Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lis 2022 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
W Monako nie obowiązuje Europejski Roaming przez co należy wyłączyć transmisję danych aby nie narazić się na spore koszta.
Żaden operator oprócz "Orange France" nie oferuje pakietu Roamingowego na Monako w tym Airalo, LifeCell UA itd. (a sprawdziłem kilku) . Tzn. Truephone oferuje 1GB na EU i EEA ale to raczej błąd.
Czasami uda się złapać zasięg z Francuskiego Orange ale to będzie przeważnie 1 kreska.
W całym kraju są rozmieszczone państwowe hotspoty "MonacoWifi". Wystarczy podać podstawowe dane i się łączy. Samo się przełącza między innymi hotspotami w całym kraju. Niby co 2 godziny trzeba się ponownie logować ale jakoś nie musiałem i działało cały czas.
Co do lokalnej karty SIM - jest tylko jeden operator "Monaco Telecom" nie oferuje kart SIM przedpłaconych. Tylko dla abonamentów.
Tutaj SMS, który dostałem od operatora po wyjściu z kolejki na Dworcu w Monako.

Załącznik:
Play w Monako forum.png
Play w Monako forum.png [ 319.68 KiB | Obejrzany 8921 razy ]
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 01 Lis 2022 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
7 lat temu - na terenie Monako mogłem bez problemu korzystać z sieci francuskich
3 lata temu - nie było możliwości korzystania z sieci francuskich, z czego to wynika to nie wiem. Sieci były widoczne, ale bez możliwości zalogowania się.

jako ciekawostka - SMS kosztował 2 zł a minuta połączenia odebranego 5 groszy (Plus)
jest to o tyle dziwne, że wg cennika SMS powinien kosztować 0,99 zł a połączenia odebrane 2,08 zł

Skoro jest bezpłatny net, to najlepiej korzystać z wifi calling
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 01 Lis 2022 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@jean

Ja musiałem ręcznie wybrać sieć "Orange F" i powiem Ci że strasznie długo się logowało z terenu Monako i zasięg był praktycznie zerowy/1 kreska.
Pozostają te hotspoty państwowe lub jeżeli ktoś ma to karta SIM od Francuskiego Orange, bo na niej działa roaming od "Monaco Telecom" i jest rozliczany jakby się było we Francji.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jean lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 01 Lis 2022 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
U mnie w tym roku łapało dwie francuskie sieci ale tylko na tyle, że mapy Google działały. Poza tym raczej nie można na wiele liczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group