Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 02 Lut 2015 23:11 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
Shaq napisał(a):
W większości hoteli jakie widzę na booking.com jest dopisek: W momencie zameldowania wymagane jest okazanie ważnego dowodu tożsamości ze zdjęciem oraz karty kredytowej.

Czy to znaczy, że płatność jest tylko kartą? A gotówką nie można?



http://www.stayonmain.com/

hotelik w samym centrum...

co do płatności to panuje chyba zasada: nie masz karty, jesteś nikim :)

Przestrzegam przed wyłączeniem transakcji zbliżeniowych offline w kartach jeśli jedziecie do USA. Ja powyłączałem i na dzień dobry w pierwszym hotelu wszystkie karty odrzuciło! oczywiście wielka dyskusja z obsługą i owszem, gotówką można płacić za pobyt, ale depozyt musi być w postaci zabezpieczenia Kartą. Byliśmy przerażeni co to będzie, ale uprosiłem , żeby wzięli 2x większy depozyt w gotówce...w następnych hotelach obsługa była bardziej kumata i pierwsza transakcja odrzucona (offline) ale przełączali coś w terminalach i przechodziło. Tak czy owak zafundowałem sobie wrażenie na własne życzenie blokując transakcje offline :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 03 Lut 2015 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
https://pl.airbnb.com/rooms/44511?s=l4lv
http://missionmotellynwood.magnusonhotels.com/

Bardzo polecam , spalem tam 10 nocy podczas pobytu w LA.
Duze , fajne pokoje z lazienka i wszystkim co potrzeba , parking , za dobra kase ( za 10 nocy wyszło mi 1300zł )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 03 Lut 2015 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Spaliśmy w Ocean Park Hotel - https://www.booking.com/hotel/us/ocean- ... ight_room=

Najtańsza opcja jeśli chodzi o Santa Monica. Dojazd do Santa Monica Pier autobusem miejskim za 1 USD.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 14 Mar 2015 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
W trakcie pobytu w LA spaliśmy w 2 miejscach:

1) Ramada Inn (Marina del Rey) http://www.booking.com/hotel/us/ramada- ... hildren=0&

Pozycja może daleko od low cost ale położenie, obsługa, doskonałe śniadanie rekompensują cenę. Zresztą hotele w pobliżu Venice Beach zawsze będą kosztować. 10 minut spacerkiem do plaży czy portu, pokoje czyściutkie i świetnie wyposażone. Bezpłatny parking. Polecam.

Cena około $160+tax za 4 osoby (dwójka zaś 130, więc różnica spora)

2) drugie miejsce nieco tańsze Dunes Inn http://www.booking.com/hotel/us/dunes-i ... hildren=0&

Hotel położony bliżej centrum, łatwy dostęp do Hollywood czy Beverly Hills. Pokoje nieco skromniejsze ale czyste. Również bezpłatny parking. Ładna okolica.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 22 Gru 2015 12:43 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 82
Loty: 36
Kilometry: 95 549
Planujemy zatrzymać się w Glendale ewentualnie w Pasadenie i stamtąd zwiedzać samochodem LA a dokładnie chodzi o Hollywood, studia filmowe itp. Czy to dobra miejscówka wypadowa? Widzę że od hotelu w Glendale do Holly mamy około 10 mil (z Pasadeny około 17 mil). Czy jest w takim razie sens pchać się do centrum jeśli interesuje nas tylko ta część miasta? A może macie jakieś inne propozycje na 2 noce w LA?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 22 Gru 2015 13:00 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Według mnie to jest dobry pomysł. Autostrady w LA są niemiłosiernie zatłoczone i zakorkowane w godzinach porannych i popołudniowo-wieczornych.
Przebijanie się z północy na południe LA trwa czasem i 2 godziny (często nawet HOVy niewiele pomagają). Jednak także w okolicach Pasadeny i Universal City należy spodziewać się w standardowych godzinach korków na kierunkach do/z LA. Przy wyborze hotelu/motelu poczytajcie trochę opinii, w aglomeracji LA bywają nieprzyjemnie dzielnice.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 22 Gru 2015 13:46 

Rejestracja: 14 Lis 2010
Posty: 586
Loty: 116
Kilometry: 151 005
złoty
A co powiecie o Huntington Park?

Ślepy strzał na Hotwire ulokował mnie w Rodeway Inn Huntington Park, zastanawiam się ciągle czy nie lepiej zapolować na coś bliżej, żeby później nie narzekać na zwiedzanie LA z okien auta stojącego w korku...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 22 Gru 2015 15:01 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 82
Loty: 36
Kilometry: 95 549
rattaman napisał(a):
Według mnie to jest dobry pomysł. Autostrady w LA są niemiłosiernie zatłoczone i zakorkowane w godzinach porannych i popołudniowo-wieczornych.
Przebijanie się z północy na południe LA trwa czasem i 2 godziny (często nawet HOVy niewiele pomagają). Jednak także w okolicach Pasadeny i Universal City należy spodziewać się w standardowych godzinach korków na kierunkach do/z LA. Przy wyborze hotelu/motelu poczytajcie trochę opinii, w aglomeracji LA bywają nieprzyjemnie dzielnice.


Właśnie o to chodzi by bezsensownie nie stać w korkach w centrum jeśli ono nie jest moim celem w podróży. A na dodatek do wybrzeża dobijać się nie będziemy bo do LA dojedziemy Big Sur z SF a więc oceanu się naoglądamy. Z Glendale/Pasadeny nie jest aż tak daleko jak na USA a więc nawet biorąc pod uwagę korki jest to chyba dobry wybór.

Z twojej wypowiedzi rozumiem, że nie tylko dzielnice w samym LA ale również niektóre w całej aglomeracji mają kiepską reputację?

PS. A propo cen noclegów w maju - szalone - ale i tak niższe niż w SF...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 22 Gru 2015 15:28 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
jeżeli macie wynajęty samochód to nie ma co zwracać uwagę na jakość dzielnicy.
Przecież tam tylko przyjedziecie i przenocujecie, na piechotę zwiedzać dzielnicy nie będziecie. Lepiej dopasujcie sobie noclegi pod względem planu zwiedzania i budżetu, a nie opisu dzielnicy jakbyście chcieli tam zamieszkać na stałe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Gru 2015 15:35 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
W północnej cześci aglomeracji Van Nuys i Canoga Park nie cieszą się zbyt dobrą opinią. Ogólnie jednak to chyba lepiej sprawdzać opinie dot. poszczególnych moteli/hoteli. Miasta aglomeracji są rozległe i okolica może się znacząco zmieniać na odległości 1-2km. Motele też są różne. W jednym będzie całodobowa obsługa i np. wejście do pokoi od wewnątrz przez recepcję (rzadko), a w innym wejścia pokoi będą dostępne z ulicy, a w nocy nie będzie żadnej obsługi. Nie ma się jednak co stresować na zapas, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, tylko zachować zdrowy rozsądek. Np. unikać moteli/hoteli gdzie kwateruje się osoby wychodzące z więzienia;) Jednak, w znakomitej większości moteli/hoteli największym zmartwieniem jest czystość pokoi. Nie przejmuj się też tym, że każdy hotel ma przynajmniej jedną opinię "najgorszy w jakim byłam/em" - to taki standard i nawet Bellagio w LV ma takie opinie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 03 Kwi 2016 21:28 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Proszę o opinie czy podróżowanie autobusem wieczorami po LA jest bezpieczne czy raczej unikać? Będę miał hostel w okolicach LAX, więc chodzi mi o trasy do centrum oraz w okolice Venice Beach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 04 Kwi 2016 21:46 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Podróżowanie autobusem w LA to wogole jest wątpliwe, coś jak safari. Wiem ze moze to niepopularne bedzie co napisze ale biali to raczej unikają tego środka transportu. Takie realia, czy tego chcemy czy nie.

Ale jesli jestes wyszczekany i dasz radę odpalić coś słownie lub potrafisz patrzeć sie w okno (zeby nie wiem co sie działo w tym autobusie) to dasz radę.

Widzisz, problemem nie jest sam przejazd (sa kamery i w razie czego policja szybko przyjedzie), problemem jest to ze autobusy często jeżdżą przez wątpliwe rejony - trasa - gdzie można paść ofiara hit & run.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 05 Kwi 2016 18:51 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
to czym w takim razie należy się poruszać po LA (poza autem)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 06 Kwi 2016 00:02 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Przecież nie napisałem ze nie można. Opisałem ci tylko z czym sie to moze wiązać. Osobiście bym unikał, ale ja to nie ty. Zginać nie zginiesz :) ale LA to jedno z tych miejsc gdzie auto warto mieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 10 Maj 2016 10:48 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Niedawno wróciłem z Los Angeles i chcę rozwiać wątpliwości odnośnie bezpieczeństwa komunikacji w LA, bo nasłuchałem się różnych złych opinii. Podróżowałem po LA tylko autobusami - w dzień, późno wieczorem i dwa razy w nocy - pokonywałem duże odległości (jeden przejazd trwał nawet i godzinę) i kompletnie nic złego mnie nie spotkało - ludzie byli uśmiechnięci, pomocni i nastawieni przyjaźnie lub obojętnie. Jeżdżąc po Warszawie nie czuję się bardziej bezpiecznie niż tam. Hostel miałem w Inglewood.
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 10 Maj 2016 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 144
lukasz666 napisał(a):
Niedawno wróciłem z Los Angeles i chcę rozwiać wątpliwości odnośnie bezpieczeństwa komunikacji w LA, bo nasłuchałem się różnych złych opinii. Podróżowałem po LA tylko autobusami - w dzień, późno wieczorem i dwa razy w nocy - pokonywałem duże odległości (jeden przejazd trwał nawet i godzinę) i kompletnie nic złego mnie nie spotkało - ludzie byli uśmiechnięci, pomocni i nastawieni przyjaźnie lub obojętnie. Jeżdżąc po Warszawie nie czuję się bardziej bezpiecznie niż tam. Hostel miałem w Inglewood.


Potwierdzam powyższe. Ale najlepsi są kierowcy - widzą, żeś nie stąd i zapytają zawsze dokąd chcesz dojechać i podpowiedzą, jak to zrobić. Po zmroku też nie jest źle. Autobusy są nowe, klimatyzowane. Na przystankach nie ma rozkładów jazdy, ale są numery, dzięki którym online można sprawdzić, o której będzie kurs.
Z samochodami w LA jest jeden problem - po prostu trzeba go gdzieś zaparkować i tu właśnie zaczynają sie schody.
_________________
---------------------------
http://www.masaperlowa.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 16 Maj 2016 18:19 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Jesli ktos chce naprawde zaoszczedzic na noclegu, a mimo wszystko miec dach nad glowa to na Airbnb jest opcja za 75zl dla 2 osob. Miejsce dzielone z innymi podroznikami o niskim standardzie, ale wszystko co do zycia potrzebne jest.

Miejsce to Upper Hollywood blvr, a wlascicielka to Chede, jej maz i corka
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 04 Mar 2017 22:06 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
W LAX zatrzymałem się w Hollywood Inn Express LAX. Duże odnowione pokoje ze śniadaniem za około 44$/ 2 os. za noc. Normalny standard za takie pieniądze polecam. Oczywiście brane przez makemytrip

Śniadanie

Image

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 11 Gru 2017 17:36 

Rejestracja: 28 Lut 2012
Posty: 176
prośba o Waszą radę. Czy zakwaterowanie w Venice na 4 dniowy pobyt w LA (tak aby zwiedzić hollywood, trochę plażowania, zahaczyć o jakieś studio filmowe to jest dobra miejscówka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 11 Gru 2017 21:24 

Miejsce jest dość "eksluzywne" więc może być droższe niż inne lokalizacje. W Venice jest dość dużo dziwnych ludzi, jeśli Ci to nie będzie przeszkadzać to się nie zastanawiaj.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group