Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Wrz 2016 18:50 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 0
musiałem niestety anulować swój lot do Glasgow z powodów rodzinnych i dostałem zwrot środków na konto WIZZ. Piszą mi że "ważność" pieniędzy wygasa: 20.12.2016.
Jest możliwość wypłaty tych środków?
Potrzebuję ich m.in. aby pokryć koszta leczenia.
Przepraszam jeżeli piszę w złym dziale, ale nie wiem co robić :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#2 PostWysłany: 21 Wrz 2016 18:59 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Nie da sie ich wypłacić
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Wrz 2016 19:01 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 0
Czyli złodziejskie linie lotnicze... psia mać

-- 21 Wrz 2016 19:03 --

A gdy wykupię następny lot na np. luty i napiszę/zadzwonie do nich mogę dostać zwrot pieniędzy po potrąceniu kary? Ponoć jest to 60eur czyli coś 280zl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Wrz 2016 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
srebrny
Kupując następny lot możesz zdeponowane środki wykorzystać w pierwszej kolejności
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Wrz 2016 19:07 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 0
Ogólnie plany mi się rozsypały ze względu na chorobę żony. I wiem że na pewno nie polecę.
Czy gdy wykupię ten lot z tych środków, mogę domagać się zwrotu kwoty pomniejszonej o karę? :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Wrz 2016 19:25 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 301
niebieski
Nie ma takiej możliwości. Te pieniądze możesz wydać tylko na loty. Możesz komuś kupic bilety, stracisz tylko kase za ewentualny swój bilet, ktorego nue wykorzystasz, bo musisz być na rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Wrz 2016 19:29 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
jesli masz wizz club/wizz club grupa sprawa nie jest stracona
daj info na forum, ze kupisz bilet po cenie wizz clubowej
1/2 srodkow wroci do Ciebie, przy wiekszej ekipie 2/3 , 3/4 itd :)

-- 21 Wrz 2016 19:31 --

jesli masz wizz club/wizz club grupa sprawa nie jest stracona
daj info na forum, ze kupisz bilet po cenie wizz clubowej
1/2 srodkow wroci do Ciebie, przy wiekszej ekipie 2/3 , 3/4 itd :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Wrz 2016 19:37 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
ciasteczek napisał(a):
A gdy wykupię następny lot na np. luty i napiszę/zadzwonie do nich mogę dostać zwrot pieniędzy po potrąceniu kary? Ponoć jest to 60eur czyli coś 280zl
Chyba to nie zadziała bo resztę zwrócą znów na konto ;)
A nie myślałeś nad opcją kupienia biletów dla kogoś,może znalazłbyś chętnych gdybyś nie policzył za swój bilet,który niestety musisz w takiej opcji też nabyć choć fizycznie lecieć nie musisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Wrz 2016 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Rozrzuć wieści wśród znajomych, że masz fundusze na lot Wizz a nie możesz lecieć. Trochę osób lata. Ogłoszenie w pracy. Ogłoszenie w necie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Cze 2020 07:43 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
Witam...
Takie pytanko, może kogoś spotkało to samo...
Dostałem wczoraj zwrot środków na konto Wizz za odwołany lot do Gruzji.
Wszystko pięknie, ładnie gdyby nie fakt, że za bilety zapłaciłem więcej niż kwota zwrotu.
Kwota za rezerwację to prawie 700 zł jednak podczas rezerwacji użyłem również środków z konta Wizz które posiadałem za jeszcze wcześniejszy odwołany lot. Finalnie po użyciu tych kwota rezerwacji spadła do 400 zł i taka była płatność.
Niestety zwrot który otrzymałem -120% to kwota tylko płatności a nie koszt całej rezerwacji. Ktoś miał podobnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Cze 2020 07:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
A na koncie wizz nie masz punktów którymi płaciłeś (+20%)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Cze 2020 10:17 

Rejestracja: 14 Lut 2015
Posty: 23
Razem napisał(a):
Witam...
Takie pytanko, może kogoś spotkało to samo...
Dostałem wczoraj zwrot środków na konto Wizz za odwołany lot do Gruzji.
Wszystko pięknie, ładnie gdyby nie fakt, że za bilety zapłaciłem więcej niż kwota zwrotu.
Kwota za rezerwację to prawie 700 zł jednak podczas rezerwacji użyłem również środków z konta Wizz które posiadałem za jeszcze wcześniejszy odwołany lot. Finalnie po użyciu tych kwota rezerwacji spadła do 400 zł i taka była płatność.
Niestety zwrot który otrzymałem -120% to kwota tylko płatności a nie koszt całej rezerwacji. Ktoś miał podobnie?


Jeżeli srodki z których korzystałeś miałyby ważność do dziś (bo te za odwolane loty maja ważność 2 lat) to zgłaszałabym się do nich o pełen zwrot. Ponadto sprawdź na jaką kwotę masz wystawioną fakturę. Zerknełam w swoje podróze i mimo wykorzystania ponad 400zł na zakupy ze srodków wizzair, na fakturze była pełna kwota płatnosci Karta+środki wizz.

Czy ktoś orientuje się w jakiej kolejności schodzą środki z konta wizz? Najstarsze, czy te z najkrótszym terminem ważności?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Cze 2020 10:35 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Powinny jako pierwsze schodzić te z najkrótszym terminem ważności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Cze 2020 10:59 

Rejestracja: 14 Lut 2015
Posty: 23
Tkneło mnie również do sprawdzenia zwrotu od wizz za odwołany lot.
w płatności nie korzystałam ze środków wizz, a konto WDC było zakupione wcześniej.
faktura którą opłaciłam jest o prawie 200zł wyższa, niż faktura zwrotu od wizz.
dodatkowo zwrot na konto wizz nie wynosi nawet 120% faktury zwrotu.
w sumie róznica którą oczekiwałam ze dostane, czyli 120%*kwota która zaplaciłam, a tym co wpłyneło na srodki wizz, rózni się o 450zł.
z uwagi na to ze nie moge połaczyc sie z telecentrum z mojego telefonu napisałam skarge, aby przedstawili swoje wyliczenia...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 30 Cze 2020 22:26 

Rejestracja: 16 Wrz 2018
Posty: 71
Loty: 109
Kilometry: 214 502
niebieski
W jaki sposób wnioskować o zwrot 100% środków na konto? Pytam dlatego, że technicznie nie widzę gdzie to zrobić. Lot został anulowany przez Wizz, potem kliknąłem zwrot 120% środków, ale nie widzę w jaki sposób miałbym zwrócić się o zwrot na konto, rezerwacja nie jest już widoczna w systemie. Na koncie Wizz są środki.
_________________
https://www.facebook.com/ahojprzygodo.eu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 30 Cze 2020 22:29 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@Phoxx

tu jest opis jak odzyskać gotówkę:
pytania-odpowiedzi-informacje-itp-itd,15,20384&p=1320278&hilit=wizzair+zwrot#p1320278

Ciebie interesuje punkt 3.
Klikasz WIZZ CREDIT CONVERSION REQUEST
Góra
 Profil Relacje PM off
Phoxx lubi ten post.
Phoxx uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group