Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 132 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 23 Mar 2017 01:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@‌becek‌
Ja tam nie pamiętam żeby jakiś sfrustrowany najpierw rozjechał ludzi a potem do nich strzelał czy nożem dźgał. Jaka przyczyna tych frustracji w Niemczech, Francji i teraz w UK? Brak słońca czy coś innego?
I kto przechodzi do porządku dziennego? No własnie tacy co to mówią, że to element życia w dużym mieście...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast
#42 PostWysłany: 23 Mar 2017 01:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Co do tytułu wątku - zapewne podobnie jak w paru innych miastach w których doszło do takich ataków - teraz będzie 2x bezpieczniej niż przedtem. Szlajałem się nie raz po Londynie w miejscach niekoniecznie turystycznych i nie czułem się zagrożony bardziej niż w innych tego typu miastach. Jeśli komuś pasuje zrobić sobie listę 'no-go' na podstawie tego typu zamachów, to jego sprawa, ale chyba powinien się zastanowić przez 'zarażaniem' takim poglądem innych. I chciałem przypomnieć żeby do listy dodać Warszawę (niepotwierdzony, ale wg niektórych teorii celowy wybuch w rotundzie za komuny - zamach pełną gębą), oraz Gdańsk - wysadzenie bloku przez niezadowolonego sąsiada czy spalenie hali sportowej w stoczni podczas koncertu - oba w latach 90tych. Wtedy oczywiście uznano to jako szaleństwo/wypadek, ale wg dzisiejszego podejścia to musiał być zamach, nie ma to tamto ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 23 Mar 2017 01:14 

pbak napisał(a):
Statystyki nie są moje tylko hiszpańskie. I wziąłem akurat te bo byłem w Hiszpanii parę tygodni temu i czytałem o tym w lokalnej gazecie - było o ogólnym problemie traktowania kobiet, bez kontekstu religii i z przykładami molestowania czy przemocy nawet w kręgach politycznych. Pewnie coś podobnego dałoby się znaleźć o innch krajach Europy.

W tamtym roku jedna z użytkowniczek forum pisała, że Polacy ucinają głowy swoim kobietom. Widzę, że jest kontynuacja tej argumentacji.
ilość głupot jakie ludzie wypisują w internecie nie ma granic.
Góra
 PM off
cavani lubi ten post.
pawelos uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 23 Mar 2017 01:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@‌pbak‌ @‌cavani‌
Te hiszpańskie statystyki to one raczej rzeczywiście takie są i raczej nie wiążą się z tym odsetkiem tęskniącym za Al-Andalus - gdzież oni by dali babie się pójść poskarżyć...!

Natomiast nie bardzo rozumiem skąd u Hiszpanów taki wysoki odsetek przemocy wobec kobiet. Po części może to wynikać ze świadomości kobiet odnośnie swoich praw i większej częstotliwości zgłaszania takich przypadków.
Problem można również wyjaśnić w inny sposób: upadek znaczenia rodziny. Hiszpanie dziś rzadko zakładają rodziny; liczy się kasa i status społeczny (czyli kasa). Latynosi i inni imigranci (sami się domyślcie jacy) stanowią dziś pewnie spory odsetek nowo-narodzonych.
Podam przykład jednego z moich znajomych: on ma 3 rodzeństwa natomiast jeszcze nie został wujkiem (a jest najmłodszy i 30 skończył rok temu). I takich przykładów znam wiele.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
pawelos lubi ten post.
pawelos uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 23 Mar 2017 01:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
BrunoJ napisał(a):
Co do tytułu wątku - zapewne podobnie jak w paru innych miastach w których doszło do takich ataków - teraz będzie 2x bezpieczniej niż przedtem. Szlajałem się nie raz po Londynie w miejscach niekoniecznie turystycznych i nie czułem się zagrożony bardziej niż w innych tego typu miastach. Jeśli komuś pasuje zrobić sobie listę 'no-go' na podstawie tego typu zamachów, to jego sprawa, ale chyba powinien się zastanowić przez 'zarażaniem' takim poglądem innych. I chciałem przypomnieć żeby do listy dodać Warszawę (niepotwierdzony, ale wg niektórych teorii celowy wybuch w rotundzie za komuny - zamach pełną gębą), oraz Gdańsk - wysadzenie bloku przez niezadowolonego sąsiada czy spalenie hali sportowej w stoczni podczas koncertu - oba w latach 90tych. Wtedy oczywiście uznano to jako szaleństwo/wypadek, ale wg dzisiejszego podejścia to musiał być zamach, nie ma to tamto ;-)

@‌BrunoJ‌ zapomniales wspomniec o slynnym zamachu na towarzysza Lenina w 1979, w Nowej Hucie:

http://www.polskieradio.pl/39/156/Artyk ... owej-Hucie

Tylko text sie w artykule nie zgadza, bylo napisane:

Kod:
”Lenin, bierz kufajke i buty i wyp…j z naszej Huty”.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 23 Mar 2017 01:24, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 23 Mar 2017 01:20 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1320
srebrny
@‌Higflyer‌
A można konkretniej bo jakoś nie łapię analogii?

@‌namteH‌
w artykule powoływano się na kulturę macho, stereotyp mężczyzny itd. czyli generalnie cechy bardziej lokalne niż przybyłe z zewnątrz



Edit: ort
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik


Ostatnio edytowany przez pbak, 23 Mar 2017 01:26, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 23 Mar 2017 01:31 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
@‌namteH‌ to jak z tymi zamachami: dokonali ich w imię Boga, czy "oświeceni bezbożnicy"? :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 23 Mar 2017 01:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
becek napisał(a):
podobno lubisz historie to się zapoznaj
tylko teraz zmienił się kolor skory terrorystów (choć wcześniej tez się zdarzał)co widzę bardzo boli
przykro mi


Dlaczego porównujesz próbę wywalczenia niepodległości i walki z przemocą policji i szeroko rozumianego aparatu władzy przez rdzennych mieszkańców, do samobójczych ataków ludności napływowej obcej kulturowo, chcącej narzucić siłą swoje prawa czyli prowadzącej w zamierzeniu do kolonizacji. To są dwie do siebie nieprzystające rzeczywistości, łączy je oczywiście przemoc i śmierć co jest faktem, jednak moim zdaniem jako historyka z zawodu, to porównanie już na pierwszy rzut oka jest dalece nieadekwatne, krzywdzące i trudno jest je merytorycznie obronić.
To tak jak byś porównał Wielką Wędrówkę Ludów głównie Hunów i Germanów, która zapoczątkowała upadek Świata Antycznego, do oporu jaki stawiali Gallowie, wobec okupanta jakim było Imperium Rzymskie.
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 23 Mar 2017 01:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
i trzeba dodać Wrocław, gdyby nie bohaterstwo kierowcy MZK byłaby niezła jatka w tym autobusie

@ pawelos jak na historyka to twoja wiedza nie powala
Ci terroryści bardzo długo walczyli z europejczykami o uznanie własnej niepodległości wolności
Europa przez wieki spijala śmietankę , teraz dostaje rachunek i tak nie wygórowany
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez becek 23 Mar 2017 02:07, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
meteorka2207 lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 23 Mar 2017 02:10 

becek napisał(a):
i trzeba dodać Wrocław, gdyby nie bohaterstwo kierowcy MZK byłaby niezła jatka w tym autobusie

'Najzabawniejsze' jest to, że uratował wielu osobom życie postępując wbrew 'szkoleniom' (którego i tak przecież nie miał) :twisted:
Góra
 PM off
becek lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 23 Mar 2017 03:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2632
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Anonymous napisał(a):
i pomyśleć, że rozważałem tam podróż...

Anonymous napisał(a):
Naprawdę chciałem pierwszy raz w życiu odwiedzić Londyn. Do tej pory się tam dwa razy przesiadałem. No ale po takim czymś?


Taaaa, jasne, może i bym uwierzył, że intencje co do tematu wątku miałeś nieskalane :), zwłaszcza, że cenię Twoje komentarze i relacje na tym forum, ale... czemu w takim razie w 2013 r. byłeś na Bali? Zapewne wiedziałeś o zamachach np. z 2002 i 2005 r. w których zginęło łącznie kilkaset osób (w tym jedna Polka), czyli dużo więcej niż w Londynie wczoraj i w 2005 r. Dlaczego więc się pchałeś do Indonezji (gdzie Al Kaida miała swego czasu bardzo szerokie wpływy) "po czymś takim"?? Twoją wyprawę do Pakistanu (mocno się tym interesowałeś z tego co pamiętam) w tym kontekście przemilczę (tak, w Islamabadzie też miały miejsce zamachy terrorystyczne w XXI wieku). Oj @‌Don_Bartoss‌, cóż za niekonsekwencja... ;)

Odnoszę więc nieodparte wrażenie, że temat ten powstał nie po to, żeby podyskutować o bezpieczeństwie w Londynie, tylko żeby na forum pojawiło się trochę kontrowersji, uaktywniły się trolle a parę osób potraktowało inwektywami współrozmówców :) Wiadomo, że dyskusja nt emigrantów, islamu i zamachów terrorystycznych w polskich warunkach jest niestety jak tykająca bomba zegarowa. Wreszcie wybuchnie a straty będą nie do oszacowania :)
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 23 Mar 2017 14:18 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Wątek otwieram po (niewielkim) oczyszczeniu.
Proszę trzymać się tematu - bezpieczeństwa w Londynie w związku z zamachem z dnia wczorajszego.
Od teraz offtop i politykowanie będzie kasowane dając ujemne punkty. Ew posty obraźliwe zakończą się ostrzeżeniem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 23 Mar 2017 14:45 

@‌monroe‌, dziękuję za interesujące pytanie. Po okresie, gdy wątek był nieczynny, mogę wreszcie Ci odpowiedzieć.
a) 6 dni na Bali w 2013 roku faktycznie figuruje w moim życiorysie. 11 lat po pierwszym zamachu, który przytoczyłeś i 8 lat po drugim. Takiego okresu spokoju mogliby z resztą niektórzy Indonezyjczykom pozazdrościć, dla porównania 4 lata temu (właśnie rok 2013) w Londynie ucięto żołnierzowi głowę (źródło: http://wiadomosci.wp.pl/brutalny-atak-w ... 259980929a), a co się działo wczoraj wszyscy wiemy. Czy zatem byłem niekonsekwentny odczekując 8 lat po zamachu? Bardziej byłbym teraz, odwiedzając Londyn 4 lata po islamskim ataku na żołnierza oraz po wczorajszych zajściach :)
b) Pakistan - jest coś takiego we mnie, że mam zaufanie do krajów, które walczą z terroryzmem. Rząd Pakistanu prowadzi aktualnie operację antyterrorystyczną w rejonach graniczących z Afganistanem, celem wypchnięcia terrorystów poza granicę kraju. Widzisz jak postępują Pakistańczycy? Usuwają terrorystów za pomocą wojska. Bardzo mi się takie podejście podoba i wierzę, że będę czuł się bezpiecznie. Dam znać po powrocie :)
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 23 Mar 2017 14:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Anonymous napisał(a):
mam zaufanie do krajów, które walczą z terroryzmem.
Czyli właściwie masz zaufanie do większości krajów - wszystkich krajów europejskich - w tym także do Wielkiej Brytanii ;)
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 23 Mar 2017 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@‌Japonka76‌
@‌Don_Bartoss‌ powiedział, że ma zaufanie do krajów, która walczą (a nie mówią że walczą) i to u siebie a nie za siedmioma górami...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 23 Mar 2017 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2632
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@‌Don_Bartoss‌
Tak jak napisała @‌Japonka76‌ - Wielka Brytania także walczy z terroryzmem więc Twój argument mało przekonywujący :) Ten o Pakistanie jeszcze "lepszy" - rząd Iraku również walczy z terroryzmem za pomocą wojska, to samo rząd Afganistanu i formalnie rzecz biorąc rząd Syrii również ;) Czy mam rozumieć, że w tym kontekście bezpieczniej czułbyś się w Bagdadzie, Kabulu albo Damaszku niżeli w Londynie? No proszę Cię... ;)

@‌namteH‌
Sugerujesz, że Wielka Brytania tylko "mówi", że walczy z terroryzmem? :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 23 Mar 2017 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
powszechnie wiadomo jak Pakistan walczy z terroryzmem, o ukrytym Osamie wiedzieli tam wszyscy
akcja zabicia Osamy(przeprowadzona za plecami Pakistanu) wkurzyła Pakistańczyków, nawet focha strzelili

ale skoro będziesz się tam czuł bezpieczniej niż w Lądku, no cóż....
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez becek, 23 Mar 2017 15:16, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 23 Mar 2017 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@‌monroe‌
nie no... walczy! Twity idą non stop!
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
pawelos lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 23 Mar 2017 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
Japonka76 napisał(a):
Czyli właściwie masz zaufanie do większości krajów - wszystkich krajów europejskich - w tym także do Wielkiej Brytanii ;)


Po obcięciu głowy brytyjskiemu żołnierzowi, ówczesny burmistrz Londynu Boris Johnson, zaznaczył: "To, co słyszę o okolicznościach mordu na żołnierzu, skłania mnie do oceny, że mieszkańcy Londynu mogą powrócić do swych codziennych zajęć, a sprawcy z pewnością nie unikną wymiaru sprawiedliwości" za Daily Telegraph.
Dodam również, że brytyjskie MSW po tym mordzie zakazało żołnierzom wychodzić w mundurach na miasto, ponieważ mogą stać się celem ataków. Myślę, że więcej na temat ich walki z terroryzmem dodawać nie trzeba.
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 23 Mar 2017 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2632
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
namteH napisał(a):
@‌monroe‌
nie no... walczy! Twity idą non stop!


Rozumiem, że pracujesz w MI5, ewentualnie służyłeś w SAS lub też masz swoją "wtykę" w rządzie UK... ;)
No i w takim razie wiesz o wszystkim... :)

To samo dotyczy @‌pawelos‌
Panowie, nie wiem czy możecie udzielać się w tym temacie... Możecie jeszcze przez przypadek podzielić się z nami poufnymi danymi odnośnie walki z terroryzmem... :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 132 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group