Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Gru 2019 16:49 

Rejestracja: 10 Gru 2019
Posty: 2
Około dwóch tygodni temu zakupiłem bilet czarterowy (Rainbow) w jedną stronę z Warszawy do Indii (Goa). Kilka dni później dokupiłem bilet czarterowy w jedną stronę z Warszawy dla mamy. Powrót kupiłem jej już z New Delhi, ALE liniami Ukrainian Airlines (lot rejsowy, nie czarterowy)

Wczoraj otrzymałem maila z Rainbow, że "w związku z informacją, którą otrzymali dzień wcześniej, nie mogę lecieć liniami czarterowymi w jedną stronę" i mogę wybrać tylko zakup powrotu dla siebie i mamy z nimi bądź zwrot kosztów - inaczej anulują rezerwację. O ile w moim przypadku mogę się na to zgodzić, bo powrotnego jeszcze nie zakupiłem (chciałem tam zostać na kilka miesięcy, i nie wiem, skąd najlepiej będzie mi wrócić), o tyle powrotny dla mamy zakupiłem już z innych linii (Ukrainian Airlines).

Jeśli kupię powrotny z Rainbow, będę stratny na bilecie z Ukrainian Airlines. Co zabawne, dali mi na decyzje dobę…

I teraz pytanie do Was, co powinienem zrobić? Jest to ewidentnie ich błąd, ponieważ wprowadzili bilety w jedną stronę do sprzedaży, nie zastrzegając o konieczności zakupu powrotu ich liniamii. Zaznaczyli też, że nawet jeśli zakupie powrotny dla mamy z Rainbow, to nie będzie mogła ona skorzystać z lotu powrotnego liniami Ukrainian Airlines (?!). Czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z taką kuriozalną sytuacją? I czy możecie mi doradzić, jak to rozwiązać? Czy to nie jest tak, że ktoś pospieszył się z wprowadzeniem lotów w jedną stronę do sprzedaży, a teraz próbują to na szybko odkręcić? I co ja mogę w tej sytuacji wynegocjować (o ile cokolwiek)?
Będę wdzięczny za rady ?


Oryginalna treść wiadomości jaką dostałem od Rainbow o anulowaniu lotu w jedną stronę:
Kod:
Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że w związku z brakiem zgody ze strony Urzędu Lotnictwa Cywilnego Indii na przylot na GOA lotem czarterowym i powrót inną (nie czarterową) linią rejsową do Polski, nie jesteśmy w stanie potwierdzić przelotów na trasie WAW-GOI (wylot 22/12/2019). Klienci wylatujący z Warszawy na Goa lotem czarterowym Rainbow muszą również wracać lotem czarterowym Rainbow z Goa do Warszawy.

W związku z powyższym uprzejmie prosimy o:
- anulowanie rezerwacji w systemie i mail do Działu Helpdesk w celu zdjęcia kosztów z rezerwacji
lub
- zaproponowanie Klientom dokupienia trasy powrotnej (GOI-WAW) w dowolnej dacie w tej samej atrakcyjnej cenie jak na obecnej rezerwacji z trasą wylotową (wówczas bez anulacji rezerwacji z trasą WAW-GOI). Proszę wówczas o mail do Działu Helpdesk w celu założenia tej rezerwacji i korektę ceny.

Uprzejmie proszę o przekazanie w/w Klientom i informację z decyzją Klientów do godz. 17-tej 10/12/2019.

Z poważaniem,
Zespół Rainbow
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
#2 PostWysłany: 10 Gru 2019 17:02 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
ja bym zadzwoniła na help desk i powiedziała, że powinni dorzucić powrót gratis skoro to ich błąd :) więc w cenie OW niech sprzedadzą RT :)
skoro już na Sylwester rzucają promocje, to raczej ludzie nie walą drzwiami ani oknami

Ile kosztował OW i ile chca dopłaty za RT?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Gru 2019 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
Oferta jest na głównej. 22.12-03.01 1899 zł. A ten mail od Rainbow jakoś niejasno napisany. Co oznacza powrót w tej samej atrakcyjnej cenie?;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Gru 2019 17:12 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
obecna atrakcyjna to 0zl, skoro OW wiec moze o to chodzi ;))
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Gru 2019 17:32 

Rejestracja: 10 Gru 2019
Posty: 2
Zaproponowałem im ofertę 0zł za powrót gdyż uważam że to z ich winy.
Odrzucili.

Oferta jaką zaproponowali to:
dopłata za powrót 750zł dla mnie - w wyznaczonym przeze mnie terminie. Gdyż za tyle kupiłem bilet OW
1050zł dla mamy - w wyznaczonym przeze mnie terminie. Za tyle kupiłem bilet OW mamie.

Na pytanie:
Kod:
"informację o raku możliwości powrotu z Indii innym lotem niż lot czarterowy uzyskali Państwo dopiero wczoraj". Czy - w takim razie - są to jakieś najnowsze ustalenia, które faktycznie zapadły wczoraj? Czy może jest to kwestia tego, że ktoś z Państwa firmy nie dopilnował tego, nie uzyskał tej informacji na czas, a wprowadził bilety w jedną stronę do sprzedaży?

Odpowiadają:
Kod:
W dniu wczorajszym otrzymaliśmy takową wiadomość z Lot-u ( nie mamy informacji kiedy urząd lotnictwa przekazywał taką informację do przewoźnika) .

Po otrzymaniu tej informacji przesłaliśmy ją niezwłocznie do klientów.


następnie:
Czy Pani Alina Grabska będzie w stanie wsiąść w samolot rejsowy dnia 01.01.2020 z New Delhi (nie z państwa liniami, nie czarterem) jeśli rezerwacja na czarter dnia 03.01.2020 zostanie wykupiona?
- odpowiadając na to pytanie, nie będzie takiej możliwości

To ostatnie stwierdzenie, uważam za jakieś kuriozum. Poza tym nie odpowiadają na większość zadawanych pytań... które są dla nich niewygodne.

Wyznaczyli mi ostateczny czas na decyzję do jutra do godz 14nastej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Gru 2019 17:53 

Rejestracja: 16 Sie 2019
Posty: 66
Zbanowany
-- 10 Gru 2019 16:45 --

@wentuq - poczytaj sobie z ciekawości jak wygląda kwestia biletów lotniczych OW do Indii. Np. tutaj: https://www.lonelyplanet.com/thorntree/ ... ring-india

Ja bym na Twoim miejscu nie odpuszczał. Spróbuj sprawę przeciągnąć. Skoro powołują się oni na brak zgody ze strony Urzędu Lotnictwa Cywilnego Indii, to poproś biuro podróży o kopię odmowy ze strony indyjskiej (jeśli takie coś mają, powinna to być dla nich formalność dostarczyć Tobie odpowiedni dokument).

P.S. Nie mniej lecąc do Indii, na wszelki wypadek wykup jakikolwiek bilet powrotny (może być transport lądowy). Po przylocie na miejsce może to być ważne.

-- 10 Gru 2019 16:53 --

@wentuq - ewentualnie skontaktuj się pilnie z LOTem. Proste pytanie: czy mogę wykupić bilet w jedną stronę do Indii (lotem czarterowym)?

P.S. Na "moje oko" wyglądać to tak, jakby biuro podróży chciało Ciebie "spławić", dlatego narzucają Tobie tak bardzo krótkie terminy na podjęcie decyzji. Najlepiej dopóki możesz, to przeciągaj sprawę (racjonalnie argumentując swoją zwłokę w podjęciu decyzji).


Ostatnio podbity przez 2+2=5, 10 Gru 2019 17:53
Góra
 Profil Relacje PM off
wentuq uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group