Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Paź 2019 19:39 

Rejestracja: 20 Lip 2015
Posty: 91
Loty: 53
Kilometry: 127 342
Witam,

31 lecę do Meksyku, z międzylądowaniem w USA. Będę tam 3 godziny i nie będę opuszczać lotniska, więc mi do głowy nie przyszło, że potrzebuję wizę.
Niestety tak.
Dzwoniłam do Ambasady ale najbliższy termin spotkania jest na 6 listopada, nie kwalifikuję się na spotkanie w trybie pilnym.
Nie ma opcji lotu bezpośredniego na ten termin ze względu na astronomiczne ceny.

Może ktoś był w podobnej sytuacji lub ma jakiś pomysł co mogę jeszcze zrobić?

z góry dziękuję za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#2 PostWysłany: 21 Paź 2019 19:42 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Jedyne mądre wyjście, to nie lecieć.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 21 Paź 2019 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Nie lecisz i tyle.
Jeżeli to nie był lot z biura podróży (a raczej nie był, bo biuro by o tym poinformowało) to dobrze że nie lecisz.
Bez grama złośliwości - ale osoby tak nieogarnięte nie powinny lecieć do takiego kraju jak Meksyk.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 21 Paź 2019 19:57 

Rejestracja: 20 Lip 2015
Posty: 91
Loty: 53
Kilometry: 127 342
nie oceniaj i nie nazywaj mnie nieogarniętą, nic o mnie nie wiesz. Podróżuję bardzo dużo i daję rade. Niestety, wychodzi typowe polskie, nie masz nic mądrego do powiedzenia, to się nie odzywaj i nie obrażaj mnie.
Przepisy wizowe zawsze sprawdzam lecąc do kraju, ale nie przyszło mi do głowy że trzeba mieć wizę przy krótkim międzylądowaniu.
Nawet można lecieć przez Arabie Saudyjską, która na razie jeszcze nie wydaje wiz turystycznych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Paź 2019 20:29 

Rejestracja: 23 Maj 2017
Posty: 46
Ale fakty mówią coś innego. Da się ogarnąć wizę w jeden dzień. Do dzieła.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Paź 2019 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
To jest proste jak konstrukcja cepa - albo ogarniesz wizę do dnia wylotu albo nie wsiadasz do tego samolotu. Innych opcji tutaj nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Paź 2019 20:40 

Rejestracja: 20 Lip 2015
Posty: 91
Loty: 53
Kilometry: 127 342
nie da się ogarnąć wizy w jeden dzień, jak już napisałam, najbliższy termin w ambasadzie jest na 6 listopada, na wizytę w trybie pilnym się nie kwalifikuję, pomijam już fakt, że nawet jak wiza zostanie przyznana, to na paszport czeka się kilka dni.

Na razie jedyna opcja która mi przychodzi to wizyta w trybie pilnym, jednak nie mam na nią szans mówiąc że nie mam wizy a lecę w celach turystycznych. Dlatego miałam nadzieję że ktoś może był w podobnej sytuacji i może coś podpowiedzieć

Widzę, że wszyscy tu wyszczekani ale sami się nie orientują jak wygląda przyznawanie wizy.
Oczywiście, że jedyna opcja wylotu to uzyskanie wizy, pytanie czy ktoś ma pomysł jak to przyspieszyć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Paź 2019 20:42 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
mozesz zlozyc wniosek i sprawdzac terminy. a nuz sie cos zwolni na poczatku przyszlego tygodnia. ale watpie czy sie uda.

bez wizy to nawet do samolotu nie wejdziesz, mozesz sprawdzic czy ota albo linia, przebukuje na loty bez usa za doplata.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Paź 2019 20:47 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
@ihriel
Najprościej bedzie poszukać dogorywającej babci wsród znajomych, która przebywa u jankesow legalnie.
Serio, bez ironii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Paź 2019 20:47 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Ambasada ambasada...

W Polsce jest jeszcze konsulat w Krakowie. Może tam krótsze kolejki. Myśl kobieto :)
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Paź 2019 20:49 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Walisz do ambasady/konsulatu i męczysz bułę przedstawiając sytuację taką jaką jest.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Paź 2019 20:50 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
@Tjw1978 nie obowiązuje rejonizacja? W niektorych sprawach wymagane jest stawiennictwo według zameldowania, choć pewnie w tak błahej sprawie, jak wiza-nie dotyczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Paź 2019 21:06 

Rejestracja: 20 Lip 2015
Posty: 91
Loty: 53
Kilometry: 127 342
konsulat też sprawdziłam, oraz ambasadę w Londynie, dziękuję za troskę, myślę

-- 21 Paź 2019 21:04 --

jacek96 napisał(a):
@ihriel
Najprościej bedzie poszukać dogorywającej babci wsród znajomych, która przebywa u jankesow legalnie.
Serio, bez ironii.


mam już wniosek C1 o tranzyt, ale szczerze mówiąc to mi przeszło to przez myśl, że jadę na pogrzeb cioci w Meksyku, poszukać nekrologów itp i domów pogrzebowych :)

-- 21 Paź 2019 21:06 --

jacek96 napisał(a):
@Tjw1978 nie obowiązuje rejonizacja? W niektorych sprawach wymagane jest stawiennictwo według zameldowania, choć pewnie w tak błahej sprawie, jak wiza-nie dotyczy.



nie, nie ma znaczenia, dzwoniłam dzisiaj i to potwierdzili
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Paź 2019 21:08 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Dobry pomysł z Meksykiem. Trudniej sprawdzić.
Proponuje jednak chorobę, a nie pogrzeb, bo sprawdza date wystawienia biletu i okaże się, ze babka juz pol roku czeka z pogrzebem na Ciebie :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Paź 2019 21:09 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
przeszło to przez myśl, że jadę na pogrzeb cioci w Meksyku,

A kiedy ciocia zaplanowała swoją śmierć? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Paź 2019 21:10 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Chwala sie, ze dla innych wiz nieimigracyjnych (a C wpadaloby w ta kategorie) czas oczekiwania to 1 dzien. Moze to im zacytowac telefonicznie?

Załączniki:
v.JPG
v.JPG [ 63.96 KiB | Obejrzany 5119 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 21 Paź 2019 21:25 

Rejestracja: 20 Lip 2015
Posty: 91
Loty: 53
Kilometry: 127 342
-- 21 Paź 2019 21:23 --

boots napisał(a):
Cytuj:
przeszło to przez myśl, że jadę na pogrzeb cioci w Meksyku,

A kiedy ciocia zaplanowała swoją śmierć? ;)


przecież nie wiedzą że ma już bilet, ciocia zmarła dzisiaj dlatego staram się o spotkanie w trybie pilnym

-- 21 Paź 2019 21:25 --

jacek96 napisał(a):
Dobry pomysł z Meksykiem. Trudniej sprawdzić.
Proponuje jednak chorobę, a nie pogrzeb, bo sprawdza date wystawienia biletu i okaże się, ze babka juz pol roku czeka z pogrzebem na Ciebie :lol:


na stronie pisze żeby nie rezerwować biletu, dopóki się nie otrzyma wizy, zawsze mogę blefować, że jeszcze nie mam
ale na stronie czytałam, że trzeba nawet namiary na zakład pogrzebowy podać, a jak się jest chorym, to na miejsce w którym jest osoba leczona, więc marne szanse :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Paź 2019 21:25 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Wiedzą, albo łatwo to ustalą. Albo w ambasadzie, albo na lotnisku - co byłoby dla Ciebie chyba najgorszym wyjściem, bo zapewne zostaniesz zawrócona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Paź 2019 21:31 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Można po polsku, posuwać kocopoły ale kończy się zwyczaj banem - nie takich cwaniaków oglądają codziennie. Ja powiedziałbym co i jak licząc na zrozumienie.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 21 Paź 2019 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Ihriel napisał(a):
nie da się ogarnąć wizy w jeden dzień, jak już napisałam, najbliższy termin w ambasadzie jest na 6 listopada, na wizytę w trybie pilnym się nie kwalifikuję, pomijam już fakt, że nawet jak wiza zostanie przyznana, to na paszport czeka się kilka dni.

Na razie jedyna opcja która mi przychodzi to wizyta w trybie pilnym, jednak nie mam na nią szans mówiąc że nie mam wizy a lecę w celach turystycznych. Dlatego miałam nadzieję że ktoś może był w podobnej sytuacji i może coś podpowiedzieć

Widzę, że wszyscy tu wyszczekani ale sami się nie orientują jak wygląda przyznawanie wizy.
Oczywiście, że jedyna opcja wylotu to uzyskanie wizy, pytanie czy ktoś ma pomysł jak to przyspieszyć



ja czekałem na paszport okolo 48 h, po rozmowie oczywiscie.
Sprawdzilas ambasade i konsulat? bo moze jak jest kolejne spotkanie 6.11 np. w Wawie, to jednak Warto sprawdzic jak to wyglada czasowo w Krakowie i zamiast czekać aż kurier ci dostarczy samemu podjechac i odebrac w konkretnym miejscu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group