Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Lloret de Mar
#1 PostWysłany: 14 Kwi 2013 15:42 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 126
Loty: 22
Kilometry: 40 056
Poleca ktoś jakieś fajne knajpki, dyskoteki, restauracje, bary?. Będziemy w 4 osoby w dniach 19-25.04 mamy apartament z kuchnią i pytanie moje czy znajdziemy w tym miasteczku jakieś supermarkety itd. planujemy gotować sami i dzielić koszty na 4.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Lloret de Mar
#2 PostWysłany: 04 Sie 2013 01:50 

Rejestracja: 19 Kwi 2011
Posty: 30
Poleca ktoś jakieś fajne knajpki, dyskoteki, restauracje, bary?. Będziemy w 4 osoby w dniach 19-25.04 mamy apartament z kuchnią i pytanie moje czy znajdziemy w tym miasteczku jakieś supermarkety itd. planujemy gotować sami i dzielić koszty na 4.


Powyższy post jest dosyć stary ale jako że nie ma żadnej odpowiedzi - ja postaram się coś napisać, może komuś innemu się przyda kilka słów o Lloret.
Co do knajpek, barów i dyskotek to sama (z braku czasu) nie korzystałam z tych "uroków Lloret" ale tego to tam na pewno nie brakuje i każdy znajdzie coś dla siebie!!! Ci, którzy jeszcze tam nie byli mają pewnie wyobrażenie o tym miasteczku takie jakie zaoferował nam serial "Pamiętniki z wakacji" - z czym muszę się zgodzić. Pierwsza rzecz - multum polaków (głównie młodzież, kolonie, obozy), w Lloret nie można się czuć swobodnie "mówiąc po polsku" myśląc, że nikt nas nie zrozumie, błąd! ;) Druga sprawa - wg mnie Lloret to centrum dobrej [?] zabawy, imprez przez duże i, i.. rozpusty. Ale zeszłam trochę z tematu...
Co do restauracji, ich też oczywiście nie brakuje ale osobiście polecam restaurację "Can Tarradas" która znajduje się przy Plaça Espanya (plac/ulicę z plażą dzieli tylko jeden budynek). Kuchnia hiszpańska i katalońska - napewno doskonałe miejsce, żeby spróbować typowych dań narodowych albo regionalnych, jedzenie wysokiej jakości i menu dość urozmaicone, ceny dosyć przystępne. Polacy pojawiają się tam rzadko, głownie Rosjanie, Holendrzy, Francuzi no i Katalończycy. Polaków pewnie odstrasza fakt, że na pierwszy rzut oka restauracja wygląda na drogą ale wcale tak nie jest aż tak źle - my raz zaryzykowaliśmy i często wracaliśmy na obiad.
Supermarketów w Lloret oczywiście też nie brakuje - zaczynając od plaży, idąc promenadą dyskotek w górę, po lewej mamy duży supermarket SPAR, następnie kilkadziesiąt metrów dalej (mijając Subway itp.) następny SPAR, (przy końcu McDonald's). Na przeciw McDonald's znajduje się Dworzec Autobusowy za którym jeśli skręcimy w prawo dojdziemy do dyskoteki Hollywood która często zarówno dla miejscowych jak i turystów jest "punktem orientacyjnym" - blisko tej dyskoteki znajduje się kolejny duży supermarket MERCADONA, który osobiście polecam ze względu na duży asortyment i chyba najniższe ceny. Jeszcze niższe od Mercadony ma sklep DIA (ale szczerze mowiac osobiscie nie mam pojecia gdzie się znajduje w Lloret). Jest również kilka małych supermarketów /drogerii SCHLECKER, których asortyment nie jest juz tak bogaty (np. nie ma pieczywa) ale ceny też są przystępne.

Aha, dla zmotoryzowanych, jeśli chodzi o PARKING, to jest baaardzo ciężko o miejsce BEZPŁATNE. Są parkingi oczywiście ale za opłatą. Za to mogę podpowiedzieć, że za tym supermarketem MERCADONA jest jakaś taka hala sportowa i przy niej jest dość duży parking otwarty i publiczy, zwykle zapełniony samochodami ale często można się tam gdzieś wcisnąć bo akurat ktoś wyjeżdża.

Ogólnie Lloret jest całkiem przyjazne dla turysty oczekującego relaksu w formie poimprezowania (bo o ciszę nocami to ciężko ;) ). Jest dość małe, wszystkiego jest pełno (ludzi też) a zarazem wszystko blisko i na miejscu. Plaża, kluby, restauracje, supermarkety, policja, poczta, szpital.

Ogółem bo ogólem, ale chyba najlepiej to przekonać się samemu czy nie nakłamałam :P

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lloret de Mar
#3 PostWysłany: 05 Sie 2013 02:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 768
Loty: 128
Kilometry: 82 783
niebieski
Najtanszym marketem w Lloret jest faktycznie DIA, najlepiej wyszukac sobie na google mapach, samemu rzeczywiscie ciezko trafic. Sam sklep znajduje sie przy waskiej uliczce i sprawia wrazenie małego, jednak gdy wejdziemy do srodka to przed oczami mamy spora przestrzen. Przy dostepie do zaplecza kuchennego naprawde warto robic tam zakupy i pichcic w swoim apartamencie(przynajmniej sniadania i kolacje) gdyz jestesmy w stanie zaoszczedzic spoora ilosc gotowki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lloret de Mar
#4 PostWysłany: 11 Kwi 2014 13:09 

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 5
Zbanowany
Lloret de Mar to około 9 kilometrów rożnego typu plaż. Można wybierać gwarne i popularne plaże Lloret de Mar, jak i zaciszne odizolowane skałami. Najbardziej uczęszczane plaże Lloret de Mar znajdują się oczywiście w centrum miejscowości, przy starym mieście. Jeśli chodzi o imprezy to jesst sporo klubów na pewno każdy znajdzie coś dla siebie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lloret de Mar
#5 PostWysłany: 22 Maj 2015 19:14 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 93
Loty: 19
Kilometry: 32 461
Znacie jakieś tanie knajpki w lloret? Np takie że za jedną opłatą jesz ile chcesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lloret de Mar
#6 PostWysłany: 22 Maj 2015 19:27 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Co do marketów, odradzam Spara na końcu deptaku bo drogi, najtańszy moim zdaniem była Mercadona(lewa strona mapy) i monopoly obok, który miał niskie ceny, aż mnie szokowały, polska wódka tańsza niż Polsce, tani też był market wskazany na mapie po prawej stronie, duży, nazwy nie pamiętam ale cenowo bardzo porównywalnie do Mercadony i bliżej plaży.

Oczywiście co do jedzenia polecam burger kinga plus kupony, te w pdf i te z ich aplikacji, burger king jest na samej promenadzie z widokiem na morze, a zestaw za 4-5e z darmową dolewką i takie widoki to naprawdę miło się robi.

Załącznik:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 92.98 KiB | Obejrzany 5595 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lloret de Mar
#7 PostWysłany: 22 Maj 2015 19:37 

Rejestracja: 15 Gru 2014
Posty: 69
Zbanowany
Zdecydowanie najtańszym marketem jest Mercadona.
Ma bardzo duży wybór wszystkich art spożywczych i alkoholowych.
Pani kasjerka słysząc polski ,"uświadamiała nas" że kupujemy
piwo bezalkoholowe . Jakie było jej zdziwienie kiedy odpowiedziałyśmy
że wiemy o tym. Naprawdę wybór alkoholi i ceny nie do pobicia przez DIA.

Co do knajpek ,szukajcie takich gdzie jest wiele osób miejsciowych.
Po drugim pobycie w jednej z takich,miałyśmy już małą "ulgę turystyczną"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lloret de Mar
#8 PostWysłany: 22 Maj 2015 20:30 

Rejestracja: 11 Sty 2015
Posty: 7
Najlepszą restauracją z tradycyjnym jedzeniem jest el Rancho. Trochę oddalona od centrum, jednak warto się tam wybrać. Polecam ośmiornicę i wołowinę. Smakuje niesamowicie!
Adres:
Restaurante El Rancho
Carretera Blanes, 108 (Zona Fanals)
17310 Lloret de Mar - Girona
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lloret de Mar
#9 PostWysłany: 23 Maj 2015 13:29 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 93
Loty: 19
Kilometry: 32 461
Dziękuję za porady, skoro sklep obczajony teraz pora znaleźć jakieś fajne knajpki w rozsądnej cenie :)
Gdybyś ktoś znał takie proszę o odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group