Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 3795 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181 ... 190  Następna
Autor Wiadomość
#3541 PostWysłany: 09 Cze 2022 23:51 
Awatar użytkownika

srebrny
Jak jest w locie z odzyskaniem podatków i opłat lotniskowych za niewykorzystany bilet? Muszę zgłosić przed rejsem taką chęć, czy po no-show też jest taka możliwość?
 Relacje PM off  

#3542 PostWysłany: 10 Cze 2022 00:01 

HON fly4free
Może być po no-show.
 Relacje PM off
ncn uważa post za pomocny.

#3543 PostWysłany: 10 Cze 2022 09:57 
Awatar użytkownika

Loty: 259
Kilometry: 351 242
srebrny
1955845624 napisał(a):
@Darek M. podaj szczegóły lotu (data i numer).
WAW-LAX, 3.07 L023 w P
 Relacje PM off  

#3544 PostWysłany: 10 Cze 2022 13:54 

niebieski
caly pierwszy rzad jest wolny, ale ma zablokowane fotele i nie mozna wybrac online
 Relacje PM off  

#3545 PostWysłany: 10 Cze 2022 21:06 
Awatar użytkownika

Loty: 281
Kilometry: 325 395
niebieski
Image

Zielone są wolne. Pierwszy rząd będzie do wyboru przy check-in desku, bo blokują go z racji tej "półeczki" dla niemowlaka. Ale jak nie ma infanta, to spokojnie wybiorą te miejsca.
 Relacje PM off  

#3546 PostWysłany: 14 Cze 2022 14:42 

Loty: 226
Kilometry: 514 711
niebieski
Przymierzam się do zakupu biletu do Tokyo z LOT (powrót z innego miasta) jednak mam pewne obawy co do tego, czy Japonia zdąży się otworzyć na turystów. Lot już nie zapewnia elastryczności biletów w związku z covid. Otrzymanie wizy do Japonii przy wyjęździe dla celów turystycznych nie jest oczywiste. Jakiego podejścia spodziewać się po LOT w sytuacji gdyby Japonia do wiosny nadal była zamknięta?
Niektórzy z Was pewnie aktualnie to przerabiają... to jest mam nadzieje na jakieś doświadczenia ;)
 Relacje PM off  

#3547 PostWysłany: 14 Cze 2022 14:54 

srebrny
Szklane kule za 3.. 2.. 1..

Nie masz pewnosci, nie ma polityki zwrotu to nie kupuj albo kupuj na ryzyko. Nie wiem co mozna Ci wiecej zasugerowac:)
 Relacje PM off  

#3548 PostWysłany: 14 Cze 2022 16:35 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Biorąc pod uwagę, co opisuje na forum od czasu do czasu @2catstrooper, ryzyko tego, że się do wiosny nie otworzą (na normalnych zasadach) jest na pewno spore, choć aż trudno uwierzyć, że np. w marcu '23 zasady wjazdu tam miały wyglądać aż tak dziadowsko, jak dziś.
Jeśli masz dobrą cenę, to myślę, że można byłoby zaryzykować, bo:

1) przez tyle miesięcy będą najprawdopodobniej jakieś zmiany rozkładowe, a wtedy będziesz mógł coś ewentualnie poprzekładać lub nawet anulować, gdyby zaszła taka potrzeba (przy czym lepiej na pewno byłoby wziąć bilet bezpośrednio w LO),

2) w ostateczności, gdyby warunki wjazdu nie uległy zmianie, da się chyba potraktować TYO, jako lotnisko przesiadkowe i wziąć lot gdzieś indziej np. za mile,

3) być może koszt ubezpieczenia od rezygnacji będzie rozsądny cenowo i warto byłoby takowe wykupić, albo też taryfa elastyczna jest znośna cenowo?

A tak w ogóle, to chcesz kupić, czy też wziąć lot za mile? W tym drugim wypadku, koszt zmiany jest do przełknięcia, a w nieskończoność ograniczać wjazdu turystów chyba nie będą... Mam nadzieję ;)
 Relacje PM off  

#3549 PostWysłany: 14 Cze 2022 16:43 

Loty: 911
Kilometry: 876 816
platynowy
2) Koszt ubezpieczenia od rezygnacji jest z tego co pamiętam na poziomie 3-7% w zależności, czy wliczamy choroby przewlekłe itp. i oczywiście nie obejmie ono takiego przypadku, że dany kraj się nie otworzył, a jedynie konkretne przypadki tego, co nam mogło się przydarzyć, które są opisane w OWU. Jeżeli już mamy odpowiednią kartę kredytową (chociażby platynę lub infinitkę z PKO), to takie ubezpieczenie jest już do niej podpięte i nie trzeba za nic dodatkowo płacić.
Kashpir lubi ten post.

#3550 PostWysłany: 14 Cze 2022 18:54 

Loty: 226
Kilometry: 514 711
niebieski
@tropikey @Sudoku No właśnie ubezpieczenie takich przypadków nie obejmuje.
To ma być przelot open-jaw za kasę. Stawka mi pasuje. Jest też przez Seul, ale stawka nie jest już taka fajna.
Odcinek Azja-Hawaje ma być za mile i raczej z tym odcinkiem też bym nie mógł zwlekać, bo dostępność będzie spadać.
Generalnie linie w przypadkach blokad administracyjnych są wyrozumiałe, albo raczej były.
Teraz blokad nie ma, a to jest dziwny wyjątek więc niewiele jest informacji w sieci na ten temat.
Chyba zadzwonię do LOT z pytaniem czy w razie czego przebookują mnie na Seul ;)

@Kothson mogłeś sobie darować głupi komentarz. Problem jest aktualny więc są ludzie którzy mają na ten temat wiedzę i to bez szklanej kuli. Nie wiesz, nie rozumiesz, nie odzywaj się.
 Relacje PM off  

#3551 PostWysłany: 15 Cze 2022 00:44 
Awatar użytkownika

Loty: 310
Kilometry: 546 237
platynowy
Mam KRK-WAW-LAX, NRT-WAW-KRK (klasa rez U)
Drugi segment został anulowany , więc lecę tylko do LAX
Czy będzie sie dało jakoś podbić klasę rezerwacyjną np potwierdzając, że proszę o zwrot za drugi segment zaraz przed wylotem do LAX czy nie ma to wplywu na klase lotu do LAX?
 Relacje PM off  

#3552 PostWysłany: 15 Cze 2022 01:31 
Król Ż
Awatar użytkownika

Loty: 394
Kilometry: 803 445
O zwrot możesz poprosic dopiero jak wylecisz lot tam. W innym wypadku pociagną wszystkie niewykorzystane odcinki

#3553 PostWysłany: 17 Cze 2022 10:31 

Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Wczorajszy poranny LO 3880 KTW WAW opóźniony godzinę z powodu braku jednej z cc ( zachorowała ) Po godzinie oczekiwania pojawił się zmiennik . W Warszawie kilkanaście osób nie zdążyło na transfery . Ja miałem lecieć do GDN . Samolot odleciał kilka minut po moim pojawieniu się w transfer center . Zapytałem o możliwości dotarcia nad morze . Do 18.00 wszystko wyprzedane z WAW do GDN a inne możliwości przez huby *A niewykonalne , bo tego nie praktykują w przypadku lotów krajowych( to nieprawda , bo leciałem kiedyś z KTW do GDN przez FRA Lufthansa ) Na pytanie czy mogę kupić bilet kolejowy stanowcze - nie , bo LOT nie zwróci za bilet tylko jakiś procent wyliczony z biletu . Na pytanie ile dołoży do biletu LOT bardzo niemiły osobnik odpowiedział ,,A skąd ja mam wiedzieć ?!" . Zaproponował tylko podróż taxi trzech osobom takim jak ja do Gdańska . Dostaliśmy kupon na taxi korporacji ELE taxi ( stoją przed halą przylotów ) . Nikt nie chciał zgodzić się z kierowców na przejazd do Gdańska , bo mówili że im się nie opłaca . Dopiero po kilkunastu minutach jeden kierowca się ulitował i jedziemy samochodem do Gdańska . Klasa rezerwacyjna przelotu ( kupiłem dość drogi bilet ) ,posiadany status w *A i M &M nie miał żadnego znaczenie . Po prostu spadaj na drzewo , następny proszę ...szkoda 
 Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.

#3554 PostWysłany: 17 Cze 2022 10:35 
Awatar użytkownika

Loty: 182
Kilometry: 299 644
niebieski
Rozumiem, że i tak 250 euro będzie?

#3555 PostWysłany: 17 Cze 2022 12:35 

HON fly4free
To bardziej oplaca sie im placic taxi do GDN niz oddac za PKP?
 Relacje PM off  

#3556 PostWysłany: 17 Cze 2022 12:53 

Loty: 911
Kilometry: 876 816
platynowy
Mi też kiedyś nie chcieli zwrócić za pociąg, mimo iż wcześniej mówili, że nie będzie problemu.
Cóż zarządzanie poprzez wytyczne, w klapkach na oczach.
A potem będą chcieli dopłaty z naszych podatków, bo się kasa nie spina...
3 ludzi lubi ten post.
Maciek737 uważa post za pomocny.

#3557 PostWysłany: 17 Cze 2022 14:12 
Awatar użytkownika

Loty: 182
Kilometry: 299 644
niebieski
marek2011 napisał(a):
To bardziej oplaca sie im placic taxi do GDN niz oddac za PKP?

Może kwestia ubezpieczenia, że jest jakiś zapis który w szybki sposób przejmuje odpowiedzialność z tytułu rozporządzenia ale już nie tak łatwo w przypadku alternatywnych należności

#3558 PostWysłany: 17 Cze 2022 14:17 

HON fly4free
Być może. W zasadzie z punktu widzenia paxa funkcja ochronna jest spełniona - ma możliwie szybko dostać się do celu, skoro nie jest możliwe zaoferowanie innego lotu w rozsądnym czasie (bo ich nie ma, albo nie ma wolnych miejsc). Pociąg czy taksówka nie ma już aż takiego znaczenia - oba zapewniają podobny czas dojazdu, bo nawet jeśli pociąg jedzie szybciej od samochodu na tej trasie, to trzeba dojechać do dworca, pewnie jakiś czas poczekać na następny dostępny pociąg itp.
 Relacje PM off  

#3559 PostWysłany: 28 Cze 2022 10:11 
Awatar użytkownika

niebieski
Odkąd latam obserwuję stroje personelu pokładowego w LOCIE i czuję niedosyt. Damskie stroje na oficjalnych zdjęciach ładnie się prezentują w kapeluszu (czy jak to tam się zwie), a w samolocie żadna laska go nie nosi. Pytam czemu? Kapelusz jest dopełnieniem stroju i świetnie wygląda z apaszką i resztą. Dodaje wyrazistości personelowi. Dodam, że czerwona apaszka podobała mi się bardziej niż niebieska.

Dla mnie obecny strój to jakiś miks strojów Lufthansy i Wizzaira (dla strojów damskich), a w przypadku męskich to po najmniejszej linii oporu. Biała koszula i granatowe spodnie. Czemu by nie przykuć uwagi spodniami czy marynarką w kratę?
 Relacje PM off  

#3560 PostWysłany: 28 Cze 2022 10:14 

niebieski
Toczek był brzydki i masywny i dobrze że nikt go nie nosi.
Co do apaszek, to szansa została stracona, mógł zostać zastosowany motyw żurawia w locie lub inny. Do tego kolor niebieski źle koresponduje z jasną skórą załóg
 Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.

[ 3795 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181 ... 190  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 9 gości