Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 360 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 21 Kwi 2018 23:45 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Trochę niejednoznaczne informacje są na stronie LOT więc dopytam - mamy bilety w taryfie O (wg strony Austrian to economy flex ale wątpię żeby tak było) - jak jest z bagażem dla niemowlaka ? Jemu też przysługuje podręczny do 8 kg i mała torebka i dodatkowo fotelik/wózek ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#142 PostWysłany: 01 Maj 2018 06:43 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Mam pytanie dość prozaiczne, ale w temacie nie ma o tym nic...
Jak wygląda możliwość przekroczenia w LOCIE dozwolonej masy bagażu rejestrowanego na trasach z Ameryki? Standardowo mam w bilecie 23 kg, ale bez wysiłku przekroczę ten ciężar. Czy mogę dopłacić za nadbagaż, czy muszę się zmieścić i ewentualnie dokupić kolejną sztukę bagażu? Dodam, że mam służbowo zakupione bilety, więc nie mam podglądu w rezerwację...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 01 Maj 2018 06:56 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Zacznij od zapoznania się ze stroną przewoźnika, tam jest wszystko opisane, jeśli chodzi o nadbagaz

http://m.lot.com/pl/pl/nadbagaz

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 15 Cze 2018 17:32 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 208
niebieski
Wybieram się w przyszłym tygodniu LOT-em do Larnaki z bagażem podręcznym. Czy możecie podzielić się swoimi aktualnymi doświadczeniami w kwestii ważenia bagażu podręcznego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 20 Cze 2018 11:29 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 278
niebieski
1. Mając FTL'a przysługuje dodatkowy bagaż. Czy to działa tylko lecąc LOTem czy np. LH też?
2. Czy nie ma znaczenia, gdzie bilet (bez bagażu rejestrowanego) był kupiony? W sensie bezpośrednio na stronie LOTu, czy u jakiegoś pośrednika, żeby później wykorzystać FTL'a do oddawania bagażu przy check-inie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 20 Cze 2018 11:38 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
1. Locie dostajesz bagaz za darmo nawet jesli masz taryfe bez bagazu. wedlug mojej wiedzy w innych liniach np. LH musisz miec taryfe z bagazem zeby dostac kolejny bagaz za darmo.
jesli kupujesz bilet bez bagazu to 1 bagaz gratis nie przysluguje.
2. nie ma znaczenia gdzie kupiles bagaz
Góra
 Profil Relacje PM off
Bartec uważa post za pomocny.
 
      
#147 PostWysłany: 20 Cze 2018 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
Dodaj sobie do rezerwacji FTLa i będziesz miał pokazane czy bagaż jest czy nie ;)
LO daje przy taryfie bez bagażu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Bartec uważa post za pomocny.
 
      
#148 PostWysłany: 20 Cze 2018 11:58 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 278
niebieski
Biletów jeszcze nie mam - bo chciałem się upewnić, czy FTL zawsze gwarantuje ten bagaż, niezależnie od kanału zakupu.
Ja w tym roku raczej nie dorobię się FTL'a, ale do jesieni (kiedy planujemy dolot) moja żona z pewnością będzie go miała. Dlatego teraz tak teoretycznie dopytuję, bo planuję kupić jeden bilet z bagażem i drugi bez :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 27 Cze 2018 00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Hej, czy dobrze kombinuję w sprawie przewalenia wagi/liczby bagażu podręcznego?:
W Locie, którym latam dość rzadko, jest tak, że gdy się leci tylko z bagażem podręcznym (niczego nie nadaje) to nie sprawdzają oni aż tak skrupulatnie bagażu podręcznego osób wchodzących na pokład. I tak, można np. zabrać sporo większą walizkę niż typowe 55x40x20/23 i jeszcze wnieść jednocześnie z tym laptopa, kurtkę (w środku lata), parasol itd. :D
Zupełnie inaczej rzecz się ma gdy mamy wliczony bagaż rejestrowany i nadajemy go.
W tym przypadku częstą zaobserwowaną praktyką jest to, że pracownik LOT przyjmując w punkcie nadawania bagażu, przy okazji, prosi o położenie bagażu podręcznego na wagę, widzi jego rozmiar itd. i zazwyczaj zawiesza na nim zawieszkę "hand luggage" czy coś takiego.
A zatem uwaga pracownika skupia się na podręcznym nie przy wchodzeniu do bramki samolotu, a przy nadawaniu rejestrowanego bagażu.
Taką przynajmniej mam teorię na podstawie obserwacji własnych i relacji bliskich.

Mam taką sytuację, że przeprowadzam się z Warszawy do Londynu, zależy mi więc na maksymalnym przemycie nadbagażu :lol:
Czy dobrze wykombinowałem, że jeśli, mając wykupiony jeden bagaż rejestrowany, udam się go nadać do stanowiska nadania bagażu, przekazując na czas nadania bagażu pozostały dobytek podręczny na przechowanie innemu współpasażerowi?
Chodzi o to by pracownik LOT przyjmując główną walizkę nie widział co mam jeszcze ze sobą.
W ten sposób LOT nie sprawdzi w tym miejscu bagażu podręcznego, a wchodząc do samolotu raczej nie będą patrzeć na to, że zamierzam w środku lata wnieść:
- dodatkową kurtkę zimową
- przykrytą jeszcze sporym garniturem w pokrowcu :lol: Oczywiście w razie niespodziewanych uwag założę na siebie dodatkowo garnitur i kurtkę i powiem "to moje ubrania i co mi zrobicie" :lol:
- walizkę wyraźnie przewaloną wymiarem ale nie "pełnowymiarową" czyli taką, która zasadniczo mieści się do podręcznego schowka nad głową
- laptopa w pokrowcu (akurat to można zgodnie z taryfą mieć - poza walizką podręczną)
- i jeszcze parasol :lol:
- standardowo, nawet w Ryanairze, wnoszę jeszcze siatkę a'la torba z biedronki a tam dodatkowe mniej cenne rzeczy które w każdej chwili jestem skłonny wyrzucić w razie chęci skasowania za nadbagaż

Zakładam, że nawet jak czepią się za dużej walizki, to bezpłatnie każą ją przy samolocie dać do luku, w końcu nie wiedzą czy np. mam rejestrowany wykupiony ale z niego jedynie nie skorzystałem. Zapewne nie będą tego sprawdzać przy wejściu do samolotu (musieliby mieć listę i jeszcze na tej liście odnotowane, że faktycznie mam wykupione i go już nadałem), a znajomi często mając wykupiony rejestrowany (bo tak im kupuje firma na lot służbowy), po prostu zabierają jedyną posiadaną dużo większą od "podręcznej" walizkę do kabiny ze sobą i zazwyczaj nikt na to nie patrzy w odróżnieniu do lowcostów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 27 Cze 2018 00:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
"W ten sposób LOT nie sprawdzi w tym miejscu bagażu podręcznego, a wchodząc do samolotu raczej nie będą patrzeć na to, że zamierzam w środku lata wnieść:"
rozumowanie dziecka
w gate także siedzą pracownicy Lotu,
wyślij nadbagaż poczta, będzie taniej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
#151 PostWysłany: 27 Cze 2018 08:46 

Rejestracja: 20 Cze 2016
Posty: 129
rdw napisał(a):
Mam taką sytuację, że przeprowadzam się z Warszawy do Londynu, zależy mi więc na maksymalnym przemycie nadbagażu :lol:

Image
A może po prostu wykup drugi bagaż i nie zawalaj swoimi rzeczami schowków nad głową robiąc problem tym, którzy jako "podręczny" biorą podręczny? :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#152 PostWysłany: 27 Cze 2018 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
mogliby Modzi skopiować ww. order i przyznawać wg zasług
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#153 PostWysłany: 27 Cze 2018 10:14 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
rdw napisał(a):
Mam taką sytuację, że przeprowadzam się z Warszawy do Londynu, zależy mi więc na maksymalnym przemycie nadbagażu :lol:

moze dasz rade z londynskiej pensji zaplacic te 80 zeta do dodatkowy bagaz ?
czy taka bieda w tym londynie ?
Góra
 Profil Relacje PM off
seal lubi ten post.
 
      
#154 PostWysłany: 27 Cze 2018 10:33 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Może ewentualna nagroda za "Cebulactwo roku" F4F trochę zrekompensuje Ci koszty tego nadbagażu...
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#155 PostWysłany: 28 Cze 2018 02:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Myślę, że trochę nadużywacie sobie dobrego humoru :lol: Zadałem pytanie - nie znasz odpowiedzi i nie masz nic do powiedzenia, to lepiej się nie wypowiadać, a nie rozciągać wątek bez merytoryki. Po pierwsze jesteście na forum fly4free i tego typu tematy dla nikogo, kto ma jakiekolwiek doświadczenie z tym serwisem nie powinny być dziwne - to serwis poświęcony taniemu lataniu. Wasze oczy wypaliłoby gdybyście kiedykolwiek poczytali coś z Twierdzy Szyfrów, polowanie na błędy, przymykanie oka na bagaż - to clue tego forum, wake up :P
Po drugie "żartowanie" z londyńskiej pensji to już żarcik wyłącznie na poziomie cudzysłowia - skąpstwo i chęć do oszczędzania nie ma korelacji z poziomem zamożności - maksymę mojego skromnego autorstwa raz na zawsze proponuję zapamiętać a nawet zapisać :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 28 Cze 2018 07:39 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Tak się okazuję, że niemal wszyscy użytkownicy, którzy Ci coś odpisali mają dostęp do TS włączając mnie - stawiam dolary przeciwko orzechom, że jeszcze wzroku nie stracili. I mylisz "tanie latanie" z maksymalnym cebulactwem, które zamierzasz zrobić i nie licz że ktoś Ci merytorycznie odpowie.Twój sprytny "myk" na podobnym poziomie co spanie na placu zabaw w Norwegii, kupowanie biletu na PB do Kielc a jechanie dalej itd i tu zawsze było to tępione, zwłaszcza uwzględniając okoliczności, które nam podałeś czyli przeprowadzka do Londynu na stałe.
Kończ waść, wstydu oszczędź i zakup lepiej ten nadbagaż za równowartość 1-2 godzin pracy w UK.

A deale w TS zostaw ludziom w TS. EOT.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#157 PostWysłany: 28 Cze 2018 08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
kiedyś istniało coś takiego jak poczucie wstydu/przyzwoitości -internet je zlikwidował całkowicie
tylko ja i dajcie mi, teraz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kravkrk lubi ten post.
 
      
#158 PostWysłany: 06 Wrz 2018 12:52 

Rejestracja: 06 Wrz 2018
Posty: 1
Hej, orientujecie się czy mogę jako bagaż podręczny zabrać walizkę spełniająca wymagania rozmiaru, oraz plecak na laptopa (zamiast torby) ?. Moim głównym zmartwieniem jest plecak, gdyż jest on napewno szerszy niż 12 cm podanych na stronie, a i pewnie będzie cięższy niż 2 kilo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 06 Wrz 2018 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
paski napisał(a):
a i pewnie będzie cięższy niż 2 kilo

obetnij paski od plecaka a z laptopa wymontuj akumulator
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 17 Paź 2018 10:07 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Tylko bez głupich tekstów proszę :D :D
Dawno nie leciałem LO, a czeka mnie krajówka oraz lot z WAW do VNO.
Taryfa tylko z podręcznym (wymiary ogarniam), ale mam pytanie, czy ktoś przy gate sprawdza wagę (nie pisze o nadwadze 4 kg, tylko tak z 1kg max). Dodatkowo czy miał ktoś nieprzyjemności z posiadania dodatkowo plecaka (taki szkolny) wiem, że ten bagaż dodatkowy to 40 x 32 x 12. Plecak nie będzie nabity, ale jakieś rzeczy tam będą.

Bilety drukowane w automacie lub w aplikacji.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 360 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group