Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

Historia lotów z flightradar
historia-lotu-na-flightradar,18,8917

Czy odszkodowanie za lot przysługuje?
UE-UE przysługuje
UE-NONUE przysługuje
NONUE-UE przewoźnik unijny (przynajmniej jeden odcinek) przysługuje
NONUE-UE przewoźnik pozaunijny nie przysługuje


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9479 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207 ... 474  Następna
Autor Wiadomość
#4061 PostWysłany: 14 Sie 2017 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Po pierwsze nie masz racji, po drugie jeśli uważasz, że sam wiesz lepiej to po co pytasz, a po trzecie jeśli interesują Cię przepisy a nie konkretny przypadek to użyj przycisku szukaj.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#4062 PostWysłany: 14 Sie 2017 16:03 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
-- 14 Sie 2017 15:53 --

@AF63HFJ1
Cytuj:
Lot został odwołany w przeciągu kilku ostatnich dni,

Co zaproponował przewoźnik?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4063 PostWysłany: 14 Sie 2017 17:13 

Rejestracja: 14 Sie 2017
Posty: 5
macq91 napisał(a):
Po pierwsze nie masz racji, po drugie jeśli uważasz, że sam wiesz lepiej to po co pytasz, a po trzecie jeśli interesują Cię przepisy a nie konkretny przypadek to użyj przycisku szukaj.


Ad 1 i 2. Dlatego właśnie pytam. Mam prawo coś uważać i prosić o potwierdzenie bądź wyjaśnienie. W czym dokładnie nie mam racji? Że rozporządzenie dotyczy wszystkich lotów w ramach UE, jeżeli przewoźnik jest z UE? Czy też że lot zastępczy może być obsługiwany przez inne linie?

Ad 3. Wkleiłem dwie z kilku wypowiedzi, w których padły odpowiedzi przeciwne do tych, które dotychczas otrzymałem. Coś jeszcze konkretnego jest do znalezienia przez wyszukiwarkę? Jeżeli tak - bardzo proszę o podpowiedź pod jakim hasłem szukać, jeżeli nie - komentarz może obyć się bez odpowiedzi.

boots napisał(a):
-- 14 Sie 2017 15:53 --

@AF63HFJ1
Cytuj:
Lot został odwołany w przeciągu kilku ostatnich dni,

Co zaproponował przewoźnik?


W momencie odwołania brak kontaktu, po moim kontakcie standardowy zwrot kosztów bądź lot tydzień później. Wg. rozporządzenia to pasażer ma prawo wyboru spomiędzy trzech możliwości, więc te dwie mnie nie satysfakcjonowały zupełnie. Zakupiłem lot w najniższej klasie Lotu na następny dzień i będę wnioskował o zwrot różnicy kosztów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4064 PostWysłany: 14 Sie 2017 17:30 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Jak byś napisał to o co pytał @gorny787 w poście 4059 to byłoby nam łatwiej się do tego ustosunkować.
A tak spodziewaj się że jeden napisze ci że tak a drugi że nie.
Dopóki nie uzyskasz odpowiedzi na reklamacje i zwrot kosztów to się tego wcześniej nie dowiesz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4065 PostWysłany: 14 Sie 2017 17:50 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
@AF63HFJ1
O ile to wina przewoźnika, to dostaniesz odszkodowanie na podstawie unijnej dyrektywy.
Dodatkowych roszczeń będziesz mógł dochodzić przed sądem cywilnym, o ile regulamin przewoźnika lub krajowy ustawodawca dopuścił taką możliwość.
Góra
 Profil Relacje PM off
AF63HFJ1 uważa post za pomocny.
 
      
#4066 PostWysłany: 14 Sie 2017 19:22 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
mialem dzis leciec a3 waw-ath-evn, ale lot waw-ath opozniony,proponuja mi waw-evn lotem,a mi nie zalezy leciec lotem bo mniejsza ilosc mil wpadnie mi do konta, wie kots czy mowsze leciec czy nie?

albo da sie cos ugrac z tego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4067 PostWysłany: 14 Sie 2017 19:30 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Ty poważnie, czy żartujesz?
Góra
 Profil Relacje PM off
macq91 lubi ten post.
 
      
#4068 PostWysłany: 14 Sie 2017 19:56 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
nie rob z siebie wielkiego guru

jakby chcial lotem leciec kupilbym bilet lotu bo byl tanszy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4069 PostWysłany: 14 Sie 2017 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
A skąd niby wiesz, że dostałbyś mniejszą ilość mil? Często zdarza się, że takie przebookowane loty wystawiane są w "prawdziwym" Y i dają znacznie więcej mil niż jakieś śmieciowe taryfy w których był zakupiony bilet.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off
krasnal uważa post za pomocny.
 
      
#4070 PostWysłany: 14 Sie 2017 20:26 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
2700 vs 1300
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4071 PostWysłany: 14 Sie 2017 21:52 

Rejestracja: 14 Sie 2017
Posty: 1
Na dwa dni przed odlotem dowiedziałam się,że nie polecę z Warszawy do Toronto. PLL LOT odwołał mój lot z powodu "uszkodzenie skrzydła samolotu na lotnisku w Toronto.Z tego powodu przekładają pasażerów na inne loty". Tylko,że ten wypadek w Toronto był dwa tygodnie temu,a ja o tym,że nie polecę z dziećmi 16 sierpnia na wakacje dowiedziałam się dzisiaj 14 sierpnia,dwa dni przed planowanym lotem. Zaproponowali mi nawet lot na 18 sierpnia,ale dla dwóch osób.Chyba miałam sobie wylosować z którym dzieckiem chce lecieć na wakacje. W końcu przełożyli na 22 sierpnia,ale cały plan wakacji padł.trzeba było odwołać rezerwację hotelu,bo mieliśmy 18 sierpnia wyjechać do Niagara Fals. Czy w związku z tym mogę ubiegać się o odszkodowanie? Jak ma ktoś jakies wiarygodne informację to bardzo proszę o pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4072 PostWysłany: 14 Sie 2017 22:10 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
Jak najbardziej powinnaś złożyć wniosek.Zdarzenie z uszkodzeniem skrzydła było na tyle dawno(6.08), że szanse uzyskania są, ale co ci odpiszą to się okaże.Potem ew.jest skarga do ULC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4073 PostWysłany: 14 Sie 2017 22:31 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
@Wikusia110203 nalegaj żeby przebukowali Cię na loty innymi liniami. Możliwości jest sporo. Po prostu zaznacz że interesuje Cię dotarcie na miejsce tego samego dnia na który wykupiłaś bilet.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4074 PostWysłany: 15 Sie 2017 19:31 

Rejestracja: 14 Sie 2017
Posty: 5
boots napisał(a):
@AF63HFJ1
O ile to wina przewoźnika, to dostaniesz odszkodowanie na podstawie unijnej dyrektywy.
Dodatkowych roszczeń będziesz mógł dochodzić przed sądem cywilnym, o ile regulamin przewoźnika lub krajowy ustawodawca dopuścił taką możliwość.


Dzięki! Niestety nie uzyskałem żadnych informacji nt. powodu odwołania, tak więc dowiem się czegoś dopiero z odpowiedzi na skargę do linii lotniczej.

A propos dodatkowych roszczeń, czy masz na myśli lot z inną linią? Nie powinno to też być pokryte z automatu na podstawie dyrektywy? Mam zrzuty ekranu potwierdzające, że cena za przelot była porównywalna, co w pewnym sensie może świadczyć o porównywalnych warunkach przelotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4075 PostWysłany: 15 Sie 2017 19:50 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Mam na myśli to, co przewiduje regulamin przewoźnika lub ustawodawca - ja nie znam tych uregulowań.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4076 PostWysłany: 16 Sie 2017 09:15 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 382
niebieski
imdbmi napisał(a):
2700 vs 1300


Zależy w którym programie liczysz te mile, A3 czy miles&more?
W miles & more naliczane są mile wg ostatecznie wykorzystanych odcinków na rejsach przewoźników z sojuszu i to z automatu.
Można jednak napisać reklamację i prośbę o naliczenie mil wg pierwotnej trasy, ponieważ jesteś stratny na zmianie nie z własnej winy.
Załączasz do pisma bilet oryginalny i po zmianie rejsów, informację o odwołaniu rejsu, karty pokładowe faktycznie wykonanych rejsów.
Możesz w piśmie pokazać kalkulację ile mil dostałbyś, a ile dostałeś faktycznie.
Kobitki nie mają dużo czasu na sprawę, dlatego lepiej napisać klarownie i trochę sobie i im pomóc przy opracowywaniu wniosku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4077 PostWysłany: 16 Sie 2017 11:36 

Rejestracja: 16 Maj 2012
Posty: 14
Pisałam kilka dni temu o odwołaniu lotu BOS - MUC, którym miałam lecieć. Wysłałam prośbę o rekompensatę. Dostałam odpowiedź negatywną od lufthansy:

Cytuj:
Uprzejmie informujemy, że zawsze czynimy wszystko, co w naszej mocy, aby przeprowadzić lot zgodnie z planem. Mimo podjęcia wszelkich wymaganych działań, w pojedynczych przypadkach dochodzi do opóźnień spowodowanych nadzwyczajnymi okolicznościami, które są niemożliwe do uniknięcia. W związku z powyższym Lufthansa nie miała bezpośredniego wpływu na anulowanie Państwa rejsu. Prosimy o zrozumienie, że nie możemy spełnić Państwa prośby o rekompensatę.


Na lotnisku byłam poinformowana, że odwołali lot, ponieważ z powodu awarii nie doleciał samolot z Monachium, którym mieliśmy lecieć.
Czy to rzeczywiście była taka nadzwyczajna okoliczność i nie należy mi się rekompensata?
Co radzicie? Dyskutować z nimi czy udać się do ULC od razu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4078 PostWysłany: 16 Sie 2017 11:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
Do ULC nie.
Proszę przeczytać poradnik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4079 PostWysłany: 16 Sie 2017 19:21 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
beabea napisał(a):

Na lotnisku byłam poinformowana, że odwołali lot, ponieważ z powodu awarii nie doleciał samolot z Monachium, którym mieliśmy lecieć.
Czy to rzeczywiście była taka nadzwyczajna okoliczność i nie należy mi się rekompensata?
Co radzicie? Dyskutować z nimi czy udać się do ULC od razu?

Dostałaś odmowną odpowiedź od linii i nie licz,że zmienią zdanie.Jeśli się nie zgadzasz masz prawo napisać do niemieckiego odpowiednika ULC ,ale nie spodziewaj się zbyt wiele.Chyba za pośrednictwem polskiego ULC też można to zrobić ,możesz w każdym razie zadzwonić po informację.W poradniku przywołanym w poście wyżej są namiary.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4080 PostWysłany: 17 Sie 2017 09:12 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 11
Zdarzyła się dziś nieprzyjemna sytuacja.
Mailowo 9h przed lotem Lufa wysłała wiadomość że lot Gdańsk - Kuwejt został odwołany. Linia dla pasażerów Lufy nie odpowiadała w nocy - pasażer skontaktował się z customer service lotniska GDN
Na lini otrzymał informację, że przyczyna odwołania lotu Lufthansy jest nieznana i otrzymał propozycję zmiany na lot inną linią z kilkoma przesiadkami (kuriozalna). W związku z czym przebookowano mu bilet na sobotę Lufthansą.

Cy możecie doradzić co robić by skutecznie uzyskać odszkodowanie?
Czy macie inne sugestie?

To kilkuosobowa rodzina z Kuwejtu - trochę zagubiona w Polsce.
Poprosili mnie o pomoc,nie bardzo wiem co im doradzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9479 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207 ... 474  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group