Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Paź 2014 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 200
Loty: 124
Kilometry: 226 762
niebieski
Cześć! Potrzebuję Waszej rady.
Jestem aktywna na Couchsurfingu i w ten sposób chciałam też spędzić kilka dni w Londynie (lecimy wraz z koleżanką 9-13 października). Dostałam propozycję noclegu u chłopaka, który mieszka w Stratford, podobno rzut kamieniem od Parku Olimpijskiego.
Natalia twierdzi, żeby jeszcze wstrzymać się z odpowiedzią, bo podobno dzielnica niezbyt ciekawa, sporo kolorowych ludzi. Sama szukałam w Internecie informacji, ale często kończy się to stwierdzeniem, że cały Londyn jest niebezpieczny, imigrantów coraz więcej i nawet w Chelsea można zostać napadniętym.
Czy ktoś z Was był w tej dzielnicy i może powiedzieć, jak jest w rzeczywistości? Oczywiście nie zamierzamy szlajać się po niej przez pół nocy, raczej skupić się na głównych atrakcjach w centrum i przyjeżdżać wieczorem do Freda.
Będę wdzięczna za każdą radę :)
_________________
http://podroz-usmiechu.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#2 PostWysłany: 04 Paź 2014 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Byłem i było zupełnie normalnie. Czerwoną nitką metra dojedziecie w 20 minut do ścisłego centrum, a w pobliżu jedno z największych centrów handlowych - Westfield.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Paź 2014 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 240
Również polecam. Dogodny dojazd jest również na lotnisko Stansted
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Paź 2014 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 200
Loty: 124
Kilometry: 226 762
niebieski
Przylatujemy na Luton, a wylatujemy ze Stansted, więc tym lepiej dla nas. Easybus jest już zresztą zaklepany :D
_________________
http://podroz-usmiechu.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Paź 2014 13:09 

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 73
Mieszkałem na Forest Gate przez rok.To parę metrów dalej na wschód Stratford. Generalnie przez cały ten czas może było w mojej okolicy w sumie ze dwa zabójstwa z użyciem broni i jeden napad z nożem i to zawsze po zmroku i nie przy głównej ulicy. Tak że w sumie... Ale podsumowując wszędzie tak jest, że jeżeli nie szukasz kłopotów i potrafisz w pewnych sytuacjach używać wyobraźni to ich na 99% nie znajdziesz. Poza tym faktycznie, dzielnica nie za bogata, ludność kolorami ostro wymieszana, co mnie akurat nie przeszkadzało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Paź 2014 13:14 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 88
Stratford był bardzo niebezpieczny 20 lat temu.
Gdzie dokładnie na Stratford? Mieszkałem tam przez kilka miesięcy, dzielnica taka-se. Mówiąc kolorowych masz na myśli polaków, rumunów i rosjan? Czy czarnych brytyjczyków? Bo tych pierwszych jest strasznie dużo, często od rana na ławce z piwem siedzą. O byciu napadniętym na Stratford nie słyszałem jeszcze. Ukradli mi rower spod domu, skopiowali kartę z bankomatu, ale bezpośrednich konfrontacji z nikim nie miałem, ani nie słyszałem żeby ktoś miał takie nieprzyjemności.
Bierzcie ten nocleg, East London jest fajny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Paź 2014 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 200
Loty: 124
Kilometry: 226 762
niebieski
@WojtekC, dziękuję za info, fakt Twoje statystyki nie są złe, Stratford wydaje mi się teraz bezpieczniejszy niż Kurdwanów w Krakowie :D
@fakalaka, w necie są właśnie opinie z '06, '07 roku, więc szukałam czegoś bardziej "na czasie". Nie mam dokładnego adresu, wiem tylko, że rzut kamieniem od Olimpic Park. O kolorowej ludności znalazłam na jakimś forum chyba, zinterpretowałam jako rasę czarną i żółtą ;) A Fred jest czarnoskórym rodowitym Brytyczyjkiem, a może nawet i Londyńczykiem, nie pytałam ;) Nie przeszkadza mi to, nie jestem rasistką, zresztą ocenianie ludzi po kolorze skóry jest dla mnie nierozsądne i po prostu głupie. Na CS Fred ma fajny opis i dobre opinie, więc nie boję się zaryzykować, bardziej martwiło mnie otoczenie, ale widzę, że niepotrzebnie.

Stratford to aktualnie 2 strefa, tak?

PS Przepraszam, pomyliłam się- rzut kamieniem od Stadionu Olimpijskiego, a nie parku :)
_________________
http://podroz-usmiechu.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Paź 2014 13:51 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Stratford to 3. strefa. Od momentu otwarcia Westfields charakter najbliższych okolic bardzo się zmienił - jest ładniej i tłoczniej. :) Niewątpliwym plusem są 2 linie metra (Central - czerwona i Jubilee - szara/ srebrna), DLR (lekka kolejka w stronę Canary Wharf i Greenwich) i kolej, która dojeżdża bezpośrednio do City (Liverpool Street Station).

Jeśli chodzi o poziom bezpieczeństwa, to nie różni się on od zbytnio od np. okolic Oxford Circus, a w moim subiektywnym odczuciu jest wyzszy niz np. obfitujacym w ho(s)tele Aldgate. Mieszanka etniczna - jak w każdej niezbyt zamożnej dzielnicy Londynu. I rodak prawie na każdym kroku. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Paź 2014 21:58 

Rejestracja: 24 Wrz 2014
Posty: 3
Mieszkalem dwa lata na Stratford,nic sie nie przydarzylo,a bywaly powroty w nocy.sam dworzec i okolice jest ok.stratford jest tak nieformalnie podzielony na dwie czesci,od dworca na wschod i zachod..na zachod nie znajdziesz szemranych knajp,sklepow calodobowych,kebabow itp az do Bow,za to prawie same apartamentowce,na wschod od dworca masz to wszystko,a jesli to jest ,to sie znajdzie i element.omijaj szerokim lukiem Romford Road,jesli tam nocleg,to bym raczej podziekowal,to samo ma sie z Maryland i okolica.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Paź 2014 22:50 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 129
Byłem tam w listopadzie zeszłego roku i rzeczywiście różnorodność etniczna maksymalna, a już w piętrusie jadąc to już w ogóle masakra-same kolorowe twarze...Spałem tam parę nocy u kumpla, który tam mieszka-on sobie zamieszkanie tam chwali-WEST HAM Utd to jego ulubiona drużyna i ludzi tam mieszkających-jakby co to mów, że to twoja też :).
Najbardziej zaś zdziwiłem się widząc tam wieczorową porą buszujące na śmietnikach lisy...Ludzie w ogóle na to nie reagują...
A i we wspomnianym powyżej- moocno- zatłoczonym centrum handlowym nie zapomnij wejść do Primarku-ceny super i wybór ciuchów duży :)
Udanego pobytu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Paź 2014 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Lisy sa stalym elementem krajobrazu miejskiego w UK. Jak jezdze w nocy po miescie, to wypatruje ich na drodze, co by grilla sobie nie uszkodzic.

A jak juz jestesmy przy zwierzatkach, to w poludniowo zachodnim Londynie mozna spotkac w wielu miejscach zielone papugi - parakeets. Nie wiem jak w Stratford.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group