Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

Historia lotów z flightradar
historia-lotu-na-flightradar,18,8917

Czy odszkodowanie za lot przysługuje?
UE-UE przysługuje
UE-NONUE przysługuje
NONUE-UE przewoźnik unijny (przynajmniej jeden odcinek) przysługuje
NONUE-UE przewoźnik pozaunijny nie przysługuje


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9423 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190 ... 472  Następna
Autor Wiadomość
#3721 PostWysłany: 12 Kwi 2017 15:27 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1959
platynowy
stalk3r napisał(a):
Pytasz mnie? Nie wiem kiedy i nawet tego nie wymagałem, tak samo jak nie chciałem odwołanego lotu. Odnosiłem sie tylko do powyzszej dyskusji kto i czy rzeczywiscie powiadamia, bo linie, juz z tej przytoczonej wypowiedzi pani z Aegan wynika, że nie muszą tego robić.



Podałem pytanie które mógłbyś zadać na infolinii Aegana.
Będzie trudno ustalić czy anulacja lotu została dokonana na więcej niż 14 dni.
Sądzę że pośrednik ci tego nie powie.Więcej bym u niego nie kupował.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#3722 PostWysłany: 12 Kwi 2017 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Nigdy nie ubiegałem się o odszkodowanie związane z odwołaniem lotu. Założyłem, że loty odwołane z powodu pogody czy pożaru na lotnisku nie kwalifikują się do uzyskania odszkodowania. Opóźnienia nie było. W GIG byłem ok. godziny wcześniej niż planowałem.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3723 PostWysłany: 12 Kwi 2017 15:32 

No to już wszystko wiesz, w tym czy odszkodowanie się należy (a ktoś się natrudził, by fajne profesjonalne WIKI tematu napisać, a ty na skróty)
Góra
 PM off  
      
#3724 PostWysłany: 15 Kwi 2017 22:33 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
-- 15 Kwi 2017 22:24 --

Odszkodowanie także dla ............ niemowlaka / wg brytyjskiego sadu takze infant ma dostać odszkodowanie :!:
http://www.rp.pl/Linie-lotnicze-i-lotni ... .html#ap-1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3725 PostWysłany: 16 Kwi 2017 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
napisałem do LOTu o odszkodowanie, szybko otrzymałem zgodę na wypłatę w euro, podałem więc konto w euro i otrzymałem kwotę niższą o ok. 4,5% od przyznanego odszkodowania, czy ktoś wie dlaczego ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3726 PostWysłany: 16 Kwi 2017 22:01 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Zajrzyj do tabeli opłat swojego banku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3727 PostWysłany: 16 Kwi 2017 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
mam konto w kantorze aliorbanku, więc opłat żadych nie ma, nawet gdyby LOT za wysyłkę odliczał prowizję to na terenie EU 5zł, a nie 4,5%, chyba że euro przeliczyli na złotówki i następnie znowu na euro ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3728 PostWysłany: 16 Kwi 2017 23:41 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
kostek966 napisał(a):
chyba że euro przeliczyli na złotówki i następnie znowu na euro ?

Najprawdopodobniej tak właśnie zrobili i dlatego ta różnica ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3729 PostWysłany: 17 Kwi 2017 22:31 

Rejestracja: 19 Cze 2015
Posty: 74
Loty: 324
Kilometry: 659 325
Chciałbym dowiedzieć się czy mam szanse na jakiekolwiek odszkodowanie w następującym przypadku. W maju zeszłego roku leciałem na następującej trasie. GDN-WAW-JFK-POS. Wylatując z GDN już wiedziałem ze jest usterka techniczna i lot do JFK nie poleci. Zaproponowano mi lot dnia następnego na co przystałem. W czasie lotu do WAW dostałem emaila z customer service LOTu z informacja o locie dnia następnego oraz z adnotacja ze lot z JFK-POS muszę ogarnąć we własnym zakresie bo oni nie maja wglądu do linii Carrabean Airlines. Na miejsce doleciałem dzień później. Chciałbym złożyć wniosek o odszkodowanie ale nie posiadam żadnej dokumentacji. Jedyne co mam to nr rezerwacji oraz ten email z customer service LOTu. Nie posiadam karty pokładowej ani numeru biletu. Wtedy po prostu nie wiedziałem o możliwości uzyskania rekompensaty i wszystko wyrzuciłem po powrocie do domu.


Ostatnio edytowany przez szrajbendorf 17 Kwi 2017 23:03, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3730 PostWysłany: 17 Kwi 2017 22:49 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Wystąp do przewoźnika o odszkodowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3731 PostWysłany: 18 Kwi 2017 08:14 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
szrajbendorf napisał(a):
Chciałbym dowiedzieć się czy mam szanse na jakiekolwiek odszkodowanie w następującym przypadku. W maju zeszłego roku leciałem na następującej trasie. GDN-WAW-JFK-POS. Wylatując z GDN już wiedziałem ze jest usterka techniczna i lot do JFK nie poleci. Chciałbym złożyć wniosek o odszkodowanie ale nie posiadam żadnej dokumentacji. Jedyne co mam to nr rezerwacji oraz ten email z customer service LOTu. Nie posiadam karty pokładowej ani numeru biletu. Wtedy po prostu nie wiedziałem o możliwości uzyskania rekompensaty i wszystko wyrzuciłem po powrocie do domu.

Szanse masz spore.Karta i bilet nie są ci potrzebne.W większości przypadków usterka techniczna nie zwalnia przewoźnika z wypłaty odszkodowania i masz prawo ubiegać się o 600 E/os .Złóż wniosek do LOTu i czekaj na ich odpowiedź ,gdyby nie przyznali możesz się potem jeszcze odwołać do ULC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3732 PostWysłany: 20 Kwi 2017 19:21 

Rejestracja: 25 Gru 2014
Posty: 91
Loty: 232
Kilometry: 401 776
LOT odpisał, że powodem opóźnienia lotu była zła pogoda, napisałam odwołanie, załączyłam m.in. prt screeny z flightradar, że wszystkie inne samoloty latały bez problemu, więc się z tym nie zgadzam, znalazłam też depeszę metar z tego dnia, w której wynika, że warunki nie były może idealne, ale wystarczające, żeby loty się odbywały. Dostałam odpowiedź, że z zaciekawieniem czytali mojego maila, ale wciąż podtrzymują, że to zła pogoda była przyczyną opóźnienia. Jest sens się z nimi kopać czy odpuścić? Jak myślicie? Jeśli jest to co dalej? ULC?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3733 PostWysłany: 20 Kwi 2017 19:24 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1959
platynowy
Załącz wszystkie posiadane dokumenty łącznie z ich odpowiedzią i wyślij do ULC.
Im więcej załączników tym lepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3734 PostWysłany: 20 Kwi 2017 19:24 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Tak, ULC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3735 PostWysłany: 20 Kwi 2017 19:26 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@‌efffka‌ Jeśli masz taką dokumentację ;) to nie wahaj się jej użyć i pisz do ULC. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3736 PostWysłany: 21 Kwi 2017 07:00 

Rejestracja: 25 Gru 2014
Posty: 91
Loty: 232
Kilometry: 401 776
Na ostatnią odpowiedź Pani miałam ochotę odpisać: "super, to czemu WSZYSTKIE inne samoloty latały, skoro pogoda na to nie pozwalała", ale się powstrzymałam :evil: Dzięki, klepnę pismo do ULC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3737 PostWysłany: 21 Kwi 2017 08:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Kojarzę taką sytuację kilka lat temu - w Niemczech przypętał się huragan, dmuchało naprawdę konkretnie, akurat wracałem z DUS do WAW. Jedyne dwa samoloty które były odwołane to połączenia LOT, z powodu huraganu właśnie. W obie strony, nie przyleciał z WAW, więc i nie wracał. Ponieważ akurat wtedy miałem kupione połączenie LH (mimo że zazwyczaj latałem LOTem), to normalnie poleciałem. Śmiem twierdzić że LOT łatwo się wybronił w tej sytuacji, bo dmuchało solidnie i niewykluczone że zahaczało o jakieś normy, które pozwalają na odwołanie takiego lotu. Pisać do ULC na pewno nie zaszkodzi, ale nastawiałbym się umiarkowanie na sukces.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3738 PostWysłany: 22 Kwi 2017 18:46 

Rejestracja: 22 Kwi 2017
Posty: 2
Witam Serdecznie

Chciałbym Państwa zapytać o dwie kwestie mojego przypadku.

Oczywiście zapoznałem się z regulacją prawną ale w moim przypadku sam nie wiem czy okoliczności wyłączają odpowiedzialność przewoźnika. Na pierwszą samodzielną podróż lotniczą wybrałem PEKIN kupując w ubiegłorocznej promocji bilet do PEKINU.

Był to lot łączony:
KAT – WAW – PEK (14.04) czas transferu w WAW 45 min
PEK - WAW – KAT (21.04) czas transferu w WAW 80 min

Dopytywałem na infolinii czy ten czas transferu nie jest zbyt krótki ale mówiono że skoro sprzedają to nie. Po tym doświadczeniu wiem że to jest mega ryzykowne i przy takim locie trzeba mieć ze 3,4 godziny czasu.
W tamtą stronę KAT miał opóźnienia 25 min i już w samolocie do WAW słyszeliśmy że nasz status jest „Krytyczny”. Zdążyliśmy tylko dla tego że PEK miał opóźnienie 1 godzinę. W drodze powrotnej PEK miał wylot o 10:48 zamiast o 8:45 dlatego też nie zdążyliśmy w WAW na samolot do KAT (z lądowaniem w KAT o 14:30).
Kolejny lot do KAT był ok 22 (za ok 8-9 godzin). Wybraliśmy transport pociągiem i do Katowic dotarliśmy ok 19:20. Do miejsca docelowego dotarliśmy z blisko 5 godzinnym opóźnieniem.
Przyczyną opóźnienia była kolejka do startu w PEK spowodowana ponoć remontem pasa startowego ? Wiele porannych samolotów w PEK miało opóźnienie. Problem Portu Lotniczego PEK.

Moje pytanie jest takie:
- czy złożenie wniosku o zwrot kosztów za pociąg nie spowoduje że utracę inne uprawnienia ?
- czy jest to okoliczność uzasadniająca ubieganie się o odszkodowania ?

Generalnie to sam LOT również nie powinien takich połączeń oferować bo w jedną stronę cudem zdążyłem a w drugą już niestety nie.

Dziękuję za pomoc oraz odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3739 PostWysłany: 22 Kwi 2017 18:55 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@AndrzejDMG - nie wiem czy jest sens składać wniosek o odszkodowanie za pociąg, weź po prostu 600€ (bo chyba tyle będzie za taki dystans) odszkodowania ryczałtowego - to pokryje koszt przejazdu z (dużą) nawiązką.
80 minut na przesiadkę to wcale nie tak mało. Przy lotach zgodnie z rozkładem dłuższe przesiadki oznaczają godziny nudy na lotnisku. Nie wiem dlaczego uważasz, że nie należy sprzedawać takich biletów - gdyby wszystko było o czasie, to nie byłoby problemu z przesiadką, a w razie opóźnienia linia za darmo przenosi rezerwację na kolejny rejs, więc pasażer nie ma się czym martwić, bo jeśli tylko dolot do miejsca docelowego opóźni się o ponad 3h, to przysługuje mu całkiem spore odszkodowanie.
Kod lotniska w Katowicach to KTW.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3740 PostWysłany: 22 Kwi 2017 19:05 

Mi wychodzi, ze sam bez porozumienia z Lotem wybrał pociąg, a więc skucha
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9423 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190 ... 472  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group