Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lotnisko w Amsterdamie, Schiphol - Luchthaven Schiphol (AMS, EHAM)

położone około 9 kilometrów od centrum Amsterdamu
otwarte w 1916 roku
zawiera 3 terminale
Strona lotniska: http://www.schiphol.com/


Lotnisko posiada doskonałe połączenia komunikacji publicznej do Amsterdamu, Utrechtu, Hagi, Rotterdamu
także do Brukseli, Lille, Paryża i wielu innych miast.

Jak dojechać z lotniska Schiphol do miasta:

NS Koleje Holenderskie
Najszybsza ale i najdroższa opcja. Do Amsterdam Central dojedziemy w 20 minut (pociągi kursują od 05:00 do 01:00 prawie co 10 minut, i od 01:00 do 05:00 co godzinę) i bilet w jedną stronę kosztuje 4.2 euro (w obydwie 8.4 euro). Jak się nie posiada kartę OV Chipkart będzie dopłata 1 euro za bilet, więc warto zapłacić w 2 strony. Do tego płatność kartami innymi niż Maestro lub banknotami dodaje 0.5 euro do ceny biletu. Więc warto mieć drobne.
Karta turysty: Amsterdam Travel Ticket na jeden dzień (16 euro), 2 dni (21 euro) lub 3 dni (26 euro) zawiera przejazd w 2 strony pociągiem w 2 klasie

Więcej o rozkładzie: https://www.ns.nl/en/

Bus #397 / Amsterdam Airport Express
Linia kursuje między Leidseplein albo Elandsgracht w centrum miasta a Nieuwe Vennep na przedmieściach, a lotnisko Schiphol jest przystankiem pośrednim - trzeba uważać by z lotniska nie pojechać w kierunku Nieuwe Vennep. Jadąc z centrum uważać bo bus nie jest oznaczony że jeździ na lotnisko.
Cena: Na stronie przewoźnika Connexxion (jako Airport Express Bus) podana cena 6.50 euro do kupienia (tylko kartą) u kierowcy. Tymczasem można z niego skorzystać używając opcji OV pay, czyli po prostu zbliżając kartę płatniczą do kasownika przy wsiadaniu i drugi raz przy wysiadaniu. Wtedy płaci się według ogólnej taryfy.


GVB
Jeden z przewoźników Amsterdamu i zarazem najtańsza opcja dojechania do centrum, ale i dłuższa.
Autobusem 369 (dawniej 69) https://maps.gvb.nl/en/lijnen/69 jedziemy w stronę Station Sloterdijk (jak będziemy wracać to do stacji Havenmeesterweg - Schiphol Airport/Plaza) i wysiadamy w przystanku Meer en Vaart żeby wsiąść do tramwaju nr 1 lub 17 do Centraal Station. Autobus jedzie od 05:00 do 01:00 (sprawdźcie rozkład), i trzeba przeznaczyć ponad godzinę jazdy.
Bilety kupimy w kiosku na lotnisku lub u kierowcy kartą pay-pass.
1 godzina to 2.9 euro
24 godziny to 7.5 euro (dziecięcy 2.5 euro)
więcej tu: https://en.gvb.nl/reizen/producten-en-t ... ieven-2017

Taxi
25-40 minut jazdy.
Cena ok 70 eur ('22r)

Connexxion
Drugi przewoźnik Amsterdamu. Z nimi dojedziemy do licznych miast obok Amsterdamu.
Warte uwagi: 858 do parku tulipanów Keukenhof

Rowerem

Można dojechać specjalną trasą na lotnisko.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 150 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 03 Kwi 2016 22:14 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Mam 6 godzin przesiadki w Amsterdamie. Czy warto pojechac na miasto? Jak czasowo to wyjdzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
#42 PostWysłany: 03 Kwi 2016 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Podróż pociągiem to ok. 20 minut w jedną stronę, pociągi jeżdżą na Amsterdam Centraal co 3-7 minut. Licząc godzinę na podróż (czyli ze sporym zapasem) i zostawiając zapas na ponowna kontrolę bezpieczeństwa/poruszanie się po lotnisku, masz jakieś 2,5-3 h w centrum, co starczy na całkiem zacny spacer :)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
aviel uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 09 Kwi 2016 03:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 141
Loty: 69
Kilometry: 121 425
@aviel, @metia jako specjalistka ma totalnie rację! 6h layoveru to więcej niż sensowne na przebieżkę po Amsterdamie. Podróż pociągiem z lotniska to 15-18 minut, jeśli layover jest w ciągu dnia to masz jakieś 5 pociągów na godzinę.
W bezpośredniej okolicy dworca zobaczysz plac Dam, pasmo kanałów, siedemnastowieczne kamienice, Czerwone Latarnie, zjesz frytki, wypijesz kawę i zdążysz spokojnie na pociąg. Zapraszamy! ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 25 Kwi 2016 20:41 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Pisaliście o cenie 5,1e (z powodu nośnika) - natomiast wydaje mi się że nie powinno być najmniejszego problemu z zakupem biletu na pociąg przez internet i zwykłym wydrukowaniem go? cena wtedy wyniesie 4,2e - czy jednak czegoś nie dostrzegam?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 25 Kwi 2016 21:05 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Zgadza się. Swoją drogą jest w tym jakieś dziwactwo - z jednej strony usilnie wchodzą w te idiotyczne karty chipowe, które nic nie wnoszą i piorą ludziom mózgi, jakie to one cudowne i w związku z tym szykują bramki na peronach, a z drugiej sprzedają w internecie bilety na zwykłym świstku, które nijak tych bramek nie otworzą. Chyba że zaraz ogłoszą, że internet to przeżytek, a lemingi zakrzykną "jako żywo!".

Natomiast ja miesiąc temu miałem inną przygodę. Kupiłem sobie ten bilet dobowy regionalny, który jest małą namiastką integracji w tym ich rozsypującym się systemie taryfowym. I zaskoczyło mnie, że mogę go kupić w każdym automacie GVB, choć oficjalne źródła podają, że tylko w punktach sprzedaży i informacji turystycznej. No i przejeździłem nim cały dzień autobusami wszystkich możliwych przewoźników. Aż tu wieczorem jadę na lotnisko i kierowca za nic nie chce mnie wpuścić do 197, bo jako że bilet z automatu GVB, to niebieski, z logo GVB i standardowo wydrukowanym dopiskiem, że ważny tylko w pojazdach GVB. Turek był uparty i nie ruszał go fakt, iż kasownik wyświetla "OK". W końcu powiedział, że nas wpuści (zrezygnował z próby wmuszenia nam jednorazowych), ale jak będzie kontrola, to mamy przechlapane.
Napisałem stosowną skargę do Connexxion, które nie raczyło odpowiedzieć, ale też drugą do GVB, z uniżoną prośbą, by na tych biletach dodali dodruk, by oprócz nazwy produktu "Amsterdam Regio Travel" dodali jakiś dopisek na okoliczność takich "atrakcji", bo nie po to płacę 13,50 zamiast 7,50, żeby nie móc skorzystać ze 197. I teraz, uwaga, odpisali mi, że nie sprzedają takich biletów w automatach i nie ma możliwości, bym go kupił. I że jeśli faktycznie wrzuciłem do automatu 13,50, to pewnie był zepsuty, bo za dobówkę to jest 7,50, więc żebym przysłał skan biletu i paragonu z karty, to oni mi zwrócą 6 eurasków różnicy.
Zwijam się ze śmiechu, bo najwyraźniej umowy z innymi przewoźnikami i z SRA nie pozwalają im tego sprzedawać w automatach, więc nie chcą się przyznać. Odpisuję, że to nieprawda i załączam skan biletu. I na to kolejna odpowiedź, że sprawdzili bilet w systemie i z całą pewnością korzystałem z niego jako z ich dobowego, więc żebym podał numer konta, to mi zwrócą € 6,00. Kabaret gratis.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 25 Kwi 2016 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Washington napisał(a):
Pisaliście o cenie 5,1e (z powodu nośnika) - natomiast wydaje mi się że nie powinno być najmniejszego problemu z zakupem biletu na pociąg przez internet i zwykłym wydrukowaniem go? cena wtedy wyniesie 4,2e - czy jednak czegoś nie dostrzegam?

Jednego drobnego problemu nie dostrzegasz - na stronie internetowej NS możesz kupić bilet tylko wtedy, jeżeli masz konto w holenderskim lub belgijskim banku, który obsługuje system iDEAL. Bez tego jesteś skazany na bilet jednorazowy.
Oczywiście na forum są osoby, które takie konto mają i mogą dokonać zakupu w Twoim imieniu :) Ale to z kolei wymaga podania teoretycznie obcej osobie imienia i nazwiska oraz daty urodzenia.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 25 Kwi 2016 21:25 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
A na stronie http://www.thetrainline-europe.com ? wygląda jakby dało się zapłacić zwykłą MC?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 25 Kwi 2016 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Stronę znam, ale przy wyborze dowolnej metody płatności dodaje mi koszty wysokości 3,50 EUR, co czyni tę zabawę nieopłacalną.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 25 Kwi 2016 21:48 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
:oops: To przepraszam za zamieszanie, aż tak daleko nie zaszedłem.
Wiedziałem że za prosty wydaje się ten sposób na oszczędzenie 1e żeby był prawdziwy i nikt go wcześniej nie opisał :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 03 Maj 2016 23:17 

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 4
Witam,

Organizuje znajomemu kawalerskie w 2 części maja 2016.
Jestem na etapie planowania przejazdu z lotniska do hotelu.
Wygląda na to, że najlepiej będzie autobusem 197 (z Airport Schiphol do Stadhouderskade 12)
Bez przesiadek w 37 minut.
Mamy karty Masterdard i Visa, tutaj ponoć konieczna będzie Maestro.
Czy można kupić bilety wcześniej przez internet? Jeśli dobrze czytam to najlepiej za 7,5 euro?
Czy kupić jedną kartę dla kilku osób czy każdy musi mieć swoją?
Proszę o wskazówki aby uniknąć zbędnego stresu czy główkowania.

Pozdtawiam
T.

ps. Jak jest osoba chętna na przewodnika to jestem otwarty :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 03 Maj 2016 23:36 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
To zależy, czy zamierzasz ich potem do czegoś używać. Jeśli tak, to można jakoś ten haracz € 7,50 znieść. Jeśli nie, to chyba raczej bilet u kierowcy - nie wiem ile teraz kosztuje (€ 5?); kiedyś było € 4. Można też kupić 60-minutowy albo 24-godzinny BVG i pojechać 69 z przesiadką na tramwaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 03 Maj 2016 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
@trempek
Najłatwiej będzie, jak podasz więcej szczegółów, np. ilu Was będzie, na jak długo i ile chcecie się przemieszczać po mieście komunikacją (mieszkacie w centrum, ale centrum jest spore, do wiadomej dzielnicy aż tak blisko nie macie). Może wtedy uda się coś sensownego doradzić :)

@obibok
Kolega chyba miał na myśli dzienny bilet GVB, nie OV-chipkaart. W ich przypadku OV-chipkaart ma praktycznie zerowy sens ;)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 03 Maj 2016 23:40 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
No właśnie, bo opcja biletu regionalnego też jest ciekawa, ale to jak ktoś chce coś zwiedzić.
Natomiast co do biletów u kierowcy znalazłem taką ulotkę:
http://www.connexxion.nl/data/upload/NH ... 0flyer.pdf
ale nie wiem, czy aktualna, bo obecnie panuje totalne ogłupienie; wszystkie lemingi mają kupować chipkaarty i krzyczeć, że są zajefajne, więc informacje o cenach sensowniejszych biletów jakoś wyparowały.
metia napisał(a):
@obibok
Kolega chyba miał na myśli dzienny bilet GVB, nie OV-chipkaart. W ich przypadku OV-chipkaart ma praktycznie zerowy sens ;)

No tak, możliwe. Choć chciał jechać 197, a w nim bilet GVB nie jest ważny. A zasugerowałem się ceną, bo za moich czasów za kartę się chyba płaciło haracz właśnie 7,50.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 04 Maj 2016 08:47 

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 4
Dziękuję za szybki odzew i zainteresowanie moim problemem.
Jedziemy w 4 facetów, lądujemy w piątek o 14;30 wylot do Warszawy mamy w niedziele też o 14.30.
Wychodzi na to, że mamy tylko całe dwa dni żeby coś zobaczyć. Dlatego chciałbym jak najwięcej ogarnąć on-line z Polski.
Wygląda na to, że z lotniska do hotelu najlepiej będzie jechać linią autobusową 197.
Planowane punkty to browar Hainekena, wystawa Body Worlds, Red Light District i inne męskie sprawy (obecnie doktoryzuje się z profesorem Googlem na temat ciekawych miejsc).
Mamy karty Maestro i Master Card.... Czy to prawda, że najlepiej mieć Maestro lub gotówkę?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 04 Maj 2016 09:06 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
Odnosnie transportu to my płaciliśmy za jednorazowe bilety u kierowcy. Cena na autobus byla 2,9€ w dzien i 4,5€ w nocy.
Jezeli chodzi o karte to dla mnie bylo to troche zadziwiające ale niestety w wielu miejscach nie da sie w ogole placic karta albo tylko Maestro... Takze trzeba miec gotówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 04 Maj 2016 09:09 

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 4
Znalazłem bilety on-line:
https://eticket.connexxion.nl/etickets/ ... cket-enkel
Cena 4,75 euro. Jeśli można kupić u kierowcy to nie widzę potrzeby przepłacać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 04 Maj 2016 10:17 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
bbartekk2 napisał(a):
Odnosnie transportu to my płaciliśmy za jednorazowe bilety u kierowcy. Cena na autobus byla 2,9€ w dzien i 4,5€ w nocy.

Za tyle to się jedzie w GVB (linia 69).
Cytuj:
Jezeli chodzi o karte to dla mnie bylo to troche zadziwiające ale niestety w wielu miejscach nie da sie w ogole placic karta albo tylko Maestro... Takze trzeba miec gotówkę.

Normalka.
trempek napisał(a):
Cena 4,75 euro. Jeśli można kupić u kierowcy to nie widzę potrzeby przepłacać.

Można. Ale pousuwali zewsząd informacje o cenie. Zdurnieli do reszty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 04 Maj 2016 11:21 

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 4
Jeśli mam szarpać się z kierowcą przy kupnie biletu ... bo np. wstał lewą nogą ... to wolę kupić drożej przez internet.
Dziwne, że nie ma informacji o cenie biletu normalnego.
Ale z drugiej strony, żeby wpuścił nas na te bilety kupione ze strony.

Co radzicie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 04 Maj 2016 15:36 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
To nie jest dziwne. To po prostu ogólnoświatowy owczy pęd do wciskania ludziom jedynie słusznych elektronicznych kart. Holendrzy przy okazji totalnie rozwalili swój system taryfowy i wyprali ludziom mózgi, że tak jest kul.
Hm, napisałbym, że nie powinieneś mieć problemu, ale sam miałem przygodę, o której powyżej. Najlepsze jest to, że w końcu przeprosili, przyznali rację i jeszcze chcą mi oddać po 6 euro za bilet. W dodatku oddać chce nie ten przewoźnik, który zawinił. Cyrk na kółkach. A ja myślałem, że to Malta jest dzika...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 18 Maj 2016 16:20 

Rejestracja: 06 Maj 2016
Posty: 37
Loty: 150
Kilometry: 341 155
Chcemy zobaczyć choć "kawałek" Amsterdamu, bo mamy czas od ok. 15:00 do 9:00 dnia następnego. Czy ktoś może potwierdzić czy dobrze to wszystko zrozumiałem?
Lądujemy na AMS o 14:30, zawozimy sobie walizki do hotelu darmowym schuttle busem. Potem nim wracamy ( musimy "udokumentować", że mamy lot czy wsiadamy bez problemu?) na lotnisko. Tam kupuję dwa bilety na pociąg po 5,10E (5,1E x 2 = 10,2E + opłata 0,50E. Czyli w jedną stronę zapłacimy 10,7E). I żeby wieczorem wrócić na Schiphol, taka sama operacja. Czyli koszt przejazdów dla 2 osób to łącznie 21,40E? Czy istnieje jakaś tańsza opcja?

Przepraszam za dość banalne pytanie, ale po przeczytaniu wątku o komunikacji w Amsterdamie czuję się głupkiem :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 150 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group