Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#41 PostWysłany: 12 Maj 2016 18:22 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 382
niebieski
Sprawdziłem informację o bagażu w lokalnym biurze LOT na lotnisku. Jednak przy upgrade ma się prawo do przewozu bagażu tak jak w klasie ekonomicznej, a nie w premium. Coś za coś. Za niepełną stawkę ma się lepszy wyszynk, zydelek, komitet powitalny i nic więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#42 PostWysłany: 13 Maj 2016 00:12 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
krzysztof.ka napisał(a):
rqs napisał(a):
"Warunki przewozu dla pierwotnie nabytego przez Pasażera biletu pozostają w mocy i obowiązują, gdy Oferta została przyjęta i Pasażer uzyskał Upgrade, co obejmuje, między innymi: warunki anulacji i zwrotu biletu, opłaty za zmianę rezerwacji, limity bagażowe i zasady dotyczące naliczania mil."


Nie jest to czasem wycinek z punktu 15d?
Akurat ten punkt dotyczy sytuacji, gdy dochodzi do zwrotu Upgrade, a nie samego nabycia praw z tytułu Upgrade.



Z tego co widzę to regulamin w wersji polskojęzycznej zawiera nieprawidłowe wcięcia i numeracje punktów/podpunktów.
Najwyraźniej podstawową wersją była angielska i została niechlujnie przetłumaczona.

W wersji angielskiej wskazany zapis to punkt 10:

10. The fare conditions for the original ticket you purchased shall remain in effect and will be applicable even if your Offer has been accepted and you have been upgraded, including, but not limited to, cancellation policies, change fees, baggage allowances and rules relating to the accrual of frequent flyer miles.



W wersji polskiej przez niechlujne tłumaczenie trafił poniżej podpunktu 15 d , w którym nie ma sensu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysztof.ka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#43 PostWysłany: 11 Lis 2016 16:45 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 447
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
Wprawdzie z LOT Upgrade nie mogłem skorzystać - bilet za mile (klasa ekonomiczna), ale przy bramce była taka możliwość i na odcinku WAW-Seul chcieli 1400 zł (za jeden odcinek, upgrade do ekonomicznej premium). O biznes już nie pytałem. W drodze powrotnej oferowali dopiero po starcie. Liczyłem na cenę w okolicach 700-800 zł, a tak z kilku zainteresowanych osób chyba nikt nie skorzystał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#44 PostWysłany: 28 Lis 2016 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 116 893
Szkoda że nie da się licytować upgrade dla jednej osoby, mając np kupione bilety dla dwóch osob w jednej rezerwacji.
Wiem że to wygląda "nie koleżeńsko" ale czasami bym skorzystał z takiej opcji, a nie mogę, bo jednoczesnie podając swoją kwote taka sama jest automatycznie za drugą osobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#45 PostWysłany: 10 Lip 2018 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Kupowałem przed chwilą lot POZ-LAX. Chciałem się zabawić w licytację Upgrade.
Ostatecznie wyszło tak, że wykupienie Premium Economy kosztowałoby mnie 775 zł, a najniższa stawka licytacji to 940 zł :( Czyli bardzo dziwny system, skoro znają cenę zakupu biletu. No nic, nie zabawię się w licytację bo to kompletnie bez sensu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#46 PostWysłany: 01 Sie 2018 15:51 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 74
Jakies doświadczenie w upgrade-ch macie ? Bilet oryginalnie kupiony w premium. Po wejściu na stronę możliwy upgrade do Elite za minimalna dopłatę 1500,00 zl za osobę. U mnie wygląda to tak..

Załączniki:
Capture lot.PNG
Capture lot.PNG [ 21.76 KiB | Obejrzany 8485 razy ]
_________________
http://my.flightmemory.com/image/dankle.gif
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#47 PostWysłany: 14 Wrz 2018 08:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Co ciekawe biorę udział w licytacji premium eco na locie do LAX. Właśnie dostałem maila zachęcającego do podbicia stawki, choć biletów na ten lot w tej klasie już nie ma. Także widać wszystko idzie z automatu bez jakiejkolwiek analizy, nawet przez komputery.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#48 PostWysłany: 08 Sty 2019 17:19 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 1
@swazi czy Twoja oferta na upgrade do biznesu zostala zaakceptowana ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#49 PostWysłany: 08 Sty 2019 17:36 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
dziabulek napisał(a):
Kupowałem przed chwilą lot POZ-LAX. Chciałem się zabawić w licytację Upgrade.
Ostatecznie wyszło tak, że wykupienie Premium Economy kosztowałoby mnie 775 zł, a najniższa stawka licytacji to 940 zł :( Czyli bardzo dziwny system, skoro znają cenę zakupu biletu. No nic, nie zabawię się w licytację bo to kompletnie bez sensu.


@dziabulek Nie tylko LOT tak ma; w SASie jest podobnie; znacznie bardziej opłaca się od razu kupić biznes niż licytować upgrade, co jest trochę wątpliwą praktyką biorąc pod uwagę niepewność, czy się uda, stawkę milową zgodną z oryginalną klasą rezerwacji itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#50 PostWysłany: 01 Paź 2019 14:57 

Rejestracja: 15 Cze 2015
Posty: 25
Trochę off-topic zanim przejdę do tematu zgodnego z wątkiem. Leciałem niedawno z CDG przez Sao Paulo i Rio do Santiago de Chile, wracałem z kolei przez Asuncion w Paragwaju i także Sao Paulo. Na trasie CDG-GRU wszedł mi upgrade za 700 USD z eco do biznesu, leciał A350, lot prawie 12h, super serwis, dobre wina, nowiutki samolot - uważam, że to warte tej ceny (oryginalna rezerwacja ponad 11 miesięcy przed na promocji z travel-dealz kosztowała mnie round way z bagażem 369 USD). Potem jeszcze na odcinku Santiago - Asuncion dałem 20 USD symboliczne za upgrade do eco premium i także wskoczył, to już był narrow jet, ale serwis pod względem gastronomicznym także był bardzo dobry. Pozwoliłem sobie na obie fanaberie głównie z uwagi na kontuzję nogi, która nie ułatwiła mi wyjazdu, ale ostatecznie go nie pogrzebała ;)

Co do LOT - znajoma leci niebawem do Chicago z WAW. Na tę chwilę najtańsze opcje w aukcji to upgrade z eco do eco premium za 800zł (tam) i 950zł (powrót). W systemie są dostępne bilety na tę klasę, podobnie jak na biznes, gdzie jednak minimalna oferta to 2800zł za upgrade w jedną stronę, co przerasta moje możliwości. Na infolinii poinformowano mnie z kolei, że na lotnisku w dniu wylotu mogę gotówką podnieść standard podróży z eco do premium za 1600zł lub 3200zł do biznesu. Także drożyzna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#51 PostWysłany: 01 Paź 2019 15:29 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 74
zagzag napisał(a):
@swazi czy Twoja oferta na upgrade do biznesu zostala zaakceptowana ?


Przepraszam dopiero teraz widze Twoje zapytnie. Oferta na moj lot zostala zaakceptowana za 1515 osoba z premium do biznesu. Drogo ale i tak bylo warto. Po otwarciu odprawy pokazaly sie miejsca w pierwszym rzedzie co w 787-900 ma sens. Pisze o tym w kontekscie informacji ze przy licytacjach moze sie okazac ze nie bedzie sie siedzialo razem.
_________________
http://my.flightmemory.com/image/dankle.gif
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#52 PostWysłany: 08 Paź 2019 08:12 

Rejestracja: 15 Cze 2015
Posty: 25
W moim przypadku LOT wlasnie potwierdzil upgrade za lot do Chicago z eco do eco premium za 800 zl i stalo sie to na dwa dni przed wylotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#53 PostWysłany: 11 Lis 2021 14:39 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 382
niebieski
piotrek13a napisał(a):
SPLDER napisał(a):
Z regulaminu wynika, że nie, aczkolwiek na innym forum czytałem, że po wylicytowaniu upgrade naliczają jednak mile jak dla premium economy, więc może z bagażem też się coś zmieniło.


Mile w M&M naliczyły mi się jak w taryfie zakupionej natomiast przy innym locie mile w A3 naliczyły mi się jak za klace C. Wiec podejrzewam, że w swoim systemie tego pilnują przy innych liniach natomiast wysyłają listę osób z pokładu z klasa w jakiej lecą....

Wczoraj leciałem do Dublina i miałem upgrade do klasy biznes. Miłe się naliczyły zgodnie klasą rezerwacyjną Z. Czyli miłe jak w biznesie. Dzięki temu mam już ponad 35000 mil statusowych i przedłużenie ważności statusu o kolejny rok pewnie będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#54 PostWysłany: 22 Mar 2023 12:09 

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 89
Wiecie może, czy po wykupieniu upgrade do C i przesiadce na lot krajowy w Y w Waw jest możliwość korzystania z saloników?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#55 PostWysłany: 22 Mar 2023 12:19 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 324
niebieski
tak, po przylocie w C możesz skorzystać z Poloneza jeśli lecisz dla LOTem w Y
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#56 PostWysłany: 22 Mar 2023 12:40 

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 89
Tak myślałem. Niestety właśnie nie zostałem wpuszczony mimo tego co maja napisane na stronie :evil: @moss_LOT

Cytuj:
Jeżeli pasażer posiada boarding na rejs krajowy w klasie ekonomicznej, ale poprzedni lub następny odcinek podróży (do/z WAW) odbywa w klasie biznes, to ma prawo wejścia do salonu.


Podobno jako, ze był to upgrade, to nie dotyczy to tej sytuacji. (Dodam, ze głównie po to kupowałem to C i ze tam gdzie startowałem nie było żadnych problemów).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#57 PostWysłany: 22 Mar 2023 13:14 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 324
niebieski
a to teraz i ja się zdziwiłem. A czym to tłumaczyli?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#58 PostWysłany: 22 Mar 2023 13:18 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
https://www.lot.com/pl/pl/podrozuj/uslu ... pgrade-faq
Dostęp powinien się na należeć.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#59 PostWysłany: 22 Mar 2023 13:24 

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 89
Dostałem tylko informacje że jak upgrade to nie mam wejścia i cześć. :)

Doczytałem to co wyzej wkleiłeś, wróciłem tam i mnie pożegnali drugi raz.

Napisałem szybka reklamacje zobaczymy co odpiszą.

Ale póki co to świetny experience ten lot upgrage. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: LOT Upgrade
#60 PostWysłany: 27 Kwi 2023 16:50 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 208
niebieski
Dzień dobry,
Czy ta usługa działa na destynacjach europejskich?
Takich jak : CDG,MAD,BCN,LHR,?
Będę wdzięczny za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group