Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
dojazd-do-benidorm-calpe,1300,99641


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 201 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Alicante
#21 PostWysłany: 09 Paź 2011 18:35 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 354
niebieski
a z San Juan to jedzie sie autobusem jakies 10-15min, ale watpie zebys sie dostal na 5:30 do centrum alicante
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
 Temat postu: Re: Alicante
#22 PostWysłany: 25 Paź 2011 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Dawids napisał(a):
rw30 napisał(a):
a jedzie stamtad jakis autobus na lotnisko ? bo ten zwyczajny alicante -> lotnisko raczej do san juan nie dojeżdża

więc cenowo to może fajna opcja, ale chyba nie dla kogos kto ma lot wczesnie & chce zaoszczedzic na taxie


Pierw trzeba jechać tramwajem do Alicante a potem już autobus na lotnisko ;)


geeeeez, ludzie, czytajcie ze zrozumieniem
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alicante
#23 PostWysłany: 14 Lip 2012 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
http://i1064.photobucket.com/albums/u36 ... ublico.png

made by Aena, jak widac na obrazku, link wrzucony na forum skyScarper / podstrona o lotnisku w Alicante
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alicante
#24 PostWysłany: 14 Lip 2012 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Image

Image

Image

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alicante
#25 PostWysłany: 21 Paź 2012 22:39 

Rejestracja: 22 Lip 2012
Posty: 9
A czy ktoś może leci z Alicante 3.11 w godzinach wczesnoporannych? ja lecę do Krakowa o 6.30 i chętnie znalazłabym towarzyszy do taksówki z miasta na lotnisko:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alicante
#26 PostWysłany: 25 Kwi 2013 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 925
Zbanowany
Z mojej strony dojazd do Benidormu - autobusem alsa z najwyższego poziomu lotniska, przedostatni przystanek na prawo po wyjściu z terminala.

Zrobiłem kilka zdjęć rozkładów

Autobus jadący z lotniska przed wjazdem na dworzec położony dalej od hoteli wjeżdza na Avenida Europa i podobnie jadac na lotnisko tez tam podjeżdza wysadzając pasażerów zbiera nowych.

Image Image Image Image Image
Image Image
Image Image
Image
Image Image Image Image Image Image

Na zdjęciach rozkłady z wszystkich przystanków do różnych miast. Do Alicante za 2,75 a do Elche za 1,45 jedzie autobus miejski. Inne trasy obsługują różni przewoźnicy (głównie Alsa)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 17 Gru 2013 10:37 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 1
Witam!

Chciałem zapytać uprzejmie o taką drobną rzecz w Hiszpanii - czy jest mozliwosc dostania sie transportem publicznym z lotniska w Alicante do miejscowości Calpe?

Dziękuję i pozdrawiam!
Wojtek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 17 Gru 2013 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
tutaj :arrow: http://www.tramalicante.es/horarios.php?page=143 szukasz sobie pociagu/tramwaju na trasę alicante-calp

do centrum wioski nie dojeżdża wiec dalej trzeba będzie albo z buta albo autobusem(bo widzę, że przystanek jest :arrow: http://www.autobusesifach.es/horarios_ing.htm)

strona miasta: http://www.calpe.es/informacion-general ... _seccion=5
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alicante
#29 PostWysłany: 11 Maj 2014 21:00 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 222
niebieski
Mam pytanie czy na ten autobus z lotniska C6 cena za bilet jest jednakowa na całej trasie tzn nie ma znaczenia czy wysiadamy na drugim czy ostatnim przystanku? Czy są bilety powrotne na tą linię?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alicante
#30 PostWysłany: 11 Maj 2014 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 153
tak cena taka sama, co do powrotnych dokładnie nie pamiętam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alicante
#31 PostWysłany: 21 Maj 2014 17:54 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Dzis wrocilem-uwaga, aktualna cena przejazdu autobusem z lotniska do Alicante, lub odwrotnie, 3,85 Euro. Za to litr piwa Amstel mozna dostac juz za 1 Euro! :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alicante
#32 PostWysłany: 04 Cze 2014 19:48 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 222
niebieski
Wróciłem z Alicante potwierdzam cenę 3,85 euro za bilet jednorazowy na linię C6 z lotniska -można kupić u kierowcy.
Karta na 10 przejazdów kosztuje 12 +2 euro (za kartę) też można kupić u kierowcy.
Na kartę może jechać kilka osób.
Przy kilku osobach lub przejazdach ta linią lepiej kupić kartę.
Doładowanie na 10 biletów za 12 euro również u kierowcy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alicante
#33 PostWysłany: 07 Lip 2014 19:16 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 51
Jak długo jest ważna taka karta? Czy jak kupię ją po przylocie to za 10 dnia znów mogę jej użyć do przejazdu powrotnego na lotnisko? Czy dobrze rozumiem, że nie jest to bilet czasowy tylko na 10 przejazdów od do bez znaczenia jak daleko jedziesz?

-- 07 Lip 2014 19:35 --

Jeszcze jedno pytanie czy ktoś wie ile kosztuje bilet z lotniska do Benidormu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alicante
#34 PostWysłany: 13 Wrz 2014 14:06 

Rejestracja: 24 Paź 2010
Posty: 31
Loty: 47
Kilometry: 68 184
Polin napisał(a):
-- 07 Lip 2014 19:35 --

Jeszcze jedno pytanie czy ktoś wie ile kosztuje bilet z lotniska do Benidormu?



koszt to 17,95 e, trase obsługuje firma ALSA

http://www.alsa.es/

w wyszukiwaniu wpisuj alicante aeropuerto, z tego co pamiętam odjeżdża z ostatniego przystanku po wyjściu z terminalu
_________________
vive la vida

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alicante
#35 PostWysłany: 14 Wrz 2014 08:56 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 158
Polin napisał(a):
Jak długo jest ważna taka karta? Czy jak kupię ją po przylocie to za 10 dnia znów mogę jej użyć do przejazdu powrotnego na lotnisko? Czy dobrze rozumiem, że nie jest to bilet czasowy tylko na 10 przejazdów od do bez znaczenia jak daleko jedziesz?

-- 07 Lip 2014 19:35 --

Jeszcze jedno pytanie czy ktoś wie ile kosztuje bilet z lotniska do Benidormu?

karta raczej nie ma terminu ważności, ja kupiłem po przylocie, i korzystałem na powrocie po 8 dniach, więc i 10 dni na pewno działa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alicante
#36 PostWysłany: 13 Paź 2014 21:45 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 211
niebieski
Witam
Będę 3 dni w Alicante listopadzie mam kilka pytań:
- co ciekawego mozna zwiedzić w okolicy , myślałem skoczyć do Elche bądź do Walencji
-macie jakieś jeszcze propozycje jednodniowej lub popołudniowej wycieczki z Alicante ,
- czy opłaca się wynająć się samochód czy lepiej pociągi i autobusy taniej wyjdą?

Dzięki za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alicante
#37 PostWysłany: 13 Paź 2014 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
lasan82 napisał(a):
Witam
Będę 3 dni w Alicante listopadzie mam kilka pytań:
- co ciekawego mozna zwiedzić w okolicy , myślałem skoczyć do Elche bądź do Walencji
-macie jakieś jeszcze propozycje jednodniowej lub popołudniowej wycieczki z Alicante ,
- czy opłaca się wynająć się samochód czy lepiej pociągi i autobusy taniej wyjdą?

Dzięki za pomoc

Zobacz jak smiesznie niskie sa ceny wynajmu auta w niskim sezonie to zrezygnujesz z innych srodkow komunikacji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alicante
#38 PostWysłany: 13 Paź 2014 22:30 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 211
niebieski
Pawel_T napisał(a):
lasan82 napisał(a):
Witam
Będę 3 dni w Alicante listopadzie mam kilka pytań:
- co ciekawego mozna zwiedzić w okolicy , myślałem skoczyć do Elche bądź do Walencji
-macie jakieś jeszcze propozycje jednodniowej lub popołudniowej wycieczki z Alicante ,
- czy opłaca się wynająć się samochód czy lepiej pociągi i autobusy taniej wyjdą?

Dzięki za pomoc

Zobacz jak smiesznie niskie sa ceny wynajmu auta w niskim sezonie to zrezygnujesz z innych srodkow komunikacji :)



Widzę tylko jak się wczytasz to jest sporo dziwnych dodatkowych opłat i depozyt nawet 800euro (tzn. blokada na karcie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alicante
#39 PostWysłany: 13 Paź 2014 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
lasan82 napisał(a):
Widzę tylko jak się wczytasz to jest sporo dziwnych dodatkowych opłat i depozyt nawet 800euro (tzn. blokada na karcie)

Wykup pelne ubezpieczenie to nie bedzie blokady. Poza tym to tylko blokada, ktora wroci bez uszczerbku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alicante
#40 PostWysłany: 14 Paź 2014 08:02 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
lasan82 napisał(a):
Witam
Będę 3 dni w Alicante listopadzie mam kilka pytań:
- co ciekawego mozna zwiedzić w okolicy , myślałem skoczyć do Elche bądź do Walencji
-macie jakieś jeszcze propozycje jednodniowej lub popołudniowej wycieczki z Alicante ,
- czy opłaca się wynająć się samochód czy lepiej pociągi i autobusy taniej wyjdą?

Dzięki za pomoc


Na pół dnia polecam Elche, można też dalej na południe Murcia, Kartagena, Cabo de Palos.
Na Walencję pół dnia to mało, chyba że wyjedziesz o świcie i wrócisz późnym wieczorem. Sama podróż zajmie 1.5-2h w jedną stronę.
Jeśli chodzi o auto potwierdzam warto! Każda główna droga to jak nasza ekspresówka bez opłat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 201 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group