Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

Historia lotów z flightradar
historia-lotu-na-flightradar,18,8917

Czy odszkodowanie za lot przysługuje?
UE-UE przysługuje
UE-NONUE przysługuje
NONUE-UE przewoźnik unijny (przynajmniej jeden odcinek) przysługuje
NONUE-UE przewoźnik pozaunijny nie przysługuje


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9471 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195 ... 474  Następna
Autor Wiadomość
#3821 PostWysłany: 28 Maj 2017 18:38 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 382
niebieski
Piszę bo chcę. Piszę, bo to jest forum do dyskusji. Tu się opisuje przypadki po to, aby inni mogli być przygotowane na różne sytuacje. Pytanie, po co sam piszesz i komentujesz? Wniosłeś coś do dyskusji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#3822 PostWysłany: 28 Maj 2017 18:44 

Wku....nie z domieszką pewności, że się nic nie ugra z powodu strajku ...to jest zawiesina wybuchowa

Wyluzuj, bo nigdzie już nie polecisz, jeszcze na lotnisku wezmą cię za terrorystę zapewne z powodu rzucanych gromów z oczu

Jak napisano już kilka razy "wiesz co robić", co my "cienkie bolki" poza wkurzeniem Krzysztofa możemy więcej napisać :)
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#3823 PostWysłany: 28 Maj 2017 23:17 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 44
Loty: 126
Kilometry: 413 271
Mam taki problem. Miałem kupione bilety na trasie WAW-TXL-AUH-SIN i powrotny SEL-AUH-TXL-WAW. Loty WAW-TXL I TXL-AUH obsługuje Air Berlin, AUH-SIN natomiast Etihad. Lot TXL-AUH został odwołany i zamieniłem go na kolejny dzień - w sumie wylot jest po niecałych 15 h wiecej niż miał być początku. W Berlinie dostałem hotel na noc, ale w AUH noc będę musiał spędzić na lotnisku ( jutro ) bo wylot jest kolejnego dnia o 22. Czy należy mi się odszkodowanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3824 PostWysłany: 28 Maj 2017 23:39 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@‌warminc‌ Wszystkie odcinki były oczywiście na jednym bilecie ?.Ważne na ile przed lotem zostałeś poinformowany o odwołaniu( jeśli więcej niż 14 dni ,nie ma odszkodowania) , istotne też ile później niż pierwotnie będziesz w SIN.
Góra
 Profil Relacje PM off
warminc uważa post za pomocny.
 
      
#3825 PostWysłany: 28 Maj 2017 23:52 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 44
Loty: 126
Kilometry: 413 271
Wszystko na jednym bilecie. Siedziałem sobie na lotnisku i czekałem na kolejny lot który miał być o 22 z TXL do AUH. Email przyszedł przed godziną 19. Zaraz poszedłem do stanowiska Air Berlin żeby wyjaśnić sprawę. Teraz jestem w hotelu , a jutro o 11.30 mam wylot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3826 PostWysłany: 28 Maj 2017 23:57 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@‌warminc‌ Czy i ewentualnie ile później niż pierwotnie będziesz w SIN?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3827 PostWysłany: 29 Maj 2017 00:00 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 44
Loty: 126
Kilometry: 413 271
miriam napisał(a):
@‌warminc‌ Czy i ewentualnie ile później niż pierwotnie będziesz w SIN?


Miałem być we wtorek o 9.55 a teoretycznie będę we środę o 9.55 czyli 24h
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3828 PostWysłany: 29 Maj 2017 00:09 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@‌warminc‌ Jeśli tylko powód odwołania lotu nie wykluczy winy przewoźnika powinieneś załapać się na odszkodowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3829 PostWysłany: 29 Maj 2017 07:45 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
warminc napisał(a):
miriam napisał(a):
@‌warminc‌ Czy i ewentualnie ile później niż pierwotnie będziesz w SIN?


Miałem być we wtorek o 9.55 a teoretycznie będę we środę o 9.55 czyli 24h



Złóż do AB wszystkie dokumenty załączając karty pokładowe, rezerwację itp.
Jak wrócisz to będziesz już wiedział jakie jest stanowisko AB
Góra
 Profil Relacje PM off
warminc lubi ten post.
warminc uważa post za pomocny.
 
      
#3830 PostWysłany: 30 Maj 2017 17:21 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 646
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Hej,

Ostatnio mój ojciec podróżował liniami Qatar Airways na trasie Warszawa-Doha-Ho Chi Minh City. Wylot z Warszawy opóźnił się o ponad dwie godziny przez co stracił lot do Sajgonu. Oczywiście jedyne co linia mogła zaproponować to lot do Sajgonu kolejnego dnia tym samym rejsem.
W związku z tym stracił cały dzień w Wietnamie na rzecz wizyty w Doha. Linia zapewniła nocleg w hotelu i transfer, ale stracił wszystko co opłacił w Wietnamie - nocleg nierefundowany plus transfer z lotniska.
Co ciekawe podczas przymusowego czekania 24h w Doha nie dostał bagażu ani żadnych podstawowych środków higienicznych.
Qatar odmówił odszkodowania w związku z tym, że były to okoliczności niezależne od nich...

Co według Was dalej? Pozostaje ULC? Mają oni jakikolwiek wpływ na QR?

Z góry dzięki!

Ps. Nie nazywajcie więcej tych linii luksusowymi, skytrax może im daje 5 gwiazdek, ale dla mnie te linie to zwykły przeciętniakn, a do tego traktowanie pasażera w takich okolicznościach jest beznadziejne.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3831 PostWysłany: 30 Maj 2017 18:10 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Mikolaj2206 napisał(a):
Hej,


Qatar odmówił odszkodowania w związku z tym, że były to okoliczności niezależne od nich...

Co według Was dalej? Pozostaje ULC? Mają oni jakikolwiek wpływ na QR?

Z góry dzięki!


Wylot był z WAW więc napisz do ULC ale sprawa prosta nie jest .W każdym razie powinni ustalić czy faktycznie okoliczności opóźnienia były z przyczyn niezależnych od QR.Kwota w razie odszkodowania znaczna, więc nie zaszkodzi powalczyć a czy ostatecznie coś da się ugrać to niestety znak zapytania ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3832 PostWysłany: 30 Maj 2017 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 542
Kilometry: 1 003 523
niebieski
Czy ktoś z forumowiczów złożył już wniosek o odszkodowanie do British Airways za ten cały cyrk, który odwalili w ostatni weekend?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3833 PostWysłany: 30 Maj 2017 18:34 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 44
Loty: 126
Kilometry: 413 271
walerek napisał(a):
warminc napisał(a):
miriam napisał(a):
@‌warminc‌ Czy i ewentualnie ile później niż pierwotnie będziesz w SIN?


Miałem być we wtorek o 9.55 a teoretycznie będę we środę o 9.55 czyli 24h



Złóż do AB wszystkie dokumenty załączając karty pokładowe, rezerwację itp.
Jak wrócisz to będziesz już wiedział jakie jest stanowisko AB


Teraz się jeszcze dowiedziałem że mój bagaż został w Berlinie... Szkoda gadać. Jeszcze mam takie pytanie. Mam wykupione ubezpieczenie podróżne przez esky.pl i dodatkowo karta kredytowa która kupiłem bilety też ma jakieś ubezpieczenie podróżne. Do kiedy powinienem zgłosić te problemy ( z przełożonym lotem i bagażem ) ubezpieczycielowi? Muszę już teraz dzwonić czy mogę się tym zająć spokojnie po powrocie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3834 PostWysłany: 30 Maj 2017 18:40 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
warminc napisał(a):
Do kiedy powinienem zgłosić te problemy ( z przełożonym lotem i bagażem ) ubezpieczycielowi? Muszę już teraz dzwonić czy mogę się tym zająć spokojnie po powrocie?

Możesz po powrocie jak ostatecznie będziesz wiedział czy masz bagaż i po jakim czasie.Przypilnuj potwierdzenia braku bagażu w SIN.
Góra
 Profil Relacje PM off
warminc uważa post za pomocny.
 
      
#3835 PostWysłany: 30 Maj 2017 20:24 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
warminc napisał(a):
walerek napisał(a):
warminc napisał(a):
miriam napisał(a):
@‌warminc‌ Czy i ewentualnie ile później niż pierwotnie będziesz w SIN?


Miałem być we wtorek o 9.55 a teoretycznie będę we środę o 9.55 czyli 24h



Złóż do AB wszystkie dokumenty załączając karty pokładowe, rezerwację itp.
Jak wrócisz to będziesz już wiedział jakie jest stanowisko AB


Teraz się jeszcze dowiedziałem że mój bagaż został w Berlinie... Szkoda gadać. Jeszcze mam takie pytanie. Mam wykupione ubezpieczenie podróżne przez esky.pl i dodatkowo karta kredytowa która kupiłem bilety też ma jakieś ubezpieczenie podróżne. Do kiedy powinienem zgłosić te problemy ( z przełożonym lotem i bagażem ) ubezpieczycielowi? Muszę już teraz dzwonić czy mogę się tym zająć spokojnie po powrocie?


Możesz sobie zakupić jakie rzeczy i środki codziennego użytku.Pamiętaj o zachowaniu paragonów.Możesz zażądać zwrotu tych kosztów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3836 PostWysłany: 31 Maj 2017 02:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
Czarmander napisał(a):
Czy ktoś z forumowiczów złożył już wniosek o odszkodowanie do British Airways za ten cały cyrk, który odwalili w ostatni weekend?

Pochwal się, jak coś dostaniesz.

Wg mnie będą mocno kręcić, bo przecież liczba pasażerów kwalifikujących się do €€€ jest ogromna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3837 PostWysłany: 31 Maj 2017 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2017
Posty: 2
Zbanowany
Mikolaj2206 napisał(a):
Hej,

Ostatnio mój ojciec podróżował liniami Qatar Airways na trasie Warszawa-Doha-Ho Chi Minh City. Wylot z Warszawy opóźnił się o ponad dwie godziny przez co stracił lot do Sajgonu. Oczywiście jedyne co linia mogła zaproponować to lot do Sajgonu kolejnego dnia tym samym rejsem.
W związku z tym stracił cały dzień w Wietnamie na rzecz wizyty w Doha. Linia zapewniła nocleg w hotelu i transfer, ale stracił wszystko co opłacił w Wietnamie - nocleg nierefundowany plus transfer z lotniska.
Co ciekawe podczas przymusowego czekania 24h w Doha nie dostał bagażu ani żadnych podstawowych środków higienicznych.
Qatar odmówił odszkodowania w związku z tym, że były to okoliczności niezależne od nich...

Co według Was dalej? Pozostaje ULC? Mają oni jakikolwiek wpływ na QR?




Generalnie sytuacja Twojego taty zależy od tego, czy opóźnienie rzeczywiście wynikło z przyczyn niezależnych od QR, czy tylko się w ten sposób wykręcają. Ponieważ podróż zaczynała się na lotnisku w Europie, to sprawa powinna podlegać pod prawo unijne - a dokładnie zasady określone w rozporządzeniu WE261/2004. W myśl tego aktu przewoźnik nie musi wypłacać odszkodowania, jeśli opóźnienie nastąpiło wskutek ,,wyjątkowych okoliczności, których nie można było uniknąć pomimo podjęcia wszelkich racjonalnych środków" (np. strajk, trzęsienie ziemi). W każdym innym wypadku przewoźnik musi wypłacić odszkodowanie, jeśli spóźnienie przekroczyło 3 godziny, wg z góry określonej taryfy - przy locie do Wietnamu byłoby to najwyższe odszkodowanie - 600 euro (Może być niższe o połowę, ale tylko wtedy, kiedy lot zastępczy dotrze do celu w czasie do 4 godzin).

Skoro kontaktowaliście się już z QR, a oni odmawiają przyjęcia odpowiedzialności, trzeba się skierować do Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Dokładną formę skargi znajdziesz tutaj. Nie wiem, czy w tej sprawie będzie to wystarczyć, bo QR może się zasłaniać tym, że lot z Warszawy był tylko do Kataru, a więc reszta nie podlega pod regulacje unijne (O ile wiem, UE jednak przyjmuje, że przewoźnicy odpowiadają jej też za loty z przesiadkami); co prawda, nawet wtedy należałoby się wam jakieś odszkodowanie za brak 'opieki' w Doha. Jeśli będą kontestować decyzję ULC, niestety pozostaje tylko sąd cywilny, ale one z reguły przychylają się do roszczeń ludzi, którzy mają 'papier' z ULC. jest dość sporo kancelarii i firm prawniczych, które specjalizują się w tych sprawach, a jeśli skarga ma solidne podstawy, można nawet znaleźć taką, która nie pobierze opłat przed wygraniem sprawy. Ja polecam (na podstawie doświadczeń osobistych) [usunięto reklamę], ale miejmy nadzieję, że uda się załatwić sprawę na podstawie decyzji ULC.


Ostatnio edytowany przez krasnal 11 Sie 2017 19:43, edytowano w sumie 2 razy
QA to Qantas
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3838 PostWysłany: 03 Cze 2017 08:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 542
Kilometry: 1 003 523
niebieski
Potrzebuje weryfikacji czy uprzejma Pani z British Airways nie próbuje wypłacić mi zmniejszonej kwoty odszkodowania. Mianowicie sprawa dotyczy lotu łączonego z SYD-HKG-LHR-ARN na pokładzie BA. Ostatni odcinek anulowany i przewoźnik jest skłonny wypłacić odszkodowanie na podstawie EU261 w wysokości 250€. Argumentem, którego używa jest fakt, że został zakłócony tylko ostatni odcinek podróży (dystans mniejszy niż 1500km) i w związku z powyższym odmawiają wypłaty odszkodowania w wysokości 600€. Ja zapieram się, że celem moim celem podróży był Sztokholm, a miejscem wylotowym Sydney.

Pytanie brzmi po której stronie w tym przypadku stoi prawo ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3839 PostWysłany: 03 Cze 2017 08:44 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
I tutaj niestety, ona moze miec racje. Systemowo zaklocony jest tylko ostatni odcinek. Jak dlugo czekales ?
@‌michzak‌ Qantas to QF :)))
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3840 PostWysłany: 03 Cze 2017 09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 542
Kilometry: 1 003 523
niebieski
Niestety nie zaoferowali mi żadnej rozsądnej alternatywy na powrót więc działałem na własna rękę i później złożyłem wniosek o zwrot poniesionych kosztów. Otrzymałem jedynie ładny papierek z wyszczególniona informacja o locie i anulacją oraz możliwość zwrotu pieniędzy za ten niewykorzystany odcinek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9471 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195 ... 474  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group