Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4668 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 234  Następna
Autor Wiadomość
#401 PostWysłany: 19 Sty 2018 15:52 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
omg wiem że to jeden sojusz i kto realizuje... nie to miałem na myśli.
Jeśli chodzi o wybór to przykładowo wybrałem ostatnio A3 na trasie WAW-ATH-LCA zamiast LOT bezposrednio WAW-LCA
Z krótką przesiadką było przyjemniej a nawet trochę taniej :) i punktualnie z czerwonym winem x2 :D


Ostatnio edytowany przez Razem, 19 Sty 2018 15:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#402 PostWysłany: 19 Sty 2018 15:55 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
becek napisał(a):
Razem napisał(a):
Tak się właśnie skończył mój "patriotyzm" Na długich trasach nigdy nie testowałem ale bez jaj.. to nadal przeciętna linia.

patriotyzm -zaciskasz zęby i kupujesz dalej w LOT
zdrowy rozsadek -wybierasz TAP
nie mylmy pojęć :mrgreen:
ja już dawno postawiłem na rozsadek ;)

aha, w jakich to sytuacjach warto latac innymi liniami ?
ok do Lizbony lata tylko W6 i TAP, wiec wybierasz W6,
ale jak mam opcje leciec gdzies LH czy LO to zawsze wybieram
LO.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#403 PostWysłany: 19 Sty 2018 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
w jakich? jeśli zależy Ci na komforcie, czasie i takich tam;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Razem lubi ten post.
 
      
#404 PostWysłany: 19 Sty 2018 20:37 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
Narzekanie na opóźnienia w ostatnich kilku dniach to trochę absurd...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#405 PostWysłany: 19 Sty 2018 20:40 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Czym innym są opóźnienia, a czym innym kompletny brak kontroli nad swoją flotą i siatką. Wczoraj miałem lecieć z W-wy o 19:40, a wyleciałem o 1:00. Od godz. 21:30 do północy nie było absolutnie żadnej informacji, czy lot się w ogóle odbędzie, a jeśli tak, to o której godzinie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
 
      
#406 PostWysłany: 20 Sty 2018 18:00 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
Sudoku napisał(a):
czym innym kompletny brak kontroli nad swoją flotą i siatką.


I na czym polegał ten brak kontroli nad flotą i siatką? Na tym że do końca dnia i później jeszcze w nocy nikt nie był w stanie zagwarantować czy warunki pogodowe w Warszawie i na wielu z lotnisk docelowych będą "wystarczająco mało złe" żeby można było na nich wykonywać operacje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#407 PostWysłany: 20 Sty 2018 20:56 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
To nie warunki pogodowe decydują o tym, że większośc lotów się odbywa (choć oczywiście z powodu pogody z opoźnieniem), a dwa są anulowane i nikt nie jest w stanie powiedzieć, co się dzieje.
Nie ma co bronić LOT-u, bo jest to zadanie z góry skazane na porażkę. Odbyłem tymi liniami kilkaset odcinków. I nijedno widziałem i przeżyłem, mając z nimi do czynienia. Więc moja krytyczna ocena nie wynika z jednego wydarzenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
phantomek lubi ten post.
 
      
#408 PostWysłany: 20 Sty 2018 21:05 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@Sudoku rok temu gdy uderzyła zima na początku stycznia i w Gdańska szalała burza śnieżna, czekałem na lot WAW-GDN na pokładzie Ryanaira. Prognoza pogody mówiła, że szanse na poprawę pogody są dopiero nad ranem.

LOT swoje połączenie 19:40 skasował o 19., Ryanair trzymał nas do 1. w nocy na lotnisku, następnie 1,5 godziny krążenia i ostatecznie lądowanie w Bydgoszczy.

I teraz sedno: jeśli w Twoim wypadku warunki pogodowe nie pozwalały sądzić, że lot odbędzie się niedługo, trzeba było skasować połączenie i dać autobus, a jeśli pozwalały, podać godzinę odlotu, choćby przybliżoną. Biorąc pod uwagę coraz mniejsze różnice między LCC a "tradycyjnymi liniami", chyba właśnie nadzieja na organizację i ludzkie traktowanie podróżnych w niestandardowych sytuacjach motywuje nas do dopłacania za "linie tradycyjne".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#409 PostWysłany: 20 Sty 2018 21:10 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
Sudoku napisał(a):
To nie warunki pogodowe decydują o tym, że większośc lotów się odbywa (choć oczywiście z powodu pogody z opoźnieniem), a dwa są anulowane


To co konkretnie zadecydowało? Bo mniemam iż zdajesz sobie sprawę, że warunki pogodowe w danym momencie na lotnisku startu to nie wszystko? Że z powodu złej pogody na drugim końcu świata mógł nie dolecieć samolot który następnie miał wykonać "Twoją" rotację? Że samolot nie wystartuje jeśli na lotnisku docelowym nie ma warunków do lądowań? Że minima do startów są niższe niż do lądowań? Że z racji pogody ATC może zakładać ograniczenia dot. liczby samolotów w danym sektorze i o tym który lot "odpadnie" decyduje Eurocontrola? Że gdy opóźnienie przekroczy pewien poziom korzystniej jest odwołać jeden lot niż spowodować dalsze opóźnienia w całej siatce w kolejnych dniach?

Ja rozumiem "płacę = wymagam", ale trochę realizmu. I tak jak nie dziwi mnie bulwers o brak informacji od przewoźnika jaki jest aktualny status lotu, o tyle teksty o braku kontroli nad siatką etc są chyba trochę za daleko...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#410 PostWysłany: 27 Sty 2018 02:01 

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 161
Loty: 202
Kilometry: 281 717
Nie wiem, czy to błąd na stronie, ale dzisiaj po wejściu w swoją rezerwację na stronie LOTu udało mi się wybrać miejsca bez opłaty 30 zł na rejsach europejskich. Po wybraniu miejsc płatność wynosiła 0 i po kliknięciu w nią wyświetliło się potwierdzenie, że miejsca zostały wybrane. Gdy wchodzę ponownie w rezerwację, wybrane miejsca dalej widnieją.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bartec uważa post za pomocny.
 
      
#411 PostWysłany: 02 Lut 2018 17:25 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 280
niebieski
Coś jest na rzeczy - mam zrobione trzy rezerwacje, wszystkie na loty krajowe. Dwie z nich kupione bezpośrednio na stronie LOTu, jedna przez pośrednika. Po ponownym zalogowaniu się do tych kupionych bezpośrednio, jest jak pisze @dormozg, ale kieruje mnie do płatności za wybrane miejsca. W checkmytrip miejsca są już przypisane.
Natomiast w rezerwacji kupionej przez pośrednika i wybraniu miejsc próba przejścia do płatności wywala błąd (puste okienko) i nie da się nic więcej zrobić. Po ponownym zalogowaniu się jest "zielony dziubek" i Już posiadasz wybrane miejsce w samolocie :) Checkmytrip także potwierdza te miejsca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#412 PostWysłany: 02 Lut 2018 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
U mnie też checkmytrip pokazuje wybrane miejsca ale nic to nie znaczy. Moim zdaniem po 24h bez płatności rezerwacja miejsc zniknie, zwłaszcza, że mam komunikat:

Płatność za wybrane usługi dodatkowe nie została potwierdzona /lub została odrzucona.

Prosimy o oczekiwanie na e-mail z potwierdzeniem (maksymalnie do 1 godziny). W przypadku nieotrzymania potwierdzenia, skontaktuj się z Call Center +48 22 577 77 55


Kiedyś w podobny sposób udało mi się wybrać miejsca w LH przy czym rezerwacje zniknęły przed samą odprawą.
Chyba że już naprawili...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#413 PostWysłany: 02 Lut 2018 17:55 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Dawniej to działało bez płacenia, obecnie nie - w checkmytrip miejsca pozostają, ale w check-in nie są przydzielane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#414 PostWysłany: 03 Lut 2018 12:53 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 280
niebieski
@monroe masz racje, we wszystkich rezerwacjach wybrane przeze mnie miejsca zniknęły (nie minęło nawet 24h od momentu ich wybrania).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#415 PostWysłany: 04 Lut 2018 00:45 

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 161
Loty: 202
Kilometry: 281 717
Aż sprawdziłem - u mnie dalej się trzymają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#416 PostWysłany: 06 Lut 2018 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 116 893
Pewnie do czasu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#417 PostWysłany: 11 Lut 2018 12:47 

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 161
Loty: 202
Kilometry: 281 717
Odprawiłem się dziś na jeden z lotów, na które wcześnie wybierałem miejsca - utrzymało się :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#418 PostWysłany: 11 Lut 2018 15:00 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 280
niebieski
A gdzie kupowałeś bilety? Na www LOTu czy przez pośrednika?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#419 PostWysłany: 11 Lut 2018 16:14 

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 161
Loty: 202
Kilometry: 281 717
Przez pośrednika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#420 PostWysłany: 13 Lut 2018 22:31 

Rejestracja: 08 Gru 2015
Posty: 4
Loty: 2
Kilometry: 3 422
Hej,

Sytuacja z ostatniego piątku :) LOT WAW-KRK
Czekam sobie na boarding a tu z głośników informacja "w związku z dużym zainteresowaniem na obecny lot nie jesteśmy w stanie zapewnić wszystkim miejsc, jeżeli ktoś chce się zgłosić i polecieć później to proszę się zgłosić do stanowiska" nie myśląc długo poszedłem obczaić o co chodzi. Potrzebowali 2 chętne osoby. A że mi się nie spieszyło to się zgłosiłem. Trochę czekania, gadki z obsługą, boarding zakończony wszystkie miejsca zajęte a tylko ja zostałem. Jedyne co żałuje to selfiaka z Korwinem - ponoć leciał tym lotem... Następnie spacerek do punktu obsługi i 125 EUR w kieszeni :) Nowy bilet mi pani wydrukowała - boarding za 50 minut :D :D :D

Myślę sobie pięknie, czekam sobie grzecznie aż wybija godzina boardingu i nagle z głośnika: "w związku z dużym zainteresowaniem na obecny lot..." myślę sobie nie może to być prawda - w 5 sekund i jestem przy stanowisku (ta sama obsługa co poprzednio) -> To ja się zgłaszam jeszcze raz. Pan zadowolony mówi że super bo jednej osoby potrzebują (przypadek?? :D) a że jeszcze podwójna stawka jest teraz i 250 EUR do kieszeni! :)

Wycieczka do punktu obsługi trochę z niedowierzaniem jak to mogło się wydarzyć, przy okienku trochę nerwów wymiana argumentów, czekania (bo już nie byli tak skłonni do wypłaty) w końcu pada decyzja że jednak wypłacają. Kwity do ręki a na odchodne pani mówi że z tym biletem zapraszamy do Poloneza na górę ;)
Już nie muszę dalej pisać co i jak :D po 2 h wyszedłem i poleciałem do Krk boeingiem :D
Góra
 Profil Relacje PM off
20 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4668 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 234  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group