Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 15 Gru 2017 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Lecialem przez YUL do JFK i odprawa USA odbyla sie w Montrealu.
Podszedlem do urzednika a ten w smiech i mowi abym pokazal co mam napisane na bluzie.
Zapytal czy moze zawolac szefa i mu pokazac, powiedzialem ze nie ma problemu, ale nie wiedzialem o co im chodzi.
Okazalo sie ze napisy typu "Uncle Tom", mimo ze "The Sportwear Company, New York Style, 86 Legends" moga byc rasistowskie, zapytali gdzie kupilem ta bluze.
Cale szczescie, ze trafilem na bialych urzednikow, ale ostrzegali aby ta bluza nie byla widoczna na miescie, szczegolnie wieczorami. ;)
Poza tym urzednik opowiadal gdzie byl w Szwajcarii i zapomnial zadac standardowych pytan. :D
Po odprawie spotkalem 2 uzbrojonych celnikow z psem, chcialem poglaskac, ale powiedzieli ze nie wolno, bo piesek pracuje.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#82 PostWysłany: 15 Gru 2017 15:03 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 149
ja w montrealu musialem odstac swoje, bo kolejka z samego rana spora, a amerykanscy urzednicy chyba jeszcze nie do konca sie obudzili i ciezko im szlo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 15 Gru 2017 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
U mnie urzednik tak sie rozgadal, ze dlugo to trwalo, szczegolnie jak zaczal opowiadac gdzie byl i co widzial w CH.
Opowiadal nawet jakie mial hotele. :D
Nie zamierzalem mu przerywac, a ludzie czekali w kolejce...
Widocznie urzednikom amerykanskim nudzi sie bardzo w tej Kanadzie. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 16 Gru 2017 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 99
Loty: 71
Kilometry: 203 776
Posługując się polskim paszportem a co za tym idzie wizą, za każdym razem korzystam z opcji "zalogowania" się do USA przez maszyny które są dostępne na lotnisku. Tam kolejki nie uraczyłem ani razu, cała procedura 5 minut łącznie z przejściem celnika który pyta jak długo i w jakim celu. Kolejka do celnika z kwitem z maszyny jest prawdopodobnie oddzielna, bo nigdy tam nie ma kolejki. Doświadczenia z Vegas, Miami i NYC.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 16 Gru 2017 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Rzeczywiscie mozna skorzystac z Automated Passport Control (APC) i w linku jest lista lotnisk. ;)
Kod:
Who is eligible to use APC?

APC kiosks can be utilized by U.S. citizens, U.S. legal permanent residents, Canadian citizens, travelers utilizing ESTA (Visa Waiver Program), and travelers entering with a B1/B2 or D visa.

Wtedy "customs declaration form" jest wypelniana elektronicznie:
Kod:
Do travelers still have to fill out a Customs declaration form?

No, travelers will submit their Customs declaration form electronically via the kiosks. If a traveler has already filled out a Customs declaration form, it can be given to a CBP Officer for shredding.

Pozostawiam bez komentarza: 8-)
Kod:
Is APC safe and secure technology?

Yes, the APC technology does not store any personal information.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 17 Gru 2017 18:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Niestety na niektorych lotniskach z kioskami i tak trzeba stac w kolejce, jak nie ma sie Global Entry czy innego "fast tracka". Przechodzi sie przez kiosk, a potem kolejka do czlowieka. Wszystko zalezy od lotniska i godzin przylotu. Jak bedzie pare samolotow przed nami, to moze byc dluga kolejka.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 18 Gru 2017 00:37 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Jak ten kiosk wypluwa kartke to jest na niej X badz go nie ma - Ci z X-em ida do innej kolejki i zazwyczaj trwa to dluzej. Na X glownie kwalifikuja sie Ci ktorzy wjezdzaja pierwszy raz z ESTA, Ci z wiza i pewnie jacys inni podejrzani.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 18 Gru 2017 00:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ja ostatnio dostalam X mimo Global Entry. Tyle, ze nie musialam stac w kolejce tylko podszedl gosc, zadal mi te same pytania co Ci w budkach zadaja i poszlam dalej.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 19 Sty 2018 08:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Pierwszy raz korzystałem dziś z kiosków APC, akurat na lotnisku LAX, i muszę powiedzieć, że znacznie skracają formalności imigracyjne. Od momentu skanowania paszportu do końca rozmowy z urzędnikiem (ktora trwała dużo krócej niż zazwyczaj) minęło jakieś 10 min. Dla mnie rekord.
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka lubi ten post.
 
      
#90 PostWysłany: 21 Sty 2018 00:49 

Rejestracja: 21 Sty 2018
Posty: 1
Witam,
mialbym takie pytanie. Mam wize turystyczna do USA. Wczesniej bylem juz w USA dwa razy ale na J1.
Problem jest taki, ze po tym jak juz dostalem turystyczna to mnie pokarali z zawiasami...i niby wiza jest...ale pytanie czy na lotnisku celnik to widzi?
Chcialbym turystycznie na tydzien poleciec do Californii..ale boje sie, ze kupie bilet wydam kase a lotnisku mnie cofna i wstydu i stresu sobie narobie?
macie jakies doswiadczenia w takich przypadkach? podkresletylko, ze jak juz bylem te dwa razy na J1 to zawsze ok bezproblemowe powroty..
z gory dzieki za odpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 21 Sty 2018 09:14 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
monroe napisał(a):
Pierwszy raz korzystałem dziś z kiosków APC, akurat na lotnisku LAX, i muszę powiedzieć, że znacznie skracają formalności imigracyjne. Od momentu skanowania paszportu do końca rozmowy z urzędnikiem (ktora trwała dużo krócej niż zazwyczaj) minęło jakieś 10 min. Dla mnie rekord.


To miałeś wielkie szczęście.
Ja czekałem w maju zeszłego roku niecałe 2 godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 21 Sty 2018 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Być może zmieniają ciągle procedury i kioski dokładają. No i pewnie wygląda to trochę inaczej przy największej fali przylotów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 21 Sty 2018 11:13 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 220
niebieski
monroe napisał(a):
Pierwszy raz korzystałem dziś z kiosków APC, akurat na lotnisku LAX, i muszę powiedzieć, że znacznie skracają formalności imigracyjne. Od momentu skanowania paszportu do końca rozmowy z urzędnikiem (ktora trwała dużo krócej niż zazwyczaj) minęło jakieś 10 min. Dla mnie rekord.


Mam podobne odczucia po ostatnim pobycie w grudniu na JFK - też jakieś 15 min w totalu. I gdybym od początku wiedział że skanuje się wizę a nie stronę z paszportu, to byłoby jeszcze szybciej ;-) Po skanowaniu z wydrukiem do urzędnika - dwa pytania i po sprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 13 Lut 2018 17:17 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 561
Loty: 169
Kilometry: 441 450
niebieski
Czy mając stary nie ważny paszport z wiza i nowy to logika nakazuje ze skanuje wize a nie nowy paszport ? Co się pewnie skończy i tak X i wizytą u Pana w okonku ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 13 Lut 2018 17:28 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 220
niebieski
Tak, skanujesz tylko i wyłącznie wizę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Lot do USA
#96 PostWysłany: 26 Lut 2018 17:52 

Rejestracja: 14 Sty 2018
Posty: 2
Czy mógłby ktos opisac jak wygląda odprawa z Polski do Stanów Zjednoczonych oraz jak wyglada przekraczanie granicy juz w Ameryce. Do tej pory podróżowałam tylko w granicach Unii Europejskiej, wiec nie mam doświadczenia. Dzieki :)


Ostatnio edytowany przez krasnal, 26 Lut 2018 18:05, edytowano w sumie 1 raz
Opcja "szukaj" nie boli
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 26 Lut 2018 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Anna2508 napisał(a):
Czy mógłby ktos opisac jak wygląda odprawa z Polski do Stanów Zjednoczonych

@Anna2508 tu znajdziesz pomocne informacje:

http://www.lot.com/il/pl/podroz-usa

http://www.lot.com/us/pl/na-lotnisku

a reszta do poczytania na forum. ;)

Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 26 Lut 2018 20:48 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
lataczuk napisał(a):
Jak ten kiosk wypluwa kartke to jest na niej X badz go nie ma - Ci z X-em ida do innej kolejki i zazwyczaj trwa to dluzej. Na X glownie kwalifikuja sie Ci ktorzy wjezdzaja pierwszy raz z ESTA, Ci z wiza i pewnie jacys inni podejrzani.

spoko ja bylem w USA 8 razy, lacznie 10 miesiecy i.. i tak dostalem rok temu X :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 26 Lut 2018 21:13 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
no przy 8 wizytach w USA do tego dosc dlugich to pewnie wpadles w kategorie "inni podejrzani" ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 26 Lut 2018 22:39 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
raptem 3 razy bylem okolo 3 miesiecy, ale wtedy pracowalem na J-1 to sie nie liczy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group