Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lotniska w USA
#21 PostWysłany: 02 Lis 2014 02:24 

Rejestracja: 24 Kwi 2010
Posty: 115
Loty: 39
Kilometry: 70 170
77kylo napisał(a):
drop napisał(a):
77kylo napisał(a):
Można palić na JFK?Jutro wylatuję i nie wiem czy jechać wcześniej?


mam wrażenie, że Ty już coś palisz ;)

Chodzi mi o zony dla palaczy papierosów. Rozbawiła mnie Twoja odpowiedz

Jak czytam "zony dla palaczy" to od razu kojarzą mi się te "budki" na Szeremietiewie, ale to nie w USA więc sory za OT :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
 Temat postu: Re: Lotniska w USA
#22 PostWysłany: 07 Sty 2015 17:51 

Rejestracja: 25 Sty 2013
Posty: 49
Loty: 122
Kilometry: 206 925
Mi przejście przez granicę na JFK zajęło góra 20 min, celnik zadał 2, może 3 pytania i wbił półroczną wizę. Czasami dłużej mi schodzi na Stansted przy wlocie do UK. Wszystko zależy jak się trafi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotniska w USA
#23 PostWysłany: 21 Sty 2015 16:53 

Rejestracja: 18 Maj 2014
Posty: 4
Cześć,

ja 31.03 wracam z JFK przez ATL do MAN. Właśnie dostałem informację, że w Atlancie mam 50 minut na przesiadkę, a nie jak w pierwotnej rezerwacji 1h i10 minut. I teraz mam stresa. Wydaje mi się, że w przypadku tego typu połączenia i jednego biletu nie będę musiał odbierać bagażu, ale nie ma gwarancji, że zdążą mi go przenieść do drugiego samolotu :/ Boję się, że będę musiał czekać na niego w Manchesterze. Albo bagaż poleci, a ja w ferworze walki nie zdążę na drugi lot. Macie jakieś doświadczenia z lotniska w Atlancie? Małe nie jest... Łatwo się tam poruszać? 50 minut na przesiadkę to realny czas?

Pozdrawiam,
Kamil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotniska w USA
#24 PostWysłany: 06 Lip 2015 09:22 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Nie sresuj się.

1. Bagażu nie musisz odbierać.

2. Pas bagażowy jest często szybszy niż chód pieszego, bo przede wszystkim nie kluczy tylko leci najszybszą prostą drogą. Jeżeli ci go nie włożą do samolotu to mają obowiązek wysłać kurierem na wskazany przez Ciebie adres

3. Zdążysz
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Przemekts uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lotniska w USA
#25 PostWysłany: 05 Mar 2017 13:01 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
Jak wygląda teraz przejście przez immigration na głównych lotniskach dla posiadaczy wizy B2?
Czy w LAX/SFO/SEA/LAS można już korzystać z automatów i ile w praktyce trwa przejście granicy od samolotu do nadania bagażu na następny odcinek?
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotniska w USA
#26 PostWysłany: 06 Mar 2017 00:00 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Miesiąc temu w LAX kolejka ok 5 os / stanowisko całość zajęła < pół h (z odbiorem i nadaniem bagażu).
Ale to ruletka, zależy od tego ile lotów jest przed wami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotniska w USA
#27 PostWysłany: 06 Mar 2017 12:31 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
Szczęściarz, mi ostatnio przejście granicy w LAX zajęło 1,5h, ale nie pozwolono na skorzystanie z automatów, w dodatku wcale nie było tłoczno (kolejka może na 1/4 maksymalnej długości).

Nikt jeszcze nie używał automatów?
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotniska w USA
#28 PostWysłany: 07 Mar 2017 23:21 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Ja też chciałem skorzystać w LA pod koniec zeszłego roku, ale niestety, to udogodnienie dotyczy posiadaczy ważnych wiz B1/B2. Tak, że jeśli ktoś wraca na ważnej wizie to można próbować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Lotniska w USA
#29 PostWysłany: 20 Mar 2017 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1264
Loty: 312
Kilometry: 420 474
srebrny
Właśnie wróciłem z JFK, na którym z APC korzystałem dwukrotnie. Po przylocie o godz. 16 z Europy całość zajęła mi może 30-45 min z odbiorem bagażu włącznie. Po przylocie z Meksyku o 7 rano po 10 minutach byłem w drodze do Airtraina.

Procedura wyglada tak, że skanuje się stronę z wizą, pobierane są odciski palców, wybiera się cel wizyty (B1 czy B2), automat robi zdjęcie, a na końcu drukuje potwierdzenie. Potwierdzenie może być albo czyste, albo z nadrukowanym dużym X. W zależności od tego, czy mamy X czy nie, zostajemy skierowani do odpowiedniej kolejki.

Jeśli mamy X, czeka nas znowu pobieranie odcisków palców przy okienku z oficerem imigracyjnym oraz krótka rozmowa, natomiast jeśli X nie mamy stajemy do kolejki, w której są głównie obywatele US i nasza rozmowa trwa może 20 sekund.

PS. W tym momencie wracamy moim zdaniem do zagadkowych gwiazdek pod zdjęciem na wizie. Ja mam * i X nie miałem, natomiast dwie osoby z którymi leciałem mają ** i na wydruku znajdował się X. Czy jednak jest to faktyczna zależność? Ciężko powiedzieć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lotniska w USA
#30 PostWysłany: 20 Mar 2017 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
jaz99 napisał(a):
Jak wygląda teraz przejście przez immigration na głównych lotniskach dla posiadaczy wizy B2?
Czy w LAX/SFO/SEA/LAS można już korzystać z automatów i ile w praktyce trwa przejście granicy od samolotu do nadania bagażu na następny odcinek?

W SEA w zaleznosci od tego, ktorym samolotem miedzynarodowym przylecisz i ile przylecialo przed Toba. Przy dobrych wiatrach moze nie byc w ogole kolejki lub minimalna, a przy zlej konfiguracji mozesz stac godzine w korytarzu, zanim dojdziesz do hali z automatami (np. jak przylecisz Lufthansa z Frankfurtu).
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotniska w USA
#31 PostWysłany: 06 Kwi 2018 11:38 

Rejestracja: 06 Kwi 2018
Posty: 5
Stety lub niestety tak to wygląda w USA, ja już przywykłam, że jest inaczej niż na innych lotniskach.Takie mają zasady i już. Zresztą nie ma się co dziwić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotniska w USA
#32 PostWysłany: 02 Sty 2024 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2023
Posty: 42
Loty: 63
Kilometry: 202 177
Czy na lotniskach w USA to jest taki standard, że za kontrolą bezpieczeństwa nie można kupić piwa w puszce lub butelce? W zeszłym roku na lotniskach w CLT oraz DWF znalazłem tylko lane po 13 $.

Chodzi mi konkretnie o EWR. Mam dwie dość długie przesiadki na tym lotnisku, a co gorsza prawdopodobnie nie będę mógł skorzystać z saloniku lotniskowego (prioritypass). :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotniska w USA
#33 PostWysłany: 02 Sty 2024 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Kurcze, byłem na EWR w październiku, piwko piłem z nalewaka i nie zwróciłem uwagi czy puszkowane było na strefie odlotów
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off
kubaziem88 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lotniska w USA
#34 PostWysłany: 02 Sty 2024 21:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Niestety nie wiem jak na EWR ale na JFK bez problemu zakupiłam hamburgera i piwo w puszce.Image
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
kubaziem88 lubi ten post.
kubaziem88 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lotniska w USA
#35 PostWysłany: 02 Sty 2024 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2023
Posty: 42
Loty: 63
Kilometry: 202 177
Rozumiem, że piwo kupiłaś w restauracji, a nie sklepie? Z ciekawości po ile piwo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotniska w USA
#36 PostWysłany: 02 Sty 2024 22:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Nie pamietam dokładniej ceny piwa, ale na wyciagu z karty widzę, że za całość zapłaciłam $27,19 w JFK T7 True Burger 112.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
kubaziem88 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group