Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Mar 2018 22:20 

Rejestracja: 06 Maj 2014
Posty: 20
Cześć i czołem!

Nie znalazłam podobnego wątku, jeżeli coś podobnego jest proszę o wrzucenie linka i zamknę temat.

Chcę zakupić bilet lotniczy do USA. Aktualnie interesujące mnie bilety mogłabym nabyć na stronie DELTA. Wyszukałam również ceny biletów nas stronie KLM, która również oferuje bilety przewoźnika DELTA. I tu mam zagwozdkę. Jak wystukam co tam chcę na stronie KLM (bilet tam i z powrotem) i przechodzę do "Wybierz pakiet pasujący do Twoich potrzeb związanych z podróżowaniem", mam do wyboru opcje Light, Standard, Standard+.
Interesuje mnie opcja z bagażem rejestrowanym, więc powinnam wybrać Standard, ale dość mocna jest dopłata. Sprawdzam, więc Light, przechodzę kolejne kroki, aż do wpisania danych osobowych. Tutaj mam możliwość sprawdzenia szczegółów lotu. Sprawdzam. Tutaj napisane już jest że klasa podróży to Main Cabin. A przecież klasa Main Cabin (wg DELTA) oznacza chyba własnie bagaż rejestrowany wliczony w cenę? Tylko by wychodziło że różnica pomiędzy ceną KLM a DELTA to około 800 zł, na korzyść KLM.

Czy to wszystko możliwe, czy ja może coś gdzieś źle zrozumiałam?
Będę wdzięczna za pomoc :)
Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Wrz 2018 12:46, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 30 Mar 2018 19:57 

Rejestracja: 09 Sty 2018
Posty: 2
Jeśli Main Cabin to między Europą i USA pierwszy bagaż jest za free.
https://www.delta.com/content/www/en_US ... ecked.html
Góra
 Profil Relacje PM off
motylekxyz lubi ten post.
motylekxyz uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 01 Wrz 2018 18:14 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
a jeśli jest przesiadka juz w USA na lot krajowy to bagaż nadany w Europie jest dalej free czy placi się za część krajową?
jak jest w wypadku dłuższego postoju np 10h? czy rejestrowany muszę odebrać i nadać za 10h czy jeśli wszytko jest na 1 bilecie to bagaż ten przez ten czas czeka gdzieś na magazynie na lotnisku i mnie to nie interesuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Wrz 2018 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jesli przysługuje bagaz rejestrowany w danej taryfie, to na calej trasie. W USA Main Cabin to ekonomiczna, wiec sprawdz dobrze czy na pewno jest ten bagaz na stronie KLM, podejrzewam ze nie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Wrz 2018 09:38 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
Dzięki za odpowiedź lot jest Delta na całym odcinku z FRA do MIA z przesiadka w Atlancie. Wydaje mi się że Delta na lotach Europa USA ma 1 bagaż rejestrowany w cenie?
Jest to jednak Basic Economy więc bagażu nie ma. Z 2 strony lecę w 4 osoby a tylko 2 bagaże potrzebuje więc taniej będzie dokupić. Chyba że się do podręcznego zmieszczę.

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Wrz 2018 11:43 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Leciałem przedwczoraj Deltą i potwierdzam:
Main Cabin - 1 bagaż rejestrowany w cenie
Basic Economy - bez bagażu
Przy kupowaniu biletu na stocku KLM/AF przy Main Cabin na stronie KLM wyświetlało mi się "bez bagażu", ale na stronie Delty pokazuje poprawnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Wrz 2018 17:36 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
Czy w Basic Economy są posiłki w cenie?
@jasiub ?
Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Wrz 2018 17:51 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Różnica jest w kolejności wchodzenia Main Cabin wchodzi jako ZONE 3, Basic Economy jako 4, co ma przełożenie na dostęp do schowków. Generalnie z mojego doświadczenia (loty BRU-ATL i JFK-BRU) wymiarami i ilością bagaży podręcznych nikt się nie przejmuje i biorą ile wlezie. Potem serwis jest taki sam dla wszystkich - czyli jeść i pić dają (nawet jest mocniejszy alkohol). Załączam menu :)

PS Mimo, że loty miałem na archaicznym 767-300 kabina była odświeżona i nie było źle. Ogólnie jestem miło zaskoczony Deltą. Spodziewałem się lipy jak np. w AA, a było całkiem nieźle (uwzględniając stały spadek jakości obsługi w economy).

Załączniki:
zarciedelta.jpg
zarciedelta.jpg [ 63.48 KiB | Obejrzany 8062 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 02 Gru 2018 15:41 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
mam bilety BASIC ECONOMY (E) z przesiadką.
wg rozpiski na potwierdzeniu biletu
CARRY ON FREE
FIRST €50
SECOND €85

DELTA: polaczenie krajowe
CARRY ON INCLUDED
FIRST INCLUDED
SECOND INCLUDED

i tak samo spowrotem
czy mam rozumieć ze podręczny o wymiarach 55x35x20 mam w cenie a za rejestrowany mam 50E za oba odcinki w jedną stronę.

Pytanko mam. jako ze lece w 4 osoby 2+2, lepiej mieć 4 kabinówki i nie nadawać wcale rejestrowanego czy nadać jednak np. 1 rejestrowany do 23kg a kabinówki np. zabrać 2szt?

doradźcie co byście zrobili ?
w cenie rejestrowanego mam piękne 4 nowe Cabin MAXy, ale więcej noszenia przy sobie, choć wiem ze na przesiadce i tak będe musiał rejestrowany odebrać i nadać ponownie na locie krajowym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Gru 2018 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
brzemia napisał(a):

Pytanko mam. jako ze lece w 4 osoby 2+2, lepiej mieć 4 kabinówki i nie nadawać wcale rejestrowanego czy nadać jednak np. 1 rejestrowany do 23kg a kabinówki np. zabrać 2szt?

doradźcie co byście zrobili ?
w cenie rejestrowanego mam piękne 4 nowe Cabin MAXy, ale więcej noszenia przy sobie, choć wiem ze na przesiadce i tak będe musiał rejestrowany odebrać i nadać ponownie na locie krajowym.


Mysle, ze zalezy na jak dlugo ten i jaka destynacja. ;)
Ja mam taka zasade, jesli zabieram prezenty czy planuje kupic cos na miejscu np. egzoryczny alkohol, czy tez musze zabrac wiecej rzeczy ze wzgledu na warunki klimatyczne to rejestrowany. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Gru 2018 17:52 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
Klimat cieply. Miami. Byc moze tylko powrotny wykupie rejestrowany jakbym mial krokodyla przywiesc?

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group