Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 360 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 27 Lip 2015 09:49 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 709
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
Lot nigdy nei byl restrykcyjny w kwestji podreczengo, ludzie ltajajacy z wallizka, laptopem i graniturem jak podrecznym to norma nikt nigdy nie robil z tego problemu, wiec plecak i walizka nie bedzie problemem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#62 PostWysłany: 27 Lip 2015 11:36 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8851
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Generalnie nie powinno być problemu, ale mając bagaż wagowo i/lub rozmiarowo niezgodny z wymogami, musimy się zawsze liczyć z tym, że może on zostać zakwestionowany. Wiele zależy od obsługi, wielkości samolotu, jego zapełnienia itp.

Opisywałem wcześniej mój przypadek sprzed kilku lat w Amsterdamie, kiedy mój podręczny ważył chyba 8 kg, a wówczas na LOT dozwolone było 6 kg. Nie było gadania - musiałem nadać.

A tydzień temu na Okęciu byłem świadkiem, jak przy bramce na krajowy LOT obsługa chodziła wzdłuż kolejki i zapraszała delikwentów z większymi walizkami do sizera - zupełnie, jak przy low costach. Ale był overbooking i być może w ten sposób chcieli znaleźć "ochotników" do nielecenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass uważa post za pomocny.
 
      
#63 PostWysłany: 27 Lip 2015 13:04 

miloszp napisał(a):
Lot nigdy nei byl restrykcyjny w kwestji podreczengo, ludzie ltajajacy z wallizka, laptopem i graniturem jak podrecznym to norma nikt nigdy nie robil z tego problemu, wiec plecak i walizka nie bedzie problemem



Kolega, który ostatnio trochę latał LOTem po Europie ma dokładnie odmienne spostrzeżenia :P .
Góra
 PM off  
      
#64 PostWysłany: 27 Lip 2015 15:36 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3227
srebrny
Ja nie spotkałem się jeszcze z kontrolą podręcznego w LOT (pomijając oczywiście kwestię przywieszek delivery at aircraft) , a też trochę z nimi latam.

W zeszłym tygodniu w Pradze widziałem nowy (ale nie używany) sizer LOT z wbudowaną wagą więc być może "idzie nowe" i zaczną sprawdzać , byłoby to logiczną konsekwencją wprowadzenia taryf bez wliczonego bagażu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 27 Lip 2015 15:47 

O tych sizerach z wagą już na forum nie raz pisano. Mnie raz poproszono o włożenie tam walizki ale jak sam pan przy gacie powiedział - tylko po to, by sprawdzić czy się mieści na szerokość i czy wejdzie do schowka.

W LOT nigdy nie było problemów z bagażem podręcznym. Jeśli loty są Bombardierami to po prostu nie bierze się bagażu na pokład a przed wejściem oddaje się go na wózek i tak też odbiera.
Góra
 PM off  
      
#66 PostWysłany: 27 Lip 2015 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Dokładnie - sizzery w LO zazwyczaj jeśli są używane to tylko do tego żeby nie wpuścić bagażu na pokład - zwłaszcza w Q400. Dostaje się przywieszkę i odkłada przy wejściu na pokład, skąd potem po locie odbiera.

Jednak ostatnio słyszałem o przypadku zważenia bagażu na locie WAW-JFK i konieczności dopłaty, bo bagaż ważył 12, a nie 8kg... Co jak co, ale prędzej bym się tego na krajówce spodziewał niż na longu... :/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 27 Lip 2015 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 187
Ja ostatnio leciałem: plecak + duża torba (jak na zakupy) i spokojnie się prześlizgnąłem na bramce, natomiast osoba za mną miała: "walizkę proszę do koszyka, sprawdzimy wymiary". Ale to chyba kwestia tego, czy się zmieści w schowku, jak już wspomniano wyżej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 27 Lip 2015 15:57 

Rejestracja: 11 Sie 2012
Posty: 72
Loty: 97
Kilometry: 162 900
Ostatnio w Gdańsku (lot do Warszawy) pan przypomniał mi o tym, że bagaż podręczny powinien ważyć 8 kg (miał 10 kg). Potem wydał karty pokładowe i życzył miłego lotu:).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 27 Lip 2015 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
Walizka ma wymiar jak dla FR więc do sizera na pewno wejdzie. Dzięki za wszystkie odpowiedzi, myślę że w takim razie spróbuję się prześlizgnąć z dodatkowym plecakiem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 29 Lip 2015 13:12 

Rejestracja: 02 Sie 2014
Posty: 50
Czy są jakieś wymiary dla dodatkowego podręcznego (mała torba)? Będę miał normalną walizkę podręczną i do tego chce normalną z dokumentami itd. trochę mniejszą: 25x21x9. Będzie dobrze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 29 Lip 2015 13:26 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Balin napisał(a):
Czy są jakieś wymiary dla dodatkowego podręcznego (mała torba)? Będę miał normalną walizkę podręczną i do tego chce normalną z dokumentami itd. trochę mniejszą: 25x21x9. Będzie dobrze?

Dodatkowo, w ramach ceny biletu, jako bagaż podręczny pasażer może zabrać ze sobą:
- torebkę damską lub torbę męską lub laptopa (max. wymiary 40 cm x 35 cm x 12 cm)
Miłego LOTu ! :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Balin uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 29 Lip 2015 14:35 

Rejestracja: 02 Sie 2014
Posty: 50
Biko napisał(a):
Balin napisał(a):
Czy są jakieś wymiary dla dodatkowego podręcznego (mała torba)? Będę miał normalną walizkę podręczną i do tego chce normalną z dokumentami itd. trochę mniejszą: 25x21x9. Będzie dobrze?

Dodatkowo, w ramach ceny biletu, jako bagaż podręczny pasażer może zabrać ze sobą:
- torebkę damską lub torbę męską lub laptopa (max. wymiary 40 cm x 35 cm x 12 cm)
Miłego LOTu ! :lol:


Haha, dzięki, nie wiem dlaczego tego nie doczytałem :P
Góra
 Profil Relacje PM off
Biko uważa post za pomocny.
 
      
#73 PostWysłany: 27 Sie 2015 11:52 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Jak wygląda w LO kwestia transportu instrumentów muzycznych? Siłą rzeczy nie mogę wrzucić tego do luku. Latając często widuję ludzi z instrumentami. Jest jakaś specjalna opłata za taki "bagaż"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 27 Sie 2015 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
Tylko po uzgodnieniu z linią lotniczą.
Ogólne warunki przewozu pasażerów i bagażu punkt 9.7.4
"Przedmioty nieodpowiednie do transportu w lukach bagażowych samolotu, takie jak instrumenty muzyczne itp., będą mogły być przewożone w kabinie pasażerskiej tylko po uprzednim uzgodnieniu
z przewoźnikiem. Przewoźnik może zażądać określonej opłaty za przewóz tych przedmiotów."

http://www.lot.com/pl/pl/conditions-of-carriage
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 27 Sie 2015 15:04 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
Ja się przy ostatniej krajówce załapałem w WAW na pomiar podręcznego w "nowym" sizerze z wagą. Miałem 40L plecak, trochę za duży (o 4 cm) i trochę za ciężki (o 3 kg). Przymierzyłem do sizera, widać było że niewiele brakuje - a plecak jak wiadomo elastyczny w przeciwieństwie do walizki - więc pytam czy wpychać. Pan konsekwentnie: wpychać. No to wepchłem nogą, a że plecak wsparł się na bocznym orurowaniu sizera i nie siadł całym ciężarem na wadze, to waga pokazała 3.2 kg zamiast ~11 :D Gość zrobił zdziwioną minę, ja śmiertelnie poważną, choć ciężko było. Potem jeszcze minutę szarpania, żeby wyjąć plecak i na pokład.

No, u mnie było śmiesznie, ale sugeruję, że można trafić na kontrolę i może nie być śmiesznie.

Aha, przypomniało mi się, że oprócz tego miałem jeszcze drugą sztukę: mniejszą torbę 30x20x15 i nie wzbudziła ona zainteresowania obsługi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 28 Lip 2016 23:02 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Cytuj:
W przypadku rejsów obsługiwanych samolotami DH4, obowiązuje procedura „Delivery at Aircraft”. Podczas wejścia na pokład bagaż podręczny zostaje załadowany do luku bagażowego na czas lotu i zostaje zwrócony pasażerowi po wylądowaniu samolotu. W takim przypadku, przed oddaniem bagażu, wszystkie rzeczy wartościowe (np. komputer, pieniądze, klucze, dokumenty itp.) powinny być przez pasażera wyjęte i zabrane na pokład.

Czy ta zasada obowiązuje w LOT dla wszystkich ich Bombardierów? Bo to oznacza, że mogę chyba zabrać drugą torebkę/plecak na te wszystkie wartościowe przedmioty - przecież w kieszeniach ich nie upchnę. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 28 Lip 2016 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 889
niebieski
Zasada zasadą, niby dają te przywieszki przy check in lub gejcie, ale jak masz chęć i ochotę wnieść bagaż na pokład to i tak go wniesiesz. Nie spotkałem się z sytuacją żeby załoga kogoś cofnęła. Ryzyko jest takie, że jak wejdziesz na końcu i paxów po sufit to spędzisz podróż w towarzystwie bagażu pod nogami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 29 Lip 2016 08:04 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ostatnio w Rzeszowie mało komu dawali te przywieszki i większość ludzi wniosło walizki na pokład.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 29 Lip 2016 08:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
to zależy od ilości pax na pokładzie, im więcej tym będą dawali "deliverki" ... ale i tak powinni się pytać czy chcesz dać do luku bagażowego... bo co, masz nadać torbę gdzie jest laptop ? a oni będą rzucać tym jak mięsem.

Poza tym nie raz rozdają nie tłumacząc co to jest, co to oznacza... i ludzie i tak wnoszą na pokład :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 27 Wrz 2016 20:36 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 136
Loty: 55
Kilometry: 144 442
Co do bagażu linią LOT - co oznacza 1PC? Czy to bagaż rejestrowany? Jesli tak, to czy bagaż podręczny mogę też ze sobą mieć? Na stronie checkmytrip pokazuje mi, że mam 1 bagaż, ale nie jest wyszczególnione jaki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 360 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group