Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Sie 2016 19:44 

Kupiłem bilety na jednodniówkę w Londynie. W kontekście ostatnich napaści na Polaków a nawet morderstwa w Harlow koło Londynu, na tle narodowościowym, bezpiecznie , bez narażania się na nieprzyjemne gesty itp rozmawiać tam po polsku ? Czy udawać np Niemców i w tym języku rozmawiać między sobą ?


Ostatnio edytowany przez mezzo, 10 Paź 2016 21:42, edytowano w sumie 1 raz
edycja tytułu
Góra
 PM off  
      
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
#2 PostWysłany: 31 Sie 2016 19:47 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nie popadajmy w paranoję... Nigdy nie miałem problemów, że mówiłem po polsku, ani żaden znajomy, który tam na stałe mieszka
Góra
 Profil Relacje PM off
Mario21 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 31 Sie 2016 19:54 

Ja tam byłem dotychczas dwa razy i też nie byľo problemów. Ale po Brexicie się ponoç rozbrykali. Nie boję się , że mnie tam zamordują. :D Ale wolę nie narażać mojej towarzyszki podróży na impertynecje angielskich gówniarzy. Wolę stracić te parę złotych za bilety i polecieć gdzieś indziej.
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Sie 2016 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Fakty temu zaprzeczają
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 31 Sie 2016 20:06 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Jacakatowice jak coś to Cie pomścimy ;) , a tak na serio to angole mocno przegięli, aby to się nie skończyło innymi wydarzeniami i naszymi rewanżami. Wiadomo jaki będzie wynik.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 31 Sie 2016 20:24 

@jacakatowice Zwyczajnie unikaj 'chavów' i tyle :D A w razie czego od razu dzwoń na policję. Nie ma co gnojom popuszczać (zastraszanie/ groźby na tle rasowym to już przestępstwo).
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 31 Sie 2016 20:33 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
Szkoda ze nie w Polsce...

Wyslane z telefonu.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 31 Sie 2016 22:14 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Anonymous napisał(a):
Czy udawać np Niemców i w tym języku rozmawiać między sobą ?


Moim zdaniem nie ma po co. Wystarczy zdać się na zdrowy rozsądek. Jak zobaczysz łebków szukających awantury, to niemiecki, czy nawet angielski niewiele Ci pomoże. Ja byłem w połowie lipca w Londynie parę dni, ze znajomymi, spotkałem też znajomych Polaków. Normalnie rozmawialiśmy po polsku i problemów nie było, zarówno w centrum miasta, jak i nawet w pubie. Inna sprawa jest taka, że większość Londyńczków głosowała przeciw Brexitowi, więc nastawienie tam też jest inne.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 31 Sie 2016 22:48 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
Lord Sidious napisał(a):
Jak zobaczysz łebków szukających awantury, to niemiecki, czy nawet angielski niewiele Ci pomoże.

Ewentualnie arabski może pomóc ;)

A tak poważnie - nie ma co popadać w paranoję.

Większa szansa jest, że wygrasz szóstkę w totolotka niż na to, że w czasie jednodniówki (!) w Londynie (!) będziesz miał problemy przez mówienie po polsku.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 31 Sie 2016 23:12 

mikerus napisał(a):
Ewentualnie arabski może pomóc ;)

Dokładnie, a podstawowych zwrotów można nauczyć się z klasyka:

:twisted:
@jacakatowice Bardziej bym się obawiał kieszonkowców i wygazowanego piwa, niż przestępstw na tle 'rasistowskim'.
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 31 Sie 2016 23:16 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
Tak jak pisali poprzednicy-nie ma co popadać w paranoje. Po Brexicie nie spotkałam się z żadną przemocą chocby nawet słowną w moim mieście ( a mieszkam pod Londynem). Napaści to w zasadzie pojedyncze przypadki a o czymś takim decyduje zazwyczaj niewłaściwe miejsce w niewłaściwym czasie. Na idiotów można natrafić gdzieś zawsze. Wtedy to nawet jakbyś po Japońsku rozmawiał to by ci to nie pomogło. Londyn to jest ogólnie multi-kulti, wydaje mi się że chyba bardziej w wioskach czy pomniejszych miejscowościach bardziej można mówić o prześladowaniu jak już. Podejrzewam że jeśli w grę wchodzi jednodniówka to zapewne nie będziecie zwiedzać przedmieść tylko typowe turystyczne miejsca-więc tym bardziej nic wam nie grozi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 31 Sie 2016 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 148
Kilometry: 169 311
niebieski
Temat równie zabawny, jak pytanie o prawdopodobieństwo zamachu terrorystycznego w Europie. Dlaczego pojawiają się posty na tematy budzące wyobraźnię, a nie ma o prawdziwych zagrożeniach?

Dlaczego nie ma tematów typu:
- Możliwe zatrucie w Birmingham
- Upadek ze schodów w Manchesterze
- Grypa w Szwecji. Śmierć za progiem
- Czy bezpiecznie jest jeździć autobusem w Liverpoolu
- Będę się kąpał w Polsce, gdzie w 2014 roku utopiło się czterokrotnie więcej ludzi, niż zginęło w zamachach w całej Europie. Co robić?

A statystyki są przecież nieubłagane.
Żeby nie być gołosłownym, sprawdziłem. W Anglii i Waliii, dla mężczyzny w wieku 20-34 lat, śmierć z powodu zatrucia jest cztery razy bardziej prawdopodobna, niż z powodowu zabójstwa (14% do 3%). Trzy razy bardziej od zabójstwa realny jest też wypadek w ruchu lądowym.
U kobiet ciężko powiedzieć, bo w skrótowym opracowaniu nie ma zabójstw - wymieniono tylko pięć najbardziej prawdopodobnych powodów śmierci (rak piersi, marskość wątroby, samobójstwo/zatrucie, zatrucie, choroby serca).
Zebrano na podstawie ok. pół miliona śmierci w 2014 roku: http://webarchive.nationalarchives.gov. ... from.html#
Utonięcia w Polsce w 2014/Ofiary zamachów w Europie w 2014- 646/148
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
chartsman uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 31 Sie 2016 23:38 

Tak samo jak Ami_Ami uważam, że miasteczka naokoło Londynu, jak np. Slough, są groźniejsze jeżeli o to chodzi. Ale tam na jednodniówce się wybierać nie będziecie. Oczywiście, że w Londynie można łatwo dostać w nos, ale nie z powodów 'rasowych' :D I taka luźna uwaga. W UK dosyć powszechnym zjawiskiem jest, że w grupach chuligańskich występują dziewczyny. To one często są prowodyrami, to one często wyróżniają się agresywnością. Ot, taki koloryt.
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 31 Sie 2016 23:47 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
Anonymous napisał(a):
Tak samo jak Ami_Ami uważam, że miasteczka naokoło Londynu, jak np. Slough, są groźniejsze jeżeli o to chodzi. .

Akurat Slough to jak druga Polska :P
Tam to za niemówienie po Polsku można dostać w nos :P


Ostatnio edytowany przez Abcn, 17 Wrz 2016 11:39, edytowano w sumie 1 raz
Polska - ale po polsku ( małą literą )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 31 Sie 2016 23:49 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 504
Zbanowany
niektóre manchesterskie media w czerwcu, tuż przed wyborami o brexicie obfitowały w wątki typu "wywalić z miasta wszystkich homoseksualistów i Polaków jak tylko wyjdziemy z ue!!!!" co podziałało dosyć szokująco na niektórych naszych.

Londynu natomiast definitywnie nie ma co się bać (o ile samemu nie szukamy wrażeń czy egzotycznych atrakcji).
_________________
Nadgorliwy user (na prośbę becka)
Jeśli podczas lądowania robi się ciemno - znaczy że możesz dokończyć flightdiary, nigdzie już nie polecisz!

Moje najciekawsze posty rowniez znajdziesz w koszu. Lub u maschacry w domu. Trzyma je w piwnicy żeby nikt nie przeczytał. "Porządkuje forum"


Ostatnio edytowany przez Abcn, 17 Wrz 2016 11:16, edytowano w sumie 1 raz
P i... zródło/a ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 31 Sie 2016 23:51 

@Donovaninho Ależ oczywiście, że to jest luźna rozmowa. Oczywiście, że zamachów terrorystycznych dzisiaj jest o wiele mniej niż w latach 60 i 70 (to że wyróżniają się szczególnym okrucieństwem - pomijam. Signum temporis). Oczywiście, że to jest medialne. Jest tylko jedna różnica. Przypadek/ głupota ludzka/ zaniedbania tak chyba nie przerażają jak to, że twój sąsiad chce ci zjeść wątrobę.

-- 31 Sie 2016 23:57 --
Ami_Ami napisał(a):
Anonymous napisał(a):
Tak samo jak Ami_Ami uważam, że miasteczka naokoło Londynu, jak np. Slough, są groźniejsze jeżeli o to chodzi. .

Akurat Slough to jak druga Polska :P
Tam to za niemówienie po polsku można dostać w nos :P

Specjalnie podałem Slough, bo tam na początku imigracji naszych były 'aferki' :D Ale oczywiście, są groźniejsze rejony. Tzn, ja już w UK nie mieszkam, dzięki Bogu i Partii, ale sobie czasami rozmawiam ze starymi znajomymi. Różnie to bywa, w różnych rejonach, ale powracając - w centrum Londynu to trzeba na kieszonkowców uważać, nie na bandy.
Góra
 PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Wrz 2016 09:15 

Fajny kraj ta Wielka Brytania. :evil:

Mam wrażenie, że problem jednak narasta. Wpisy, że po Krakowie też biegają z maczetami można sobie darować. Byłem setki razy i nie widziałem, bo na mecze nie chodzę. A tam ? Jednak można się narazić na atak. A nie jest tajemnicą , że młodzi Angole , to jedna z największych swołoczy, jaka chodzi po świecie. Mam nosić kartkę na klacie ?

" Nie przyjechałem tu do roboty. Tylko na jeden dzień. Coś zobaczyć".

http://fakty.interia.pl/swiat/news-brytyjskie-media-napad-na-grupke-polakow,nId,2276505

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wyspy-nienawisci/13yvsl
Góra
 PM off  
      
#18 PostWysłany: 17 Wrz 2016 09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
działaj pod przykrywka i załóż kilt 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Wrz 2016 09:34 

Zawsze marzyłem, żeby wystąpić w spódniczce. :D

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kilt
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Wrz 2016 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Załóż mini dla wzmocnienia efektu :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group