Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Sty 2020 17:02 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 81
Czy ktoś może leciał z dzieckiem LOT-em do USA (Dreamliner) w sytuacji gdy dziecko było trochę za duże na kołyskę. Poprzez 'trochę za duże' mam na myśli wagę (kołyska jest do 10kg), a moje dziecko będzie miało wteyd ok 12-miesięcyi będzie pewnie ważyć nieco ponad (ok. 10.5kg). Czy dostępność kołyski zależy wtedy od humoru obsługi lotu czy macie jakiś inny patent na podróżowanie z dzieckiem w takim wieku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 07 Sty 2020 18:22 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
W LO kołyski teoretycznie są dla dzieci poniżej 6 miesiąca życia (bo jeszcze mało ruchliwe) i do 10kg. W praktyce jednak nie przestrzega się tego bardzo rygorystycznie (na kołysce jest chyba nawet napisane że jest do 12kg). Istotne jest czy dziecko zmieści się do kołyski i będzie chciało tam leżeć (np z wystającymi nogami). Długość kołyski to ok 70cm.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Sty 2020 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
Ja co prawda nie leciałam LOT, a Turkish Airlines, ale moje dziecko miało 1,5 roku i z kołyski totalnie wystawało. Wyglądało to jakby moja pociecha siedziała na rozkładanym fotelu, a nie leżała w łóżku. Niemniej jednak córce bardzo się podobało, a załoga nie miała z tym problemu, przy czym to było raczej rozwiązanie doraźne niż sposób na spędzenie całego lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Sty 2020 20:34 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Jak już jest taki temat to dopytam, może kiedyś się przyda. Żeby dostać to łóżeczko wystarczy zarezerwować jedno z tych miejsc przy ścianie, czy trzeba jeszcze jakoś dodatkowo to rezerwować? Jest tyle łóżek ile miejsc? Czy jest ryzyko, że zabraknie? Jak to formalnie działa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Sty 2020 06:27 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Musisz wcześniej zgłosić potrzebę do linii lotniczych, kołysek jest zazwyczaj mniej niż ścianek. No i najpierw upewnij się że na danym locie są w ogóle kołyski, zależy jakim modelem będziecie lecieć. Co do rezerwacji miejsca przy ściance, w niektórych liniach każą Ci zapłacić dodatkowo, w innych zrobią to za darmo jeśli zgłosisz odpowiednio wcześnie. Same kołyski są bezpłatne (ale co z tego jak nie masz miejsca by je zawiesić ;) )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 08 Sty 2020 10:35 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 81
Więc ja jestem w sytuacji kiedy mój syn będzie na granicy lub delikatnie przekraczał wagowo ten limit i nie chciałbym wylądować w samolocie na 11h locie z dzieckiem na kolanach. Alternawyą jest dokupienie biletu z 25% zniżka dla dziecka w wieku 2-11 lat, ale wtedy lot wymaga fotelika....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Sty 2020 14:12 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 407
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
@mateop leciałem ostatnio KLM i tam kołyska była dla dziecka do 12 miesięcy i 10kg, moja córka miała w dniu lotu 13miesięcy i ważyła pewnie z 9kg. Jest dość długa ;), więc lekko musiała mieć zgięte nogi. Z 12h lotu przespała tam może z 3h. Reszta na naszych nogach plus zabawa pod nimi jak i na korytarzu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Sty 2020 18:52 

Rejestracja: 31 Sty 2018
Posty: 104
Washington napisał(a):
Musisz wcześniej zgłosić potrzebę do linii lotniczych, kołysek jest zazwyczaj mniej niż ścianek. )


Tez nie zakladaj, ze kazdy kto dostanie miejsce z tym stolikiem na kolyske to zawsze z dzieckiem leci. Te miejsca sa przydzielane normalnie kazdemu, jak nie ma pelnego samolotu ludzi z niemowlakami, ktorzy sobie te miejsca zarezerwowali.
Mialem lot gdzie ja jedyny lecialem z niemowlakiem przy takim miejscu. A inni zrobili sobie z tego stoliki na posilki.

Z tymi wagowymi limitami to stewardesy sa tam decydentkami. Jedna moze sie uprzec ze dziecko za duze I Ci nie da tego krzeselka.

W moim przypadku mialem lot, ze zajelo mi jakies dwie godziny uspienie dziecka. Moja glupota, ze raczkowal po placu zabaw na lotnisku I tak sie naladowal emocjami, ze bite 2h plakal.
Wreszcie polozylismy go do kolyski/krzeselka. Zlapalem 2 buteleczki JD na sen I przyszla gwiazda o polnocy, ze kapitan wlaczyl pasy I zabierac niemowlaka do pasa na krzeselko. ( prawie dostala gonga od wspolpasazerow :) bo nie bylo czuc nawet malego ruchu samolotu )

Wczesniej tez marudzila cos ze chyba za duze dziecko na to lozeczko. Takze zalezy na kogo traficie. W pierwsza strone, spal na lozeczku z 3h bez przerwy I nikt nie nekal ze sa turbulencje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Paź 2022 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
travelerka napisał(a):
Ja co prawda nie leciałam LOT, a Turkish Airlines, ale moje dziecko miało 1,5 roku i z kołyski totalnie wystawało. Wyglądało to jakby moja pociecha siedziała na rozkładanym fotelu, a nie leżała w łóżku. Niemniej jednak córce bardzo się podobało, a załoga nie miała z tym problemu, przy czym to było raczej rozwiązanie doraźne niż sposób na spędzenie całego lotu.


Z ciekawości czy za tą kołyskę u Turka musiałaś coś płacić? Przez maila stwierdzili,że dodali mi kołyskę do rezerwacji, ale mam się skontaktować z call center żeby ją opłacić.


Ostatnio edytowany przez timu, 09 Paź 2022 01:29, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Paź 2022 22:35 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@timu Pierwsze słyszę, że za łóżeczko trzeba dopłacać.
Zweryfikuj to z przewoźnikiem, bo to by była jakaś nowość.
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 09 Paź 2022 01:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Zastanawiam się, czy nie chcą żebym opłacił miejsce dla dorosłego,przy którym ta kołyska będzie. Zadzwonię w poniedziałek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Paź 2022 22:08 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@timu w United przydzielono nam dwa miejsca przy ściance gdzie wiesza się kołyskę za darmo. Byłbym zaskoczony, gdyby Turkish miał inną politykę pod tym względem.
Góra
 Profil Relacje PM off
timu lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 10 Lis 2022 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Każą mi wykupić miejsce z dodatkową przestrzenią na nogi, jeśli to zrobię - wtedy mogę dostać kołyskę za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group