Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 20 Sty 2017 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
...tracąc zapewne jeden dzień podróży. Czasem szczęściu warto pomóc, np. przed odpowiednie zaplanowanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 20 Sty 2017 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5647
HON fly4free
Jeśli zamierza lecieć z WAW do LAX o 11:20 i się spóźni to wsadzą w samolot do ORD i przed północą będzie w LAX.


Ostatnio edytowany przez kemot, 21 Sty 2017 10:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 20 Sty 2017 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Jeśli będą miejsca. Na obu odcinkach. Ale od biedy nocka w Chicago też fajna ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 21 Sty 2017 13:47 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 15
Z racji że to pierwsza moja tak"poważna" wyprawa, nie chce się stresować podczas niej :) Więc chyba zrobię tak, że po prostu będę w Waw z większym limitem czasu.

P.S. A to ewentualne przebukowanie w razie spóźniania na lot to jest darmowe? W każdej klasie cenowej biletu? Bo moja to będzie ta najniższa - Lot Economy Saver :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 21 Sty 2017 14:00 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 431
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Znajdą Ci kolejny lot za darmo, a zyskasz na otrzymanych milach. Jeżeli tylko termin dotarcia do celu nie jest kluczowy to dolecisz najwyżej trochę później i z przesiadkami


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 21 Sty 2017 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Lepiej ustawic sobie wieksza rezerwe miedzy lotami lub zaczac z Wawy, bo jednak zmiana rezerwacji na kolejny lot, to moze byc stanie w kolejce na lotnisku, czekanie potem pare godzin w Wawie czy gdzies w USA, itp. Na dodatek moga gdzies po drodze "zgubic" bagaz, jak bedzie krotka przesiadka. Po co utrudniac sobie zycie, jak mozna sobie pomoc jak sugeruje @BrunoJ.
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 21 Sty 2017 21:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 21 Sty 2017 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
kaliczynski napisał(a):
W Philadelphii mniej więcej wiem co mnie spotka - bieg to kolejki non emigrante, oddanie deklaracji wizowej, krótka rozmowa (czy pomoże I dont't speak English?) i dalej kierowanie się do odpowiedniego Gate.
Proszę o rady i wskazówki.

U mnie pomimo, ze nie potrzebuje wizy chcieli wiedziec co robilem w krajach arabskich, bo mialem wizy i pieczatki.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 21 Sty 2017 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Nie musisz znać dobrze języka by przejść odprawę. W zeszłym roku mieliśmy przesiadkę w Chicago i przed naszym lotem, wylądował samolot chińskich linii lotniczych. Minimum 1/3 pasażerów państwa środka nie znała angielskiego, a mimo wszystko udawało się porozumieć, tylko trwało to koszmarnie długo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 25 Kwi 2017 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
Czy ktoś leciał w ostatnich dniach do USA?
ile obecnie po tych różnych pomysłach nowego prezydenta schodzi na imigration? są jakieś zaostrzenia w sprawdzaniu pasażerów? w jakim czasie uda się wyjść z lotniska? (Newark)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 25 Kwi 2017 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Nie leciałem ostatnio, ale wydaje mi się, że zależy to głównie od ilości przlatujących o podobnej godzinie samolotów spoza USA. Decyduje długość kolejki do immigration. Nie wiem, czy czas obsługi pojedynczego pasażera istotnie się wydłużył. Newark zawsze było lepsze pod tym względem od JFK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 25 Kwi 2017 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
a jak wyglądają formalności po przylocie do USA? W samolocie (lecę przez frankfurt) wypełniam deklarację celną. Tą deklarację i paszport z wizą pokazuję urzędnikowi na lotnisku w USA. Pokazuję również bilet powrotny (skąd go będę miał? jak odprawa jest 24h przed odlotem) i odpowiadam na pytania. Tak to wygląda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 25 Kwi 2017 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
kontrol napisał(a):
Pokazuję również bilet powrotny (skąd go będę miał? jak odprawa jest 24h przed odlotem)

Mozesz wydrukowac sobie definitywna rezerwacje tzw. Itinerary.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 25 Kwi 2017 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Ok, a reszta? Pokazuje tylko deklaracje z samolotu, paszport z wizą i ten bilet powrotny. Nie wypełniam nic przy żadnych e-kioskach itd? Po wyjściu z samolotu idę od razu do urzędników immigration? Ląduje na LAX (jakby co).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 25 Kwi 2017 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Powinienes miec przygotowana rezerwecje hotelu lub voucher, mnie kiedys pytano.
Bedziesz odpowiadal mniej wiecej na takie standardowe pytania:
Kod:
What’s the purpose of your visit?

How long will you be staying in the United States?

Where are you staying?

Have you ever been here before?

Are you travelling alone?

What’s your line of work?

Do you have any family here in the United States?

Przede wszystkim to sie nie bac, krotko i rzeczowo odpowiadac na pytania, bez okazania zdenerwowania, a usmiech potrafi zdzialac cuda. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc 25 Kwi 2017 15:51, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 25 Kwi 2017 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
"Od razu idę do urzędników" to trochę optymistyczne założenie. Od razu idziesz do dłuuugiej kolejki do urzędników ;-)
Ale tak, wychodzisz i w zasadzie bez możliwości wyboru i zgubienia się trafiasz do kontroli. Tam (zazwyczaj) oddajesz deklarację o niewwożeniu kiełbasy, i braku chęci zostania dealerem prochów. Dopiero gdy przejdziesz, trafiasz na odbiór bagażu i wychodzisz na miasto lub tranzytu na kolejny lot.
Natomiast z tymi biletami i rezerwacjami hoteli to osobiście nie kojarze, żebym musiał coś pokazywać. Okres pobytu i miejsce i tak jest wpisane w system, bo trzeba podać wcześniej przy boardingu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 25 Kwi 2017 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Ja też nie pokazywałem rezerwacji hotelowej nigdy. Musisz podać adres, pod jakim spędzisz pierwszą noc w USA - może być to hotel albo prywatny dom/mieszkanie. Biletu też nie pokazywałem ale trzeba mieć wydruk rezerwacji, zazwyczaj pada pytanie o czas pobytu i co będziemy robić (cel przyjazdu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 25 Kwi 2017 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Ok, dziękuję. Martwię się jedynie tym, że jedziemy we dwóch, słabo znamy język angielski. A w deklaracji po wizę wpisaliśmy, że jedziemy do NY i że każdy z nas jedzie sam. Więc teraz jak podejdziemy razem to może być więcej pytań. Po wizę byliśmy w osobnych terminach i nie wiedzieliśmy jeszcze, że pojedziemy razem. Jeśli miałbym internet to mogę bez problemu oficerowi przedstawić cały plan mojej podróży. Rezerwację z booking na każdy dzień i prawie każda w innym miejscu. Same turystyczne miejscowości. Raczej nie martwię się o to czy mnie wpuszczą, ale bardziej o to, jak to załatwię żeby nie wyjść na idiotę i żeby nie spędzić tam pół dnia. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 25 Kwi 2017 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Troche za bardzo sie przejmujesz do przodu, znac slabo w zupelnosci wystarczy. ;)
Mozecie przygotowac sobie odpowiedzi na pytania, ktore podalem wczesniej.
Skoro jedziecie i zwiedzacie razem, powiedzialbym o tym oficerowi, jesli o to zapyta.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 25 Kwi 2017 19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Juz było wcześniej pisane - to co podawałes do wizy nie ma znaczenia, na lotnisku nikt tego juz nie widzi. Plany maja to do siebie ze sie zmieniają. Wizę dostałeś na wjazd do US a nie na wyjazd do NY.
I w kwestii formalnej - nie musisz znać języka w ogóle i zasadniczo nie stanowi to problemu żeby wjechać do US.
Przejrzyj pytania podane przez @cccc. Pomyśl sobie, że rolą urzędnika jest sprawdzenie że nie przyjechałeś pracować na czarno i spać pod mostem. Jeśli masz plan wycieczki, noclegi i bilet powrotny to jesteś normalnym turystą. To nie spowiedź, tylko sprawdzenie podstawowych informacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol lubi ten post.
 
      
#60 PostWysłany: 25 Kwi 2017 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Ok, dzięki za wskazówki. Chcę się po prostu przygotować żeby nie spędzić na lotnisku pół dnia, bo nie wypełniłem jakichś druczków itp. Wjechać wjedziemy na pewno, bo nie przyjechałem tam pracować heh, ale wydaje mi się, że jednak urzędnik na lotnisku ma wgląd do tego co powiedziałem prosząc o wizę i na tej podstawie będzie weryfikował nasze odpowiedzi. PS. Można podchodzić we dwoje czy każde z nas musi osobno odpowiadać na pytania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group