Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Mar 2014 20:28 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 13
Hej

Wiem ze ten temat byl juz prawdopodobnie poruszany ale zalezy mi na jak najaktualniejszych wiadomosciach dlatego pisze :-) wlasnie zaorientowalam sie ze waznosc mojego dowodu osobistego wygasla a za tydzien mam zaplanowany wylot do berlina a nastepnie do polski :-) czy bede miala problem przy odprawie ? jako ze w schengen teoretycznie nie sa wymagane dokumenty a wiele opinii sklania sie ku temu ze pracownicy lotniska sprawdzaja glownie zgodnosc danych z karta pokladowa :-)

Bede wdzieczna za wszelkie informacje :-) :-) :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 07 Mar 2014 20:33 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 13
Dodam ze bede leciec easyjet
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Mar 2014 21:04 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Ważność polskiego dowodu nie jest restrykcyjnie sprawdzana przy lotach Easyjet za granicą w strefie Schengen, jeśli jednak ktoś zauważy oczywiście może być duży problem. Koniecznie weź ze sobą paszport na wszelki wypadek.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Mar 2014 21:06 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 555
niebieski
tinusia napisał(a):
Hej

Wiem ze ten temat byl juz prawdopodobnie poruszany ale zalezy mi na jak najaktualniejszych wiadomosciach dlatego pisze :-) wlasnie zaorientowalam sie ze waznosc mojego dowodu osobistego wygasla a za tydzien mam zaplanowany wylot do berlina a nastepnie do polski :-) czy bede miala problem przy odprawie ? jako ze w schengen teoretycznie nie sa wymagane dokumenty a wiele opinii sklania sie ku temu ze pracownicy lotniska sprawdzaja glownie zgodnosc danych z karta pokladowa :-)

Bede wdzieczna za wszelkie informacje :-) :-) :-)


Teoretycznie w Schengen są wymagane dokumenty uprawniające do przekroczenia granicy, ewentualnie (ale i tak w rzeczywistości tak nie jest według mnie) praktycznie jest inaczej. Za każdym razem (przez 40 lotów, które odbyłam w Schengen) zawsze mój dokument tożsamości (paszport lub dowód osobisty) był mnie lub bardziej dokładnie sprawdzany.
Nie masz ważnego paszportu?
Skąd masz wylot do Berlina?
Skoro bilet już kupiony, to zawsze warto spróbować - tak jak napisał maciejwrocław, który mnie uprzedził w odpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Mar 2014 22:31 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 13
Mam wylot z nice wlasnie w tym problem ze nie mam paszportu zostal w kraju .... :( :( jak sobie przypominam to wczesniej jak latalam nie byl jakos dokladnie sprawdzany ale teraz to juz sie tak zestresowalam ze sama nie wiem... w sumie prawo mowi ze na niewaznym dokumencie obywatel ma prawo wrocic do kraju ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Mar 2014 22:37 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 13
Dzieki za wszelkie info pytam bo kiedy w grudniu plynelam promem do Szwecji pogranicznik nawet nie zapytal o dokumenty dodam ze jechalismy autem :-)tzn zgadzala mu sie ilosc osob z iloscia na karcie i w droge :-D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Mar 2014 22:41 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 13
Na forum pisza rozne rzeczy jedni ze mozna i przechodza nawet ulamane dowody ...inni ze nie a jeszcze inni ze wlasnie w easyjet nie bardzo zwracaja na to uwage i ze wychodza z zalozenia ze lepiej sie takiej osoby pozbyc :D piszcie jak cos wiecie :-) !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Mar 2014 22:45 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 13
Dodam ze odprawa online zrobiona i tam nie wymagali danych dokumentu a wiem ze wczesniej takie dane byly wymagane hmmmm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Mar 2014 00:25 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Niczym się nie stresuj i normalnie na lot idź. Nikt tego nie będzie sprawdzał!
Na przyszłość jednak napiszę, że polskie stewki bardzo lubią na datę ważności polskich dowodów zwracać uwagę...
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Mar 2014 00:58 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 13
Dzieki MaciejWroclaw :) ulzylo mi :-) na cale szczescie z Berlina wracam busem, ale tez slyszalam o nadgorliwosci polskich urzednikow :D. Pozostaje leciec i myslec ze Francuzi okaza sie mniej restrykcyjni ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Mar 2014 01:25 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
tinusia napisał(a):
Dzieki za wszelkie info pytam bo kiedy w grudniu plynelam promem do Szwecji pogranicznik nawet nie zapytal o dokumenty dodam ze jechalismy autem :D

Tak właśnie działa Schengen, nie ma kontroli przez "pograniczników" .
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Mar 2014 01:28 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
tinusia napisał(a):
Dzieki MaciejWroclaw :) ulzylo mi :-) na cale szczescie z Berlina wracam busem, ale tez slyszalam o nadgorliwosci polskich urzednikow :D. Pozostaje leciec i myslec ze Francuzi okaza sie mniej restrykcyjni ;)

Żadni urzędnicy nie sprawdzają dowodów, jak już to obsługa czy ochrona lotniska, portu itd , no chyba ze trafisz na kontrole celną, ale akurat oni do ważności dokumentu nic nie mają.
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Mar 2014 11:39 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 13
A w takim razie czyobsluga lotniska bywa nadgorliwa ? tak z waszych doswiadczen, bo mnie do tej pory traktowali raczej milo i przyjemnie ;) a nie posiadam nic do oclenia takze tutaj nie mam sie czego obawiac :-) czyli w takim razie konstatujac moge zabrac dowod i w droge ?? :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Mar 2014 11:48 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 13
No i w takim razie czy zdarzylo sie wam ze obsluga lotniska robila problemy z takiego powodu, zdjecie w dowodzie aktualne a dokument po terminie niecale trzy miesiace, dodam tez ze chodzi o sam przelot nie wloczenie sie po UE bez waznego dokumentu :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Mar 2014 12:15 

Rejestracja: 05 Lis 2010
Posty: 64
Prawdopodobnie w Warunkach Przewozu u przewoźników jest jakiś zapis, że pasażer musi mieć ważny dokument tożsamości. Wtedy linia może odmówić wstępu na pokład, nawet jeśli służby graniczne przepuszczą takiego pasażera.
Koledze kiedyś odmówiono wstępu na pokład Ryanaira, właśnie ze względu na przeterminowany dowód. Zauważył to pracownik check-in'u... (kolega leciał z bagażem rejestrowanym)
Jeśli możesz, weź inny dokument, albo wyrób jakiś dowód/paszport tymczasowy (o ile jest taka możliwość?).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Mar 2014 14:47 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 13
Niestety czasu juz nie mam na wyrobienie dokumentu ... Tak slyszalam o Ryanaira ale wiem tez ze oni nawet przy odprawie online wymagaja danych dokumentu tutaj nie mialam takiej potrzeby... sama juz nie wiem ... :-/ prawdopodobnie jak bym tego nie zauwazyla pewnie bym poszla na lot niczym sie nie stresujac a tak ... zastanawia mnie tez w jaki sposob ewentualnie obsluga moze to zauwazyc skanuja dokumenty ? ja z tego co pamietam dane z dowodu wpisywane byly recznie ... a wszyscy ktorzy w ostanim czasie lecieli stwierdzili ze nie ma sie czym az tak stresowac i zebym poszla na zywiol :-) Jezeli macie jeszcze jakies wiadomosci piszcie prosze ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Mar 2014 14:55 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
zastanawia mnie tez w jaki sposob ewentualnie obsluga moze to zauwazyc

Spojrzy na datę ważności.
Góra
 Profil Relacje PM off
shiver lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 08 Mar 2014 18:39 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 13
Zastanawia mnie tez gdzie tu logika sprawdzania daty skoro na promie tego nie robili, wrecz nie chcieli zadnych dokumentow a przeciez tez przekraczalam teoretycznie granice. Czy w takim razie droga powietrzna jest specjalnie sprawdzana i czy skoro na zdjeciu wygladam tak samo ta data bedzie dla nich az tak wazna ???? :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Mar 2014 19:03 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
tinusia napisał(a):
Zastanawia mnie tez gdzie tu logika sprawdzania daty skoro na promie tego nie robili, wrecz nie chcieli zadnych dokumentow a przeciez tez przekraczalam teoretycznie granice. Czy w takim razie droga powietrzna jest specjalnie sprawdzana i czy skoro na zdjeciu wygladam tak samo ta data bedzie dla nich az tak wazna ???? :?

Jeszcz raz , nie ma kontroli dokumentów w strefie Schengen , a w samolotach ze względów bezpieczeństwa są specjalne wymagania , zapewne te same wymagania są na lotach krajowych. To że na promie, autobusie, samochodzie nie sprawdzali nie ma to żadnego znaczenia.
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Mar 2014 20:18 

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 97
Zbanowany
Zerknij najpierw do warunków przewozu easyjeta. Tam pewnie będzie coś na ten temat.
Pomimo że teoretycznie członkostwo w schengen gwarantuje swobodę przekraczania granic państwowych, to przepisy krajowe mówią, że będąc na terytorium kraju trzeba mieć dokument potwierdzający tożsamość. Przewoźnicy nie mają obowiązku sprawdzenia tożsamości oraz legalności pobytu pasażera podróżującego wewnątrz strefy, natomiast ze względów szeroko pojętego bezpieczeństwa mają prawo to kontrolować. Wszystko zależy zatem od widzimisię linii. Inaczej wygląda sprawa kiedy nadajesz bagaż, bo tu już przewoźnik ma obowiązek upewnić się, że przypisał bagaż do odpowiedniego podróżnego, więc sprawdzi Twój dokument tożsamości.
Lowcosty kontrolują dokumenty głównie ze względu na to, żeby uniemożliwić wykorzystywanie biletów przez osoby trzecie. Jeżeli podczas tej kontroli agent zerknie na datę ważności, to będzie już jego decyzją (albo decyzją linii) czy Cię zaakceptować czy nie.
Raczej tutaj nie dostaniesz jednoznacznej odpowiedzi, że spokojnie Ci się uda, albo że na pewno Ci się nie uda.
Rozważyłbym też na Twoim miejscu przesłanie paszportu z Polski. Masz jeszcze kilka dni do odlotu, a wysyłając kurierem - najtańszy za ok. 50PLN - powinnaś się wyrobić. W sumie wydasz na podróż niewiele więcej, ale przynajmniej oszczędzisz sobie niepotrzebnego stresu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group