Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Maj 2016 15:50 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 10
Witam serdecznie, czy rodzicie muszą wydać jakieś oświadczenie lub w tym stylu ?
Moja mama ( a babcia dziecka) chce go wziąć do mnie na wakacje. Czy będą jakieś pozwolenia rodziców potrzebne lub coś w tym stylu ?
Mały ma swój dowod osobisty juz wyrobiony, ma 10 lat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 20 Maj 2016 16:09 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Na jakiej trasie lot? Np. w Wielkiej Brytanii wymagany jest list od rodziców.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Maj 2016 16:14 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 10
Rzeszów- Stansted. Co w tym liscie ma się znajdować ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Maj 2016 16:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Zdaje się, że są ograniczenia co do zakupu biletu dla dziecka, że nie może lecieć samo (chociaż są też wyjątki) ale nie słyszałam, że są jakieś ograniczenia co do opiekunów dziecka, z którymi ono podróżuje.
Może jedynie być sprawa pozwolenia rodziców czy też prawnych opiekunów na wyjazd dziecka z kraju.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: ``
#5 PostWysłany: 20 Maj 2016 16:29 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
silvershark napisał(a):

Np. w Wielkiej Brytanii wymagany jest list od rodziców.



zwlaszcza w tym przypadku kiedy (jak podejrzewam) inne sa nazwiska babci i dziecka.

osobiscie nie wiem jaki dokument jest wymagany, czy list czy jakas inna forma potwierdzenia, natomiast pogranicznicy w UK na 110% zwroca uwage na rozne nazwiska (przemyt dzieci) - sam kiedys bylem tlumaczem "babci" ktora przyleciala z na oko 3-4 letnia wnuczka, babka z Border Force kazala mi sie pytac dziecka kto to jest ta pani (babcia), dziecko w stresie, ogolnie wpuscili ich wtedy, ale bylo: "ostatni raz, nastepnym razem nie wpuscimy" - tego typu teksty. po calej akcji "babcia" byla strasznie blada na twarzy :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Maj 2016 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Chyba najłatwiej będzie sprawdzić to przez Ambasadę. W podobnej sytuacji, ale wyjeździe do USA potrzebny był pełny akt urodzenia dziecka i zgoda notarialna obu rodziców - przetłumaczone na angielski przez tłumacza przysięgłego.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Maj 2016 17:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Taka sama procedura obowiązuje w krajach Ameryki Południowej - zgoda rodziców w formie AN.
Ale także w Polsce musi być zgoda rodziców na wyjazd dziecka z kraju. Nie ma jednak znaczenia z kim dziecko podróżuje.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Maj 2016 17:54 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
OT @siki_pajaka - fajny nick!
Góra
 Profil Relacje PM off
radzio666 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 21 Maj 2016 07:12 

Rejestracja: 12 Lip 2015
Posty: 12
Najlepiej mieć notarialne poswiadczoną zgodę rodziców + tłumaczenie na odpowiedni język. Ja tak jeździłem na wakacje z kuzynem i kilka razy te dokumenty były sprawdzane. Nikt się nie czepiał. Było to załatwiane kilka lat temu, ale pamiętam, że gdzieś się dowiadywaliśmy jak to zrobić (albo MSZ, albo ambasady)

Sent from my NX507J using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group