Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4668 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 234  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 05 Lip 2016 10:06 

Rejestracja: 01 Gru 2015
Posty: 34
Loty: 2
Kilometry: 17 226
Mam głupie pytanie, ale proszę o odpowiedź.
Kupiłem na stronie LOTu bilet. Otrzymałem na maila jedynie potwierdzenie rezerwacji, a kiedy otrzymam bilet na samolot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#22 PostWysłany: 05 Lip 2016 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
@TenNorbert Możliwe ze za chwile.. możliwe ze nigdy..
Szukaj w mailu takiego długiego numerka zaczynającego się od 080..

Ewentualnie na lot.com wejdź do rezerweacji po tym numerku co dostales i ten numerek 080... powinien się pojawić na samym poczatku
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
TenNorbert uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 05 Lip 2016 10:12 

Rejestracja: 01 Gru 2015
Posty: 34
Loty: 2
Kilometry: 17 226
@tom971
No mam taki numerek, i co on mi daje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 05 Lip 2016 10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Prawo wejścia na pokład.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
TenNorbert uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 05 Lip 2016 10:21 

Rejestracja: 01 Gru 2015
Posty: 34
Loty: 2
Kilometry: 17 226
@krasnal
A jakiś bilet w formie papierowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 05 Lip 2016 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
To nie te czasy :) Musiałbyś byś cofnąć się pewnie z 20 lat albo pojechać do Afryki.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
TenNorbert uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 05 Lip 2016 10:36 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
w Afryce już są etixy, ba nawet c care odpowiada tam 5 razy szybciej na mejle niż w Europie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 05 Lip 2016 10:58 

Rejestracja: 01 Gru 2015
Posty: 34
Loty: 2
Kilometry: 17 226
Dla 100% pewności zadzwoniłem jeszcze do LOTu i potwierdzili, że żadnego biletu nie będzie.
Jedynie przy odprawie online muszę wydrukować kartę pokładową.
@tom971 i @krasnal dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 05 Lip 2016 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
marek2011 napisał(a):
w Afryce już są etixy, ba nawet c care odpowiada tam 5 razy szybciej na mejle niż w Europie :D

Oczywiście wiem, że większość afrykańskich linii wystawia etkt, szczególnie te, które kursują poza kontynent, ale jak gdzieś chciałbym szukać papierowych biletów, to pewnie na tym kontynencie.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 17 Sie 2016 12:37 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Czy w Locie 3 etixy z 3 różnych rezerwacji można w jakiś sposób połączyć w jedną? Albo inaczej zorganizować miejsca obok siebie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 17 Sie 2016 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5645
HON fly4free
Połączyć w jedną nie można, a co do miejsc obok siebie to najzwyczajniej w świecie należy podejść do odprawy wspólnie i o takie poprosić - jeśli tylko pan(pani) z obsługi będzie miał na planie samolotu wolne 3 miejsca obok siebie to przecież wam ich złośliwie nie odmówi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 17 Sie 2016 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
cześć,

minęło wiele lat, od czasu, gdy po raz ostatni leciałem LOT-em na trasie międzynarodowej (zdarzało się to, gdy były jeszcze połączenia zagraniczne z GDN i innych lotnisk regionalnych). W lipcu i sierpniu lecieliśmy na trasie GDN-WAW-AMS-WAW-GDN i muszę powiedzieć, że jestem niestety rozczarowany :-(

Życzę LOT-owi wszystkiego najlepszego, ale moje generalne wrażenie jest negatywne. Nie wiem, jak wygląda serwis na trasach międzykontynentalnych, ale na trasie WAW-AMS-WAW był kiepski. I nie chodzi mi wyłącznie o to, że w cenie biletu jest tylko woda i wafelek (dobrze, że jest wybór: woda z gazem lub bez :-D), ale również o nie budzącą sympatii, nie uśmiechającą się i szorstką obsługę, zużyte i wyświechtane magazyny pokładowe, itp. Na trasie krajowej, gdy lot trwa ok. godziny, są to szczegóły, na które niekoniecznie zwraca się uwagę, ale na dłuższej, irytują. W każdym razie mnie. Jasne, w innych liniach europejskich serwis wliczony w cenę biletu bywa równie skromny, ale LO nie jest liderem tego rynku i musi się starać przyciągnąć do siebie pasażerów czymś, czego nie mają inne linie. Ja tego czegoś niestety nie widzę.
Największym nieporozumieniem są dla mnie loty wyczarterowanymi od Carpatair Fokkerami 100. Boże, ile lat mają te maszyny? Wyglądają, jak żywcem wyjęte ze scenografii filmu z wczesnych lat 80-tych. Z tą różnicą, że doskonale na nich widać upływ lat. Domyślam się, że LO ma jakieś przejściowe problemy z brakującymi maszynami, które trzeba jakoś zastąpić, ale czemu takim dziadostwem? Byłem zażenowany, gdy widziałem miny obcokrajowców wsiadających do samolotu w AMS. O ile kierując się nostalgią różne linie stosują malowanie w stylu retro, nasz przewoźnik poszedł kilka kroków dalej i podstawia po prostu samoloty z innej epoki. Osobiście jestem z tego powodu zirytowany podwójnie. Nie dość, że lecieliśmy tym czymś z AMS do WAW, to po krótkiej przerwie na Okęciu okazało się, że do GDN lecimy tym samym samolotem...
Nie narzekałbym może tak bardzo, gdyby nie przemiłe wspomnienia z lotów na trasie DPS-LBJ-DPS odbytych nieco wcześniej na pokładzie ATR-72 Garuda Indonesia. To przecież też - w każdym razie z naszego europejskiego punktu widzenia - przewoźnik taki trochę niszowy, a prezentuje się nieporównywalnie lepiej. Między oboma przewoźnikami jest po prostu przepaść. To były niby zwykłe, półtoragodzinne loty krajowe, ale chciałbym, by tak właśnie prezentował się LO na trasach europejskich. Nowiutkie, świetnie się prezentujące i budzące zaufanie samoloty (swoją drogą, te ATR-y mają się nijak do maszyn, którymi latał Lot i Eurolot w Polsce - wydaje mi się, że to jakaś udoskonalona, dużo cichsza konstrukcja), pachnące świeżością wnętrze, uśmiechnięty, młody personel, wliczony w cenę biletu serwis obejmujący ciepłe i zimne napoje, pudełko z prostym, ale dość obfitym jedzeniem. Świetnie. Mam nadzieję, że będę miał kiedyś okazję polecieć z nimi na jakiejś dłuższej trasie, zwłaszcza w C (mają ponoć bardzo dobry produkt w tej klasie).
Reasumując. dziękuję LOT-owi, że przewiózł nas bezpiecznie (choć niestety nie sprawnie - na trasie GDN-WAW-AMS, ze względu na opóźnienia mieliśmy przymusową zmianę samolotu do AMS na późniejszy), ale gorąco sugeruję przemyślenie strategii cięcia kosztów, gdzie się da. I nie chodzi o to, by LO zaoferował nagle nowiutkie samoloty i porcelanową zastawę. Życzę jedynie naszemu przewoźnikowi, by przestał być taki siermiężny.

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 17 Sie 2016 12:53 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
kemot napisał(a):
Połączyć w jedną nie można, a co do miejsc obok siebie to najzwyczajniej w świecie należy podejść do odprawy wspólnie i o takie poprosić - jeśli tylko pan(pani) z obsługi będzie miał na planie samolotu wolne 3 miejsca obok siebie to przecież wam ich złośliwie nie odmówi.

Na lotnisku, 2 godziny przed wylotem, to może już nie być takich 3 obok siebie. Zastanawiam się, czy można to już przy odprawie online w jakiś sposób zrobić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 17 Sie 2016 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5645
HON fly4free
Tak samo - sprawdzić na mapce samolotu czy jest taka opcja i każdemu pasażerowi podczas oddzielnej odprawy online wybrać odpowiednie miejsce.

Ludzie robicie problemy z takich pierdół, że ja po prostu ręce załamuję... nawet jeśli by się nie udało i będziecie musieli siedzieć 1-2h rozdzieleni (a nawet niech to będzie 9h jeśli lecicie do Ameryki/Azji!) to jest to dla was tak ekstremalna sytuacja, że nie będziecie w stanie tego przeżyć?


Ostatnio edytowany przez Zeus, 17 Sie 2016 13:09, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 17 Sie 2016 13:13 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Przeżyjemy, jak będzie trzeba. A pytam, żeby się ewentualnie dowiedzieć czegoś nowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 17 Sie 2016 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5645
HON fly4free
No nie ma filozofii - będą 3 miejsca wolne obok siebie to możecie je sami wybrać online lub dostać od obsługi na lotnisku, jak się nie da to jeszcze możecie uskuteczniać kombinacje alpejskie na pokładzie samolotu bezpośrednio po wejściu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 17 Sie 2016 15:19 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Z tego co pamiętam w LOT przy odprawie online można dodać inną osobę z innym PNR. Jest to dość wygodne bo wszystkie osoby są zaznaczone na jednej mapce, a dodatkowo przy kolejnych lotach / powrocie system pamięta że rezerwacje są połączone i wpisując jeden PNR można odprawić wszystkich.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 17 Sie 2016 15:49 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
@tropikey : Garuda niszowa? To jest w tym momencie jedna z najlepszych linii lotniczych na świecie, absolutna grupa TOP jeśli chodzi o produkt pokładowy i serwis. LO jest daleko, daleko, daleko za Garudą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 17 Sie 2016 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Jak wspomniałem, "niszowa" z europejskiego punktu widzenia, bo jednak jest tu generalnie mało znana (niedawno, gdy na głównej pojawił się artykuł o ulubionych przez pasażerów liniach lotniczych, ktoś z oburzeniem napisał w komentarzu, że przecież Garuda jest na czarnej liście EU!). Ja wiem, że to topowa linia, ale wielu myśli zupełnie inaczej... A że w porównaniu z LO to inna liga, to pelna zgoda :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 17 Sie 2016 22:05 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
Ostatnio odprawa na stronie LOT działa tak, źle że może nie być 3 miejsc obok siebie ale sprawdzenie nic Cie nie kosztuje. A nawet jak nie będzie to zawsze można zapytać przy okienku na lotnisku.

@tropikey
Z tego co wiem Garuda jest państwową linią, może nie muszą się liczyć z kosztami tak jak LOT.
Co do samego LOTu to ja przede wszystkim życzę aby wyszedł finansowo na prostą. F100 nie leciałem ale nie mam specjalnie traumatycznych przeżyć z LO. Oczywiście zawsze może być lepiej ale dla 95% klientów zazwyczaj liczy się cena i czas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4668 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 234  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group