Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lotnisko w Amsterdamie, Schiphol - Luchthaven Schiphol (AMS, EHAM)

położone około 9 kilometrów od centrum Amsterdamu
otwarte w 1916 roku
zawiera 3 terminale
Strona lotniska: http://www.schiphol.com/


Lotnisko posiada doskonałe połączenia komunikacji publicznej do Amsterdamu, Utrechtu, Hagi, Rotterdamu
także do Brukseli, Lille, Paryża i wielu innych miast.

Jak dojechać z lotniska Schiphol do miasta:

NS Koleje Holenderskie
Najszybsza ale i najdroższa opcja. Do Amsterdam Central dojedziemy w 20 minut (pociągi kursują od 05:00 do 01:00 prawie co 10 minut, i od 01:00 do 05:00 co godzinę) i bilet w jedną stronę kosztuje 4.2 euro (w obydwie 8.4 euro). Jak się nie posiada kartę OV Chipkart będzie dopłata 1 euro za bilet, więc warto zapłacić w 2 strony. Do tego płatność kartami innymi niż Maestro lub banknotami dodaje 0.5 euro do ceny biletu. Więc warto mieć drobne.
Karta turysty: Amsterdam Travel Ticket na jeden dzień (16 euro), 2 dni (21 euro) lub 3 dni (26 euro) zawiera przejazd w 2 strony pociągiem w 2 klasie

Więcej o rozkładzie: https://www.ns.nl/en/

Bus #397 / Amsterdam Airport Express
Linia kursuje między Leidseplein albo Elandsgracht w centrum miasta a Nieuwe Vennep na przedmieściach, a lotnisko Schiphol jest przystankiem pośrednim - trzeba uważać by z lotniska nie pojechać w kierunku Nieuwe Vennep. Jadąc z centrum uważać bo bus nie jest oznaczony że jeździ na lotnisko.
Cena: Na stronie przewoźnika Connexxion (jako Airport Express Bus) podana cena 6.50 euro do kupienia (tylko kartą) u kierowcy. Tymczasem można z niego skorzystać używając opcji OV pay, czyli po prostu zbliżając kartę płatniczą do kasownika przy wsiadaniu i drugi raz przy wysiadaniu. Wtedy płaci się według ogólnej taryfy.


GVB
Jeden z przewoźników Amsterdamu i zarazem najtańsza opcja dojechania do centrum, ale i dłuższa.
Autobusem 369 (dawniej 69) https://maps.gvb.nl/en/lijnen/69 jedziemy w stronę Station Sloterdijk (jak będziemy wracać to do stacji Havenmeesterweg - Schiphol Airport/Plaza) i wysiadamy w przystanku Meer en Vaart żeby wsiąść do tramwaju nr 1 lub 17 do Centraal Station. Autobus jedzie od 05:00 do 01:00 (sprawdźcie rozkład), i trzeba przeznaczyć ponad godzinę jazdy.
Bilety kupimy w kiosku na lotnisku lub u kierowcy kartą pay-pass.
1 godzina to 2.9 euro
24 godziny to 7.5 euro (dziecięcy 2.5 euro)
więcej tu: https://en.gvb.nl/reizen/producten-en-t ... ieven-2017

Taxi
25-40 minut jazdy.
Cena ok 70 eur ('22r)

Connexxion
Drugi przewoźnik Amsterdamu. Z nimi dojedziemy do licznych miast obok Amsterdamu.
Warte uwagi: 858 do parku tulipanów Keukenhof

Rowerem

Można dojechać specjalną trasą na lotnisko.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 150 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 28 Lip 2016 19:35 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Kosztuje 13,50 i jest na wszystkich przewoźników (oczywiście tylko autobusowych, bo ten kraj się w tych tematach bardzo uwstecznił). Oficjalnie do kupienia w punktach GVB i punktach informacji turystycznej. Ale jak ostatnio byłem, to był też w każdym automacie, z czym wiązały się pewne perypetie, zabawna historia i w końcu jeszcze oddali mi przelewem połowę kasy (nie bardzo rozumiem, czemu; znaczy rozumiem, ale to chore). Jest gdzieś moja relacja na ten temat, chyba nawet w tym wątku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#82 PostWysłany: 28 Lip 2016 19:41 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
@obibok

z-lotniska-do-centrum-amsterdamu,1299,20278?start=40#p754449
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#83 PostWysłany: 29 Lip 2016 10:13 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Właśnie. Dzięki. No więc ciąg dalszy był taki, że Connexxion grzecznie odpisało - przeprosili i obiecali przeszkodzić kierowców. Natomiast GVB nie bardzo wiedziało, czy dalej rżnąć głupa, czy się poddać, więc na wszelki wypadek unikając wyjaśnień przelali mi kasę. Żałosne. Za to doniósł mi kolega z EBS, że małą burzę wywołałem. Pewnie temu, że dawałem maile do wszelkich możliwych organizacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 06 Sie 2016 20:48 

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 19
Hej!
Czy kupię u kierowcy w busie 69 bilet 3 dniowy za 17 EUR?
On obowiązuje w metrze, tramwaju i autobusie na terenie Amsterdamu?

dzięki


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Sie 2016 22:02, edytowano w sumie 1 raz
A
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 06 Sie 2016 22:17 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Nie. Kupisz go w punkcie informacji turystycznej na lotnisku. Ważny we wszystkich pojazdach GVB (tylko!) niezależnie od obszaru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 26 Sie 2016 13:08 

Rejestracja: 31 Paź 2011
Posty: 90
Cześć,

w lutym na lotnisku Schiphol planowo będę miał 4:15h przerwy (od 8:15 do 12:30). Przylot do Amsterdamu to lot z Polski, wylot z Amsterdamu to lot do Azji. Czy w tym czasie jestem w stanie chociaż godzinę spędzić w centrum miasta? Z tego co wiem kolejka do centrum jeździ często a podróż nią trwa krótko, stąd teoretycznie wydaje mi się to bardzo realne. Czy ktoś miał może podobne doświadczenie i jest w stanie potwierdzić, że wyjście do miasta mając 4:15h przerwy jest wykonalne?

Bagaż już odprawiony będzie w Polsce, a ze sobą będę miał tylko plecak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 26 Sie 2016 13:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
amsterdam-na-szybko,1299,97167
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 26 Sie 2016 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Ja bym nie ryzykowała, Amsterdam to bardzo duże lotnisko. Zanim dotrzesz do pociągu może minąć kilkanaście minut-pół godziny, potem pół godziny podróży na Amsterdam Centraal, drugie pół z powrotem, dolicz kupno biletu, czekanie na pociąg, a jeszcze kontrola bezpieczeństwa, dojście do bramki, itp. W centrum byłbyś może z 30 minut.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 03 Wrz 2016 11:12 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 23
Podłączę się do tematu.
Moja przesiadka w Amsterdamie trwa 6h40min.
Ląduję w poniedziałek o 8 rano.
Jak najsensowniej wybrać się do miasta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 03 Wrz 2016 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Mamy odpowiedni wątek na ten temat:
z-lotniska-do-centrum-amsterdamu,1299,20278
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
#91 PostWysłany: 31 Paź 2016 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1436
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
nie bardzo widzę stronę z cenami biletów..
Ktoś może podać linka do strony z jasno rozpisanymi biletami. ?
Interesuje mnie bilet 24h . Czy taki bilet jest ważny np od 11:00 do 10:59 kolejnego dnia? Czy do 23:59 dnia w którym się kasuje. Czy na takim bilecie da rade pojechać kolejką z lotniska i później używać w komunikacji i wrócić kolejką na lotnisko AMS?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 31 Paź 2016 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
A jest coś poza ścisłym centrum, co chciałbyś zobaczyć? Bo jeżeli nie, to komunikację miejską można spokojnie odpuścić.
Jeżeli koniecznie komunikacją, to polecam ten bilet, wersja 1 dzień:
https://www.ns.nl/producten/en/overige- ... vel-ticket
(przy czym trzeba uważać na to, żeby trzymać się autobusów GVB - po Amsterdamie jeżdżą też 3 inni operatorzy).

Pozostałe opcje są dość czytelnie opisane tu:
https://www.iamsterdam.com/en/visiting/ ... -transport
(uwaga - inne opcje często nie zawierają opcji podróży pociągiem)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
obibok uważa post za pomocny.
 
      
#93 PostWysłany: 31 Paź 2016 14:35 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
metia napisał(a):
A jest coś poza ścisłym centrum, co chciałbyś zobaczyć? Bo jeżeli nie, to komunikację miejską można spokojnie odpuścić.
Jeżeli koniecznie komunikacją, to polecam ten bilet, wersja 1 dzień:
https://www.ns.nl/producten/en/overige- ... vel-ticket
(przy czym trzeba uważać na to, żeby trzymać się autobusów GVB - po Amsterdamie jeżdżą też 3 inni operatorzy).

O! Nie znałem tej oferty. Niesamowite, Holendrzy przypomnieli sobie, że leżą po zachodniej stronie Europy i niszczenie integracji taryfowej było błędem.
Tylko czy kierowcy na 197 o tym wiedzą...

Ja natomiast przypominam, że jest jeszcze bilet zintegrowany dla regionu (ale właśnie bez pociągów) za € 13,50.
Ale jak ktoś chce po taniości, to można w ogóle kupić bilet 24-godzinny GVB (tylko € 7,50). Wówczas z lotniska trzeba jechać 69 z przesiadką na tramwaj:
http://gvb.nl/gvb-dag-meerdagenkaart
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 31 Paź 2016 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Tak, @‌obibok‌, pod wpływem naszych komentarzy wraca integracja targowa ;)
Jak widać opcji w Amsterdamie jest bardzo dużo, dlatego trzeba sprecyzować potrzeby i czas, jakim się dysponuje.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#95 PostWysłany: 01 Lis 2016 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1436
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
jeszcze raz dopytam. Czy bilet GVB day ticket za 7,50 e jest biletem 24h od chwili skasowania czyli np od 10:00 do 9:59 następnego dnia czy tylko do północy dnia w którym został skasowany?
Dzięki za odpowiedz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 01 Lis 2016 15:20 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Jak każe brzydki zwyczaj forów internetowych, ktoś powinien Cię obśmiać itp. bo wyraźnie pisałem o 24-godzinnym i podałem linki. Ale faktycznie Holendrzy dość zagadkowo piszą "1 dag (24 uur). Tak czy inaczej, z całą pewnością jest 24-godzinny. Tylko zapamiętaj godzinę, bo kasowniki jej nie wyświetlają. Chyba tylko w automacie można sprawdzić.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
lendziro uważa post za pomocny.
 
      
#97 PostWysłany: 01 Lis 2016 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1436
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
@obibok linka widziałem, stąd moje pytanie bo opis nie jest jednoznaczny. Tak czy siak dzięki za odpowiedz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 01 Lis 2016 21:09 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
No tak, nie jest to do końca jednoznaczne. Co ciekawe, w niektórych krajach jest tak, że człowiek studiuje te ich strony i nie może znaleźć informacji. Raz w Zürichu i raz w Helsinkach się tak naciąłem, że niepotrzebnie kupiłem jednorazowy na piątkowy wieczór.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 01 Cze 2017 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 10
Loty: 53
Kilometry: 68 884
Wybieram się w niedzielę na dwa dni do Amsterdamu.
Jak to w końcu jest z tymi biletami, jako że będę tam do wtorku (<48h) to opłaca mi się kupić bilet dwudniowy:
1. liczone są dwa dni typu niedziela i poniedziałek czy liczone jest 48h od momentu zakupu czyli np. niedziela 11:00 - wtorek 11:00?
2. obecnie jest to 13€, czy do tego muszę doliczyć jakiś dodatkowy koszt typu opłata za kartę (zwrotna czy nie?)?

Jakby ktoś miał jakieś wskazówki to chętnie poczytam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 01 Cze 2017 17:15 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Jeśli masz na myśli tylko korzystanie z GVB (w tym autobus 69 z lotniska, z przesiadką na tramwaj), to 48 godzin (od 19:00 do 19:00) za € 12,50 i w tym wypadku bez haraczu za wydanie karty.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 150 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group