Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: lotnisko Amman-Petra
#1 PostWysłany: 07 Lip 2018 09:01 

Rejestracja: 07 Lip 2018
Posty: 5
witam,
mam pytanie, ktoś może podróżował taxi z lotniska do Petry? jak wygląda to cenowo? ewentualnie może ktoś polecić jakąś firmę która mogła by zrobić transfer bezpośrednio z lotniska do Petry za jakieś ludzkie pieniądze?
JETT BUS odpada, bo będę na lotnisku dopiero o godzinie 10, tego co widziałem wyjeżdża o 6.30 rano.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 20 Paź 2018 17:09 

Rejestracja: 25 Wrz 2018
Posty: 5
Loty: 37
Kilometry: 83 054
Udało się może coś załatwić? Sam mam podobny problem i szukam rozwiązania :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Paź 2018 18:10 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1163
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być wynajem samochodu. W Jordanii wynajem jest w przystępnych cenach. Ja na tydzień w listopadzie mam zarezerwowany za Ok 600 zł z Sixt. Jadę prosto z lotniska do Petry, daj znać kiedy masz przylot to może się z nami zabierzesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Paź 2018 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 839
srebrny
Uber 60 JOD - biorąc pod uwagę dystans to bardzo uczciwa cena. W innym przypadku niepewny busik z "dworca południowego".
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz Likus uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 20 Paź 2018 18:30 

Rejestracja: 25 Wrz 2018
Posty: 5
Loty: 37
Kilometry: 83 054
W Jordanii będę już za kilka dni, niestety solo bo nikogo nie namówiłem. Dużo, nie dużo ale na studencka kieszeń 600 zł to całkiem sporo, poza tym jeszcze dojdą koszty benzyny jak i młodego kierowcy (<25 lat).

No nic, plan mam dość elastyczny z jednym dniem zapasu. Może się uda wpakować z kimś do taxi i podzielić koszty albo zaryzykuje ten południowy dworzec. W najgorszym razie zacznę od zwiedzania Ammanu a wszystko przesunie się o +1 dzień. Dam znać czy się udało :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Paź 2018 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 839
srebrny
Gdy wychodziłem z lotniska stało pod nim sporo autobusów, pewnie od zorganizowanych wycieczek. Od biedy możesz tam zagadać, ale trochę wątpię żeby jechali od razu do Petry.

Rozpoczęcie zwiedzania od Amman jest jak najbardziej logiczne. Możesz też skorzystać z innych kursów Jett - np. do Aqaby, stamtąd łatwiej dostać się do Petry i Wadi Rum.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 26 Paź 2018 20:37 

Rejestracja: 22 Lis 2017
Posty: 48
Czy drogi w Jordanii są płatne.Chciałbym się dostać z lotniska do Sowayma nad Morzem Martwym lub dalej do Petry.Czy ruch jest lewostronny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Paź 2018 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 839
srebrny
2 x nie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Paź 2018 11:48 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 3
Lądujemy w Ammanie 2.11 i kolejnego dnia planujemy przetransportować się do Petry. Może ktoś jedzie w tym samym terminie i chciałby dzielić z nami koszty transportu (taksówka, wynajęte auto)? Jedyny wiarygodny autobus odjeżdża o 6:30, więc szukam alternatyw..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Paź 2018 13:28 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1163
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
wynajmujemy auto (4 osobowe) na lotnisku 23.11 ok 11.00 i jedziemy prosto do Petry, 2 osoby. Jeżeli jest ktoś chętny do wspólnego przejazdu to proszę o kontakt.
Góra
 Profil Relacje PM off
Paweł Szela lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 13 Lis 2018 16:18 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
W internetach piszą, że można dojechać do Perty minibusem z dworca Wihdat za 7JOD ?
Ktoś cos słyszał?

A może ktoś jest chetny na wspolny przejazd 7 grudnia ( 2 osoby) ?
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Lis 2018 21:16 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 3
Kochani proszę pomóżcie mi poza ugadywaniem z taksówkarzami jest szansa wydostać się z Ammanu do Wadi Musa po godzinie 12:00 piątek? Jestem bardzo zestresowana wykruszyła nam się ekipa i zostaliśmy z mężem sami, on chce odwołać wyjazd ja walczę jak mogę, a może ktoś wybiera się w tym terminie? Pozdrawiam gorąco Beata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Lis 2018 00:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Mar 2018
Posty: 102
Loty: 51
Kilometry: 86 553
bea27 napisał(a):
Kochani proszę pomóżcie mi poza ugadywaniem z taksówkarzami jest szansa wydostać się z Ammanu do Wadi Musa po godzinie 12:00 piątek? Jestem bardzo zestresowana wykruszyła nam się ekipa i zostaliśmy z mężem sami, on chce odwołać wyjazd ja walczę jak mogę, a może ktoś wybiera się w tym terminie? Pozdrawiam gorąco Beata


W Jordanii działa Uber. Nawet jeżeli nie weźmie Was bezpośrednio do Wadi Musa, to do Petry już dojedziecie (sami tak będziemy robić), a stamtąd to juz pewnie coś złapiecie (z tego co czytam w sieci to jest tam jakiś busik).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Lis 2018 00:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 839
srebrny
@Soulfly , czasami warto przeczytać podforum o Jordanii, tym bardziej, że wcale nie jest szczególnie rozbudowane. Ale po co się ograniczać, powielaj takie pytania i niedługo będzie większe niż te o Tajlandii ;) Można dojechać, ale jeśli chcesz o cokolwiek jeszcze w związku z tym zapytać, to po prostu poszukaj.

@bea27 , szanse na alternatywy są raczej marne, bo piątek to chyba dzień wolny od pracy i każdy transport jeździ z mniejszą częstotliwością. JETTem, czyli państwowym przewoźnikiem i tak byście nie dojechali, bo do Petry wyjeżdża wcześnie rano, a z Wihdat to duża niepewność, biorąc pod uwagę piątek - jeżeli okaże się, że nikt nie jedzie, to zmarnowane kilka godzin. Zostaje Wam inaczej zaplanować podróż i jechać następnego dnia rano, wynająć samochód albo jechać JETTem do Akaby lub Ma'an, skąd jest bliżej do Petry (z Ma'an to już bardzo blisko - 40 km, można wysiąść w drodze do Akaby, do której busy jeżdżą z Ammanu najczęściej). Kawałek rozkładu tutaj, bo strona JETT obecnie nie działa:

http://www.wadirum-jordan.com/uploads/3 ... 7_orig.jpg

Jeżeli chodzi o taksówkę to najtaniej chyba wyjdzie Uber - 60 JOD. Dodam też, że z osobistych wrażeń po Jordanii, brak Petry wcale by nie sprawił, że odwołałbym wyjazd. Warto jechać i bez tego :) Swoją drogą zostać w Ammanie i pojechać wcześnie rano to chyba najbardziej optymalne rozwiązanie w Twoim przypadku, bo uwzględniając nawet taxi, to pod bramami Petry znaleźlibyście się najwcześniej ok. 15. To wystarczy, żeby zrobić główny szlak, a może nawet dotrzeć do Monastyru, ale już lepiej jechać busem o 6.30 z Ammanu i rozpocząć zwiedzanie trochę wcześniej. No chyba, że planujecie tam spędzić dwa dni, to wtedy może i jest jakiś sens.

@pieronsky , nie bardzo wiem co chciałeś napisać, ale chyba coś mylisz. Petra to starożytne miasto położone w bezpośrednim sąsiedztwie do współczesnego miasta Wadi Musa. Z Wadi Musa wchodzi się do Petry.


Ostatnio edytowany przez ghostwriter 17 Lis 2018 00:51, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 17 Lis 2018 00:32 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Ja nie rozumiem czemu wszyscy naraz uciekają do Wadi Musa.
Amman naprawdę jest ciekawym miastem, i warto chociaż tam spędzić pierwszą noc...
Góra
 Profil Relacje PM off
ghostwriter lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 17 Lis 2018 00:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 839
srebrny
Dla mnie to też zagadka, ludzie wolą zrobić kilkaset kilometrów do innego miejsca i nic nie zobaczyć, bo przyjadą po zmroku, niż wykorzystać racjonalnie czas na miejscu, tym bardziej, że i tak zwykle planują zwiedzanie Ammanu, tylko zostawiają to na koniec :)

No i ostatnio jest moda na panikę w związku z powodzią błyskawiczną. Petra, klapki na oczach i nic innego się nie liczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Lis 2018 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Mar 2018
Posty: 102
Loty: 51
Kilometry: 86 553
Te Wadi mi się tak mylą, że chyba powinnienem zamilknąć :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Lis 2018 09:32 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 3
-- 20 Lis 2018 09:26 --

pieronsky napisał(a):
bea27 napisał(a):
Kochani proszę pomóżcie mi poza ugadywaniem z taksówkarzami jest szansa wydostać się z Ammanu do Wadi Musa po godzinie 12:00 piątek? Jestem bardzo zestresowana wykruszyła nam się ekipa i zostaliśmy z mężem sami, on chce odwołać wyjazd ja walczę jak mogę, a może ktoś wybiera się w tym terminie? Pozdrawiam gorąco Beata


W Jordanii działa Uber. Nawet jeżeli nie weźmie Was bezpośrednio do Wadi Musa, to do Petry już dojedziecie (sami tak będziemy robić), a stamtąd to juz pewnie coś złapiecie (z tego co czytam w sieci to jest tam jakiś busik).



super dziękuję bardzo za info ;-)

-- 20 Lis 2018 09:29 --

ghostwriter napisał(a):
@Soulfly , czasami warto przeczytać podforum o Jordanii, tym bardziej, że wcale nie jest szczególnie rozbudowane. Ale po co się ograniczać, powielaj takie pytania i niedługo będzie większe niż te o Tajlandii ;) Można dojechać, ale jeśli chcesz o cokolwiek jeszcze w związku z tym zapytać, to po prostu poszukaj.

@bea27 , szanse na alternatywy są raczej marne, bo piątek to chyba dzień wolny od pracy i każdy transport jeździ z mniejszą częstotliwością. JETTem, czyli państwowym przewoźnikiem i tak byście nie dojechali, bo do Petry wyjeżdża wcześnie rano, a z Wihdat to duża niepewność, biorąc pod uwagę piątek - jeżeli okaże się, że nikt nie jedzie, to zmarnowane kilka godzin. Zostaje Wam inaczej zaplanować podróż i jechać następnego dnia rano, wynająć samochód albo jechać JETTem do Akaby lub Ma'an, skąd jest bliżej do Petry (z Ma'an to już bardzo blisko - 40 km, można wysiąść w drodze do Akaby, do której busy jeżdżą z Ammanu najczęściej). Kawałek rozkładu tutaj, bo strona JETT obecnie nie działa:

http://www.wadirum-jordan.com/uploads/3 ... 7_orig.jpg

Jeżeli chodzi o taksówkę to najtaniej chyba wyjdzie Uber - 60 JOD. Dodam też, że z osobistych wrażeń po Jordanii, brak Petry wcale by nie sprawił, że odwołałbym wyjazd. Warto jechać i bez tego :) Swoją drogą zostać w Ammanie i pojechać wcześnie rano to chyba najbardziej optymalne rozwiązanie w Twoim przypadku, bo uwzględniając nawet taxi, to pod bramami Petry znaleźlibyście się najwcześniej ok. 15. To wystarczy, żeby zrobić główny szlak, a może nawet dotrzeć do Monastyru, ale już lepiej jechać busem o 6.30 z Ammanu i rozpocząć zwiedzanie trochę wcześniej. No chyba, że planujecie tam spędzić dwa dni, to wtedy może i jest jakiś sens.

@pieronsky , nie bardzo wiem co chciałeś napisać, ale chyba coś mylisz. Petra to starożytne miasto położone w bezpośrednim sąsiedztwie do współczesnego miasta Wadi Musa. Z Wadi Musa wchodzi się do Petry.



Dziękuje bardzo za wszystkie wskazówki, alternatywy i opcje...;-))) muszę to przemyśleć... chciałam się wydostać z Ammanu zeby następnego dnia z rana uderzyć na Petrę,,, ale może faktycznie plan trzeba lekko zmodyfikować. Jaszcze raz dziękuję;-)
Beata

-- 20 Lis 2018 09:32 --

Zeus napisał(a):
Ja nie rozumiem czemu wszyscy naraz uciekają do Wadi Musa.
Amman naprawdę jest ciekawym miastem, i warto chociaż tam spędzić pierwszą noc...



dziękuję za cenne rady;-) nie umniejszam atrakcyjności Ammanu wcale, ogranicz amnie bardzo mocno czas, stąd decyzja taka a nie inna żeby nie zaczynać od Ammanu, aczkolwiek wszystko wskazuje na to ze plan jednak bedzie modyfikowany;-) ;-)
pozdrawiam Beata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 20 Lis 2018 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Wrz 2018
Posty: 2
Dzień dobry, mam za mały staż na forum do pisania na PW, czy może ktoś przekazać @Krzysztof76 że jestem zainteresowany jego propozycją? Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 13 Gru 2018 00:54 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 93
Loty: 19
Kilometry: 32 461
Wynajmujemy samochód z lotniska w Ammanie 14-17 grudzień (lot z Krakowa), w pierwszy dzień jedziemy do Petry, dwa wolne miejsca, kontakt PW :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group