Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Lokalne jedzenie
#1 PostWysłany: 16 Paź 2019 13:33 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 83
Loty: 43
Kilometry: 64 694
Z racji wielkości księstwa i oczywistych wpływów sąsiadów nie ma tego wiele, ale jednak jest kilka pozycji opisywanych na internecie. Ja właściwie znalazłem dwie na miejscu:
- Barbajuan - często określane potrawą (w właściwie przekąską) narodową. Do dostania w sieci Roca (np.: niedaleko górnego wyjścia z dworca, targ Condamine) - można kupić 5 szt za 5,5 euro. W jednym z wielu punktów na targu Condamine kupowałem również większe po 1,6 euro sztuka. Widziałem również w karcie w Braserie Monaco (to od lokalnego piwa), ale cena już wyższa. Bodajże 12 euro za 6 sztuk.
- Socca - to dostępne również w okolicy (chociażby w Nicei). Dostępne na targu Condamine - 3 euro / porcja. Osobiście nie kupowałem, więc nie wiem na ile można sobie taką porcja podjeść
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Lokalne jedzenie
#2 PostWysłany: 16 Paź 2019 14:51 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Małe porcje. Spróbujesz ale do najedzenia się to daleka droga :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lokalne jedzenie
#3 PostWysłany: 17 Paź 2019 00:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
@krist20

fajnie fajnie, ale jednak opisałbyś co to własciwie jest za przekąską, słona, słodka... itp.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lokalne jedzenie
#4 PostWysłany: 17 Paź 2019 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
i jakieś fotki
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lokalne jedzenie
#5 PostWysłany: 17 Paź 2019 12:31 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Socca...to jak ,,nasz' naleśnik. Dostałem mocno spieczony i chyba dobrze , że troszku wcześniej wypiłem ze dwie butelczyny wina bo chciało mi spokojnie przejść przez przełyk :lol: Nie do końca byłem contento :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lokalne jedzenie
#6 PostWysłany: 29 Gru 2019 00:48 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 83
Loty: 43
Kilometry: 64 694
eskie napisał(a):
i jakieś fotki


Trochę przegapiłem pytania w tym poście, ale nadrabiam :-)

Przekąska słona i smaczna. Dokładny opis choćby tu:

https://en.wikipedia.org/wiki/Barbajuan

I fotki (to chyba moje pierwsze na forum ) z pierwszej ręki :-)

Załącznik:
DSC05943.jpg
DSC05943.jpg [ 97.39 KiB | Obejrzany 5078 razy ]


Załącznik:
DSC05944.jpg
DSC05944.jpg [ 94.79 KiB | Obejrzany 5078 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group