Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4668 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 234  Następna
Autor Wiadomość
#421 PostWysłany: 14 Lut 2018 13:44 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
Czy to było teraz w piątek 09.02?czy mógłbyś podać za jakie loty dostałeś odszkodowanie tj. Godziny odlotu?pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#422 PostWysłany: 14 Lut 2018 20:53 

Rejestracja: 08 Gru 2015
Posty: 4
Loty: 2
Kilometry: 3 422
michcioj napisał(a):
Czy to było teraz w piątek 09.02?czy mógłbyś podać za jakie loty dostałeś odszkodowanie tj. Godziny odlotu?pozdrawiam


Tak to było w ostatni piątek.
Lot o 15:20 i 16:40
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#423 PostWysłany: 15 Lut 2018 18:48 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
Można kupować już bilety do Ałmat (ALA) przez Astanę na lot.com - total poniżej 1100 PLN RT, a przesiadki bardzo dogodne + można przelecieć się 767 Air Astana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#424 PostWysłany: 21 Lut 2018 01:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Pytanie do osób bardziej zaznajomionych w branży lotniczej. Od czego zależy układanie siatki połączeń LOT-u? Rozumiem, że głównie analizuje się opłacalność sprzedaży (zwłaszcza drogich, biznesowych) biletów i możliwości maksymalnego wykorzystania floty.
Konkretnie ciekawi mnie, czemu i dlaczego o takiej porze LOT lata do Larnaki (WAW-LCA)?
Już od wielu lat loty odbywają się w nocy. Jest to dość dziwna pora, wiadomo - ludzie wyglądają na zmęczonych, część pasażerów korzysta z rozdawanych koców i poduszek... Kiedy leciałem tą trasą jakieś 5-6 lat temu, nie widziałem specjalnie "biznesu", ba, nie widziałem za wielu turystów, raczej dużo pracowników (można się domyślić - branży turystycznej).
Czy taka godzina rozkładu wynika z jakiegoś ułożonego kalendarza samolotów? Przykładowo wykorzystanie jakichś zasad obsługi samolotu pozwala go puścić w rejs na Cypr np. po locie w inny, długi kierunek, bo samolot jest już wolny i szkoda by stał do porannego rozkładu (bo zapewne są jakieś przepisy, warunki gwarancji itp. co do tego co ile samolot musi odpocząć, zostać posprzątany itp.)?

Druga sprawa, poza godziną, to opłacalność kierunku. Nie twierdzę, że Larnaka jest deficytowa ale skoro ostatnio znów wrzucają loty po 350-400 zł RT to zastanawia mnie obłożenie i opłacalność. Niższa cena - całe 305 zł - to była najniższa cena na tym kierunku właśnie te 5-6 lat temu gdy leciałem (szalona środa). Jak sądzicie, czy ten kierunek ma szansę zachować się (skoro latają już wiele lat o tak dziwnej porze)?
A pytanie zadaję z ciekawości, bo planuję szerzej związać życie z Cyprem i lotowska siatka nocnych połączeń całkiem by mi pasowała na przyszłość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#425 PostWysłany: 22 Lut 2018 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 932
złoty
Na stronie LOTu mamy takie destynacje jak Majorka czy Longyearbyen, ale jakbym nie próbował to nie da się wyszukać tam lotu. To jakaś pozostałość po czymś, czy coś robię nie tak?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#426 PostWysłany: 22 Lut 2018 23:00 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Codeshare, moze rozszerzaja Long to pewnie z sasem
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#427 PostWysłany: 22 Lut 2018 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
@rdw
Wszystkie loty na poludniowy wschod byly i sa realizowane przez LOT w nocnych godzinach, LCA, TLV, TBS, wczesniej ATH. Wynika to z optymalizacji wykorzystania floty oraz dopasowania do porannych przesiadek na zachod Europy oraz wieczornych z Europy zachodniej. W dodatku sa to dlugie trasy i nie oplaca sie w dzien blokowac samoltow na jedna rotacje skoro w tym samym czasie moga wykonac dwie krotkie i bardziel oplacalne rotacje np do Niemiec. Moim zdaniem polaczenie jest na tyle stabilne, ze tylko bedzie sie rozwijalo. Jesli chodzi o niskie ceny to wynikaja one z tego, zs od wiosny beda obslugiwane duzymi 737 Blue Air i samoloty w polowie mozna, a nawet trzeba, pasazerami z nizszymi taryfami. Sam tez korzystalem dwa razy z nocnego polaczenia do Larnaki i zawsze samoloty byly pelne. Pamietaj jeszcze o polaczeniach W6, Aegean i UIA bo tam tez czesto sa dostepne tanie bilety na Cypr.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#428 PostWysłany: 25 Lut 2018 01:44 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 255
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
Czy ktos moze prosze spojrzec na moja rezerwacje? Interesuje mnie czy w cenie jest bagaz - bilet kupiony przez expedia

Departure Mon, 21 May
LOT-Polish Airlines 723
Warsaw (WAW)
22:30
flight to
Tbilisi (TBS)
04:05 +1 day
Arrives on 22 May 2018
Cabin: Economy (O)
2h 35m duration
Seat: 23A | Confirm or change seats with the airline*
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#429 PostWysłany: 25 Lut 2018 07:08 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 228
niebieski
http://www.lot.com/de/pl/lot-economy-class
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#430 PostWysłany: 25 Lut 2018 09:59 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Klasa O - bagażu brak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#431 PostWysłany: 25 Lut 2018 10:30 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
Zależy od koszyka - Saver będzie bez bagażu, a Standard i Flex z bagażem. Także w klasie O.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#432 PostWysłany: 25 Lut 2018 13:00 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 255
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
bazx napisał(a):
Zależy od koszyka - Saver będzie bez bagażu, a Standard i Flex z bagażem. Także w klasie O.


Jak moge to sprawdzic?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#433 PostWysłany: 25 Lut 2018 13:13 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@bazx a klasa O to przypadkiem nie jest Economy Simple, czyli najtańsza możliwa taryfa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#434 PostWysłany: 25 Lut 2018 13:46 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
@silvershark - tak było do Marca 2017, kiedy LOT wprowadził tzw. koszyki taryfowe. Teraz w każdej klasie rezerwacyjnej Economy na shorthaul możesz wybrac Saver (bez bagażu), Standard lub Flex (te dwie z 1 sztuka bagazu).

@TIT - może na bilecie/rezerwacji masz napisane np 0PC albo 1PC - to byłaby sztuka bagażu lub brak. Możesz tez sprawdzić swoją rezerwację na lot.com (podając nr rezerwacji i nazwisko) lub zadzwonić na infolinię :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#435 PostWysłany: 25 Lut 2018 13:53 

Rejestracja: 05 Cze 2017
Posty: 105
masz 54 loty na koncie i nie wiesz czy kupiłeś lot z bagażem czy bez, i jeszcze nie potrafisz sam tego sprawdzić ?
Góra
 Profil Relacje PM off
gizmo171 uważa post za pomocny.
 
      
#436 PostWysłany: 25 Lut 2018 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@TIT, Saudia pokaze, czy bagaz wliczony.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#437 PostWysłany: 25 Lut 2018 16:02 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 255
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
dziamu napisał(a):
masz 54 loty na koncie i nie wiesz czy kupiłeś lot z bagażem czy bez, i jeszcze nie potrafisz sam tego sprawdzić ?


no niestety nie wiem :)
na swoje usprawiedliwienie powiem, ze ostatnie raz lecialam Lot-em 14 lat temu i wtedy bylo oczywiste, ze bagaz jest w cenie, a i bilet kupowalo sie w biurze lotu a nie on line - takie to byly czasy. Od tego czasu wszystkie loty dlugodystansowe (bagaz zawsze w cenie) lub low cost (zadnego bagazu w cenie).
Juz sie dokopalam do tych informacji - nie mam bagazu i musze dokupic, albo sprobowac sie zmiescic w 8 kg - jest to mozliwe :?: :?:
Wszystkim dziekuje za odzew :)
Góra
 Profil Relacje PM off
dziamu lubi ten post.
 
      
#438 PostWysłany: 25 Lut 2018 16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
TIT napisał(a):
sprobowac sie zmiescic w 8 kg - jest to mozliwe :?: :?:
Wszystkim dziekuje za odzew :)

Oczywiscie, ze jest mozliwe - zalezy, na jak dlugo lecisz.
Mnie podreczny wystarcza bez problemu przy wyjazdach do 7-10 dni.
Niezamaco ;)
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
ind_globtroter lubi ten post.
 
      
#439 PostWysłany: 25 Lut 2018 23:42 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Ja na 2 tygodnie w ciepłe kraje pakuje się w 5kg. Jedne długie spodnie, bielizna, 3 krótkie spodenki, parę koszulek, kosmetyki, ręcznik i klapki. Sandały + normalne buty. Mieszczę się :twisted: szkoda, że przez brak rejestrowanego nie dostaję tańszej taryfy na lot
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#440 PostWysłany: 26 Lut 2018 17:59 

Rejestracja: 05 Cze 2017
Posty: 105
@TIT, też pamiętam te czasy jak się dostawało całą książeczkę z biletem, a teraz zakup, odprawa i karty pokładowe w aplikacji telefonu,
co do bagażu podręcznego to spokojnie można, wierz mi że z podręcznym byłem w Nowej Zelandii i Brazylii np., i do tego z żoną i znajomymi, więc jak kobiety mogą się spakować tzn., że można, grubsze rzeczy na sobie, a w plecaku kilka koszulek itp., najwięcej miejsca zabierają zwykle kosmetyki,
a najbardziej żal, że nie można zabrać ze sobą flaszki,
w Gruzji też byłem 2 razy z podręcznym, bez problemu
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4668 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 234  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group