Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Łódź
#21 PostWysłany: 19 Lut 2014 12:03 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 43
mkobyszewski napisał(a):
Nie polecalbym stolowki na Lumumby...jest tragiczna.
Polecam lokal na Off Piotrkowskiej np. Drukarnie :)
Kebab z baraniny - Istanbul na Piotrkowskiej (reszta to klasyczny typu szit)
Kuchnia zydowska - Anatewka na 6-go sierpnia
Kuchnia japonska i sushi - Ato Sushi na 6-go sierpnia
Nalesniki - Manekin na 6-go sierpnia
Hipsterska miejscowka - Owoce i Warzywa


Bylam i polecam:
Drukarnia (inne lokale Off Piotrkowskiej tez wygladaly zachecajaco)
Anatewka (nie jest tanio, ale mieli zestawy obiadowe kolo poludnia, czy nadal tak jest???)
Manekin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
 Temat postu: Re: Łódź
#22 PostWysłany: 11 Kwi 2014 00:40 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Budżetowa jadłodajnia U Notariusza. Obiad od 12 zł, jednodaniowe posiłki po kilka zł. Narutowicza 41, rzut beretem od Placu Dąbrowskiego (Opera Łódzka) i blisko dworca Łódź Fabryczna. Chyba całkiem tanio, jak na centrum. Lokal mieści się w bramie, jakieś 5-7 metrów po prawo na podwórku. W tej bramie:

https://goo.gl/maps/QPrSjgcMigB2

Menu, ceny i lokal można obejrzeć na fb. https://www.facebook.com/U.Notariusza


Ostatnio edytowany przez krasnal, 01 Lis 2017 17:42, edytowano w sumie 1 raz
Krótki URL
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Łódź
#23 PostWysłany: 11 Kwi 2014 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 79
Ja polecam Teramok Na Piramowicza 11/13 i Piotrkowska 36 (w bramie). Obie znajdują się w sumie w centrum i blisko siebie ta na Piramowicza jest o 10-15 procent tańsza, a przynajmniej tak było jakieś 2 miesiące temu.
Do wyboru mamy dania kuchni wschodniej, restauracja prowadzona jest przez repatriantów z Kazachstanu, wszystko jest świeże i ręcznie robione żadnych mikrofali, porcje solidne, tak wiec jednym daniem się najemy. No i ceny zabójczo niskie, za najdroższe danie damy 15 zł ;)

http://www.teremok.pl/menu/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Łódź
#24 PostWysłany: 05 Sie 2014 12:37 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 802
srebrny
Również polecam Teremoka, może porcję nie są aż tak ogromne ale smaczne :)

Co do wschodnich smaków polecam również zatrzymać się też w Lavash --->http://www.Lavash.pl
Kuchnia kaukaska w sercu Piotrkowskiej w dosyć przystępnych cenach :)

A jeśli chodzi o budżetowe polskie, domowe jedzenie to najlepiej wstąpić do Sznycelka ---> https://www.facebook.com/pages/Sznycelek/200169196714699,
zawsze są tam kolejki i pełno ludzi ( do tego otwarty jest całą noc)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Łódź
#25 PostWysłany: 03 Lut 2015 21:58 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 130
A ja polecę stołówkę na Lumpach. Codziennie można coś wybrać, jeśli ktoś jest akurat w pobliżu a ma ochotę na domowe jedzenie to polecam :) Przy Lumumbach jest też - moim zdaniem - najlepszy 'chińczyk' w Łodzi.

Jeśli ktoś lubi afrykańskie klimaty to niezła knajpka na Offie - Meg Mu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Łódź
#26 PostWysłany: 24 Cze 2015 07:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Anatewka – kuchnia żydowska ul. 6 Sierpnia 2/4

Zaczęło się zgoła dziwnie, bo przy wejściu wita skrzypaczka, tylko gdy szukasz wzrokiem to jej nie widać, dopiero po chwili można zorientować się ze dziewczyna siedzi pod sufitem ze zgięta głową, siedzi obok strzechy pokrywającej bar, cos na wzór malej inscenizacji „Skrzypka na dachu”, ale ok taki koloryt, choć pomysł osobliwy 

Przystawki: genialny tatar nawet z kurzymi byłby dobry a dali przepiórcze jaja, cielęcina w galarecie podana na chrzanie super, pasztet z gęsi mega, kiszony śledź z karmelizowana gruszka wow..
Dania główne: polecę cielęcinę po łódzku, ci którzy poszli ogólnie w jagnięce combry i czulenty nie żałowali

Low cost to nie jest, ale jak za podobne pieniądze miałbym zjeść koło Manufaktury u blond kręconej celebrytki, tych dwóch krakowiaków albo u wąsatego to znacznie bardziej wole Anatewke
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Łódź
#27 PostWysłany: 17 Lip 2015 16:27 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
ewam24 napisał(a):
A ja polecę stołówkę na Lumpach. Codziennie można coś wybrać, jeśli ktoś jest akurat w pobliżu a ma ochotę na domowe jedzenie to polecam :) Przy Lumumbach jest też - moim zdaniem - najlepszy 'chińczyk' w Łodzi.

Jeśli ktoś lubi afrykańskie klimaty to niezła knajpka na Offie - Meg Mu.


nie wiem czy wiesz ale stolowka nie bez powodu ma nazwe 'Swiniarnia' :P odradzam, no ale co kto lubi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Łódź
#28 PostWysłany: 17 Lip 2015 16:33 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Najlepszy chińczyk w Łodzi jest na Kilińskiego przy Galerii i kto się nie zgadza, ten nigdy tam nie był. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
Ryglu lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Łódź
#29 PostWysłany: 17 Lip 2015 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 137
Loty: 1
Kilometry: 8 613
Jako że jestem obywatelem Stolicy Stolic- Łódź to śmiało polecam ostatnio bar "Aniuta", Nowomiejska 4 przy Pl.Wolności.
Jest to kolejna knajpa w Łodzi którą prowadzoną przez repatriantów.
Dzisiejsze pierogi z wiśniami....jak u Mamy! :)

Dodam że jestem smakoszem i nie jadam byle czego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Łódź
#30 PostWysłany: 24 Lip 2015 11:10 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 130
mkobyszewski napisał(a):
ewam24 napisał(a):
A ja polecę stołówkę na Lumpach. Codziennie można coś wybrać, jeśli ktoś jest akurat w pobliżu a ma ochotę na domowe jedzenie to polecam :) Przy Lumumbach jest też - moim zdaniem - najlepszy 'chińczyk' w Łodzi.

Jeśli ktoś lubi afrykańskie klimaty to niezła knajpka na Offie - Meg Mu.


nie wiem czy wiesz ale stolowka nie bez powodu ma nazwe 'Swiniarnia' :P odradzam, no ale co kto lubi :)


Doprawdy? Jakoś przez 5 lat mieszkania na Lumpach takiego określenia nie słyszałam, no chyba, że obowiązywało ono jeszcze wcześniej, ale podejrzewam, że od tego czasu sporo się zmieniło. A co masz na myśli, pisząc, że "nie bez powodu"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Łódź
#31 PostWysłany: 24 Lip 2015 15:09 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
2006-2010
Nie bez powodu, bo bylo slabo. Taniej wychodzilo samemu gotowac, no ale kazdy z nas ma inne podniebienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Łódź
#32 PostWysłany: 24 Lip 2015 15:25 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Ja też pierwsze słyszę tę nazwę i wydaje mi się (choć korzystałem bardzo rzadko), że sporo się od tego 2010 zmieniło. Na tyle, że chodzą tam ludzie pracujący w Infosysie 3 przystanki dalej. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
ewam24 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Łódź
#33 PostWysłany: 24 Lip 2015 17:43 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 130
Ja zaczęłam studia w 2010 i nigdy nie słyszałam, aby ktoś nazywał stołówkę Świniarnią, wręcz przeciwnie - wszyscy moi znajomi, których wzięłam tam kiedyś na obiad byli zadowoleni. W 2010 2-daniowy obiad z kompotem kosztował 6.50zł(obecnie 9.5), także mi osobiście nie opłacało się gotować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Łódź
#34 PostWysłany: 12 Paź 2015 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
A może ktoś z Lodzi poleci jakiś drink bar, ale właśnie w dokładnym tego słowa znaczeniu, nie jakiś browar za 3,5 zł, nie jakiś craft beer tylko drink bar coś na wzór warszawskiego Sketcha czy też Flow.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Łódź
#35 PostWysłany: 08 Lut 2016 15:01 

Rejestracja: 19 Lis 2015
Posty: 5
Tajska na placu manufaktury. Coś niesamowitego ! niebo w gębie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Łódź
#36 PostWysłany: 21 Lip 2016 11:48 

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 1
Zbanowany
Proponowałbym sobie wstąpić na obiad do Ganesh na Piotrkowską. Mają tanie lunche po 2 dychy od 12 do 16. Dużo wegetariańskich dań i niekoniecznie potrawy są ostre. Polecałbym też ich tradycyjne indyjskie napoje na bazie jogurtu – mniam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Łódź
#37 PostWysłany: 26 Sie 2017 00:23 

Rejestracja: 26 Sie 2017
Posty: 1
Również polecam stołówkę na Lumpach :) Pyszne i domowe jedzenie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Łódź
#38 PostWysłany: 29 Paź 2017 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2017
Posty: 105
transport-barcelona napisał(a):
Tajska na placu manufaktury. Coś niesamowitego ! niebo w gębie


Lepsze moim zdaniem tajskie w Łodzi jest w Ptak Outlet, w strefie knajp obok figloraju.
Zupa pho jak w Bangkoku na ulicy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Łódź
#39 PostWysłany: 29 Paź 2017 22:25 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Jak już Ptak, to azjatyckie bary w hali chińskiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Łódź
#40 PostWysłany: 06 Lis 2017 23:39 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Mangal na ulicy Piotrkowskiej - nowa Turecka restauracja. Oceniam 10/10. Smak wyśmienity. Turecka kuchnia na tym poziomie to rzecz niespotykana w PL. Jeśli utrzymają poziom jakości to nie zdziwiłbym się gdyby dostali wyróżnienie Bib Gourmand :) Szczególnie polecam kebab Adana oraz z deserów Kufana. Aaa no i - nieograniczona ilość Tureckiej herbaty jest wliczona w cene :)
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group