Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 21 Paź 2019 21:40 

Rejestracja: 20 Lip 2015
Posty: 91
Loty: 53
Kilometry: 127 342
tak, sprawdziłam i ambasadę i konsulat, najbardziej mi zależy na Londynie ale byłam gotowa lecieć do Polski, niestety nie ma terminu który by mi pozwolił się wyrobić.

no cóż, wygląda na to że będę musiała zmienić plany wakacyjne, przynajmniej w pracy się ucieszą :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 21 Paź 2019 22:32 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Ihriel napisał(a):
Przepisy wizowe zawsze sprawdzam lecąc do kraju,

no patrz, zawsze musi być ten pierwszy raz. Skoro zawsze sprawdzasz, a nie sprawdziłaś lecąc do kraju o którym wszędzie się trąbi o problemach z wizami to... no ten tego, nie wiem jak to nazwać... niektórzy już nazywali w tym wątku, roztargnienie?

Nie polecam kombinowania na chorą ciotkę czy kuzynkę w kostnicy z Mexico City, wszystko da się sprawdzić, a przynajmniej poprosić o kwity. Służby graniczne US nie należą do tępaków, których jedynym narzędziem jest długopis.

Realnie patrząc masz dwa wyjścia - nie lecieć albo sprawdzać dostępność wolnych miejsc na spotkanie. Tam na pewno musi być jakiś ruch, bo przecież zmienić datę wizyty można. Proponuję zadzwonić do ambasady i po prostu porozmawiać jak z człowiekiem - może coś doradzą, a przynajmniej podpowiedzą czy zwolnione terminy wracają do puli, którą można zarezerwować przez net. Może wracają o jednej, określonej porze dnia, bo wymagają interwencji ręcznej, którą wykonuje pani Grażynka z sekretariatu po drugiej kawie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 21 Paź 2019 22:47 

Rejestracja: 20 Lip 2015
Posty: 91
Loty: 53
Kilometry: 127 342
nie sprawdziłam ponieważ nie lecę do USA. W życiu bym nie podejrzewała, ze przy tranzycie, i nieopuszczaniu lotniska może być potrzebna wiza.
tak, wiem, że mogą sprawdzić, dlatego szukam sensownej podkładki, myślę jeszcze o powodzie biznesowym, czy nie uda mi się wykorzystać faktu, że mam firmę LTD ( W Londynie).

Sprawdzam co chwilę czy się coś nie zmieniło, zmieniło ... na 12 listopada
A do ambasady już dzwoniłam, i w Polsce, w Anglii, do biura gdzie się umawia spotkania w Londynie (tu są dwa różne numery), niestety, wszyscy choć uprzejmi, strzelają paragrafami, raczej tu nie ma miejsca na czynnik ludzki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 21 Paź 2019 22:56 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
ciotka w Meksyku, dobre. a jak zacznie drazyc temat, to masz wszystkie odpowiedzi przecwiczone, zaswiadczenia przygotowane, historie rodziny i wizyt w Meksyku opracowana, czy tez spalisz sie po drugim pytaniu?

a pozniej wskazniki odmow rosna...

chcesz leciec na firme, to tez nie tak predko, musi byc powod. znajdziesz firme w Meksyku, ktora wystawi papiery?

o ile pamietam, to ten licznik zewnetrzny odnosnie spotkan nie spinal sie z tym wewnetrznym po zlozeniu podania. mozna zmieniac terminy i te daty sie zmieniaja na wczesniejsze tez.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 22 Paź 2019 15:23 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
@Ihriel - i jak postepy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 22 Paź 2019 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Ja tam daje szanse male tej wizie tak na hurra, zwlaszcza ze nie jest ona gwarantowana a jak bedziesz sciemnial ze ciocia zmarla to sprawdza, stwierdza ze cos dziwnego kombinujesz i odrzuca.
Ten Meksyk to kupiles dla samego siebie czy dla calej rodziny (czy tylko ty nie masz wizy?) - mozesz poszukac lotów do Meksyku z pominieciem USA.
Czy to jest wszystko na jednym bilecie czy jakis skladany np. Levelem do USA i z tamtad inna linia? Moze dalo by rade odpuscic pierwszy odcinek, wyrobic wize i doleciec pozniej i wrocic wlasnym powrotnym.

Badz poszukac alternatywy:
14-21 listopada jest Eilat Ramon z Modlina za 68zl powrotny. Beda palmy, bedzie cieplo.. czlowiek uczy sie na bledach :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 22 Paź 2019 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Ihriel napisał(a):
nie sprawdziłam ponieważ nie lecę do USA. W życiu bym nie podejrzewała, ze przy tranzycie, i nieopuszczaniu lotniska może być potrzebna wiza.

To ja tylko dodam, bez cienia złośliwości, że tak jest nie tylko w USA. Zarówno w USA, jak i w Meksyku czy Kanadzie de facto nie ma czegoś takiego jak strefa tranzytowa, znana z innych rejonów świata. W każdym z tych krajów trzeba wjechać, po to by zaraz wyjechać (choć wyjazdu się w zasadzie nie odczuwa, bo... nie ma kontroli paszportowej - zresztą podobnie jak np. w bliższym nam Królestwie Brytyjskim ;)).

BARDZO odradzam kombinowanie z chorą ciocią. Oni naprawdę są w stanie w dwóch pytaniach dojść do tego, że kłamiesz - a wtedy dostajesz bana do USA na całe życie. A, choć nie jest to kraj mlekiem i miodem płynący, to jednak fajnie zobaczyć piękną naturę tego kraju czy choćby niesamowity Manhattan ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 22 Paź 2019 19:40 

Rejestracja: 20 Lip 2015
Posty: 91
Loty: 53
Kilometry: 127 342
jak już wcześniej wspomniałam, z ciocią żartowałam, szukałam kreatywnego, legalnego i bezpiecznego pomysłu.

-- 22 Paź 2019 19:38 --

lataczuk napisał(a):
@Ihriel - i jak postepy?


jest szansa, jutro mam rozmowę w ambasadzie, jeszcze tylko żebym zdążyła dostać paszport no i oczywiście wizę.
Trochę się boję pytania czy byłam w Iranie :(

-- 22 Paź 2019 19:40 --

LonDynia napisał(a):
Ja tam daje szanse male tej wizie tak na hurra, zwlaszcza ze nie jest ona gwarantowana a jak bedziesz sciemnial ze ciocia zmarla to sprawdza, stwierdza ze cos dziwnego kombinujesz i odrzuca.
Ten Meksyk to kupiles dla samego siebie czy dla calej rodziny (czy tylko ty nie masz wizy?) - mozesz poszukac lotów do Meksyku z pominieciem USA.
Czy to jest wszystko na jednym bilecie czy jakis skladany np. Levelem do USA i z tamtad inna linia? Moze dalo by rade odpuscic pierwszy odcinek, wyrobic wize i doleciec pozniej i wrocic wlasnym powrotnym.

Badz poszukac alternatywy:
14-21 listopada jest Eilat Ramon z Modlina za 68zl powrotny. Beda palmy, bedzie cieplo.. czlowiek uczy sie na bledach :roll:


Lecę z Londynu i pierwszym przystankiem jest USA.
Ale może jednak się uda. Jutro mam rozmowę o wizę
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 22 Paź 2019 20:05 

Rejestracja: 23 Maj 2017
Posty: 46
Nie da się
Powodzenia

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 23 Paź 2019 12:24 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Nikt nawet Cię o Iran nie zapyta...No chyba, że jesteś krystaliczna i konsul nie będzie miał o co innego Cię spytać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 23 Paź 2019 22:09 

Rejestracja: 20 Lip 2015
Posty: 91
Loty: 53
Kilometry: 127 342
jacek96 napisał(a):
Nikt nawet Cię o Iran nie zapyta...No chyba, że jesteś krystaliczna i konsul nie będzie miał o co innego Cię spytać ;)



Ufff, udało się. Ale organizacja w UK dramat, ponad 4 godziny czekania na moją kolej, a o Iran faktycznie nie pytała :)
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 24 Paź 2019 21:50 

Rejestracja: 23 Maj 2017
Posty: 46
Proszę

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
opo lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 25 Paź 2019 13:02 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
Ihriel napisał(a):

Ufff, udało się. Ale organizacja w UK dramat, ponad 4 godziny czekania na moją kolej, a o Iran faktycznie nie pytała :)


Dramat to by był jakby Cię do samolotu nie wpuścili. A nie, że chwilę poczekalas.

Więc może tak nie narzekaj bo pierwotnie termin miał być w listopadzie. :?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 25 Paź 2019 23:37 

Rejestracja: 20 Lip 2015
Posty: 91
Loty: 53
Kilometry: 127 342
kumkwat_kwiat napisał(a):
Ihriel napisał(a):

Ufff, udało się. Ale organizacja w UK dramat, ponad 4 godziny czekania na moją kolej, a o Iran faktycznie nie pytała :)


Dramat to by był jakby Cię do samolotu nie wpuścili. A nie, że chwilę poczekalas.

Więc może tak nie narzekaj bo pierwotnie termin miał być w listopadzie. :?



Bardzo się cieszę, że się to udało załatwić ale trochę ponarzekać mogę :)
wyszłam na chwilę z pracy, wróciłam po prawie 6 godzinach :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group