Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4634 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163 ... 232  Następna
Autor Wiadomość
#3181 PostWysłany: 13 Paź 2021 08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Zazdrość mnie zżarła, gdy zobaczyłem ten róg obfitości (nie piszę z przekąsem, bo to naprawdę fajne uczucie, gdy załoga tak dopieszcza), ale cóż poradzić... Może trzeba co jakiś czas sprawdzać, jakie ma plany @maginiak i się przyłączyć, to może ciut tego "fuksa" też skapnie :D
Inna sprawa, że do RIX Dash jest sprzętem regularnym, a nie wyjątkowym, więc tam załoga nie miałaby za co przepraszać.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#3182 PostWysłany: 13 Paź 2021 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@tropikey Oczywiście zapraszam! Choć obawiam się, że taki wypas jak w biznesie w Dashu długo mi się nie trafi ;)

Na swoje ewentualne przyszłe usprawiedliwienie dodam, że na szczęście, które mnie spotkało, złożyło się kilka dodatkowych elementów, które mogą być nie do powtórzenia:

1. Prawie się spóźniłam - zadumałam się wcześniej w saloniku nad preclem i obsługa z bramki eskortowała mnie do samolotu specjalnym wyjściem z rękawa a potem biegiem po płycie lotniska
2. Załoga w samolocie była tak szczęśliwa, że mnie widzi i że nie muszą jednak wyciągać mojego bagażu z luku, że zapunktowałam samym faktem pojawienia się
3. Było mi tak głupio, że przepraszałam prawie na kolanach i prawdopodobnie wywołałam matczyne uczucia u załogi
4. Byłam jedyną osobą w samolocie, która zapłaciła za bilet w biznesie. Poza mną było tam tylko kilku litewskich koszykarzy, którzy zostali przesadzeni do przodu z litości ;)
Im przywileje nie przysługiwały, więc całą pulę zgarnęłam ja :D
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#3183 PostWysłany: 13 Paź 2021 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2120
platynowy
W listopadzie 2020 kupiłem loty do Belgradu na 19-20 grudnia 2020. Loty oczywiście odwołane. Jeszcze w grudniu 2020 zmieniłem (bezpłatnie mimo że cena była sporo wyższa) na początek kwietnia 2021 i słyszałem wtedy że jeśli te loty zostaną odwołane to bezpłatnie będę mógł wybrać datę podróży w ciągu roku od pierwotnej rezerwacji. W marcu 2021(chyba) LOT zmienił politykę i bezpłatnie można zmienić tylko do 30 dni. Loty w kwietniu odwołane.
Chciałem właśnie zmienić na loty na najbliższe dni ale usłyszałem że jest to możliwe tylko za dopłatą(od konsyltanta) a potem od kasjerki że skoro loty były w kwietniu to miałem na zmianę tylko 30 dni.
Na nic się zdało pół godzinne tłumaczenie, że gdyby ona kupiła coś w moim sklepie w grudniu i mówiłbym jej wtedy że ma rok na zwrot a teraz przyszłaby i chciała to zwrócić a ja bym powiedział że kilka miesięcy temu zmieniłem przepisy i nie może już zwrócić bo miała na to tylko 30 dni od kwietnia to znaczyłoby że moje słowa były i są kompletnie nic nie warte..

Ktoś ma pomysł jak spróbować wymusić na nich to co miałem obiecane. Bo na rozpatrzenie reklamacji może będę czekał do 30 dni, co oznacza że w najbliższych dniach na pewno nie polecę a i potem nawert gdyby pozytywnie rozpatrzyli zostanie już niewiele czasu. (rok od zrobienia rezerwacji)

Dodam że zupełnie inna rezerwacja na loty w maju, zmieniana +30 dni bez dopłaty na kilka dni przed lotem, na wyższą klasę rezerwacji.

Edit:
Zadzwoniłem jeszcze raz trafiłem na tego samego pana Łukasza, do tego stopnia uparty, mówił że ma nadzieję że żaden konsultant mi tego nie zmieni bo zapłaci za to z własnej kieszeni. Nie chciało mi się już mu tłumaczyć że po odsłuchaniu rozmów telefonicznych z grudnia i przeanalizowaniu obowiązujących wtedy zasad nikt za to nie zapłaci. Podziękowałem.
Zadzwoniłem raz jeszcze, miła i konkretna dziewczyna zapytała tylko: „czy pan się nie stawił na rejs bo bilet jest zablokowany?” „Nie ten lot był odwołany” ‚ minuta ciszy i „dostanie pan potwierdzenie w ciągu kilku minut”
Bilet na mailu :D :D :D


Ostatnio edytowany przez onufry_z, 13 Paź 2021 20:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#3184 PostWysłany: 13 Paź 2021 20:07 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Miałem analogiczna sytuacje , reklamacje odrzucili. O 100 zł nie chciało mi się z nimi szarpać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3185 PostWysłany: 13 Paź 2021 23:11 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 328
niebieski
Szybkie pytanie: Krajowka Warszawa - Rzeszów, srodek tygodnia, srodek dnia, srodek listopada xD.
Wg strony rejs obsługiwany embrionem. Jest szansa ze bedzie jednak dash? czy jak planowo jest embrion, to tylko jakies duze zawirowanie operacyjne tego dnia moze spowodowac podstawienie innego typu samolotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3186 PostWysłany: 13 Paź 2021 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Jak E90/95 to szansa iluzoryczna, jak E70/75 to większa ale w dalszym ciągu niewielka.
Góra
 Profil Relacje PM off
Jac uważa post za pomocny.
 
      
#3187 PostWysłany: 13 Paź 2021 23:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Nie szukałbym jakiś większych korelacji w stosunku do dnia, godziny czy pory roku :)
Jak jest napisane że będzie Embraer to prawdopodobnie tak będzie. Z mojego doświadczenia podmiany samolotów tuż przed lotem zdarzają się rzadko. Natomiast do lotu jest jeszcze trochę czasu więc możesz cyklicznie sprawdzać rezerwacje oraz czy model samolotu uległ zmianie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Jac uważa post za pomocny.
 
      
#3188 PostWysłany: 13 Paź 2021 23:21 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 328
niebieski
Dzieki,

Ma być E195 :)
Dzieciak zle znosi lot dashami, ale skoro embrionek ma byc to samolot > pociag :) ryzyk fizyk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3189 PostWysłany: 13 Paź 2021 23:59 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 501
Akurat jeśli chodzi o krajówki, to dość często za wpisanego E75/E95 podstawiany jest Q400..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3190 PostWysłany: 14 Paź 2021 04:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2021
Posty: 105
To wszystko zależy, gdzie co ma lecieć dalej. Jak dany samolot tego dnia ma robić coś więcej niż krajówki, to raczej poleci Embraer. Mi się jeszcze podmianka nie zdarzyła, no ale różnie może być.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3191 PostWysłany: 19 Paź 2021 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Pytanie o ich covidową ofertę zmiany rezerwacji
Cytuj:
Darmowa zmiana rezerwacji
Zmieniaj date lub (oraz) trasę bez ograniczeń
Jeżeli posiadasz bilet zakupiony po 10 września 2020 r. do 31 paździenika 2021 r. i chcesz zmienić bilet, skorzystaj z elastycznej zmiany daty lub (oraz) trasy podróży.
"Znieśliśmy opłatę za zmianę rezerwacji, ale jeżeli wybierzesz datę rejsu, gdzie oryginalna taryfa nie jest dostępna, należy dopłacić różnicę między starą a nową taryfą."


Co to ostatnie zdanie oznacza?
Jeśli kupiłem bilet w taryfie Saver i teraz chciałbym zmienić lot na inny termin (ta sama trasa) to chodzi o to, że:
- jeśli będzie bilet w tej samej taryfie (Saver) to mi bez dopłaty przeniosą termin lotu?
- czy chodzi o to, że bezpłatnie mi zmienią na inny dzień w tej taryfie ale muszę dopłacić jeśli bilet jest np.2x droższy?

Bo "należy dopłacić różnicę między starą a nową taryfą" można dwojako interpretować - z jednej strony, że mogę sobie kupić bilet na termin za 3 miesiące i go przebookować za darmo bez dopłat na dużo droższy lot jutro (jeśli nadal taryfa saver będzie dostępna) albo - co by wbrew zapisowi sugerowała logika - że muszę dopłacić różnicę ceny mimo, że przebookowuję w tej samej taryfie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3192 PostWysłany: 19 Paź 2021 12:43 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 141
niebieski
To zostało "wypłaszczone" - dopłaca się różnicę wynikającą z ceny połączenia w innym dniu.

Dostępność klasy rezerwacyjnej oraz taryfy nie ma znaczenia.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 19 Paź 2021 13:19, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3193 PostWysłany: 22 Paź 2021 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
dziabulek napisał(a):
Rozrywka pokładowa w postaci LOT entertainment , który w sumie jest lekką kpiną z pasażera. Wybór pozycji darmowych jak i płatnych prawie żaden. Opłata co prawda symboliczna bo 10 zł, ale generalnie słabo to wygląda i nie widać było w samolocie aby cieszyło się popularnością.

Wczoraj na trasie WAW-CPH po raz pierwszy miałem możliwość skorzystać i chciałem zobaczyć co i jak. No i cóż. Przaśne doświadczenie...
Interaktywna mapa przez cały lot pokazywała to:
Załącznik:
Screenshot_2021-10-21-18-04-07-011_com.brave.browser.jpg
Screenshot_2021-10-21-18-04-07-011_com.brave.browser.jpg [ 88.41 KiB | Obejrzany 1531 razy ]

(ale może nie powinienem narzekać - godzina przylotu była dokładnie taka jak rzeczywista, mimo że a. inna trasa, b. inna godzina rozkładowa, c. pokazywało to już o 18.04 :shock: )

A poza tym, czegokolwiek bym nie wybrał - reksia, przyjaciół czy wonder woman - pokazywało reklamę lot entertainment (1:43) i potem tylko czarny ekran...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3194 PostWysłany: 22 Paź 2021 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
U mnie akurat mapa działała super. Jedyny atut.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3195 PostWysłany: 24 Paź 2021 07:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Takie pytanie. Zmienili krajowe sektory w taki sposób, że w nowej wersji rezerwacji nie jest zachowany minimalny czas na przesiadkę w WAW. Niby to zmiany kosmetyczne, ale z 35 minut zrobiło się 30 i na powrocie tak samo. To są kolejny pierwszy i ostatni lot tego dnia (GDN-WAW-DXB RT). Jeszcze nie dzwoniłem do LO, przy jakiejś tam okazji podejdę do kasy biletowej, bo loty są dopiero na luty. Ale czy da się "na siłę" wymusić możliwość zaakceptowania tych krajówek? Nie ma czym dolecieć tego samego dnia, a lecieć dzień wcześniej albo zostawać w hotelu na noc tylko dlatego, że 5 minut wcześniej odlatuje ostatni lot do Gdańska jest bez sensu. Co, jeśli LO będzie się upierał, że nic z tym się nie da zrobić, mogę przystawać przy swoim że jednak chcę aby te sektory potwierdzili? W końcu chyba nie ma lotu krajowego, na którym byśmy nie "czekali na pasażerów tranzytowych", a siatkę dostosowują w taki sposób, żeby właśnie można było wrócić do regionu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3196 PostWysłany: 24 Paź 2021 10:38 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 141
niebieski
Ja tak kiedyś zrobiłem, w dodatku latem, kiedy na przesiadkę do LCY zostało 25 min.
W notatce dopisali, że pax decyduje się zrobić to na własną odpowiedzialność.
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
#3197 PostWysłany: 27 Paź 2021 11:37 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Elastyczna zmiana do 31.12.21 :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3198 PostWysłany: 27 Paź 2021 12:29 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@oskiboski Na stronie LOT-u jest ciągle 31.10.
W przypadku przedłużenia, dla biletów zawieszonych do końca października automatycznie przesuwa się czas na podjęcie decyzji, czy trzeba się z nimi jednak skontaktować przed końcem miesiąca?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3199 PostWysłany: 27 Paź 2021 12:39 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Ja bym nie ufał stronie w ostatnim dniu jej żywota :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3200 PostWysłany: 28 Paź 2021 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Szukam i nic nie znajduję, ale może ktoś z Was wie, czy LO oferuje jakąś zniżkę na test antygenowy w WAW, gdy okaże się rezerwację na ich lot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4634 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163 ... 232  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group