Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

Historia lotów z flightradar
historia-lotu-na-flightradar,18,8917

Czy odszkodowanie za lot przysługuje?
UE-UE przysługuje
UE-NONUE przysługuje
NONUE-UE przewoźnik unijny (przynajmniej jeden odcinek) przysługuje
NONUE-UE przewoźnik pozaunijny nie przysługuje


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9423 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140 ... 472  Następna
Autor Wiadomość
#2721 PostWysłany: 16 Mar 2016 14:43 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Final mojej sprawy juz nastapil tydzien temu(należy przeszukać ten temat na podstawie moich postów). Ryanair tydzień temu dokonał wpłaty 1200e na moje konto.

Moje doświadczenia:
Trzeba molestować ULC, telefonować, urzędniczka która przez miesiąc nie odpowiadała na telefony i maile, dopiero zaczęła pracować jak poszła skarga do Prezes.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2722 PostWysłany: 18 Mar 2016 00:47 

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 5
tyle ze ja sie kontaktuje z ULC z Grecji i mam kontakt bardzo ograniczony tzn tylko e-maile :(
i skoro sami się mnie pytają czy mam już pieniądze to ja juz nie wiem co mam robić :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2723 PostWysłany: 31 Mar 2016 14:49 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
witajcie
czekam na lotnisku w Beauvais na samolot Ryanair do Warszawy i niestety okazało się, że dziś strajkują Francuzi i loty są odwoływane i opóźnione.
Mój na ten moment jest opóźniony ponad 2 godziny i cały czas rośnie.
Czy moglibyście mi powiedzieć co mi przysługuje w tej sytuacji i czego się domagać?
z góry dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2724 PostWysłany: 31 Mar 2016 14:56 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Jesli strajkuje obsluga to linie zawsze umywaja rece jako "z przyczyn niezaleznych od przewoznika"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2725 PostWysłany: 31 Mar 2016 15:02 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Niezależnie od przyczyny opóźnienia / odwołania lotu linia powinna udzielić pasażerowi stosownej do okoliczności i czasu poślizgu pomocy: wydać voucher na posiłek albo go dostarczyć, zapewnić możliwość wykonania dwóch rozmów telefonicznych (albo zwrócić ich koszty), ewnetualnie dać nocleg, zmienić bilet na inny lot itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2726 PostWysłany: 31 Mar 2016 18:21 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
To juz trzeci strajk Francuzów w ciągu dwóch miesięcy. Ktoś zna francuski internet na tyle, żeby mógł napisać o co im chodzi?

Cytując Ryanaira:
Cytuj:
Since 2009, French ATC have staged 41 days of strikes, closing the skies over Europe, and causing cancellations for millions across Europe.
http://www.keepeuropesskiesopen.com/

Planując podróż bardziej obawiam sie Francuzów z ATC niż Belgów z Molenbeek. Może na stronie tego związku podają jakies informacje, z których mozna mniej więcej ocenic kiedy planują strajki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2727 PostWysłany: 31 Mar 2016 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Skrót ostatnich 2 akapitów z http://www.ladepeche.fr/article/2016/03 ... d-hui.html

Coraz mniej kontrolerów + coraz więcej ruchu + rzekome zacofanie technologiczne + deficyty w inwestycjach.

Info o strajkach w Europie podaje na Twitterze Eurocontrol.
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 uważa post za pomocny.
 
      
#2728 PostWysłany: 05 Kwi 2016 20:59 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Witam. Leciała dziś BER- AUH. Po drodze ktoś się źle poczuł i lasowalismy w Ankarze. Samolot w AUH był 2 godz później o nie zdążyłem na lot do BOM.
Będę na miejscu 6 godz później. Czy coś mi przysługuje czy to siła wyższa.

I drugie pytanie. Mam rano lot bom-goi RTV. Wiadomo że nie zdążę. Kupuje nowy OW. Czy powrót też mi przepada czy na lotnisku iść do air india i załatwiać aby nie lasowalismy powrotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2729 PostWysłany: 05 Kwi 2016 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
Kian napisał(a):
Witam. Leciała dziś BER- AUH. Po drodze ktoś się źle poczuł i lasowalismy w Ankarze. Samolot w AUH był 2 godz później o nie zdążyłem na lot do BOM.
Będę na miejscu 6 godz później. Czy coś mi przysługuje czy to siła wyższa.

I drugie pytanie. Mam rano lot bom-goi RTV. Wiadomo że nie zdążę. Kupuje nowy OW. Czy powrót też mi przepada czy na lotnisku iść do air india i załatwiać aby nie lasowalismy powrotu?


Postaw pytanie odwrotnie, czy to że ktos z pasażerów sie zle poczuł to wina przewoźnika? Może gdyby była to stewka lub pilot miałoby znaczenie.
Drugie pytanie jest wałkowane na forum non stop, opuszczenie odcinka skutkuje nieważnością kolejnych segmentów
powodzenia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2730 PostWysłany: 05 Kwi 2016 21:55 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@Kian chyba lot powrotny do BOM jest do uratowania-warto przynajmniej spróbować ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2731 PostWysłany: 05 Kwi 2016 22:06 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Właśnie do nich pisze.powrot dopiero za 9 dni więc może się uda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2732 PostWysłany: 06 Kwi 2016 06:42 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Na lotnisku podszedłem do punktu lini,powiedziałem co i jak i sprzedali mi nowy bilet baz jakiś oplat- około 50%taniej. Powrót zostawili bez zmian
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#2733 PostWysłany: 12 Kwi 2016 01:00 

Rejestracja: 23 Lut 2015
Posty: 59
Loty: 46
Kilometry: 51 607
Czy istnieje jakiś termin, który określa, że zaplanowany wcześniej strajk kontrolerów lotu nie zalicza się już do czynników niemożliwych do przewidzenia przez linie lotnicze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2734 PostWysłany: 12 Kwi 2016 01:09 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 800
niebieski
arthurols napisał(a):
Czy istnieje jakiś termin, który określa, że zaplanowany wcześniej strajk kontrolerów lotu nie zalicza się już do czynników niemożliwych do przewidzenia przez linie lotnicze?


W Rozporządzeniu nie chodzi o czynniki niemożliwe do przewidzenia tylko o ich skutki niemożliwe do uniknięcia. Choćby przewoźnik wiedział, że strajk kontrolerów nastąpi dopiero za rok, to mimo to nie wyśle przecież na wieże kontroli swoich pracowników.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2735 PostWysłany: 12 Kwi 2016 01:23 

Rejestracja: 23 Lut 2015
Posty: 59
Loty: 46
Kilometry: 51 607
Ale może na przykład przekierować lot na inne lotnisko, zmienić jego godzinę lub wystarczająco wcześnie poinformować pasażerów, co umożliwi zmianę lotu.

Chodzi mi dokładnie o to, że o ostatnim strajku włoskich i greckich kontrolerów z 9.04.16 było wiadomo już 6.04. o ile nie wcześniej. Mimo to Ryanair postanowił poinformować pasażerów dopiero 8.04. o 16:00. Myślę, że jeśli działania mające na celu minimalizację niedogodności pasażerów odwołanych lotów mogły zostać podjęte wcześniej. A tak na niecałe 24h przed planowanym lotem zostałem poinformowany o odwołaniu lotu, a dwie godziny później Pani konsultant poinformowała mnie, że wszystkie loty na następny tydzień są już obłożone i sugeruje domagać się zwrotu i szukać biletów w innych liniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2736 PostWysłany: 12 Kwi 2016 03:15 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 800
niebieski
Niejednokrotnie zapowiadane strajki - zarówno kontrolerów, jak i samych załóg - były odwoływane i stąd pewnie wynika polityka późnego odwoływania lotów.

Generalnie musiałbyś wykazać, że Ryanair nie podjął wszelkich racjonalnych środków w związku ze strajkiem, którego przyczyna jest jednak niezależna od przewoźnika.

arthurols napisał(a):
sugeruje domagać się zwrotu i szukać biletów w innych liniach.


Pamiętaj, że zamiast zwrotu przysługuje Ci również zmiana planu podróży na porównywalnych warunkach, w tym również inną linią lotniczą (chociaż Ryan pewnie będzie próbował Cię przekonać, że tak nie jest).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2737 PostWysłany: 17 Kwi 2016 19:47 

Rejestracja: 27 Gru 2015
Posty: 25
Cześć. Czy ktoś posiada doświadczenie związane z odwołaniem lotu przez greckie linie AEGEAN AIRLINES z powodu strajku na lotnisku? Odwołali mi lot Stambuł-Ateny ok 2 tygodnie temu. W Atenach miałam spędzić 2 dni i stamtąd lecieć do domu w piątek. Jednak zaoferowali przesunięcie lotu na poniedziałek (co wcale mnie nie ratowało gdyż w poniedziałek miałam być już w pracy) lub zwrot kosztów. Zdecydowałam się na zwrot kosztów i bezpośredni powrót z Istambułu do domu, gdyż żadne linie nie latały wtedy do Aten i nie dało się kupić zastępczego biletu. Niestety linie nie odpowiadają na e-maile. Co robić w takiej sytuacji? Czy jest szansa na odzyskanie jakichkolwiek pieniędzy jeśli nie miałam wykupionego ubezpieczenia na wypadek przesunięcia/odwołania lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2738 PostWysłany: 18 Kwi 2016 23:05 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 429
niebieski
Witam,
Moja kolejna sprawa z ULC, z tym ze ta wydaje się dosyć ciekawa. Prosiłbym o podpowiedz kogoś obeznanego, wg mnie odpowiednie będzie wysłanie przedsadowego wezwania do zapłaty. Samego sadu nie wykluczam, bo 2x400EUR jest warte zachodu ;)

Ale po kolei:
1. Skarga do linii - mam spadać na drzewo,
2. Skarga do ULC - przyznanie mi racji, usterka techniczna, ALE przewoźnik odmawia wypłaty odszkodowania (obszerna decyzja z ULC). ULC nakłada na przewoźnika karę finansową 4K PLN (nie dla mnie, a zasilenie budżetu państwa) ;)

I tu pytanie, co byście mi doradzili?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2739 PostWysłany: 19 Kwi 2016 01:09 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Możesz wysłać, ale skoro po decyzji ULC przewoźnik nadal odmawia wypłaty to nie liczyłbym że bez sądu się obędzie.
Mając decyzję ULC sprawa nie powinna być trudna.
Po otrzymaniu wyroku, jeśli nadal nie otrzymasz odszkodowania występujesz o klauzulę wykonalności i oddajesz sprawę do komornika.
Z ciekawości co to za przewoźnik ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
myca007 uważa post za pomocny.
 
      
#2740 PostWysłany: 19 Kwi 2016 07:47 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
myca007 napisał(a):
Witam,
Moja kolejna sprawa z ULC, z tym ze ta wydaje się dosyć ciekawa. Prosiłbym o podpowiedz kogoś obeznanego, wg mnie odpowiednie będzie wysłanie przedsadowego wezwania do zapłaty. Samego sadu nie wykluczam, bo 2x400EUR jest warte zachodu ;)

Ale po kolei:
1. Skarga do linii - mam spadać na drzewo,
2. Skarga do ULC - przyznanie mi racji, usterka techniczna, ALE przewoźnik odmawia wypłaty odszkodowania (obszerna decyzja z ULC). ULC nakłada na przewoźnika karę finansową 4K PLN (nie dla mnie, a zasilenie budżetu państwa) ;)

I tu pytanie, co byście mi doradzili?

Występowałeś do ULC o zaświadczenie, że decyzja jest ostateczna oraz że strona nie wystąpiła z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy?
Ja dopiero mając to zaświadczenie występowałem do przewoźnika z przedsądowym wezwaniem do zapłaty.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
myca007 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9423 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140 ... 472  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group