Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4668 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 234  Następna
Autor Wiadomość
#1041 PostWysłany: 04 Cze 2019 21:44 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Mi też się nigdy wcześniej nie zdarzyło, więc ciśnienie było ostro w górze, zanim znalazłem gdzie indziej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#1042 PostWysłany: 05 Cze 2019 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
moje poszukiwania na forum spełzły na niczym, więc chciałbym poprosić o poradę dotyczącą najlepszych miejsc w lotowskich Embrearach 195 i 190. Posiadając golda w *A mam nadzieję, że wybór w czasie odprawy będzie szeroki :)

Najpierw E 195 lecimy na krajówce z GDN do WAW (miał być B737 Max, no ale wiadomo, co się porobiło). Ze względu na dość krótką przesiadkę, zależy mi w tym wypadku na szybkim opuszczeniu samolotu (o ile w WAW będzie rękaw, bo jeśli autobus, to kolejność wysiadania jest mi obojętna), więc wolałbym miejsca na samym początku. Czy w pierwszym rzędzie jest tu tak, jak w Bombardierach, gdzie w pierwszym i drugim rzędzie fotele od korytarza dają masę przestrzeni na nogi? Na seatguru pierwszy rząd oznaczony jest na żółto z uwagi na bliskość toalet i zaplecza dla załogi, ale nie wiem, na ile tamtejszy plan jest realistyczny pod względem szerokości przegrody/ściany przed pierwszym rzędem. Być może lepiej wziąć 2-gi rząd, żeby nogi weszły swobodnie pod fotele 1. rzędu, zamiast ściskać je przed ścianą/przegrodą? Ewentualnie, w grę wchodzą też miejsca przy awaryjnym, ale przy tak krótkim locie nie ma to większego znaczenia.

Potem E 190 lecimy do MXP - w tym wypadku lot już dużo dłuższy, więc najchętniej wziąłbym wyjście awaryjne. Ponieważ jednak seatguru nie ma mapy tego modelu w wersji lotowskiej, nie wiem, czy są 2 takie rzędy (jeden za drugim), czy tylko jeden? Podejrzewam, że tylko jeden, skoro w E 195 (jak wskazuje seatguru) też tak jest, ale wolę się upewnić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1043 PostWysłany: 05 Cze 2019 10:40 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Embriony teraz mają różną konfigurację: "klasyczną" LOTowską (oryginalną), post AZULOWą z wysuniętymi rzędami przednimi zamiast szafy, "LCY-ową" itd. więc z przodu może być mniej lub bardziej wygodnie (miejsca są schowane lub bardziej wyeksponowane).
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#1044 PostWysłany: 05 Cze 2019 11:54 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
@seal - taką odpowiedź dostałem od OTA :o :

Cytuj:
Your reservation is ok.
The flight is operated by austrian airlines, so go to the website of this airline...


Jest to krajówka na trasie WAW- GDN, więc bardzo ciekawe.

I rzeczywiście na stronie Austriaka jest wszystko, a LOT-u nic. Ciekawe, czy uda mi się odprawić online?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1045 PostWysłany: 05 Cze 2019 12:45 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
W ostatecznosci mozesz sie odprawic przez call center. Bezplatnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1046 PostWysłany: 05 Cze 2019 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5645
HON fly4free
A przede wszystkim po prostu na lotnisku...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1047 PostWysłany: 05 Cze 2019 13:46 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
To ja wiem bardzo dobrze. Po prostu jestem ciekaw, jak dalej pójdzie obsługa tej niewidocznej/widocznej rezerwacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1048 PostWysłany: 06 Cze 2019 14:44 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Czy udało się komuś ostatnio zmienić daty lotu w LO ze względu na zmianę godziny przylotu? Zmiana raczej kosmetyczna bo dwudziestominutowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1049 PostWysłany: 06 Cze 2019 15:00 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Ja miałem przesunięcie o 2 godziny i odmówili, twierdząc, że zmiana musi być co najmniej 3-godzinna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
PanAndre lubi ten post.
 
      
#1050 PostWysłany: 16 Cze 2019 18:43 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
LO79 do Tokio opozniony juz minimum 4h, byc moze odwolany. Zawrocony godzine po wylocie. Nikt nic nie wie, klasyczna zenada LOTu.

Latanie ta prawilna linia na dlugie dystanse przypomina ruletke. Absolutny zart a nie linia lotnicza.

Jesli jakis niedoswiadczony lub poczatkujacy lotnik zastanawia sie czy leciec bezposrednio z PL gdzies daleko - NIE ROBCIE TEGO. Lepiej sie przesiasc i doleciec z klasa i o czasie niz ryzykowac 50/50 LOT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1051 PostWysłany: 16 Cze 2019 18:44 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Narzekasz, że prawdopodobnie dostaniesz 600 euro? ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#1052 PostWysłany: 16 Cze 2019 20:14 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
olekskw napisał(a):
Nikt nic nie wie, klasyczna zenada LOTu.

Ten kto ma wiedzieć, na pewno wie co jest grane. Inna sprawa, że pasażerowie nie muszą być o tym od razu informowani, a czasem nawet lepiej powiedzieć im później żeby nie spowodować innych komplikacji.

olekskw napisał(a):
Lepiej sie przesiasc i doleciec z klasa i o czasie niz ryzykowac 50/50 LOT

Rozumiem, że latasz tak często LOTem i połowa z Twoich lotów jest odwołana lub znacznie opóźniona?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1053 PostWysłany: 16 Cze 2019 20:49 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
sranda napisał(a):
Rozumiem, że latasz tak często LOTem i połowa z Twoich lotów jest odwołana lub znacznie opóźniona?


Mozesz sobie darowac pasywno agresywne uwagi. W ostatnich miesiacach ja / znajomi odbyli long haul lotem kilkanascie razy. Kilka z nich bylo odwolane / grubo opoznione.
Jesli chcesz mi powiedziec ze ta linia nie ma problemow i jest operacyjnie dobrze zarzadzana, to puknij sie w glowe.

10 dreamlinerow na krzyz, polowa uziemiona, opoznienia po kilka godzin. Klasa serwis!


Ostatnio edytowany przez olekskw, 16 Cze 2019 20:51, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#1054 PostWysłany: 16 Cze 2019 20:50 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Cytuj:
znajomi odbyli long haul lotem kilkanascie razy. Kilka z nich bylo odwolane / grubo opoznione.

I martwią się? Nie mają co zrobić z kasą z odszkodowań?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1055 PostWysłany: 16 Cze 2019 20:52 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Nie kazdy lata po to, zeby brac odszkodowanie. Niektory bardziej cenia sobie czas, spotkania i dotrzymywanie terminow. Co to w ogole za tlumaczenie, ze jest 600 eur to wszystko ok?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1056 PostWysłany: 16 Cze 2019 21:00 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Cytuj:
Niektory bardziej cenia sobie czas, spotkania i dotrzymywanie terminow.

To niech biorą pod uwagę możliwe komplikacje i wylatują znacznie wcześniej.
Cytuj:
Co to w ogole za tlumaczenie, ze jest 600 eur to wszystko ok?

W pracy zarabiasz więcej w przeliczeniu na czas opóźnienia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1057 PostWysłany: 16 Cze 2019 22:13 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 141
Abstrahując od dyskusji o odszkodowaniach, to ja uważam że to nie jest normalne:
Załącznik:
delay.PNG
delay.PNG [ 380.67 KiB | Obejrzany 573 razy ]


A tak wyglądał cały poprzedni tydzień na Chopina.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1058 PostWysłany: 16 Cze 2019 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 537
Kilometry: 845 375
złoty
olekskw napisał(a):
sranda napisał(a):
Rozumiem, że latasz tak często LOTem i połowa z Twoich lotów jest odwołana lub znacznie opóźniona?


Mozesz sobie darowac pasywno agresywne uwagi. W ostatnich miesiacach ja / znajomi odbyli long haul lotem kilkanascie razy. Kilka z nich bylo odwolane / grubo opoznione.
Jesli chcesz mi powiedziec ze ta linia nie ma problemow i jest operacyjnie dobrze zarzadzana, to puknij sie w glowe.

10 dreamlinerow na krzyz, polowa uziemiona, opoznienia po kilka godzin. Klasa serwis!


Rozumiem, że to samo mówisz o SQ, DY, BA itd z uwagi na problemy z silnikami RR ? Maxy to też wina lotu ?

Ile dokładnie lotów było odwołanych z tych kilkunastu ? Jeden, dwa, trzy ?

LO jest normalną linią cierpiącą na chorobę producenta samolotów, a nie jest to wina ich jako firmy. Są samoloty w zastępstwie ? Są. Dziękuję.

p.s. Dreamlinerów mają 14.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#1059 PostWysłany: 16 Cze 2019 23:08 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Widzę, że nie tylko ja mam niepochlebną opinie o LOT.

Latałem parę razy, czy to krótkie dystanse, czy na długie. I za każdym razem coś było negatywnego w LOT. Ale ten ostatni lot to był koszmar. Opóźniony lot do Wilna o 4 godziny. Zgubili mojej żonie bagaż i nikt nie wie gdzie(na szczęście się odnalazl). I najlepsze jest to, że kobieta z LOT powiedziała, że musimy po bagaż przyjechać do Warszawy(mieszkamy ponad 200km od stolicy). Oczywiście roześmialem się i powiedziałem, że ma być jak najszybciej w naszym mieszkaniu. Po pewnym czasie jakiś facet oddzwonił do Nas i powiedział, że kurier przywiezie.
W LOT jest taki burdel, że głowa mała. Obsługa jest chamska(Nie wszyscy ale zdecydowana wiekszość).
Po jedzeniu czułem się, może nie źle, ale w brzuchu mi się przewracało i dziwnie się czułem.

Moja siostra, która od prawie 20 lat mieszka w Stanach latała do Nas na początku LOT. Ale po pewnej akcji, gdzie ją i jej córeczkę źle potraktowali, powiedziała nigdy więcej LOT i od tamtej pory, czy to SWISSem, czy finnair czy British Airways czy innym.

Z żoną już nie skorzystamy więcej z Lotu

Nie jestem może wielkim znawcą, czy specjalista. Nie latałem może wieloma liniami. Ale latające Lufthansa czy Britishem czułem na prawdę komfort i byłem zadowolony.
Więc teraz wolę trochę dopłacić i lecieć normalna linia.


Ostatnio edytowany przez wiater, 17 Cze 2019 00:30, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1060 PostWysłany: 16 Cze 2019 23:39 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
wiater napisał(a):
Obsługa jest chamska(Nie wszyscy ale zdecydowana wiekszość).


To akurat wrodzona cecha dużej liczby Polaków, którzy pracują w usługach. Zresztą podobnie jest w całym bloku wschodnim.

Ja na LOT nie mogę narzekać, ale nie latam nim aż tak często. Napisz, co się stało Twojej rodzinie, bo wymienione opóźnienia się zdarzają, a zgubiony bagaż może być winą lotniska (niekoniecznie polskiego).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4668 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 234  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group