Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 360 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 09 Sty 2015 12:43 

Rejestracja: 26 Lip 2012
Posty: 116
A ja 27.12 lecialem do CDG w taryfie Economy Simple i podreczny wazyli na Okeciu..
Natomiast juz na powrocie w CDG nikt nie wnikal ani w wymiary ani w wage.

Czyli mozesz trafic roznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 09 Sty 2015 13:08 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 79
Loty: 229
Kilometry: 412 678
Zbanowany
Loty KTW-WAW-KTW chyba ponad 20-cia / wyłącznie z podręcznym , raz zdarzyło sie na Okęciu abym wstawił trolleya do kosza pomiarowego / oczywiscie sie miescił , ani razu nie sprawdzano wagi , zdarzyłosie tez ze leciała obok Mnie na przeciwmych fotelach Pani z koszem z psem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 09 Sty 2015 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
ja się spotykam się w LOTcie z prośbą o zważenie bagażu. Generalnie jeśli towaru jest dużo (sweterki itp.) to może po prostu nie warto kombinować tylko nadać? Warto to planować wcześniej, bo czasem najtańszy bilet nie jest optymalny. Albo zabrać mniej sweterków.
Co do Schiphol to potwierdzam, pare razy zabrali mi kabinówkę na główny bagaż. Generalnie lepiej trzymać się wagi. Ja jeśli musze to "obchodzę" system poprzez załadowanie najcięższych rzeczy do małej torby dodatkowej (np. laptopowej). zasilacze, kable, książki, to co mocno podnosi wagę. Po przejściu kontroli najczęściej przepakowuje spowrotem, żeby się wygodnie niosło. Podobnie kurtkę, którą wolę spakować do bagażu niż mieć luzem na lotnisku czy w samolocie, ale dopiero po kontroli, żeby nie generować wagi.
Torbe rozsądnie jest zważyć wcześniej - albo gdzies z boku na lotnisku przy innym stanowisku - albo w domu nawet na łazienkowej wadze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Moku uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 09 Sty 2015 17:57 

Rejestracja: 09 Sty 2015
Posty: 6
michzak napisał(a):
Możesz wziąć to i to, zazwyczaj nie ważą walizek (co nie znaczy, że przy Twoim locie nie zaczną :p). A czy w tej klasie rezerwacyjnej nie możesz wziąć normalnej walizki przypadkiem? Wtedy masz 23 kg

Wysłane z mojego GT-I9300


Mam economy simple (źle skopiowałam) i nie ma tam takiej opcji :)

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Lecę tylko na tydzień, nie biorę wielu rzeczy. Obawiałam się, że po prostu swetry zbytnio zawyżą wagę bagażu (bo nawet 2 większe są po prostu ciężkie). Jeżeli jednak mogę wziąć dodatkowo torebkę to na pewno coś tam upcham.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 09 Sty 2015 18:54 

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 111
Dwa razy w te swieta na okeciu gosc kazal mi wkladac podreczny do koszyka na dole ktorego jest waga. Bagaz podreczny mial tylko 5 kg wiec sie zddziwilem. Tylko te 2 razy wazyli pozostale loty bez problemow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 09 Sty 2015 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Jeden sweter na siebie. Najwyżej zdjąć w samolocie. Drugi w torbę, ten mniejszy. Wiecej nie brać. Podobnie buty i inne.
Generalnie liczenie , że nie zważą to jak liczenie, że nie sprawdzą biletu w autobusie. Jednemu bedzie sie udawać przez 10 lat a innemu zważą przy pierwszym locie. Dobrze zeby torby nie wyglądały na bardzo wypchane, sugerujące że mogą być przeciążone.
Generalnie przy wyjeździe na kilka dni trzeba wybrać miedzy ekonomicznym pakowaniem sie do kabinówki lub swobodnym zabraniem dużego bagażu. Tym bardziej że spowrotem sie czasem cos kupi i takie pakowanie na styk może sie zemścić.


Wysłane z mojego iPhone (łatwo zgadnąć po błędach z "ułatwiacza" pisania), przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 13 Mar 2015 21:42 

Rejestracja: 13 Mar 2015
Posty: 1
Przelot z WAW do KBP.
linie: LOT.
Bilet kupiony przez Vayama_ie za 36 EUR.

W szczegółach rezerwacji znajduje się zapis:
Luggage allowance: 0PC indicates that no baggage allowance is included

Pytanie, czy podróż mogę odbyć z bagażem podręcznym do 7kg?

Dziękuje za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 13 Mar 2015 21:43 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 1365
niebieski
Tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 13 Mar 2015 21:55 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1959
platynowy
Z tego co pamietam 8kg i 116cm suma trzech bokow bagazu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 13 Mar 2015 22:23 

Rejestracja: 22 Lis 2013
Posty: 41
Loty: 452
Kilometry: 640 852
Nigdy do tej pory nie korzystałem z taryfy SIMPLE w LOT.
Rozumiem, że niezależnie od warunków taryfy z tytułu statusu FF w M&M mogę zabrać 23 kg bagażu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 13 Mar 2015 22:33 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Tak, FTL może zabrać dodatkowo jedną sztukę bagażu. Ponieważ w tej taryfie jest 0 sztuk, to 0+1=1.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 15 Mar 2015 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
........czy wózek (typu parasolka) dla dziecka w taryfie ECONOMY SIMPLE jest bezpłatnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 20 Mar 2015 18:11 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
Zibid napisał(a):
........czy wózek (typu parasolka) dla dziecka w taryfie ECONOMY SIMPLE jest bezpłatnie?


TAK.

EDIT: Oczywiście zakładam, że dziecko leci z Tobą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zibid lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 21 Mar 2015 11:01 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3560
złoty
Czy ktoś bawił się już w mierzenie koszyka Lotu? Jak on się ma wielkościowo do koszyków Ryanair?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 21 Mar 2015 19:15 

Jest większy, raz mnie proszono o włożeniem walizki 54cm i było pare ładnych cm zapasu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 PM off
greg1291 lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 26 Mar 2015 00:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 15
Loty: 169
Kilometry: 216 682
Lotem latam regularnie na krajówkach (KRK-WAW / WAW-KRK) - nigdy nie ma problemu z bagażem.

Polecam:
- wziąć "Deliverke" na bagaż na granicy wymiarów lub ponad - niestety, luki Bombardiera i Emraera są dość małe - warto odłożyć bagaż na wózek i odebrać na płycie po wylądowaniu (raz - na Okęciu - zdarzyło mi sie włożyć torbę do miarki, ale niestety była dość wypchana a z przyzwyczajenia nie nadałem jej do luku)
- zawsze dodatkowo mozna wnieść mniejszy bagaż - mały plecak czy torba z laptopem
- obsługa jest tak miła, ze nie ma problemu, jesli masz on top Marynarkę do zawieszenia w szafie


Ostatnio edytowany przez Roku, 28 Maj 2015 11:33, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 27 Mar 2015 08:42 

Rejestracja: 20 Paź 2014
Posty: 4
Hej, lecę dziś LOTem z Waw do Bru i jest to mój pierwszy samodzielny lot naszym krajowym przewoźnikiem. Mam bilet w taryfie Economy Saver i problem z bagażem, ponieważ po dokonaniu odprawy online, na karcie pokładowej mam napisane, iż mogę mieć tylko bagaż podręczny do 8 kg, natomiast w regulaminie nie ma takiej taryfy, ale gdzieś mi mignęło, że w mojej taryfie mam prawo do rejestrowego bagażu...Na call center nie mogę się dodzwonić- ktoś wie od kiedy mają czynne? Aaaaa...nie wiem w co mam się pakować! Help!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 27 Mar 2015 08:56 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Zerknij tu: http://m.lot.com/pl/pl/fare
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 27 Mar 2015 09:00 

jeśli nie masz srebra ani złota m&m to możesz mieć tylko bagaż podręczny
Góra
 PM off  
      
#40 PostWysłany: 27 Mar 2015 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
.

Załączniki:
LO.jpg
LO.jpg [ 94.17 KiB | Obejrzany 11659 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 360 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group