Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

Historia lotów z flightradar
historia-lotu-na-flightradar,18,8917

Czy odszkodowanie za lot przysługuje?
UE-UE przysługuje
UE-NONUE przysługuje
NONUE-UE przewoźnik unijny (przynajmniej jeden odcinek) przysługuje
NONUE-UE przewoźnik pozaunijny nie przysługuje


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9471 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199 ... 474  Następna
Autor Wiadomość
#3901 PostWysłany: 28 Cze 2017 07:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
1. lot spoza UE do UE, przewoźnik spoza UE - rozporządzenie WE261 nie ma zastosowania.
3. dalsza podróż, o ile nie była na jednym bilecie, ich nie interesuje.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#3902 PostWysłany: 28 Cze 2017 08:12 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
kusia02 napisał(a):
Przeczytałam pół internetu i już kompletnie nie wiem co i jak :)

Mieliśmy na jednym bilecie loty ZNZ ->MCT -> MXP ->LUX. Wylot z Zanzibaru opóźnił się o 2:50h i na lotnisku w Muskacie byliśmy z 2h opóźnieniem (przyczyna - problem z silnikiem). Samolot do Mediolanu odleciał bez nas. Linia Oman Air zapewniła nam hotel, wyżywienie lecz nie wydali nam walizek, choć pytali o to przy załatwianiu biletów na następny lot. Podobno stwierdzili, że byłoby za dużo zamieszania. Na lotnisku w Luksemburgu byliśmy z 24h opóźnieniem. Oczywiście nasze walizki nie przyleciały z nami.

1. Czy należy nam się odszkodowanie za opóźnione loty?
2. Czy jest jakieś odszkodowanie za zgubienie bagażu? Jeszcze go nie otrzymaliśmy od piątku.
3. Co ze zwrotem kosztów za dalszą podróż z LUX do Warszawy? Bilety autobusowe udało nam się przebókować - natomiast musieliśmy kupić nowe na samolot do Warszawy.


Na odszkodowanie nie liczcie bo się wam nie należy.
Spróbujcie wysłać do nich rachunki i paragony z kosztów które ponieśliście w związku z późniejszym dojazdem do domu.
Może chociaż te wam uwzględnią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3903 PostWysłany: 29 Cze 2017 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 251
Kilometry: 301 859
niebieski
we wtorek 27/06/2017
lot z VCE - KRK Wenecja - Kraków (EasyJet) z godziny 7.15 został przesunięty na 9.15 a następnie na 12.15.
czy opóźnienie 5h uprawnia mnie do jakiegoś odszkodowania?
jest sens składać wniosek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3904 PostWysłany: 29 Cze 2017 18:12 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Jeżeli opóźnienie wynikło z winy przewoźnika to odszkodowanie się wam należy ale trzeba wcześniej złożyć wniosek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3905 PostWysłany: 29 Cze 2017 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 251
Kilometry: 301 859
niebieski
najlepiej listownie? mailowo? na stronie easyjet podany jest tylko numer telefonu

czy istnieje jakiś wzór takiego wniosku? po polsku? angielsku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3906 PostWysłany: 29 Cze 2017 18:44 

Rejestracja: 29 Cze 2017
Posty: 1
13.06.2017, lot WAW-BRU-JFK.
Lot do Nowego Jorku dotarł 3:48 po czasie. Linie Brussels Airlines.
Czy przysługuje pełne odszkodowanie? Jeśli tak, to od razu wysyłać do nich Unijny formularz skargi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3907 PostWysłany: 29 Cze 2017 18:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Na górze, wikipost, proszę przeczytać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3908 PostWysłany: 29 Cze 2017 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
@4989341
http://lmgtfy.com/?q=easyjet+eu261
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4989341 uważa post za pomocny.
 
      
#3909 PostWysłany: 29 Cze 2017 19:14 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 2
Hej, tydzień temu odwołano mój lot i zastanawiam się czy przysługuje mi prawo do odszkodowania (250 euro).

Lot z wizzair z Doncaster do Wrocławia został odwołany. Samolot najpierw mial wykonać lot z Wrocławia do Doncaster a następnie z Doncaster do Wrocławia - jak się okazuje pierwszy lot został odwołany (przelotne burze nad Wrocławiem), co skutkowało odwołaniem także mojego lotu do Wrocławia. Wydaje mi się ze nie mogli przekładać lotu na później jako, że lotnisko w Doncaster nie jest czynne w nocy.

Odmówiono mi lotu do Wrocławia z wykorzystaniem innych linii lotniczych, twierdząc, że lot musi być wykonany przez nich (kompletna bzdura). Ostatecznie musiałem lecieć kolejnego dnia do Warszawy.

Z jednej strony WizzAir będzie zapewnie zasłaniał się złymi warunkami pogodowymi, z drugiej strony jednak te zle warunki pogodowe dotyczyly poprzedniego lotu a nie mojego. Wydaje mi się, że jeśli samolot wizzair utknął na poprzednim lotnisku, ich obowiązkiem jest zapewnić inny środek transportu (w tym przypadku podstawić inny samolot), a nie zasłaniać się warunkami pogodowymi na poprzednim locie.

Czy ktoś miał podobny przypadek i na co radzicie zwrócić uwagę w piśmie reklamacyjnym?
Dodatkowe pytanie to czy jeśli leciałem z osobą towarzyszącą, lepiej składać wniosek razem czy osobno?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3910 PostWysłany: 29 Cze 2017 22:03 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Orzecznictwo wskazuje, że złe warunki pogodowe poprzedzającego połączenia moga wykluczać odpowiedzialność przewoźnika za opóźnienie bieżącego lotu
Góra
 Profil Relacje PM off
Bolisszeva lubi ten post.
Bolisszeva uważa post za pomocny.
 
      
#3911 PostWysłany: 29 Cze 2017 22:41 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Każda osoba składa swój wniosek o odszkodowanie oraz zwrot kosztów związanych z opóźnieniem, jeżeli takie były.

Być może rzeczywiście pogoda była przyczyną i nic się nie ugra, ale zawsze warto próbować. Miesiąc temu miałem opóźniony lot AirBerlin i już w samolocie opowiadali, że z powodu burz nad Berlinem i na pogodę nic nie można poradzić. Rzeczywiście większość lotów z Tegel była opóźniona.
Mimo to wysłałem wniosek o odszkodowanie i po około dwóch tygodniach dostałem maila z informacją o odszkodowaniu 250 EUR, a kolejnego dnia kasa była na koncie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Bolisszeva uważa post za pomocny.
 
      
#3912 PostWysłany: 01 Lip 2017 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
https://wiadomosci.wp.pl/ryanair-zostaw ... 364533889a
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3913 PostWysłany: 02 Lip 2017 16:57 

Rejestracja: 18 Lut 2011
Posty: 185
Loty na jednym bilecie zakupione w Air Canada.
Przelot Kanada-Kopenhaga planowy.
Lot (SASem) Kopenhaga-Gdansk opozniony poki co przeszlo 4h.
Podany powod-usterka.
Czy dobrze mysle,ze reklamacja do SASu,o ewentualne 250 euro za osobe ?
Dziekuje,jesli ktos potwierdzi,czy tez naprostuje moj tok myslenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3914 PostWysłany: 03 Lip 2017 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Wrz 2014
Posty: 51
@Bolisszeva
Jeżeli bilety były na jednej rezerwacji to składasz jeden wniosek o odszkodowanie wskazując pasażerów i załączając ich bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bolisszeva lubi ten post.
Bolisszeva uważa post za pomocny.
 
      
#3915 PostWysłany: 03 Lip 2017 17:15 

Rejestracja: 19 Maj 2017
Posty: 8
Dzień dobry '
Drodzy Państwo, chciałbym pokrótce podzielić moim doświadczeniami z odszkodowaniami.
Na około 190 stronie pytałem o odwolany lot Qatar airways wwa - krabi. Otóż finalnie zamiast lotu wwa - doha ( stopover 24h ) - krabi zaproponowano mi lot wwa - doha ( 1,5 h ) - bangkok ( 24h ) - krabi. Odcinek bkk - krabi wykonany liniami thai. I musze powiedziec że bardzo spoko linie - na trasie okolo 1h czestuja ciasteczkami, herbatka, kawa, napojami, kanapka czy akurat tortilla. Ekipa uśmiechnięta i pomocna.

Po wymianie kilku wiadomości email Qatar airlines stwierdzili ze przysluguje mi odszkodowanie 600 eu, troche to trwało bo odpisywali z duzym opznieniem, Domyslam sie ze po czesci przez duzo pracy w zwiazku z blokada Qataru. Probowalem wynegocjowac jakies dodatkowe Qmile ale nie udało się, prawdopodobnie przez to że to był nasz pierwszy wspolny lot :) Dzisiaj dostałem zwrot pieniędzy na konto. Bilet kosztował 1600 zł a na koncie pojawiło się 2500 :) Także bardzo miła niespodzianka.

Z powrotem mój lot również został anulowany ( chyba zlikwidowali bezposrednia trase do krabi ). Bardzo cięzko było się z nimi skontaktować, nie bylo możliwości zmiany meilowo polaczenia a telefony do Polski bardzo drogie ( szczegolnie ze z 20 min trzeba czekac ),
ale jak sie okazalo 2 dni przed odlotem jednak udalo sie meilowo zaakceptowac zmiane lotu chociaz wczesniej bylo to niemozliwe i naciskano aby zmienic lot telefonicznie.
W tym miejscu chcialbym podziekowac Qatar Airways za reakcje i podejście do klienta.


Na koniec odnosnie strony odwolane loty pl czy jakos tak - ktorys kolega na forum sugerowal aby skorzystac z ich pomocy. Otoż w ogole nie sa pomocni, odpisuja wolniej niż Qatar, kontakt na starcie bardzo trudny, olewcze podejscie do klienta. Jesli na dzien dobry maja Cie w tylku to co bedzie potem jak podpiszesz umowe ? Nie chce sobie nawet wyobrażać ... Ogolnie bardzo mocno odradzam, piszcie sami, rozmawiajcie itp ... Ci ludzie czekaja tylko na frajerów, poczytajcie opinie na fb lub w internecie.

Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Abcn, 04 Lip 2017 13:43, edytowano w sumie 1 raz
P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3916 PostWysłany: 04 Lip 2017 11:17 

Rejestracja: 13 Mar 2011
Posty: 25
Witam
Mam taką sprawę mieliśmy lecieć 27.04 o godz. 23.00 z Hurghady do Katowic lotem nr 3Z 7107, lot został opóźniony o ponad 4 godziny ponieważ pękła szyba w samolocie który miał przylecieć z Warszawy do Hurghady i którym mieliśmy wracać. Wylecieliśmy w końcu 28.04 koło 3:30 ale nie pamiętam dokładnie. Chciałam sprawdzić to w historiach lotów ale ponieważ przyleciał po nas inny samolot niż miał to chyba zmienił się nr lotu ( na biletach nie jest zmieniony) ponieważ pokazuje mi że to lot z Marsa Alam do Katowic. Chciałam złożyć wniosek o odszkodowanie ale nie pamiętam dokładnych godzin odlotu i przylotu. Możecie coś podpowiedzieć bo nie wiem jak się za to zabrać :? A i jeszcze jedno pytanie czy na infanta tez przysługuje odszkodowanie?

Załączniki:
3z7107.JPG
3z7107.JPG [ 53.93 KiB | Obejrzany 967 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3917 PostWysłany: 04 Lip 2017 11:22 

Rejestracja: 19 Maj 2017
Posty: 8
ossa, niestety to jest lot spoza uni europejskiej wiec nie obowiazauje cie usawa EU261
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3918 PostWysłany: 04 Lip 2017 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
@Hello nie pisz bzdur. Lot był przewoźnikiem zarejestrowanym u UE.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#3919 PostWysłany: 04 Lip 2017 14:54 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
To mam pytanie czy należy się odszkodowanie za 5h opóźnienia wylotu: LOT Warszawa- Toronto, opóźnienie z powodu usterki samolotu (tak nam przekazano)
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3920 PostWysłany: 04 Lip 2017 14:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Przeczytaj poradnik, na górze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9471 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199 ... 474  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group