Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Lip 2022 02:47 
Awatar użytkownika

niebieski
Kupiłem lot w dwie strony Monachium-Warszawa-Monachium, połowę odcinka odbyłem, przelot kupiony w Mytrip choć zwykle do takich zmian kupno przez pośrednika nie miało wpływu na rozmowy z konsultantami LOT.
Lot powrotny mam 31 lipca, prawdopodobnie chciałbym o kilka dni opóźnić wylot.
Opcje jakie mam:
- teraz podjąć decyzję, zmiana rezerwacji online na stronie LOT to dopłata do lotu, obecnie od 45 euro czyli znośna (problem w tym, że nie wiem dokładnie, o ile dni dokładnie potrzebuję opóźnić wylot dlatego ta opcja nie wchodzi w grę). [Jednak podejrzewam, że już kilka dni przed lotem ceny na za kilka kolejnych dni poszybują na 200-400 euro]
- olać bilet i kupić nowy przed wylotem - ale szanse, że będzie tańszy niż opłata za zmianę z niewielkim wyprzedzeniem - niska

Wylot jest w niedzielę po południu, ostatnio leciałem również w niedzielę w przeciwnym kierunku i w Monachium było 100% obłożenia.
Zakładam, że z uwagi na porę tygodnia (wylot po 17 w niedzielę) lot może być również pełny.
Pytanie:
- czy jeśli jest overbooking, LOT może przełożyć mi lot o np.4 dni na moją prośbę, czy może zmusić mnie do lotu następnego dnia uzasadniając to "najbliższymi możliwymi kursami"? Nie mam problemu pojawić się na 5 min przed zamknięciem odprawy bez wcześniejszego odprawienia się, tylko przełożenie lotu o dzień niewiele mi pomoże, bardziej chodzi o 3-4-5 dni - powinno niby to im być na rękę zwłaszcza że w zamian mogę nie żądać hotelu itd?
- czy jeśli wcześniej wystąpi overbooking, ciężko to sprawdzić bo bilety i tak mogą nadal sprzedawać jako dostępne (mam rację? bo nie da się chyba sprawdzić, że nie ma miejsc...chyba że przekroczą ilość sprzedanych o ileś tam założone) czy mogę np. zadzwonić do CC lotu i powiedzą mi z góry, że lot jest pełny i nie odprawiając się online zaryzykuję (Co jest pożądane) overbookingiem?
- czy zdarza się im w takich sytuacjach pójść na rękę klientowi i przez telefon przełożyć lot bez dopłaty, skoro i tak miejsc nie będzie więc nie musiałbym jechać na lotnisko i udawać, że lecieć zamierzam i odprawiać się na ostatnią chwilę (a jak nie będzie overbookingu to wezmę kartę pokładową i wrócę do domu i kupię nowy bilet - trudno, na lotnisko mogę się przejechać).
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 21 Lip 2022 04:29 

Ostrzeżenia: 1
niebieski
Strasznie dużo pytań...
Pozwól, że pominę te mniej potrzebne i skupię się od razu na meritum: przy overbookingu możesz żądać odszkodowania, które spokojnie powinno pokryć lot w normalny dzień. I zwrotu za poprzedni lot oczywiście też, ale to akurat zwrócą mytripowi i z nimi musisz dalej to wyjaśniać.
Pora lotu sama w sobie jest niewystarczającym czynnikiem, inaczej sytuacja zdarzała by się co tydzień a przewoźnik powoli by się zwijał.

Więc jeśli overbookingu nie będzie to albo godzisz się z utratą kasy albo wybierasz droższe taryfy umożliwiające bezpłatną zmianę. Alternatywnie wybierasz mniej inwazyjne środki transportu ;)
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 21 Lip 2022 04:42 
Awatar użytkownika

niebieski
Jasne, zgoda ze wszystkim. Napisałem ten post by dowiedzieć się (i tu może jeszcze ktoś się wypowie) czy w takich sytuacjach (duże obłożenie pewne, overbooking nie) call center potrafi zgodzić się (nieoficjalnie?) na zmianę terminu lotu o kilka dni bez pobierania dopłaty? Im w końcu to na rękę sprzedać popularny lot popołudniowo-niedzielny w zamian za dowolnie pasującą mi porę w środku tygodnia.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 21 Lip 2022 05:39 

srebrny
To nie działa w taki sposób, call center nie zmieni na inny termin nawet jeśli będzie spodziewany duży overbooking.
To może nastąpić wyłącznie na lotnisku, już po odprawie i szanse są niewielkie.

#5 PostWysłany: 21 Lip 2022 05:54 

niebieski
Jesli kupiles lot przed 19 lipca - zmianę masz za darmo.
Natomiast jeśli odbyłeś już pierwszą część lotu - rozumiem, że jesteś juz w Monachium - to nie mam pewności, czy da się zmienić termin samego powrotu. Ja w podobniej sytuacji nie miałem tej możliwości, bo pracownik LOTu powiedział, że taryfa, którą mam nie pozwala dokonać zmiany, jeśli odbyłem już pierwszy lot z tej rezerwacji.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 21 Lip 2022 06:01 
Awatar użytkownika

niebieski
A to ciekawe, myslałem, ze te covidowe reguły dawno za nami, w każdym razie część odcinka zrealizowana więc pewnie i tak ten punkt programu mnie nie dotyczy :)
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 21 Lip 2022 07:10 

Loty: 130
Kilometry: 249 917
niebieski
A co do overbookingu, to jest taka loteria jak totolotek.
Może jestem szczęściarzem, ale przez kilka lat nie zdarzył mi się ani razu.

Tzn. był overbooking w Turkishu, ale tylko zyskałem, bo dostałem upgrade do biznesu (z powodu *A Gold w Turkishu właśnie).
Ale żeby "losowali" i dali kasę - nigdy :)

#8 PostWysłany: 21 Lip 2022 07:32 
Awatar użytkownika

platynowy
@Tjw1978 trochę szczęściarzem, ale trochę również pechowcem jesteś 😏

[ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości