Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lip 2011 21:17 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 7
Cześć macie doświadczenie na tej trasie?? Przylatuje 18lipca o 13.25 (Rayanair) i chciałbym się jak najtaniej dostać do Walencji. Na forum opisany został tylko dojazd do centrum Alicante. Zapewne znajdzie się tam jakiś autobus lub pociąg do Walencji pytanie jak najtaniej?

Z tego co patrzę to dystans jest dość spory (180km) a że jedziemy ze znajomymi na trochę dłużej i chcielibyśmy zobaczyć jak najwięcej myślimy też nad stopem. Orientujecie się jak w Hiszpanii z podróżowaniem tego typu?

Słyszałem również, że nieraz bardziej opłaca wynająć się samochód niż jechać komunikacją publiczną.

Może ktoś też leci w tym terminie?

Dzięki za wszystkie sugestie.


Ostatnio edytowany przez mashacra, 21 Lut 2015 17:10, edytowano w sumie 1 raz
aktualizacja tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 01 Lip 2011 22:39 

Rejestracja: 15 Mar 2011
Posty: 159
jest autobus z lotniska bezposrednio do walencji kosztuje okolo 22euro (w jedna strone)
wiecej na stronie alsa.es
Jak dokladnie posprawdzasz stronke to sa tam nawet mapki skad odjezdza...

W wiecej osob mozliwe ze taniej autko wypozyczyc ale to juz ktos inny musi doradzic :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Lip 2011 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Pociag nie jest złą opcją, ceny są różne najtańsze ok 10-12 E (zniżki na euro26- 25%). Jest to w miarę szybki i wygodny sposób. Rozkłady i ceny na renfe.es, ceny niektórych biletów są niższe jeśli kupujecie online.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Lip 2011 04:33 

Rejestracja: 24 Lut 2010
Posty: 145
Moze nie mieszajcie watków i tematów oraz pytan jak to ma byc uzyteczne na forum. Alikante i Walencja lezy w Hiszpanii a nie we Włoszech, a tu jest watek dotyczacy Włoch. Z Alikante do Walencji mozna np. dojechac pociagiem. Ktos powinien tu sprzatać....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Lip 2011 16:28 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 7
Sorki oczywiście mój błąd wątek miał być w sekcji Hiszpania a pomyłka wynikała pewnie z tego, że jakieś 3 tygodnie temu byłem we Włoszech ;p
Stąd też proszę moderatorów/administratorów o przeniesienie tematu.

Co to za karta "euro26"??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Lip 2011 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Mar 2011
Posty: 88
Loty: 54
Kilometry: 87 634
http://euro26.pl/

Karta dla ludzia do 26 roku życia, ubezpieczenia, zniżki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Lip 2011 21:57 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 7
Rozumiem, że te WBK<26 też są ok? W końcu są do wyboru na tej stronce i mają logo tego programu. I tam chyba nie potrzeba zdjęcia z tego co widzę kartę.

Tak dla tych co by w przyszłości planowali taką podróż to link z opisem zniżki na pociągi przy użyciu tej karty zamieszczam poniżej:
http://www.renfe.com/EN/viajeros/tarifa ... joven.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Lip 2011 22:08 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 7
Z tego co się zorientowałem jak dotąd:

- jest autobus z lotniska bezpośrednio do walencji kosztuje około 22euro (w jedna stronę) więcej na stronie alsa.es

- dojazd do Alicante autobusem (2,65euro) opisane w innym temacie a następnie tam pociągiem http://www.renfe.com/EN do Walencji. Najtańszy bilet ok 14euro. Jeśli ktoś posiada kartę euro<26 http://euro26.pl to ma 25% zniżki co opisane jest w http://www.renfe.com/EN/viajeros/tarifa ... joven.html

Czy ktoś jeszcze zna jakieś opcje komunikacji publicznej?

Pozostaje jeszcze wynajęcie samochodu bądź najbardziej nasz interesująca wersja na stopa ;p Ktoś posiada doświadczenie w tej kwestii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Lip 2011 01:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
a jakie jeszcze srodki komunikacji publicznej bys chcial poza autobusem i pociagiem ? rzadowe limuzyny ? tramwaj alicante walencja ? a moze metro ? :)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Lip 2011 09:33 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 7
słuszna uwaga ;p

Interesuje mnie jeszcze jak jest z podróżowaniem na stopa w Hiszpanii ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Lip 2015 20:09 

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 14
dzień dobry .
Czy ktoś ma aktualne informacje jak z lotniska w Alicante dojechać do Walencji ?
Ktoś z Was podróżował ostatnio ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Lip 2015 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Znacznie szybciej niz zadac pytanie i czekac na odpowiedz byloby wejsc na strone podana we wczesniejszych wpisach i sprawdzic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Sie 2015 18:17 

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 14
Pawel_T napisał(a):
Znacznie szybciej niz zadac pytanie i czekac na odpowiedz byloby wejsc na strone podana we wczesniejszych wpisach i sprawdzic.


Wiesz, od 2011 r wszystko jest możliwe . Może uruchomili jakieś nowe połączenia autobusowe albo np. helikoptery ;)

A tak serio , czy jest różnica w cenie zakupu biletu na pociąg poprzez internet i w kasie ?

I , no nie znam hiszpańskiego , i nie wiem ile bilet kosztuje :oops:
Może ktoś zerknie na link i podpowie , chodzi o pociąg euromed wyjeżdżający o 13.53 z Alicante
https://venta.renfe.com/vol/buscarTren.do

-- 01 Sie 2015 18:22 --

chyba link nie działa . przy cenie 18,00 jest taki zapis :


Condiciones de la tarifa seleccionada:

Oferta Valencia:
Elección de asiento - Sí
Cambios 20%
Anulaciones 30%

a przy 30.00 taki :


Condiciones de la tarifa seleccionada:

Flexible:
Cambios 0%
Anulaciones 5%



zaraz ktoś "miły " mi odpowie , że mogę w tłumacza google wrzucić. Fakt, mogę . Tylko , ze mam z nim nienajlepsze doświadczenia i spróbuję jednak zapytać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Sie 2015 12:25 

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 15
Wie ktoś może, czy jakieś inne busy jeżdżą na trasie Alicante [lotnisko] -> Walencja? Albo może jest jakiś inny sposób, żeby dostać się tam w nocy?

Muszę zorganizować transport dla 4 osób, które przylatują Ryanairem z Krakowa i mają być na lotnisku o 23.25 a z tego co sprawdziłam na alse.es ostatni bus odjeżdża o 23:00, a pierwszy o 8:00 (może mógłby to ktoś potwierdzić, coś kiepsko mi to wyszukiwanie działa) .

Najmądrzej byłoby przekoczować noc na lotnisku, ale to raczej w rachubę nie wchodzi - 4 starsze osoby. Sprawdzałam też hotele, ale wg bookinga najbliższe są 3km dalej. Może mógłby mi ktoś coś doradzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Sie 2015 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
3km do hotelu? nie potrafisz taksówki zamówić?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Gru 2018 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 203
Loty: 117
Kilometry: 110 182
niebieski
jest jakaś szansa dostać się do Walencji, przylotem o 23?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Gru 2018 15:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Kiedy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Gru 2018 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 203
Loty: 117
Kilometry: 110 182
niebieski
wtorek (w sumie jutro) ostatni bus widze 23, ale to bez szans nawet jak samolot będzie ciut wcześniej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Gru 2018 15:38 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
4.30 rano w środę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group