Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4634 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 232  Następna
Autor Wiadomość
#941 PostWysłany: 23 Mar 2019 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
A przeprowadzasz się za Atlantyk, że aż tyle bagażu Ci potrzeba??, sam nigdy nie miałem więcej niż 20 kg, ale zawsze lepiej spytać tego co wystawił bilety
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#942 PostWysłany: 23 Mar 2019 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 531
Kilometry: 818 751
złoty
Każdemu. Zwyczajnie każda linia ma swoje limity. NA 99% nie będziesz mógł nadać trzech bagaży rejestrowanych w WAW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#943 PostWysłany: 23 Mar 2019 18:57 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
LLAP napisał(a):
Jeśli mogę się zayptać: lecę w C WAW-MUC-EWR i dalej krajówka w "firscie" (LOT + UA) i nie mogę dojść do ładu z limitem nadawanego: LO podaje 3 x 23kg + 2x9kg podręcznego. natomiast United mówi jasno o 2x23kg plus 9+4 kg podręcznego - komu wierzyć?


32 kg to maksymalna waga w C (23 w ECO).

Powinny decydować zasady UA, ponieważ oni wykonują odcinek transatlantycki czyli 2*32kg (+1 dla *G)
Wg zasad LOT byłoby 3*32kg + ewentualnie 1*32 dla *G.

Znając życie w praktyce masz duże szanse na nadanie bez opłat 3*32kg z WAW. W drodze powrotnej już zgodnie z zasadami 2*32kg .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
LLAP uważa post za pomocny.
 
      
#944 PostWysłany: 24 Mar 2019 16:21 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Dokładnie tak, @kostek966 - chcę zabrać również swój bagaż doświadczeń ;-)

Dzwoniłem na infolinię i jest dokładnie tak jak @SPLDER mówi ;-)
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#945 PostWysłany: 09 Kwi 2019 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Czy LOT robiąc szaloną środę też obniża ceny wyższych klas, czy promocja jest tylko na ekonomiczną, a inne klasy ani drgną ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#946 PostWysłany: 10 Kwi 2019 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 240
niebieski
Mój pierwszy long haul z LOTem, to podzielę się wrażeniami. Lot WRO-WAW-LAX-WAW-WRO. Nasza narodowa "duma" losuje miejsca w trakcie odprawy i rozdziela pasażerów. Robi to jednak na tyle nieudolnie, że nawet po takim zabiegu nie da się zapłacić za zmianę miejsca, bo te są prawdopodobnie od razu losowane dla wszystkich, więc przy pełnym obłożeniu trzeba czekać na 2h przed odlotem i próbować coś załatwiać na lotnisku. Nam się udało załatwić wspólne siedzenie z żoną na loty WRO-WAW, LAX-WAW i WAW-WRO. Na locie WAW-LAX musieliśmy prosić ludzi o zamianę niczym w Ryanair...

Na lotach krajowych pełne obłożenie, na locie WAW-LAX również. Powrót LAX-WAW już znacznie luźniejszy, bo wypełniony tak na oko na 75%.

Jeżeli chodzi o samoloty, to w obie strony Dreamliner, ale inne sztuki. Niestety widać, że LOT strasznie oszczędzał na wyposażeniu wnętrza, bo fotele są już wytarte, a rozrywka pokładowa w połowie lotu padła w 3 siedzeniach obok siebie i żadne lokalne/centralne restarty jej nie pomogły. Siedzenia 3-3-3 tak naprawdę są niekorzystne w każdym miejscu. Zdecydowanie wolę 2-5-2.

Jedzenie bardzo przeciętne i skromne. Na śniadanie rozmoknięta papka makaronowa, 5 kawałków owoców i Prince Polo. Klasa ekonomiczna np. Turkish Airlines to premium w porównaniu z LOTem. Na locie nocnym kocyk i poduszka - kapcie, szczoteczkę do zębów, zasłonkę na oczy i zatyczki do uszu można sobie tylko powspominać.

I teraz najgorsze: personel. Na locie WAW-LAX stewardesa była na tyle "sprytna", że oblała żonę gorącą herbatą. Na locie LAX-WAW to już był jakiś cyrk. Zachowywali się, jakby to był ich pierwszy lot i urządzali sobie głośne debaty przy pasażerach, co mają dalej robić w trakcie serwisu. Przy odbieraniu tacek po posiłku dwie "urocze" panie wywaliły tacki na ziemię i ufajdały siebie i podłogę w samolocie.

Jak tylko będę miał wybór, to mogę dopłacić do 10% ceny, żeby tego drugi raz nie przeżyć. Na szczęście z WRO mamy jeszcze KLM, AirFrance, Swiss i Lufthansę. Wyleczyłem się z patriotyzmu, jeżeli chodzi o loty długodystansowe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#947 PostWysłany: 11 Kwi 2019 10:46 

Rejestracja: 20 Cze 2016
Posty: 129
xionc napisał(a):
Wyleczyłem się z patriotyzmu, jeżeli chodzi o loty długodystansowe.


j/w
Na krajówkach - lubię LOT,
Gdzieś dalej - lepiej nie,
za ocean czy do Azji - nie ma mowy :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#948 PostWysłany: 11 Kwi 2019 11:07 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 561
niebieski
Od ładnych kilku lat sporo podróżuję LOTem. Generalnie oceniam ich neutralnie, czasami lepiej, czasami gorzej. Tak samo jak LH. Ale są przypadki, które bardziej odbiegają od normy, jak np. ten poniżej...
LO3949 sprzed paru dni:
- boarding opóźniony 20 minut
- jak POZ, to oczywiście bus
- po przyjeździe pod samolot, wszyscy pasażerowie w busie widzą jak piloci (na miejscach ok. 6-8)... jedzą kolację
- po chwili jedna ze stewardess zauważa, że są widziani i pospiesznie zasuwa okna
- konsumpcja się kończy, wszyscy zajmują pozycje służbowe i drzwi autobusu się otwierają
- po zajęciu miejsc pilot uprzejmie przeprasza za opóźnienie, które jak tłumaczy, jest wynikiem późnego przylotu samolotu z Wrocławia, a to wynika z faktu, że we Wrocławiu jeden z dwóch (!!) pasów startowych jest w remoncie, co powoduje generalne opóźnienia na tym lotnisku...
- ATA +1h.
:D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#949 PostWysłany: 11 Kwi 2019 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
@xionc, układ siedzeń 2-5-2, gdzie taki widziałeś ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#950 PostWysłany: 11 Kwi 2019 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Pewnie miał na myśli 2-4-2
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#951 PostWysłany: 11 Kwi 2019 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
Zdarza się i jeśli rozmawiamy o zamienniku 3-3-3 to takowym będzie wyłącznie 2-5-2 sumujące się do tej samej wartości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#952 PostWysłany: 11 Kwi 2019 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
no ale jak długo żyję to jeszcze na taki układ nie trafiłem, a pierwszym w życiu samolotem jakim leciałem, to pamiętam był IŁ 18 Lotu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#953 PostWysłany: 11 Kwi 2019 17:55 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
@kemot nie wydaje mi się, żeby się zdarzało 5 siedzeń między korytarzami (jeśli się mylę to podeślijcie jakieś źródło); parę lat temu była mowa o rzekomym patencie airbusa na "Economy--" w A380 w układzie 3-5-3, ale nie doszło to do skutku i już w tym modelu raczej nie dojdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#954 PostWysłany: 11 Kwi 2019 18:04 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Proszę źródło: http://www.google.pl

Moment znajduje informację, że w Stanach latały takie 777. Łącznie ze zdjęciami.
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#955 PostWysłany: 11 Kwi 2019 18:46 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 598
niebieski
bugs napisał(a):
- po zajęciu miejsc pilot uprzejmie przeprasza za opóźnienie, które jak tłumaczy, jest wynikiem późnego przylotu samolotu z Wrocławia, a to wynika z faktu, że we Wrocławiu jeden z dwóch (!!) pasów startowych jest w remoncie, co powoduje generalne opóźnienia na tym lotnisku...


Chodziło o Warszawę i albo pilot się przejęzyczył, albo się przesłyszałeś. Rozumiem natomiast że pretensja jest bardziej o to że "jedli a teraz kłamią i zwalają na remonty", ale 1) pilot też jeść musi, 2) to nie znaczy że samolot mógł odlecieć wcześniej gdyby zdecydowali się lecieć z pustymi brzuchami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#956 PostWysłany: 11 Kwi 2019 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Leciałem podobnie jak @xionc do LAX z LOTem i na tyle mi się podobało, że teraz lecę z nimi do Miami (taki jest plan).
Także co człowiek to opinia. Pewnie kwestia szczęścia, ale może też doświadczenia. Bo może oczekiwania wobec eco były wygórowane, podobnie nierealne jak układ 2-5-2.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#957 PostWysłany: 11 Kwi 2019 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 240
niebieski
Oj tam, czepiacie się 2-5-2, jak ja LOTu :) Rzeczywiście leciałem 2-4-2, ale sumowałem 3-3-3 do 9 i tak mi jednego siedzenia w rzędzie brakowało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysiekk86 lubi ten post.
 
      
#958 PostWysłany: 11 Kwi 2019 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
2-5-2 dzisiaj praktycznie niespotykane ale to nie jest żadna bajka, samoloty z taką konfiguracją kabiny jak najbardziej latały dla znanych linii lotniczych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#959 PostWysłany: 11 Kwi 2019 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Akurat w tym tygodniu miałem przyjemność odbyć 2 loty LOTem (BCN-WAW-BCN) i muszę podzielić się wrażeniami.

Do tej pory to tylko raz leciałem LOTem (BUD-WAW), a nie-LCC to może w sumie 5 razy było.
Ponad 50 razy plebejskim Ryanairem itp.

Spodziewałem się doznań, które tylko potwierdzą, że za ta cenę (230€, kupowane na 2 dni przed) i w takiej prestiżowej linii to moje wspomnienia z lotów na pokładzie LCC będą niczym jabłko i ogryzek.
Niestety, to LOT został ogryzkiem.
Chyba jedyną zaletą jaką mogę wymienić to ten nieszczęsny wafelek i picie za darmo. Również ceny jedzenia są w dość przystępnej cenie (max 20 zł za posiłek)
Reszta to seria jakichś pomyłek i niedoróbek:
- oba loty wykonane Boeingiem z jakiegoś getjetu, gdzie jest mniej miejsca na nogi niż w Ryanairze (pierwszy raz miałem tak niewygodnie),
- tenże Boeing miał jakąś niedorobioną klimatyzację; przez cały lot coś szumiało jakby to była jakaś wielka, centralnie usytuowana suszarka. Nigdy czegoś takiego nie widziałem,
- właściwa obsługa (z getjetu) nie mówiła po polsku; całe szczęście obsługa lotu była z LOTu. Mi to rybka, ale jak często podawany jest argument, że osoby bez znajomości języków LOTem mogą spokojnie lecieć... ta... Nawet przy opuszczaniu samolotu nie wysilili się na pożegnanie po polsku...
- załoga Ryanaira to mistrzowie w porównaniu z tymi z LOTu. Nawet przywitać/pożegnać się z pasażerami nie potrafili jednym, pełnym i nieprzerywanym zdaniem. Jakieś stękanie, dukanie, dumanie... Przy obu lotach!!!
- przy okazji tego lotu również przekonałem się dlaczego LCC jest jedynym rozsądnym wyborem: otóż przed odlotem czekaliśmy 30 minut na spóźnialskich...
- po przylocie do WAW był autobus, całkiem jak gdy przylatujesz Ryanem do Bergamo
- LOT korzysta z terminala T1 w BCN, który jest sporo większy od T2 więc przed i po locie masz darmowy dłuższy spacer.

Jakkolwiek, ciesze się, że się wyleczyłem z pożądania do lotów normalnymi liniami.

Zresztą, jaka może być jakość usługi firmy, która zamieszcza takie kwiatki w swojej gazetce:
Załącznik:
20190411_113305.jpg
20190411_113305.jpg [ 314.48 KiB | Obejrzany 1823 razy ]
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#960 PostWysłany: 12 Kwi 2019 07:51 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Jakie jedzenie jest na trasie Warszawa Chicago?
Da się zjeść? Dużo, mało?
I jak z cenami za alkohol(bo w LOT nie ma za dsrmo)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4634 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 232  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: bergamoot oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group