Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

Historia lotów z flightradar
historia-lotu-na-flightradar,18,8917

Czy odszkodowanie za lot przysługuje?
UE-UE przysługuje
UE-NONUE przysługuje
NONUE-UE przewoźnik unijny (przynajmniej jeden odcinek) przysługuje
NONUE-UE przewoźnik pozaunijny nie przysługuje


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9423 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214 ... 472  Następna
Autor Wiadomość
#4201 PostWysłany: 19 Wrz 2017 21:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Lot był 1 sierpnia 2017r.

To tylko pamiętaj o terminie przedawnienia w przypadku pozwu cywilnego. Ale zacznij od ULC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#4202 PostWysłany: 19 Wrz 2017 21:57 

Rejestracja: 18 Sie 2017
Posty: 6
To do kiedy mogę złożyć ewentualny pozew mając na uwadze że ULC rozpatruje sprawy ponad rok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4203 PostWysłany: 19 Wrz 2017 23:18 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Na złożenie pozwu masz rok od daty zdarzenia.
ULC aktualnie rozpatruje sprawy około 8 miesięcy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4204 PostWysłany: 20 Wrz 2017 10:34 

Rejestracja: 20 Wrz 2017
Posty: 21
popmpop napisał(a):
Dzięki.
Tylko, że ja mam lot za 3 tygodnie, więc muszę (chcę) jakieś kroki podjąć już teraz.
Nawet jak kupiję bilety teraz na inne linie lotnicze, to zastanawiam się jakie jest proawdopodobieństwo zwrotu pieniędzy przez chargebak. AirBerlin już nie oddaje kasy za anulowane loty. I pytanie jakie kroki muszę podjąć,żeby od banku nie usłyszeć, że mogłem jeszcze "COŚ" zrobić, i w związku z tym nie ma podstaw do zwrotu.


Też mam podobny problem:
Razem z dziewczyna kupiliśmy bilety AB z krk do Chicago zanim ogłosili upadłość . Wylot planowany na 28 września a powrót 15 październik. Na stronie AB pokazuje się tylko lot krk-Berlin i powrotny Berlin-krk. Nikt się jeszcze z nami nie kontaktował odnośnie odwołanych lotów do i z Chicago . W airtickets gdzie kupiłem bilety odsyłają mnie po informację do AB.
Czy występowałeś już o chargeback ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4205 PostWysłany: 20 Wrz 2017 12:52 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
BarteQ_88 napisał(a):
Nikt się jeszcze z nami nie kontaktował odnośnie odwołanych lotów do i z Chicago . W airtickets gdzie kupiłem bilety odsyłają mnie po informację do AB.
Czy występowałeś już o chargeback ?

Najpierw musisz się dowiedzieć co z lotami do i z Chicago.Teoretycznie jeśli cię jeszcze nie powiadomiono to może polecisz, jak nie AB to inną linią.Na twoim miejscu "wisiałabym" na telefonie kontaktowym linii by ustalić co z podróżą ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4206 PostWysłany: 20 Wrz 2017 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
Czy orientuje się ktoś ile czasu zajmuje zbadanie sprawy Greckiemu Urzędowi Lotnictwa? Lub miał ktoś może kiedyś z nimi do czynienia?
Przeglądam stronę Hellenic Civil Aviation, ale jakoś nigdzie tego nie widzę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4207 PostWysłany: 20 Wrz 2017 13:53 

Rejestracja: 20 Wrz 2017
Posty: 21
miriam napisał(a):
BarteQ_88 napisał(a):
Nikt się jeszcze z nami nie kontaktował odnośnie odwołanych lotów do i z Chicago . W airtickets gdzie kupiłem bilety odsyłają mnie po informację do AB.
Czy występowałeś już o chargeback ?

Najpierw musisz się dowiedzieć co z lotami do i z Chicago.Teoretycznie jeśli cię jeszcze nie powiadomiono to może polecisz, jak nie AB to inną linią.Na twoim miejscu "wisiałabym" na telefonie kontaktowym linii by ustalić co z podróżą ;)


Z tego co wiem niektórzy dostali powiadomienie o odwołanych lotach. Jednak na ich stronie jest oficjalne info, że od 25 września nie będą latać do USA.
Ciekawy jestem ile jest osób w podobnej sytuacji, które miały lecieć w przyszłym tygodniu do Chicago lub z stamtąd wracać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4208 PostWysłany: 20 Wrz 2017 14:21 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@BarteQ_88 To,że na stronie jest takie info,nie jest równoznaczne z powiadomieniem ciebie o odwołaniu lotu.Jeśli teraz by cię powiadomili to i tak teoretycznie masz prawo do odszkodowania lub lotu alternatywnego na podobnych warunkach ;) Chyba,że airtickets coś kręci . ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4209 PostWysłany: 20 Wrz 2017 14:31 

Rejestracja: 20 Wrz 2017
Posty: 21
Dzwoniłem to Airtickets i oni nie bardzo są zorientowani co z lotami, pytali czy kontaktowałem sie z AB, a to oni są pośrednikiem który sprzedał mi bilety :?
Odszkodowanie od Airberlin nie wchodzi w gre bo firma jest w upadłości i nie wypłacają kasy.
W poniedziałek AB ma ogłosić nowego nabywcę, lecz wątpię żeby automatycznie wznowili loty do USA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4210 PostWysłany: 20 Wrz 2017 14:42 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
BarteQ_88 napisał(a):
Dzwoniłem to Airtickets i oni nie bardzo są zorientowani co z lotami, pytali czy kontaktowałem sie z AB, a to oni są pośrednikiem który sprzedał mi bilety :?

I powinni ci pomóc ustalić co z twoją podróżą.A ty przygotowany jesteś na ewentualny wyjazd,czy chcesz już tylko odzyskać kasę :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4211 PostWysłany: 20 Wrz 2017 16:16 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
miriam napisał(a):
@BarteQ_88 To,że na stronie jest takie info,nie jest równoznaczne z powiadomieniem ciebie o odwołaniu lotu.Jeśli teraz by cię powiadomili to i tak teoretycznie masz prawo do odszkodowania lub lotu alternatywnego na podobnych warunkach ;) Chyba,że airtickets coś kręci . ;)

Miedzy bajki sobie można włożyć takie życzeniowe myślenie.
Ani odszkodowania, ani zastępczego lotu AB nie zapewni, gdyż musieliby za niego zapłacić od ręki, ani nawet zwrotu za bilet od AB nie wyegzekwuje.
Należy liczyć tylko na bank, w razie płatności kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4212 PostWysłany: 20 Wrz 2017 16:30 

Rejestracja: 20 Wrz 2017
Posty: 21
jacek96 napisał(a):
miriam napisał(a):
@BarteQ_88 To,że na stronie jest takie info,nie jest równoznaczne z powiadomieniem ciebie o odwołaniu lotu.Jeśli teraz by cię powiadomili to i tak teoretycznie masz prawo do odszkodowania lub lotu alternatywnego na podobnych warunkach ;) Chyba,że airtickets coś kręci . ;)

Miedzy bajki sobie można włożyć takie życzeniowe myślenie.
Ani odszkodowania, ani zastępczego lotu AB nie zapewni, gdyż musieliby za niego zapłacić od ręki, ani nawet zwrotu za bilet od AB nie wyegzekwuje.
Należy liczyć tylko na bank, w razie płatności kartą.


W airtickests.pl powiedziano mi, że Airberlin przedstawia alternatywne oferty dla osób których loty zostały odwołane. Ile w tym prawdy, nie wiem, i należy czekać oficjalnego info od nich.
Ciekawe co z ludźmi, którzy mają wracać z USA AirBerlinem po 25 września, co im zaproponują. Na lotniskach ich przecież nie zostawią.
Oczywiście chargeback z karty to ostateczność.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4213 PostWysłany: 20 Wrz 2017 16:48 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Na lotniskach ich przecież nie zostawią

A dlaczego nie?
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#4214 PostWysłany: 21 Wrz 2017 16:41 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Mój lot SXF - AMS (EZY4563) opóźnił się o 2h 4m (wg flightaware.com). Jako przyczynę kapitan podał oczekiwanie na catering, co spowodowało utracenie slotu na Schipholu i oczekiwanie na najbliższy dostępny. Warto o coś walczyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4215 PostWysłany: 21 Wrz 2017 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
Poniżej 3h, nic nie ugrasz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x uważa post za pomocny.
 
      
#4216 PostWysłany: 22 Wrz 2017 08:50 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Chciałbym się upewnić. Miałem lecieć do Calgary w Kanadzie przez Frankfurt. Lot do FRA został odwołany z przyczyn operacyjnych. Linia zmieniła mi rezerwację na lot przez Toronto. Do Calgary przylatuję z opóźnieniem ponad 6 h. Rozumiem, że jestem uprawniony do ubiegania się o 600 euro odszkodowania?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4217 PostWysłany: 22 Wrz 2017 08:52 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Jeśli przyczyna odwołania z winy operatora ,to jak najbardziej.Tylko czy operator podlega pod przepisy UE?
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
#4218 PostWysłany: 22 Wrz 2017 09:21 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Pierwszy odcinek by LO, drugi by AC. Odwołany LO do FRA. Nic nie stoi na przeszkodzie w uzyskaniu odszkodowania jeżeli rezerwacja była robiona za mile?
Może jeszcze przy okazji ktoś podpowie: mam przebookowany lot z WAW do Toronto i potem do Calgary. Dostałem tylko kartę pokladową na lot do Toronto. Powiedziano mi, że dopiero tam mogą zrobić mi odprawę na lot do Calgary. Tylko, że mam mało czasu bo 1 h 25 min, na przesiadkę, muszę przełożyć bagaż na drugą taśmę i przejść przez kontrolę celną no i pozostaje właśnie kwestia wydruku tej karty pokładowej i odprawy...
Jeśli druga część posta jest w niewłaściwym temacie to proszę Moda o wydzielenie i przeniesienie.
Właściwie już nieaktualne, bo zrobiłem sobie online check in na Air Canadę i w Polonezie miła Pani mi wydrukowała :-)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez witekkowal 22 Wrz 2017 09:54, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4219 PostWysłany: 22 Wrz 2017 09:28 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Nie ma znaczenia w jaki sposób nabyłeś bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
#4220 PostWysłany: 24 Wrz 2017 15:21 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Szyn3k napisał(a):
Poniżej 3h, nic nie ugrasz.

Zaraz - a do 1500 km nie są to 2h?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9423 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214 ... 472  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group