Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Paź 2016 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Cześć ,
Temat parę razy już był w przeszłości, ale mam wrażenie że znowu się coś zmieniło w temacie, a wątki głównie skupiają się na dyskusji co trzeba zrobić nie mając paszportu biometrycznego. Mam też wrażenie że informacje na stronach oficjalnych są niezbyt spójne - z jednej strony jest informacja że już nie trzeba wizy turystycznej, z drugiej Polska nie jest wymieniona na liście krajów z ruchem bezwizowym na podstawie paszportu biometrycznego (chyba że czegoś nie umiem doczytać).
Czy ktoś ma świeże doświadczenia w temacie?
(nie wiem czy jest istotne że lot docelowy byłby do USA, czy też dotyczyłoby to dowolnego tranzytu).
Z tego co czytam, to mimo posiadania paszportu biometrycznego, trzeba obecnie wykupić za kilka CADów jakąś e-wizę tranzytową, przy czym tylko w przypadku podróży lotniczej, a już nie lądowej.
Czy mając w Montrealu lub Toronto 4h-4,5h na przesiadkę jest jakakolwiek szansa żeby wyjść na miasto i się chociaż rozejrzeć?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 25 Paź 2016 11:22 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Tu jest strona do sprawania statusu krajów:
http://www.cic.gc.ca/english/visit/visas.asp

Dla Polski pokazuje się informacja, że potrzebujesz jedynie eTA. eTA (Electronic travel authorization) to jest taka "e-wiza" (w prawnym sensie nie, ale możesz przyjąć ze tak). Wyrabiasz na stronie, kosztuje to 7 CAD (płatne kartą), dostajesz od ręki.

Nie wiem jednak, jak to wygląda w przypadku tranzytu, ale mając eTA możesz sobie wyjść poza lotnisko. Czy w 4h da się uwinąć, niech się wypowie ten, kto był w Toronto/Montrealu:)
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Paź 2016 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
eTA doczytałem.
Ciekawi mnie jeszcze kwestia drogi powrotnej (USA-Kanada-Europa), czy w Kanadzie muszę w takim przypadku jeszcze raz odebrać bagaż i go ponownie oddać? Czy już bez kombinowania dotrze do celu w Europie? W szczególności jeśli miałbym jakieś zakupy z USA, to ktoś w Kanadzie może do tego zaglądać?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Paź 2016 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 171
Loty: 814
Kilometry: 2 753 202
W drodze powrotnej bagażu nie trzeba odbierać w Kanadzie, odbiera się go w Europie na lotnisku docelowym.
Co do eTA, to rejestracja jest wymagana tylko przy podróży samolotem do Kanady. Przy wjeździe samochodem z USA nie trzeba się rejestrować.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 26 Paź 2016 00:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ok, z torbą tak liczyłem, ze to jest traktowane podobnie jak przy przesiadce w samym USA.
eTA nie jest problemem, koszt znikomy. Chociaż od strony 'moralnej' to trochę zdzierstwo, w momencie gdy nie wychodzi się z lotniska w ogóle...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Paź 2019 00:25 

Rejestracja: 10 Lis 2018
Posty: 6
Nigdzie nie mogę znaleźć informacji ile czasu ważna jest eTA i czy raz wyrobiona może być używana wielokrotnie? Z góry dziękuję za informacje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Paź 2019 00:37 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@Joan_na,
Do I have to apply for an eTA each time I travel to Canada?

No. Once approved, your eTA is valid for five years or until your passport expires – whichever comes first. You can come to Canada as many times as you wish as long as your eTA remains valid.
http://www.cic.gc.ca/english/helpcentre/answer.asp?qnum=1058&top=16
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Gru 2019 20:04 

Rejestracja: 10 Lut 2017
Posty: 38
Nigdzie nie moge znależć info jak długo musi być ważny paszport przy aplikacji o eTA do /przez Kanadę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Gru 2019 09:50 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Musi być ważny w dniu opuszczenia Kanady

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: szymek82 oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group