Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 360 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 04 Maj 2019 19:58 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
@Vesp123
A co z kółkami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#182 PostWysłany: 05 Maj 2019 00:37 

Rejestracja: 04 Maj 2019
Posty: 2
-- 05 Maj 2019 00:32 --

Dzięki za szybką odpowiedź - to teraz nie mam wyboru i muszę kupić tę drogą walizkę :D

-- 05 Maj 2019 00:37 --

boots napisał(a):
@Vesp123
A co z kółkami?


no właśnie - co z nimi? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 05 Maj 2019 10:00 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Panowie i panie dajcie spokój. 158-160 cm w totalu to można człowieka schować. Nikt się zbytnio nie czepia jednego czy dwoch centymetrów jeśli się sami nie upomnicie pytaniem czy nie jest za duża :) nie przekraczajcie wagi a wszystko będzie ok.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Vesp123 uważa post za pomocny.
 
      
#184 PostWysłany: 08 Maj 2019 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Czy mając wykupiony jedynie bagaż podręczny w LOT mogę go bez problemu nadać go do luku czy zależy to od humoru pań przy Chek-inie? w AF można bez problemu a jak jest w LOT?
Drugie pytanie po części związane, czy lecąc z dzieckiem mogę na pokład zabrać termos z ciepłą wodą na mleko?
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 08 Maj 2019 11:08 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
1. Jeśli masz taryfę tylko z podręcznym, to nie możesz nadać tego bagażu do luku

2. To kwestia security, musisz poczytać, bo na leki niezbędne w podróży i dzieci są jakieś wyjątki, a ciepłą wodę na pokładzie samolotu na pewno dostaniesz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 08 Maj 2019 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
1. Głupota z ich strony. Przecież chodzi o limity wagowe i objętościowe bez różnicy czy wezmą ten bagaż w luku czy na półce :/

2. O wyjątkach czytałem, jednak stricte chodzi mi o termos, jak syn zacznie się domagać posiłku t o mogę nie mieć czasu na proszenie o wodę podczas lotu, a i w oczekiwaniu na lot przydałoby się to mieć pod ręką.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 08 Maj 2019 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Wcale nie taka głupota. Bagaż rejestrowany oddajesz w ich ręce i to oni są za niego odpowiedzialni od tego momentu.
Podręczny trzymasz ciągle przy sobie i to czy go zgubisz, zniszczysz, czy nie to zależy już tylko od Ciebie
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 08 Maj 2019 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
No ok patrząc z tej perspektywy jest w tym sens. Jednak uważam że skoro jest to do zrobienia w innych liniach na swoim przykładzie odczułem to w AF to czemu tu robią problemy. Mimo wszystko będe próbować.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 08 Maj 2019 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Po za tym nadanie bagażu to są koszty transportu i ludzi z obsługi którzy je wkładają i wyjmują z luku, z takich oszczędności zrodziły się lowcosty,
termos można mieć, pytanie czy na Okęciu w poidełkach jest gorąca woda podobnie jak w Azji ? bo nie pamiętam tego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 08 Maj 2019 13:32 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
@kubus571 bo AF zrobił dobie krzywdę rozdając statusy w paczkach chipsów przez co ktoś z najtańszą taryfą i srebrną kartą może wziąć na pokład 3 bagaże. Uwierz,że w AF potrafi pół samolotu mieć srebrne/złote karty. Stąd nadają wszystkim chętnym bagaże na ckin a i tak przed gate zbierają a potem załoga jeszcze wywala z pokładu bo wszystko pełne
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 08 Maj 2019 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Kurczę, kiedy tak sypali tymi statusami? Znowu coś przespałem...

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#192 PostWysłany: 08 Maj 2019 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
faktycznie szkoda, też nie kupuję chipsów :( , więc i mnie ominęło
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#193 PostWysłany: 09 Maj 2019 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
novart napisał(a):
1. Jeśli masz taryfę tylko z podręcznym, to nie możesz nadać tego bagażu do luku


@kubus571 @novart Powiedziałbym raczej, że to zależy od humoru personelu przy check-in. Tylko w ostatnich 2 miesiącach korzystałem z tej opcji w LOT i bez problemu wzięli bagaż podręczny do luku (i po drodze go zagubili podczas przesiadki w WAW!) ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 09 Maj 2019 12:37 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Przecież taryfa bez bagażu nadawanego jest tańsza - ciekawe jak to rozwiązują w systemie.
Jeśli tak by było, to by znaczyło, że taryfy z bagażem nie mają sensu ;)

Pewnie jest tak, że jak napisałeś - humor (a może niewiedza) obsługi przy check-in.

W każdym razie nie brał bym takiej możliwości za pewnik.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 09 Maj 2019 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
@novart Z tą różnicą, że taki bagaż wciąż musi spełniać limity wymiarów i wagi bagażu podręcznego, czyli nie zastępuje bagażu rejestrowanego.
Biorąc pod uwagę połączenia krajowe obsługiwane na przykład Dash-ami i mocno ograniczone w nich miejsce na bagaż podręczny, którego sporą część i tak odbierają przy wejściu na pokład, to nie do końca jest to takie nieprzemyślane, by zabrać mały bagaż do luku już dużo wcześniej.
Przy okazji, Lufthansa i EasyJet też to praktykują, oczywiście nie zawsze i nie na każdym lotnisku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 09 Maj 2019 14:47 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 839
złoty
kubus571 napisał(a):
Drugie pytanie po części związane, czy lecąc z dzieckiem mogę na pokład zabrać termos z ciepłą wodą na mleko?
Ja stosuję następującą metodę. Bierzesz pusty termos i razem z bagażem dajesz normalnie do prześwietlenia. Po kontroli bezpieczeństwa idziesz do pierwszego z brzegu baru i pytasz się czy można kupić wrzątek. W 99,99% wszyscy dają go za darmo (chociaż jeden raz w Memmingen skasowali mnie 2 EUR za taką usługę).
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#197 PostWysłany: 11 Maj 2019 15:27 

Rejestracja: 11 Maj 2019
Posty: 1
witam, jak jest z przewożeniem e-papierosa? Który bagaż? Czy jest konieczność rozbioru na części i czy jest obowiązek wyjęcia baterii czy można mieć baterię wbudowaną?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 14 Maj 2019 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Tak więc po przejściu procedury o którą pytałem, zostawię dla potomnych info na temat nadania bagażu kabinowego do luku przy check-in w LOT.
Pan w checkinie powiedział, że jeśli samolot jest pełny to bardzo chętnie by go ode mnie zabrał i nadał, jednak w moim przypadku lot był jak to powiedział pusty (c.a. 20pax w E170) i że to za dużo zachodu, ale jak się uprę to owszem może mi go nadać, stwierdziłem, ze faktycznie przy tak niskim obłożeniu nie ma to sensu.
Swoją drogą tak inteligentnie nakleił mi naklejkę na wózek, że przy gate musieli mi drukować ponownie bo nie dało się go złożyć, a Panowie przy security kazali wskazać go palcem, żeby go zmotywować do ogarnięcia bo nie byli w stanie wrzucić wózka na taśmę :)
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 02 Lip 2019 12:05 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Czy mając bilet w najniższej taryfie mogę w LO wziąć wózek dla dziecka (2,5 roku, oczywiście leci ze mną) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 02 Lip 2019 12:19 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
"Dodatkowo, w ramach ceny biletu, jako bagaż podręczny pasażer może zabrać ze sobą:
torebkę damską lub torbę męską lub laptopa (wymiary 40 cm x 35 cm x 12 cm)
dla podróżujących z dziećmi - pokarm i składany wózek dla dziecka lub spacerówkę"

za: https://www.lot.com/pl/pl/bagaz-podreczny

Z tego wynika, że tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 360 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group