Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

Historia lotów z flightradar
historia-lotu-na-flightradar,18,8917

Czy odszkodowanie za lot przysługuje?
UE-UE przysługuje
UE-NONUE przysługuje
NONUE-UE przewoźnik unijny (przynajmniej jeden odcinek) przysługuje
NONUE-UE przewoźnik pozaunijny nie przysługuje


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9471 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168 ... 474  Następna
Autor Wiadomość
#3281 PostWysłany: 23 Paź 2016 21:26 

makesiu napisał(a):


autorowi np. tematu
przesuniety-lot-czarterowy-rainbow,1498,96009

zapodałeś argument ku wygranej (zresztą większość TU i tak była pewna takiego werdyktu w tej i cytowanych sprawach)
Góra
 PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#3282 PostWysłany: 26 Paź 2016 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2010
Posty: 120
Hej, u mnie sprawa jest całkiem świeża i dość nietypowa.
Zapewne część z Was słyszała o katastrofie lotniczej na Malcie, która miała miejsce w poniedziałek rano, 24.10. Przez ten wypadek nasz powrotny lot Ryanairem do Poznania został najpierw opóźniony a ostatecznie odwołany i przeniesiony na następny dzień. Mieliśmy zapewnioną wodę (dwa razy przynieśli nam po małej butelce i voucher na 5 euro), oraz zakwaterowanie w hotelu i transport.

Czytałam, że odszkodowanie nie obejmuje przyczyn losowych, niezależnych od przewoźnika (no wypadek takowym jest), ALE:
1) mieliśmy wylecieć o 6:50, jednak wylot się opóźniał ze względu na jakieś drobne usterki w elektronice - musieli restartować system. Trwało to może z pół godziny, a w międzyczasie zdarzył się ten nieszczęśliwy wypadek :-/
2) najpierw podali informację, że usterkę naprawili, ale ze względu na pożar w okolicy lotniska muszą poczekać, dopiero po jakichś 15 min podali, że to był wypadek. Z samolotu wypuścili nas grubo po godz. 8:00. Lot miał status opóźnionego, dopiero po 10:00 zmienił status na odwołany.
3) ok. godziny 12:30 pozostałe loty zostały przywrócone a tylko Ryanair nie przywrócił i jakoś po 13:00 nas zabrali do hotelu.

Czy w takiej sytuacji jest jakaś szansa na odszkodowanie? Teoretycznie można by przyjąć, że gdyby samolot wystartował punktualnie to uniknęlibyśmy odwołania lotu + to, że po kilku godzinach pozostali przewoźnicy wznowili loty a Ryan nie. Do tego doszło to, że każdy z nas (a było nas łącznie 4) ma swoje obowiązki i pracę, a tu dodatkowy dzień urlopu trzeba było kombinować + to, że kolega stracił jeden dzień szkolenia, na które miał jechać we wtorek.
Góra
 Profil Relacje PM off
cavani lubi ten post.
 
      
#3283 PostWysłany: 27 Paź 2016 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
Lot XT8449 (Yogyakarta -> Denpasar) opóźniony o ok. 5,5h. O opóźnieniu zostaliśmy poinformowani ok. 10h przed wylotem (mailowo - w środku nocy przed pierwotnym terminem wylotu). Oficjalnej przyczyny nie poznaliśmy, ale zapewne chodziło o problemy z głównym przewodem paliwowym na lotnisku-hubie (internet twierdzi, że tego dnia wystąpił taki problem).
Wkurzyłem się niemiłosiernie, ale na szczęście poinformowali przed czasem, a nie po przybyciu na lotnisko. Zacząłem szukać innych opcji, ale było już na tyle późno, że zysk czasowy byłbym minimalny, a zachodu logistycznego sporo. Zdecydowaliśmy poczekać.
Po dotarciu na lotnisko okazało się, że lot jest opóźniony o kolejne pół godziny, ale jako rekompensatę dostaliśmy paczkę jedzenia z CFC (lokalna podróba KFC), oraz 300k IDR (~90 zł). Dalszych opóźnień nie było.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3284 PostWysłany: 27 Paź 2016 11:22 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 196
Kilometry: 405 756
niebieski
Anya napisał(a):
Hej, u mnie sprawa jest całkiem świeża i dość nietypowa.
Zapewne część z Was słyszała o katastrofie lotniczej na Malcie, która miała miejsce w poniedziałek rano, 24.10. Przez ten wypadek nasz powrotny lot Ryanairem do Poznania został najpierw opóźniony a ostatecznie odwołany i przeniesiony na następny dzień. Mieliśmy zapewnioną wodę (dwa razy przynieśli nam po małej butelce i voucher na 5 euro), oraz zakwaterowanie w hotelu i transport.

Czytałam, że odszkodowanie nie obejmuje przyczyn losowych, niezależnych od przewoźnika (no wypadek takowym jest), ALE:
1) mieliśmy wylecieć o 6:50, jednak wylot się opóźniał ze względu na jakieś drobne usterki w elektronice - musieli restartować system. Trwało to może z pół godziny, a w międzyczasie zdarzył się ten nieszczęśliwy wypadek :-/
2) najpierw podali informację, że usterkę naprawili, ale ze względu na pożar w okolicy lotniska muszą poczekać, dopiero po jakichś 15 min podali, że to był wypadek. Z samolotu wypuścili nas grubo po godz. 8:00. Lot miał status opóźnionego, dopiero po 10:00 zmienił status na odwołany.
3) ok. godziny 12:30 pozostałe loty zostały przywrócone a tylko Ryanair nie przywrócił i jakoś po 13:00 nas zabrali do hotelu.

Czy w takiej sytuacji jest jakaś szansa na odszkodowanie? Teoretycznie można by przyjąć, że gdyby samolot wystartował punktualnie to uniknęlibyśmy odwołania lotu + to, że po kilku godzinach pozostali przewoźnicy wznowili loty a Ryan nie. Do tego doszło to, że każdy z nas (a było nas łącznie 4) ma swoje obowiązki i pracę, a tu dodatkowy dzień urlopu trzeba było kombinować + to, że kolega stracił jeden dzień szkolenia, na które miał jechać we wtorek.


Ja z tego samego lotu, a raczej nielotu. ;)
Pisz śmiało do nich, to nic nie kosztuje, a szansa na pewno jest.
Ja wysłałem wniosek reklamacyjny, zgłoszenie zarejestrowane. Napisali, że przepraszają i w ogóle jest im przykro, no i że będą rozpatrywać reklamację. Jak dla mnie sprawa jest oczywista i odszkodowanie się należy, ale wiadomo że z Ryanem łatwo nie jest.
Z tego co wyśledziłem to nasz awaryjny samolot poleciał sobie o 13.55 jeszcze tego samego dnia do Bergamo, a nam lot skasowali i przełożyli na dzień następny innym samolotem, który przyleciał z Poznania, do którego wcześniej przyleciał pusto z Frankfurt Hahn.
Tak jak mówisz, wszystkie loty wznowiono od godz. 11.30, kiedy port lotniczy został otwarty poza oczywiście tylko dwoma FR. (Poznań i Kowno) Gdyby te loty się odbyły w godzinach południowych nie miałbym pretensji, choć faktycznie gdyby nie czekanie na mechanika, to zdążylibyśmy odlecieć jeszcze przed katastrofą. Ale w tej sytuacji 2 dni w plecy, mnóstwo godzin koczowania na lotnisku + dodatkowo przed hotelem, w którym zapewnili jedynie śniadanie. No nie daruję... ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Anya lubi ten post.
 
      
#3285 PostWysłany: 27 Paź 2016 11:39 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Nie zapomnijcie nas poinformować o uzyskanym odszkodowaniu :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
Anya lubi ten post.
 
      
#3286 PostWysłany: 28 Paź 2016 17:56 

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 45
Hej :)
Moja bliska rodzina padła ofiarą felernego lotu na Dominikanę z biurem TUI ale lot odbywał się Tuifly. Zastanawiam się w tej sytuacji czy z ewentualnym pismem o odszkodowanie powinnam zwracać się do biura podróży czy od razu celowac bezpośrednio w linię lotniczą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3287 PostWysłany: 29 Paź 2016 19:23 

Rejestracja: 14 Lut 2016
Posty: 34
Chciałbym się tylko upewnić,
czy w przypadku lotu odwołanego z powodu mgły, jedyne co mogę dostać to zwrot kosztów za bilet lub zamiana lotu na inny czy jest szansa na coś więcej ? Lot Ryanair
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3288 PostWysłany: 30 Paź 2016 01:17 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
+ prawo do opieki, czyli posiłki adekwatne do czasu oczekiwania na zamieniony lot
+ nocleg
+ 2 emaile, telefony, faxy lub telexy (dalekopisy) - przyznam że ta ostatnia opcja jest bardzo kusząca, bo chciałbym zobaczyć minę obsługi jak usłyszą prośbę o wysłanie dalekopisu ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3289 PostWysłany: 31 Paź 2016 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3074
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
sobota, krajówka LO GDN-KRK. pilot informuję o awarii systemu przeciwoblodzeniowego i zawijamy do WAW.
a tam po 1h podstawiają autokar i w ten sposób po kolejnych 4,5h jesteśmy w Krakowie.

będzie 250e czy nie będzie bo "siła wyższa" ? ;)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
danziger lubi ten post.
 
      
#3290 PostWysłany: 31 Paź 2016 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
@‌marcino123‌
Lecieliśmy więc razem...he,he. I autokarem Raf Transu z WAW do KRK też się bujałem. :)
6 godzinne opóźnienie.
Mam już gotowe kwity - składam claima do LOTu w środę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3291 PostWysłany: 31 Paź 2016 22:54 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Jak dla mnie zwykła awaria. Kasa według nowego orzeczecznictwa sie należy :D ja bym probowal
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 uważa post za pomocny.
 
      
#3292 PostWysłany: 31 Paź 2016 23:07 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2748
złoty
Tym bardziej, że dzień wcześniej rejsy SP-EQD były 2 razy odwołane (LO399 WAW-HAM i LO3502 KRK-GDN) - wg mnie coś już musiało wtedy szwankować i nie zdołali tego skutecznie naprawić.
Ja na ten rejs się w sobotę w KRK nie doczekałem, przenieśli mnie dopiero na 15.00 (na 12.00 był komplet).
Reklamacja do LOTu złożona w niedzielę, dzisiaj przyszło potwierdzenie otrzymania.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 uważa post za pomocny.
 
      
#3293 PostWysłany: 01 Lis 2016 18:19 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 542
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Mam bilet Waw-Svo-hkg powrotny aeroflotem
Lot z hkg do moskwy wylecial z.opoznieniem (nie znam przyczyny ale raczej nie sila wyzsza) przez co spoznilem sie na wylot do warszawy z moskwy. Zmienili mi bilet na pozniejszy lot LO który rozkladowo przylatuje 2:55minut pozniej do waw niz wedle mojego pierwszego biletu. Odleglosc wawa moskwa to mniej niz 1500km wiec czy należy mi sie 250 euro? Niby wylot mialem z hkg ale podroz na bilecie zaczalem w wawie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3294 PostWysłany: 01 Lis 2016 18:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
@‌wilczagorka‌
Lot niewspólnotową linią z kraju trzeciego do Unii, więc odszkodowanie nie przysługuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wilczagorka lubi ten post.
wilczagorka uważa post za pomocny.
 
      
#3295 PostWysłany: 01 Lis 2016 19:13 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 542
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Dzieki, tak podejrzewalem
Tylko ze zastanawialo mnie, ze w rozporzadzeniu w zakresie w podpunkcie 1b jest, ze dotyczy tez ladowan w krajach UE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3296 PostWysłany: 01 Lis 2016 21:47 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 115
Mialem lot opozniony o 1 dzien, ktorego ostatecznie nie odbylem bo pracownik lotniska zmienil mi trase lotow (tak czy owak z nowa trasa dotarlem na miejsce 20h pozniej niz mialem dotrzec planowo pierwotnym lotem). Wypelnilem w tej sprawie formularz praw pasazera i wyslalem poczta do Urzedu Lotnictwa Cywilnego.
1. Czy przysluguje mi odszkodowanie za cos takiego?
2. Ile trzeba czekac na odpowiedz z ULC? List wyslalem 3 tygodnie temu, 2 tygodnie temu dostarczono i nadal bez odzewu...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3297 PostWysłany: 01 Lis 2016 21:58 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@‌Kafar‌ Przysługuje jeśli przyczyna opóźnienia wynika z winy przewoźnika.Na odpowiedź czasem czeka się nawet kilka miesięcy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kafar lubi ten post.
 
      
#3298 PostWysłany: 01 Lis 2016 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
@‌Kafar‌
W pierwszej kolejności należałoby wysłać (niekoniecznie pocztą) prośbę o wypłatę odszkodowania do linii lotniczej, bo często interwencja ULC (lub jego odpowiednika) nie jest wcale potrzebna. W odpowiedzi od przewoźnika możemy również uzyskać informację o przyczynie opóźnienia/odwołania lotu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3299 PostWysłany: 01 Lis 2016 22:48 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 115
Lot byl opozniony z powodu problemow technicznych z samolotem. Do linii juz pisalem skarge, poniewaz dowod zlozenia skargi do linii musze zalaczyc do wniosku do ULC. Jesli linia nie odpowie w ciagu miesiaca, to mam prawo napisac do ULC, co tez zrobilem. Linia odpisala po 37 dniach :) z prosba o wypelnienie jakiegos formularza reklamacyjnego, w ktorym musze zaladowac wszystkie paragony za jedzenie, noclegi itp. i inne straty finansowe (np. wynagrodzenie, ktore bym dostal jakbym zamiast czekac na samolot siedzial w pracy) jakie mialem w ciagu tego lotu. Wiec wydaje mi sie, ze jakbym wypelnil ten formularz, to oni by mi zwrocili tylko za takie wydatki, a jak napisze do ULC to moge wyegzekwowac odszkodowanie 600 euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3300 PostWysłany: 01 Lis 2016 23:02 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@‌Kafar‌ Jeśli za twój opóźniony lot zgodnie z cennikiem przysługuje odszkodowanie 600 E linia też by ci tyle powinna przyznać i byłoby szybciej więc chyba się pospieszyłeś z tym ULC ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9471 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168 ... 474  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group