Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4668 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 234  Następna
Autor Wiadomość
#621 PostWysłany: 22 Lip 2018 12:58 

Rejestracja: 07 Lut 2018
Posty: 15
Ich myślenie właśnie na tym polega, bo po co mają obniżać cenę jak i tak są chętni, większość i tak kupi bilet bo: to narodowy przewoźnik, lot bezpośredni, obsługa po polsku, zwłaszcza że dużo osób nie mówi po angielsku i boi się przesiadek. Skoro z Pragi się da za 400 USD sprzedać bilet to dlaczego z Warszawy musi kosztować prawie 3x więcej.

Gdyby tak Air Asia X, Thai Airways, Singapore Airlines lub jakikolwiek przewoźnik z Azji wkroczył na polski rynek i zaoferowali loty z Warszawy ceny w LOT napewno by spadły przynajmniej o 1/3. Ale pewnie Polska się na to nie zgodzi bo nikt by wtedy LOTem nie latał.
Ci pierwsi zdaje się mieli plany otworzyć takie połączenie z któregoś z krajów Europy Środkowej, ale narazie cisza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
#622 PostWysłany: 22 Lip 2018 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5644
HON fly4free
Rozumiem, że jeśli prowadziłbyś piekarnię i wiedział, że po 0,40 PLN za sztukę uda Ci się sprzedać wszystkie wypieczone kajzerki to Ty i tak mimo wszystko będziesz sprzedawał je po 0,20 PLN?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#623 PostWysłany: 22 Lip 2018 13:11 

Rejestracja: 07 Lut 2018
Posty: 15
A właśnie że nie. Gdybym sprzedawał kajzerki po 0,40 PLN i widział że w sklepie obok konkurencja sprzedaje po 0,20 PLN, to też bym obniżył cenę do 0,20 bo prędzej czy później straciłbym klientów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#624 PostWysłany: 22 Lip 2018 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5644
HON fly4free
Ale LOT mimo konkurencji dalej sprzedaje wszystkie te kajzerki po 0,40 PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#625 PostWysłany: 22 Lip 2018 13:17 

Rejestracja: 07 Lut 2018
Posty: 15
kemot napisał(a):
Ale LOT mimo konkurencji dalej sprzedaje wszystkie te kajzerki po 0,40 PLN.


Dlatego nie wróże mu świetlanej przyszłości. Czas pokaże, czy poprzez takie działania LOT zyska czy straci
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#626 PostWysłany: 22 Lip 2018 14:42 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Czyli przekonujesz nas, że linia straci, bo wypełniając samoloty do pełna kajzerkami po 20 gr zarobiłaby więcej niż gdyby wypełniła je tymi po 40 gr?

Ktoś, kto szuka komfortu, jest gotowy dopłacić, a ci, którzy szukają najniższej ceny nie mają sentymentów; jeśli LOT będzie ich potrzebował do wypełnienia maszyn za kilka miesięcy czy lat, obniży wtedy ceny i polecą, choćby wcześniej latali wyłącznie innymi liniami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#627 PostWysłany: 22 Lip 2018 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2013
Posty: 98
Loty: 104
Kilometry: 267 136
Propaganda działa a wskaźniki spadają na łeb na szyję....

https://www.msn.com/pl-pl/finanse/firmy ... ar-BBKQs1C
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#628 PostWysłany: 22 Lip 2018 15:15 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
gosc_us napisał(a):

Gdyby tak Air Asia X, Thai Airways, Singapore Airlines lub jakikolwiek przewoźnik z Azji wkroczył na polski rynek i zaoferowali loty z Warszawy ceny w LOT napewno by spadły przynajmniej o 1/3. Ale pewnie Polska się na to nie zgodzi bo nikt by wtedy LOTem nie latał.

Akurat loty do tego przykładowego Tokio bezpośrednio będą opłacalne tylko dla LOT i japońskich linii, bo nikt inny nie dostanie pozwolenia lotów nad Syberia

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#629 PostWysłany: 22 Lip 2018 16:23 

Rejestracja: 29 Lis 2012
Posty: 97
Szkoda ze na stronie LOTu nie mozna rezerwowac multicity, tylko zawsze przez ten telefon. Dla osob rezerwujacych z zagranicy, to jest min 20 minut czekania na polaczenie :evil:
Na szczescie bardzo pomocne sa panie w Rzeszowie (Rzeszow odciaza Wawe jak jest za duzy traffic) ;) Teraz juz dzwonie bezposrednio na Rzeszow i zakladam rezerwacje w 15 minut. Ale wyobrazam sobie ze obcokrajowcy spedzaja godziny probujac zarezerwowac lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#630 PostWysłany: 22 Lip 2018 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5644
HON fly4free
Akurat od kilku dni można na stronie LOT ponownie (po latach przerwy) rezerwować bilety multicity.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#631 PostWysłany: 22 Lip 2018 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Co do płącenia więcej za LOT, akurat kilka dni temu stałem przed dylematem.
Miałem dwie opcję na dolot do LAX. Mieszkam w Poznaniu
1 Berlin - Londyn- Los Angeles
2. Poznań- Warszawa - Los Angeles
pierwsza opcja była ok 600 zł tańsza od osoby. Ale wybrałem opcję nr 2.Dlaczego
- wygoda startu i powrotu bezpośrednio do POZ
- ciekawość jak funkcjonuje LOT na długich trasach (nie miałem jeszcze okazji)
- komfort rozrywki w j. polskim (mowię po angielsku, ale nie oglądam w pełhym komforcie filmów w tym języku nad czym ubolewam i pracuję)
- wspieranie rodzimej marki, wg mnie pewna forma patriotyzmu gospodarczego jest dobra dla ogółu społeczeństwa
Pewnie jakaś część klientów z podobnych względów wybiera LOT. Obca mi jest obecna propaganda i daleki jestem od mieszania wyboru linii lotniczych do kwestii związanych z polityką.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#632 PostWysłany: 23 Lip 2018 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2013
Posty: 98
Loty: 104
Kilometry: 267 136
600 pln za kilka starych filmów w systemie rozrywki (pseudo) - kto bogatemu zabroni. Patriotyzm gospodarczy musi jak widać kosztować. Przy takim podejściu po co podnosić jakość jak zawsze znajdzie się wystarczająca liczba patriotow...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#633 PostWysłany: 23 Lip 2018 06:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
@gamera oczywiście inne argumenty pominąłeś, jak to, że mam wylot "spod" domu.
A co do podnoszenia poziomu obsługi to jeśli LOT zawiedzie mnie, to całkiem możlwie, że drugiej szansy im nie dam.
Swoją drogą ciekaw jestem ile Ty masz za sobą i czy w ogóle masz jakikolwiek lot LOTem na długiej trasie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#634 PostWysłany: 23 Lip 2018 08:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2013
Posty: 98
Loty: 104
Kilometry: 267 136
@dziabulek nie wypowiadał bym się.
Jest wolność i każdy na prawo do swojego wyboru. Mówię tylko że jak dla mnie przepłacać 600 pln by przetestować i by było "spod domu" to jednak słabe argumenty. Ale kto co woli. Ok gdyby to start był powiedzmy z Rzeszowa, Lublina czy innego miasta na ścianie wschodniej lub ze słabym dojazdem do Berlina też bym rozważył Wawe. Ale z Poznania? No nie przy takiej różnicy ceny jeśli do Berlina i za 50 pln dojedziesz w 3h a może i szybciej. Takie ja mam zdanie a Ty masz prawo mieć inne i testować

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#635 PostWysłany: 23 Lip 2018 08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Wiem, wiem, że mam prawo:) jak widać korzystam z niego:)
A tak na poważnie, to jasne, że do Berlina za 50 zł bez problemu dawnym PB. Ale potem wylot rano, więc człowiek przy okazji zabrałby hotel co by nie być doby w podróży itd. a To też koszt.
Do tego podróż BA które podobno też nie wymiata jeśli chodzi o komfort/standard. No tak czy siak bardziej chodziło mi o to, że dzięki podobnym do moich argumentom LOT istnieje i podobno ma się całkiem ok, a nie o bronienie swojego w wielu oczach irracjonalnego wyboru.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#636 PostWysłany: 23 Lip 2018 08:35 

Rejestracja: 20 Cze 2016
Posty: 129
Ja byłem w bardzo podobnej sytuacji - tj. multicity do Chicago a potem z Nowego Jorku (w eko premium) i mieszkam w Poznaniu.
Do wyboru były:
- LOT przez Warszawę (jakaś cena z kosmosu :lol: )
- Lufthansa z Poznania przez Frankfurt (normalna cena)
- Lufthansa z Berlina przez Frankfurt (świetna, okazyjna cena, nawet po dołożeniu kosztów dojazdu i noclegu w Berlinie)
Wzięliśmy opcję berlińską i z perspektywy czasu żałuję że nie dopłaciliśmy do lotu Lufthansą z Poznania. Przy 4 osobach w aucie różnica finansowa na niekorzyść Poznania była spora, ale jednak dojazd, nocleg, parking a potem powrót po nocce w samolocie to nie są wygodne sprawy :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabulek lubi ten post.
 
      
#637 PostWysłany: 23 Lip 2018 09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
U mnie akurat Lufa z Poznania wychodziła drożej niż LOT w Poznania. Także jak widać, nie zawsze są najdrożsi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#638 PostWysłany: 23 Lip 2018 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 537
Kilometry: 845 375
złoty
Za pasazerem:
"
(23.07) Polskie Linie Lotnicze LOT zakończyły 2017 r. z 354,4 mln złotych zysku netto, wynika ze sprawozdania finansowego przewoźnika do którego dotarł Pasazer.com. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 273,5 mln złotych."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#639 PostWysłany: 23 Lip 2018 10:17 

Tylko zysk operacyjny ma znaczenie.
Góra
 PM off  
      
#640 PostWysłany: 23 Lip 2018 10:18 

Rejestracja: 20 Cze 2016
Posty: 129
dziabulek napisał(a):
U mnie akurat Lufa z Poznania wychodziła drożej niż LOT w Poznania. Także jak widać, nie zawsze są najdrożsi.

Tak, tak, chodziło mi o to, że warto czasem dopłacić i lecieć ze swojego miasta niż kombinować z dojazdami do miasta tańszego startu ;)
Co do taniego LOTu to kilka lat temu leciałem w klasie biznes do NYC w cenie 2x niższej niż proponowana przez jakąkolwiek konkurencję, więc LOT bywa (bywał...?) tani.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4668 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 234  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: wilczagorka oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group