Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 25 Lip 2019 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
W takim ukladzie ulokowalabym sie gdzies po srodku, bo nie chcialabym przeklinac tego, ze za kazdym razem musze jechac kawal drogi z Long Beach. I to nie dystans moze byc zabojczy tylko korki. Okolice Hollywood powinny dac Ci dobry dojazd w wiekszosc miejsc oprocz Long Beach, gdzie mozesz przetestowac sobie kolejke. W Hollywood da sie znalezc tanie motele, nawet z darmowym parkingiem.

Ja lubie zatrzymywac sie troche dalej na polnoc w rejonach gor Santa Monica, Thousand Oaks, West Lake. Tam jest duzo tanich sieciowych hoteli wzdluz Freeway 101, jest gdzie zjesc, gdzie zrobic tanie zakupy, itp. A jak chce sie spokoju i ciszy, to skacze sie w gory.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 14 Sie 2019 11:13 

Rejestracja: 10 Lip 2015
Posty: 5
Polecam na nocleg okolice Venice Beach lub Manhattan Beach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 25 Wrz 2019 08:45 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
JIK napisał(a):
@Przemk0 sprawdź ofertę tego motelu - Super 8 Long Beach.
Lokalizacja jak i warunki wydają się być bardzo ok.
Mam zamiar go przetestować w najbliższym czasie.


Byłem, spałem. Motel w bardzo fajnej lokalizacji, obok parę siecówek (in-n-out, panda express, carsl's jr.) do tego Marhsalls i Ross ;) Najbliższy Walmart Supercenter znajduje się jakieś 8 minut jazdy autem.

Basen głęboki 3.7m, jacuzzi oraz sauna. Wszystko czynne od 10:00 do 22:00
W cenie wliczone "amerykańskie śniadanie" - na słodko. Popołudniu 17-20, był mały poczęstunek: wino, napoje gazowane, chipsy i inne snaki.
Kawa, herbata - dostępne przez cały czas na recepcji.
Pokój duży, a w nim lodówka, kuchenka mikrofalowa, suszarka do włosów.

Na plaży Long Beach byłem tylko raz, na zachodnie słońca. Jeździłem na Seal Beach, spoko plaża, pusto, zero turystów.
Dojazd na Venice zajął mi ok. 40 minut, jechałem wtedy kiedy wszyscy pchali się do miasta ;)
Dojazd na lotnisko LAX koło 5 zajął mi 20 minut

Do Warner Bors jechałem przez Pasadenę z postojem na outlet - czasu nie mierzyłem.

BTW.
Po tym co widziałem na Venice Beach to nie zatrzymałbym się tam jeżeli interesował, by mnie spokój. Sporo bezdomnych, masa straganów, gwar i tłumy ludzi ;)

BTW 2.
Muscle Beach jest w renowacji.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 04 Mar 2022 14:31 

Rejestracja: 09 Lip 2012
Posty: 49
Proszę, pomóżcie, bo nie wiem co robić :) szukam noclegu na 5 nocy w LA na zakończenie naszego tripa po zachodnim wybrzeżu. Oczywiście chciałbym je spędzić w jednym miejscu, nie zmieniając noclegów w trakcie. Zarezerwowałem już jedno miejsce, ale wciąż mam wątpliwości ... to kandydaci:
Friendship Motor Inn http://www.booking.com/Share-D2OLeDP
Seahorse Inn http://www.booking.com/Share-Ymmphz

Oba miejsca są w podobnej cenie (450-500/noc).

Nasz plan na LA:
- 1 dzień: Aleja Gwiazd, Hollywood Boulevard, Griffith Observatory, różne miejsca na fotki na napis Hollywood
- 2 dzień: plażing (Venice/Santa Monica) + mecz LAC w crypto.com arena
- 3 dzień Warner Bros/Universal Studios
- 4 dzień - wszystko czego nie zobaczymy + zakupy + plażing + pakowanie.
Niekoniecznie w tej kolejności :)
Pierwszy dzień przyjazd wieczorem, więc poznawanie okolicy, a ostatni dzień samolot o 13 więc z rana zawijka z hotelu.

Przechodząc to hoteli, zdają się mieć bardzo podobny standard, do obu mamy podobne rekomendacje :) Jednak różnią sie następująco:
- Seahorse Inn ma 20 minut z buta na plażę (nie Venice, ale to nie problem, wtedy na Venice pojechalibyśmy tylko żeby odhaczyć) + basen na miejscu
- Friendship Motor Inn ma wszędzie bliżej. Na hollywood boulevard 20 minut z buta, reszta miejsc z listy w max 30 minut autem
- sklepowo w okolicy chyba lepiej wypada seahorse, ale i w okolicy friendshipa znajdzie się jakiś spożywczak osiągalny w parę minut żeby uzupełnić zapasy.

Co byście wybrali do realizacji powyższego planu? Z jednej strony fajnie mieć w zasięgu spaceru plażę i basen na miejscu, z drugiej strony nienawidzę stać w korkach :D I mam straszną zagwozdkę.

Dodatkowa ważna sprawa to bezpieczeństwo okolicy. Jak to realnie wygląda dla obu okolic? Zdaje się z opisów w komentarzach i z wiedzy z internetów, że ani tu ani tu nie powinno być problemów. Ale jestem ciekaw jak to wygląda z Waszego osobistego doświadczenia.

Generalnie, potrzebuję jak najwięcej osobistych wskazówek i odczuć, które pozwolą mi przechylić szalę w którąś ze stron. Może podrzucicie w ogóle coś innego i z innej strony LA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 22 Mar 2022 18:14 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Będę pierwszy raz w LA. Wziąć nocleg w downtown ze względu na możliwość szybkiego przemieszczenia się metrem, czy lepiej hollywood ze względu na klimat? Może inną dzielnicę ktoś poleci?

Trip na 5 dni, bez samochodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 22 Mar 2022 18:19 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
https://travelarchitects.pl/podrozeszytenamiare/gdzie-nocowac-w-los-angeles/
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 22 Mar 2022 19:58 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Tak czytałem zanim zadałem pytanie, poprzednie wpisy też. Wszyscy piszą, że Hollywood ma swój klimat, za to downtown od strony transportu warto wybrać, większej ilości atrakcji, miejsc z jedzeniem.

Zadałem pytanie bo mam do wyboru dwa hotele, o podobnym standardzie i cenie. Liczyłem na jakieś dodatkowe, subiektywne porady. Jeżeli nikt się więcej nie dopisze, pewnie zadecyduje rzut monetą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 22 Mar 2022 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@Kothson Ja wcześniej wybrałem Hollywood i teraz też mam zarezerwowane Hollywood. Jest metro więc z transportem jest ok (choć metro w LA jest trochę inne), klimat fajny a co do jedzenia to już nie pamiętam ale jadłem gdzieś przy przemieszczaniu się bo tam jakoś nic ciekawego mi w oko nie wpadło. W Hollywood jest też trochę bezpieczniej i mniej bezdomnych.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 27 Maj 2022 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2016
Posty: 77
Kothson napisał(a):
Tak czytałem zanim zadałem pytanie, poprzednie wpisy też. Wszyscy piszą, że Hollywood ma swój klimat, za to downtown od strony transportu warto wybrać, większej ilości atrakcji, miejsc z jedzeniem.

Zadałem pytanie bo mam do wyboru dwa hotele, o podobnym standardzie i cenie. Liczyłem na jakieś dodatkowe, subiektywne porady. Jeżeli nikt się więcej nie dopisze, pewnie zadecyduje rzut monetą.


Nie wiem czy aktualne pytanie ale dla następnych może się przydać. My spaliśmy w AIRBNB u gościa Darryl mieszkającego przy Shenandoah Street. Bardzo fajny duży pokój (bez tv) z łazienką prywatną oraz dostępem do kuchni. Czysto w mieszkaniu, gość bardzo pomocny. Na parterze pralnia ;-) Jest miejsce postojowe w garażu!

Lokalizacja super na zwiedzanie LA w kierunku Hollywood oraz Venice/Santa Monica. Oczywiście autem. To jest na obrzeżach Beverly Hills więc na Rodeo Dr albo pod znak BH piechotą. Cisza spokój poza tym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 27 Maj 2022 12:09 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Potrzebuję gdzieś nocleg na 2 noce w okolicach LA ale nad oceanem. Ostatnio bylem w Santa Monica, ale obecne ceny to jakis kosmos. Ktos zna fajna miejscowkę z ktorej bedzie blisko do Hollywood, Santa Monica, Venice?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 27 Maj 2022 12:23 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Wez sobie noclegi w Inglewood, tanszej miescowki w LA nie ma. Jezeli masz auto to w 20 minut (10 mil) dojezdzasz do Hollywood w godzinach szczytu.

Druga sprawa, ale to juz kwestia indywidualna - po co jechac do Hollywood. Bylem tam wczoraj. Takiego za przeproszeniem syfu w zadnej duzej aglomeracji nie widzialem, wszechobecny smrod, menele i cpuni.

Polecam natomiasy Venice Beach, super klimat.


Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 16 Cze 2022 21:15 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Czy okolice Huntington Park/Lynwood są ok jeśli chodzi o nocleg bez samochodu w LA?. Przypadkiem będę tam na 20h po kilku dniach nad oceanem. Nie mam parcia na jakieś wielkie zwiedzanie ale nie siedziałbym w hotelu
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 17 Cze 2022 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@oskiboski niby blisko metra ale okolica nie należy do polecanych (bezpieczeństwo) poza tym chyba nic tam ciekawego nie ma do oglądnięcia. Ja wybierałem okolice East Hollywood i to bym polecał bardziej lub ewentualnie nocleg gdzieś przy samym lotnisku jeżeli nie jesteś zainteresowany okolicą Hollywood. Tak czy inaczej dojazdy komunikacją w LA pochłoną dużo czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 09 Sie 2023 22:31 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Czy ktoś może polecić sprawdzony nocleg że śniadaniem? Bardzo stawki się zmieniły w stosunku do poprzednich lat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 10 Sie 2023 00:03 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Jeśli szukasz typowo opcji budget i masz auto to polecam Holly Crest w LA. Parking darmowy, blisko lotniska i 405 którą dojedziesz wszędzie. Brak śniadania, ale 20 metrów od przybytku masz maczka.
Góra
 Profil Relacje PM off
skrzat lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 10 Sie 2023 01:27 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
Ja ze swej strony polecę tą miejscówkę. Na samej Hollywood Blvd , fakt że po jej wschodniej krańcowej stronie ale jak najbardziej sprawdzona na 4 dniowym wypadzie :
https://goo.gl/maps/5Y3K4K8eqhN2yacv6
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 10 Sie 2023 10:35 

Rejestracja: 11 Sie 2022
Posty: 45
Ja we wrześniu, będę 2 noce w Dunes Inn Wilshire. Cena jak na LA nie jest zła, blisko stacja metra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 29 Lis 2023 21:31 

Rejestracja: 19 Sie 2015
Posty: 62
W większości hoteli na bookingu widzę , że jest zameldowanie do godziny 22/23 , czy faktycznie tak jest , że to tej godzinie może być problem z zameldowaniem ? i zauważyłem , że w większości hoteli nie akceptują gotówki i proszą o depozyt który trzeba zrobić kartą kredytową ...
Aktualnie mam debetówkę w milennium i tak się zastanawiam jak to ugryść . . .
Wyrobić kredytówkę na depozyty i założyć konto walutowe w millenium , żeby nią na miejscu zapłacić za koszt wynajęcia hoteli ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 29 Lis 2023 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2691
HON fly4free
Nie musisz mieć kredytówki - wystarczy karta debetowa.
Tylko w niektórych wypożyczalniach potrzebna jest karta kredytowa - bez niej wtedy nie ma możliwości wypożyczenia auta.
I moja rada: wyrób sobie Revoluta i może jeszcze jedną kartę (Aion, Zen) - na wszelki wypadek.
Co do hoteli: hotele sieciowe mają recepcję całodobową - spróbuj tam znaleźć nocleg.
Góra
 Profil Relacje PM off
Enzym lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
#80 PostWysłany: 29 Lis 2023 22:56 

Rejestracja: 19 Sie 2015
Posty: 62
a nie lepiej na wszelki wypadek wyrobić kredytówkę zamiast revoluta ?
Hotel w LV mam już opłacony , Dunes INN Sunset , podobno mają zameldowanie do godziny 23 ... ląduję o 20.00 wg planu więc mam nadzieję , że dążę wziąć bagaż , urząd uber i powinienem się wyrobić do godz. 23 . . . taką mam bynajmniej nadzieje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group