poniższej grafiki (na Kizilay w drodze na lotnisko był jakieś 10 minut po podanych godzinach)
Załącznik:
saat.jpg
saat.jpg [ 206.69 KiB | Obejrzany 2453 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ankara Esenboga
#4 PostWysłany: 09 Paź 2019 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 944
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Jesli chodzi o transport z lotniska powyzej opisanym autokarem, to warto dodac, ze po wyjsciu z lotniska nalezy kierowac sie na stanowisko przylotow krajowych (po prawej stronie), skad odjezdzaja owe autobusy :)
W Ankarze przystanek w strone lotniska jest dobrze oznaczony, znajduje sie niemal vis-a-vis budynku z charakterystycznym czerwonym szyldem i bialym napisem GAMA IS MERKEZI.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ankara Esenboga
#5 PostWysłany: 23 Wrz 2022 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
Obecnie bilet BelkoAir kosztuje 27 TRY. Płatność w autokarze.
W ciągu dnia odjazdy co 30 min (XX:15 i XX:45) z w/w przystanku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Lip 2023 22:33 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 532
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
Jestem świeżo po wyjeździe i poniżej garść informacji:
dojazd z/na lotnisko bardzo prosty, linią 442 jeżdżącą między dworcem autobusowym (Otogar, peron 13) a lotniskiem. Na trasie ma 5 przystanków i pokonuje ją w sprawnym tempie (wg Google Maps 1h 30 min, a dojechaliśmy w 50 min). Koszt wyniósł 25 lir (3.86 zł), teoretycznie można płacić kartą, ale żadna z moich nie chciała tam działać więc skończyło się na gotówce. Bus jeździ z częstotliwością co 15 minut. Czerwony, łatwy do wyhaczenia.
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 23 Lis 2023 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
16 listopada autobus 442 jeździł co 40 minut
płatność ankarakart / gotówka / karta płatnicza (żubr - transakcja offline rozliczona po 3 dniach roboczych)
cena bez zmian - 25 lir
czas przejazdu ESB - Ulus 25 minut w czwartek wieczór, Kizilay - ESB niecałe 40 minut w niedzielę o świcie
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 14 Sty 2024 13:52 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Autobus 442 nie ma żadnego oznakowanego przystanku na lotnisku i w zimie chyba jeździ jak chce. Poczekałem na godzinę podawaną przez mapy googla, nie przyjechał, więc poszedłem na Ankara Air / Belko Air. Te autobusy stoją i czekają na podróżnych, wszyscy jadą w ten sposób. Cena 80 TLN, więc tragedii nie ma i szkoda czasu na czekanie na 442.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Sty 2024 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 839
srebrny
@Misiatek , z tego co kojarzę to przystanek jest oznaczony tak jak inne przystanki w Turcji, czyli niebieska prostokątna tablica z literą D. Jechałem autobusem 442 bez większych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Sty 2024 15:44 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Ja tam żadnego oznaczenia nie widziałem. Jeden gość powiedział, że przystanek "jest gdzieś tu" - czyli na wysepce pomiędzy pasami ruchu. I w necie faktycznie są opisy, że staje gdzieś na zewnętrznym pasie, tak jak mu parkujące wszędzie samochody pozwolą. :)
W necie znalazłem zdjęcie jak to czekanie tam na autobus wygląda.

Załączniki:
przystanek.jpg
przystanek.jpg [ 252.09 KiB | Obejrzany 449 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Sty 2024 16:52 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Ja tam nigdzie autobusu 442 nie widziałem, mimo że Google podawało że ma jechać. Z lotniska pojechałem jakimś Havas busem (możliwa płatność kartą) a na lotnisko AnkaraAir (płatność tylko gotówką, totalna żenada z płatnością bo gdzieś w połowie drogi autobus staje przy ich siedzibie, tam wchodzi typ co kasuje za bilety i dopiero jak skończy i wyjdzie to autobus jedzie dalej - przez co mamy 8-10min straty).
Oba autobusy w cenie 80 TRY.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Sty 2024 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
W Ankarze nie mogłem nigdzie znaleźć przystanku busa 442 na lotnisku ESB mimo, że Google Maps pokazywał. Za to z lotniska w kierunku Ankary jak najbardziej (900m od hotelu Ibis Ankara jest przystanek).

Z Ankary do hotelu Ibis przy lotnisku (2,5km) wróciłem jadąc busem Havas spod Dworca Kolejowego HYT GARI - lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/1hjY14JwgJDCCc8A9?g_st=ic
Nie zrażać się taksówkami bo one zajmują te miejsce. Jest budka Havas centralnie przy schodach od Metra i siedzą tam 1-2 osoby z tej firmy (krajowy operator przewozów autokarowych z/na lotnisko). U niego dowiemy się za ile odjedzie bus i u niego kupimy bilet.

Można płacić kartą - koszt 80 TRY

Przy okazji: taxi spod lotniska do hotelu ibis to koszt 50-60 TRY only cash.

Wrzucam zdjęcie tego miejsca
Image
Image
Image
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Lut 2024 19:55 

Rejestracja: 13 Lip 2022
Posty: 23
Loty: 39
Kilometry: 41 477
Aktualizacja dojazdu z/na lotnisko:
1) spod lotniska 442 odjeżdża tutaj: https://maps.app.goo.gl/oCJ3j38sM66qruRCA koszt: 50 TL, revolut nie przechodzi, można płacić gotówką. Zdjęcie poniżej. po prawej stronie widać słupy z numeracją (zaznaczyłem w czerwonym kółku), autobus zatrzymał się w okolicy słupa nr 3,
Załącznik:
WhatsApp Image 2024-02-03 at 18..jpg
WhatsApp Image 2024-02-03 at 18..jpg [ 256.03 KiB | Obejrzany 212 razy ]

2) z Ankary (tutaj Kizilay) 442 odjeżdża stąd: https://maps.app.goo.gl/ChevR9BSsoJ89xzj9
W obu przypadkach zgodnie z rozkładem, czy to w czwartek wieczorem, czy w sobotę wieczorem, czy w niedzielę z samego rana.

Co do metra- podchodzi się do okienka, kupuje jednorazowe wejście do metra (7,5 TL w sobotni wieczór), mimo terminala zbliżeniowego płatność gotówką. Są też automaty, ale nie wiem jak działają- nie korzystaliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 04 Lut 2024 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@najpiekniejszy

Co do metra napisałem wyżej jak się płaci^^
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group