Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Paź 2015 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
cześć,

nabyłem dziś bilety na lot AMS-HKG-DPS RT w C i zastanawiam się, gdzie wrzucić mile? Jesteśmy członkami topbonus i mamy tam nieco mil (na jednym koncie ok. 150.000, na drugim ok. 50.000, na koncie córki też coś tam, ale tym razem lecimy bez niej). Mogę oczywiście założyć konto w programie CX, albo np. BA, czy AY, ale nie wiem, czy to ma sens? Może lepiej wpuścić te mile do programu AB, by zwiększyć ich ilość, niż wrzucać na puste konto w CX, AY, BA, czy innej jeszcze linii? Jak myślicie?

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#2 PostWysłany: 28 Paź 2015 13:40 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
http://www.wheretocredit.com/cathay-pacific-airways/c

Wszedzie daje tyle samo, pytanie na co chcesz to pozniej wykorzystać. Masz jakieś loty zaplanowane na przyszłość któraś z tych linii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Paź 2015 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Aviosków za C powinno być całkiem dużo i przy okazji można konto rodzinne mieć żeby razem w puli zbierać.
Kwestia wykorzystania tego później i ewentualnie statusu.

Alaska ma też ciekawy program, ale z takim jednorazowym zastrzykiem mil za dużo się nie zdziała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Paź 2015 18:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
a czy ktoś z Was mógłby mi potwierdzić/zaprzeczyć, że za cały ten lot, czyli AMS-HKG-DPS-HKG-AMS będzie w sumie 39600 mil na osobę? Nie jestem pewien, czy wprowadziłem prawidłowe dane do kalkulatora na webflyer.com :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Paź 2015 18:37 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 1
W BA będzie 7250+2684 razy 2 aviosow


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Paź 2015 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
tropikey napisał(a):
a czy ktoś z Was mógłby mi potwierdzić/zaprzeczyć, że za cały ten lot, czyli AMS-HKG-DPS-HKG-AMS będzie w sumie 39600 mil na osobę? Nie jestem pewien, czy wprowadziłem prawidłowe dane do kalkulatora na webflyer.com :roll:


Dużo łatwiej byłoby zweryfikować gdybyś napisał jakich mil...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Paź 2015 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Chodzi mi o mile premiowe w topbonus (choć o ile dobrze zrozumiałem, w programach pozostałych członków OW będzie chyba tyle samo?).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Paź 2015 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Biorąc pod uwagę, że Topbonus płaci 125% dystanu 5773+2136 = 7909 to nie bardzo wiem jakby miało wyjść prawie 40k na osobę. Za parę to już ok.

Tak jak United.com nie zgaduje, że ktoś chce użyć mil M&M i nie podaje w nich stawki, tak topbonus nie określa też stawek w innych programach, więc YMMV.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Paź 2015 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
już wszystko się zgadza - moja wina, bo w mileage calculator wpisałem AMS-HKG-DPS-HKG-AMS (zamiast AMS-HKG-DPS), przez co policzył to wszystko podwójnie. Prawidłowa suma to nieco poniżej 20k mil na osobę.
Uff, skomplikowane to nieco, albo po prostu mój rozum tego jeszcze nie ogarnia :roll:

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group